Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...да обсъдим и веригите ... след гумите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

    Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
    За много години!

    ДІД, 525, най-малко О-рингова.
    Пиньони Карловси... Ако минеш на 525 не знам дали и ще намериш друг производител за БИГа на 525... Може и да има...
    Но Карловските са доказано не по-лоши от рентал например
    Тествани са многократно в хард условия на хард мотоциклети
    Абе май я втасах...ха ха ха ха
    Днес си я взех новата(имаше забавяне поради технически причини на фирмата в чужбина).
    Ама нещо ме глозга...и затова пиша.
    Веригата е ДИД 520 NZ.
    Току що ги гледах в страницата на ДИД и такава няма,но тези които са със разширение NZ са "non O ring" и май е спортна и незнам колко ще изкара.Като направихме поръчката излизаше Z-рингова на компютъра.
    Има ли някой идея?
    А пък ако е така и съм хапнал дървото - като я разтегна бързо те пиньоните ще са ОК мисля и още една такава на същите та да изкарам сезона.

    П.С. оффроуд сериозен не газя - асфалт и черен път.
    Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

    Коментар


    • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

      Има нови модели на ДИД , които ги няма в по-старите каталози , щом веригата е при теб можеш да я погледнеш дали е рингова или не.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Има нови модели на ДИД , които ги няма в по-старите каталози , щом веригата е при теб можеш да я погледнеш дали е рингова или не.
        Погледнах я тази сутрин,че снощи я бях зае..ал в куфара.
        Ни ринг ни помен от такъв.А в магазина не я погледнах,защото бързах много.
        Ще ходя да ми я сменят за друга.

        Иначе четох за тази в нета - нова технология...усилена...много,но за 250кубика
        Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

        Коментар


        • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

          Има радост - прати ли са грешна верига!
          Ще ми дойде истинската до 10 дни.

          А пиша защото докато ровех и намерих това за ДР-и - цените са добри и има всичко! Предполагам и за другите машини...

          http://www.bitzforbikes.co.uk/Suzuki/DR_800/SM_1991/all

          http://www.bitzforbikes.co.uk/DID_VX...-1351-333.html
          Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

          Коментар


          • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

            Някой знае ли, къде в София мога да си купи резервно звено за орингова верига, на някаква по-човешка цена. Доколкото разбрах при Деян било на цена 10лв , а аз искам да си взема поне 4 броя. Това според мен не е нормално, ако ще да е изработено от уран 235... няма да дам толкоз пари !!!!
            KTM Fen

            Коментар


            • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

              Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
              Някой знае ли, къде в София мога да си купи резервно звено за орингова верига, на някаква по-човешка цена. Доколкото разбрах при Деян било на цена 10лв , а аз искам да си взема поне 4 броя. Това според мен не е нормално, ако ще да е изработено от уран 235... няма да дам толкоз пари !!!!
              10лв може да е съеденителното звено,аз до колкото те разбирам ти искаш звено от веригата(не съеденително).Да не ти е окъсяла веригата след смяна на венци
              0888 074 049

              Коментар


              • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                Първоначално публикуван от Наско Петков Преглед на мнение
                10лв може да е съеденителното звено,аз до колкото те разбирам ти искаш звено от веригата(не съеденително).Да не ти е окъсяла веригата след смяна на венци
                За съединителното звено говоря.
                KTM Fen

                Коментар


                • До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                  Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
                  За съединителното звено говоря.
                  има,не е 10 лв
                  0888/451875,0879/451875,0898/494201 Николай Янчев

                  Коментар


                  • От: До: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                    Здравеите.
                    Ето че доиде време да сменя и моита верига.
                    Сегашната ми верига е MVX EK520 о Рингова.
                    При мен издържа 7 000 км каране без да е карана в кал
                    само рядко като се пресича река или локва.
                    До тук прочетеното разбрах че верига DIDе най добра ,ама е много пари.
                    Насичих се към верига от CZ защото е наи евтина и прочетох че горе долу
                    са читави.Искам пак да е Орингова и също така искам да си купя
                    съединително звено.
                    Може ли да ми кажете от къде да взема Наи евтино верига от CZ
                    и съединително звено ?
                    Предварително благодаря

                    Коментар


                    • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                      В опаковката има и звено комплект.

                      Коментар


                      • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                        Миро, първо прецени какви венци ще слагаш, с колко зъба и виж нужната ти дължина (броя на звената), защото и там имат разлики.
                        Някои от веригите вървят със занитващи съединителни звена, други със зегерки... Принципно и двете са достатъчно надеждни.
                        Най-важното е да напълниш хубаво с грес прешлена на съединителното звено и тогава го затваряш с уплътнителите, в противен случай свръзката се износва за 2-3 карания.
                        Повечето вериги в комплекта си съдържат звено, рингове (ако е рингова) и малки пакетчета с грес.

                        Коментар


                        • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                          Задния венец е напълно здрав и него няма да го сменявам.Само ще купя преден венец и Орингова верига.
                          Съединително звено одеве купих от Никомотор.Цената му е 1 лева бр.
                          От къде може да взема Орингова верига на CZ и читав преден венец ?
                          За предедния венец съм се насочил за сега да взема от Карловските или там
                          какви са ама верига си нямам на представа .
                          Даите малко информация от къде да взема ?
                          Веригата ми е 108 звена,след като я скъсих стана 106 звена.
                          Като взимам нова верига с колко звена трябва да е 108 или 106 ?

                          Коментар


                          • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                            Верига DID VZM 520 + зъбаци 15 и 47 за ДР-а ми излезнаха 224 лв(при цена обикновенно за същото около 300лв)
                            телефона е: 0877 142 709 или 0877 479 635
                            има и други марки,предполагам и ЧЗ да се намери.
                            Звънни и питай - ще ти дадат цена за нужното ти!
                            П.С. аз останах доволен,все пак 80 лв надолу не са никак малко!
                            Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                            Коментар


                            • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                              Кажи марката на мотора , к.см. и ще ти кажа ориентировачна цена , имам познат който продава ЧЗ вериги.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: ...да обсъдим и веригите ... след гумите

                                Марката на мотора е Хонда Црм 125 2 т
                                108 звена е веригата,но след като я скъсих е 106 звена
                                Предпалагам че като купувам трябва да е108 звена нали ?
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X