Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

    Не е повече от 100-120 лв. и са много добри вериги , има си съединително звено , ще ти пиша на л.с. телефон за връзка. Една верига е толко здрава , колкото е здраво най-слабото звено , така , че това звено дето си купил , си го пази за резерва.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

      Какво ще кажете за тази, че и аз ще трябва да сменям - http://v-moto.net/index.php?page=sho...mart&Itemid=30
      Или да препоръчате някоя.
      KTM 300 2T '96 :twisted:
      KAWASAKI KFX 700 '08

      Коментар


      • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

        Лично ще ти кажа, че която и 520 на D.I.D да вземеш, няма да сбъркаш !

        Коментар


        • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

          Дидките много пари, а точно сега не разполагам с много.Иначе четох, че CZ също били добри за това се чудя дали тази е добра, защото цената и е повече от супер.
          KTM 300 2T '96 :twisted:
          KAWASAKI KFX 700 '08

          Коментар


          • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

            миналата година взехме 2 вериги CZ-от най-скъпите по това време. И двете счупиха ос на едно от звената (не съеденителното). Моторът беше YZ450F,каран из гората. Само за информация!
            A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

            Коментар


            • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

              ЗдравеЙте, пълен новобранец съм и въпроса може да прозвучи тъпо, карам Трансалп 600, 91год., карам предимно по асфалт и рядко по черен път. Разглобих го да сменям лагери, да се проверят спици и т.н. Забелязах, че няколко звена на веригата са почти блокирали, едва се движат, веригата е о рингова, зъбаците са като нови и не забелязвам износване, веригата се опъва горе-долУ на средно положение. Та въпросът ми е да раздвижвам и да карам или да сменям всичко, и ако трябва да сменям някакви препоръки.....Благодаря предварително!
              Последно редактирано от viki terzieva; 06-09-10, 15:31.

              Коментар


              • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                "Блокирали" е малко условно. Колко блокирали? И какво е твоето виждане за блокирали?
                Щото за мен ако са блокирали нищо не би трябвало да успее да ги огъне.
                Ако се огъват по венеца значи не са блокирали.

                Увери се, че веригата ти не е разтегната.
                Ако си сигурен, че има живот в нея и ако се движат по-стегнато от нормалното (защото ринговите вериги си се движат по принцип по-стегнато), измии хубаво веригата, раздвижи я и давай газ смело.
                Не ти препоръчвам да използваш разни проникващи смазки от типа на WD40, защото може да проникне през уплътнителите и да разтвори греста.
                Препоръчвам ти измиване в туба с газ или керосин.

                Коментар


                • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                  Веригата мисля че не е разтегната,опъва се на средно положение,малко след него и има още чертички,звената които ме съмняват са няколко и хода им на огъване е съвсем малко а не като другите,сега кисне в газ и ще видя днес как е.

                  Коментар


                  • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                    Разтегнатостта на веригата се определя не по това колко чертички ти остават на обтегачите, а като я хванеш отзад, по средата на венца и я опънеш, не трябва да излиза от зъбите.
                    Нова верига въобще не подава, ами си стои плътно по венеца. Малко износена, подава лекичко като открива основата на зъбите. Прекомерно износена се разтяга до самия край на зъбите.
                    А съм виждал и още по-трагични случаи, но това е друга тема.

                    Коментар


                    • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                      Неправилно се изказах,като я опъна много малко мърда,открива леко основата на зъбите,днес я раздвижих и смазах,мисля че ще доизкара сезона а догодина нова,забелязах че предния зъбак има луфт по оста,шлиците са здрави и на оста и на него и не мърда в тях а по тях,контрата си беше стегната,нормално ли е това?

                      Коментар


                      • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                        Как да разбера колко трябва да е опъната веригата, за да е нормално ? На 850 км е веригата заедно със забаците
                        Поздрави!
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                          Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                          Как да разбера колко трябва да е опъната веригата, за да е нормално ? На 850 км е веригата заедно със забаците
                          Поздрави!
                          Като прочетеш цялата тема
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                            Окей, заемам се
                            Yamaha WR 200

                            Коментар


                            • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                              Първоначално публикуван от tzenkos Преглед на мнение
                              ЗдравеЙте, пълен новобранец съм и въпроса може да прозвучи тъпо, карам Трансалп 600, 91год., карам предимно по асфалт и рядко по черен път. Разглобих го да сменям лагери, да се проверят спици и т.н. Забелязах, че няколко звена на веригата са почти блокирали, едва се движат, веригата е о рингова, зъбаците са като нови и не забелязвам износване, веригата се опъва горе-долУ на средно положение. Та въпросът ми е да раздвижвам и да карам или да сменям всичко, и ако трябва да сменям някакви препоръки.....Благодаря предварително!
                              Веригата дали е разтегната зависи от разстоянието между звена по ремонтен каталог за модела мотоциклет,защото ако сега си купил мотора може някой преди теб да я е скъсил и затова да излиза добре на чертичките,а всъщност да е преразтегната.
                              Пример: за Др-а ми по каталог се мерят 21 звена като дистанцията между тях има максимален допуск от 319,4 милиметра.Намери си колко ти е за Трансалпа допуска!Ако е над нормите за модела е за смяна.
                              Прилагам ти и снимка от моя.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture1.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5222271

                              А затова че затягат звената както ти е писал и Жоро трябва да се измие с нещо което да не прецака о-рингите(в смисъл да не ги разяде)
                              Може да пробваш да я смажеш обилно(което доста ще ти поизцапа мотора,ама ще спаси веригата) с двигателно масло,после да покараш лекичко,после пак така,още един два пъти,за да се раздвижи с рядко масло,което ще я изчисти и от гадории своевременно.А после ако всичко е ОК и се оправи спрейове бол,както и диференциално масло.

                              П.П. аз мойта я смазвам с диф.масло и мисля че е иделно така.Така и по каталог се смазва.Хем е мазна хем се самоочиства от боклуците.
                              И сега чак след 3000 км може да я стегна една позиция.
                              Успех!
                              Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                              Коментар


                              • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                                Искам да ми предложите наистина добра и здрава верига за yz400f мойта мисля че вече е за смяна и нямам представа каква марка е..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5241565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:2
Размер:211.0 КБ
ID:5241566

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X