Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ямяхите от магазина идват с DID X-Ring, като тези дето продавам ама черни а не златни. Каръл съм RK-O и е гола вода!

    Коментар


    • #17
      да ама на RK цените са от наи яките
      не знам по скъпи вериги дали има
      явно от там гледат да я докарат

      Коментар


      • #18
        а какво ще препоръчате за смазване на веригите?

        питам за съвет, че нещо ме съмнява това, което ползвам.

        и въобще, ако можете да обясните как най-добре да си я поддържам. сори за въпроса, ама съм начинаещ , а не ми се иска за всяко нещо да се уча от грешките си

        Коментар


        • #19
          Спрей за верига на Мotorex или Motul.Важно е да пише на него offroad,че по не лепи боклуци.Иначе на Хондата ми в книгата пише че се смазва с диф.масло EP 90
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #20
            аз ползвам (вече втори спрей) едно на валволин, на което пише че е точно за офроуд.

            само че там пише да се пръска 15 минути преди експлоатация.

            а полсе като се върна и като си измия с вода моторетката не трябва ли да пръскам с нещо веригата? засега я пръскам с този валволин. само това ме притеснява, че там пише, че се използва преди експлоатация.


            Galabin, благодаря за отговора. сега ще взема от тези, които препоръчваш ти. те как се пръскат - преди, след или и преди и след каране?

            Коментар


            • #21
              Ако я пръснеш и веднага подкараш спрея няма да проникне между триещите се повърхности и ще го изхвърли от центробежните сили.
              Иначе се има предвид минимум 15 мин преди каране.Желателно е да пръскаш и след всяко миене.
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • #22
                след като измиеш мотора запали го и направи едно кръгче наоколо като от време на време му натискаш предна и задна сперачки за да се подсушат
                тъкмо през това време и веригата ще поисъхне
                след това я напръскай с шпрея но не отвън както правят мнозина
                а от вътрешна страна
                като така насочваш струята че да обхване и двете страни на веригата а не само в средата или единия край
                след това си пръсни леко и ръчката на съединителя там където контактува с конзолата
                от време на време изваждай болта в който лагерува почисти го и го пръсни и него
                освен това пръсни болтовете на степенките от горе и отвътре като ги движиш нагоре надолу
                оста където лагерува педала на спирачката също я развивай от време на време и я почиствай и смазвай или с шпрея или с грес
                оста в предната част на лостчето на скоростите също я пръсвай като я натиснеш на вътре в сгънато положение

                Коментар


                • #23
                  mitkov, благодаря ти!!!

                  както винаги си полезно изчерпателен

                  Коментар


                  • #24
                    освен това използвайте времето на пръскане на веригата за да проверите пластината на закопчалката на веригета
                    трябва да е добре закопчана и стегната
                    иначе може да хвръкне някъде
                    а по принцип е добре човек да си носи съединително звено като ходи някъде с мотора
                    на мен до сега на 2 пъти ми е трябвало
                    единият път не за мен но то единия от групата като спре и другите трябва да спрат

                    Коментар


                    • #25
                      забравих да спомена че най равномерно се напръсква веригата като мотора е вдигнат така че задната гума е във въздуха и се пръска на едно място а гумата се върти или с ръка или се включва мотора на скорост а двигателя работи на обороти и се оставя той да движи веригата
                      за ендура които имат степенка та дори и само странична става много лесно даже и на полеви условия

                      Коментар


                      • #26
                        mitkov,

                        ако издадеш книжка "препоръките на mitkov в ендурото", аз ще съм първият, който ще си я купи. гарантирам!!!

                        10х!

                        Коментар


                        • #27

                          само че ти специално нямаш шанс да си я купиш защото...

                          бих ти я подарил

                          Коментар


                          • #28
                            иееееееееее

                            по-приятен постинг във форума за себе си не бях чел


                            благодаря

                            Коментар


                            • #29
                              Митак къде на шега, къде на истина си се роди много хубава идея, така че, е добре да се позамислиш

                              Коментар


                              • #30
                                жоро и ти май няма да можеш да си я купиш
                                нали имаме форум засега е достатъчно по натам...кой знае

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X