Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
    Колега, знам че Пегасото има много фешън външен вид, но просто не става за в гората, колкото и да ти се иска Точно за 2 излизания тия пластмаси или ще са счупени, или ще са свалени и прилежно прибрани в някой тъмен ъгъл в по-добрия случай А от Пегасото ще остане една доста безформена карантия без грам външен вид. И с крив резервоар.
    Резервоара на Пегасото няма как да се изкриви защото първо ще се строши.Имах честта да обслужвам едно такова две седмици в гаража ми.Не знам какво ендуро виждате в него ама според мен това е много нежен мотор конструиран да се управлява само по асфалт.Това е един вид Турър.
    Аз започнах тази година със така наречения струг ХТ 600 само с манивела без стартер.Имам около 7 падания от които 6 са на място когато съм спрял или увиснал и не ми стигнат краката да се подпра.
    В началото тези 150 кг. ги усещах много но сега след около 1400 км. само оф-роуд се чувствам перфектно на мотора и знам какво мога да очаквам от него.
    След време може и да си взема нещо по леко .но то сигурно ще е WR 450 F.
    Последно редактирано от Tornado; 18-06-08, 20:18.
    КТМ 400 EXC

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Знаете ли от около 2 седмици чета из форумите и има наистина много хубави отговори за избора на мотор. Сега ще карам "А" категорията и съм 178см/65кг и незнам какво да търся в краина сметка , предполагам че ще ми трябва по-лек мотор ако може да ме насочите (става въпрос за ендуро за около 2000лв.)

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от kkhhh Преглед на мнение
        Знаете ли от около 2 седмици чета из форумите и има наистина много хубави отговори за избора на мотор. Сега ще карам "А" категорията и съм 178см/65кг и незнам какво да търся в краина сметка , предполагам че ще ми трябва по-лек мотор ако може да ме насочите (става въпрос за ендуро за около 2000лв.)
        За тия пари някой малък, стар XL 250 ще ти е добре като за начало

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от strandjero Преглед на мнение
          За тия пари някой малък, стар XL 250 ще ти е добре като за начало
          или 125cc 2Т - за тези килограми ще ти е достатъчно.
          Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Благодаря за отговорите , а да попитам още едно нещо :
            откъде си намирате карти за гпс приемници и с каква навигатационна програма работите?

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Колега,това го има в други теми.Поразрови се!
              http://www.stairwaytoglory.com/en/

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Знам че прекалено много питам и само ви занимавам с глупости , но все още не съм започнал курсовете за "А" категория апък много искам да карам някое моторче - и така въпросът ми е какво мислите за 50 кубиковите ендуренца ( ако въобще някои има впечатления :Д) или ще ми препорътчате да си изкарам категорията и тогава да си търся нещо друго

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от kkhhh Преглед на мнение
                  Знам че прекалено много питам и само ви занимавам с глупости , но все още не съм започнал курсовете за "А" категория апък много искам да карам някое моторче - и така въпросът ми е какво мислите за 50 кубиковите ендуренца ( ако въобще някои има впечатления :Д) или ще ми препорътчате да си изкарам категорията и тогава да си търся нещо друго
                  За 50 кубика само скутер според мен, но по-добре си изкарай категорията.
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Първоначално публикуван от kkhhh Преглед на мнение
                    И така въпросът ми е какво мислите за 50 кубиковите ендуренца ( ако въобще някои има впечатления :Д)
                    Ааааааааааа.........за тях ни е страх и да си помислим.

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                      За 50 кубика само скутер според мен, но по-добре си изкарай категорията.
                      Изказваш се неподготвен

                      Аз съм карал веднъж 50 кубиково ендуро - Ямаха и да ви кажа много хубаво си върви. Проблема е само ако трябва да се измъкнете по някой много стръмен баир. Тогава за да се засили му трябва МНОГО полусъединител и МНОГО обороти. За дълги преходи е разбираемо , че не става, но да се помотаеш 50-100км бива.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от kkhhh Преглед на мнение
                        Знам че прекалено много питам и само ви занимавам с глупости , но все още не съм започнал курсовете за "А" категория апък много искам да карам някое моторче - и така въпросът ми е какво мислите за 50 кубиковите ендуренца ( ако въобще някои има впечатления :Д) или ще ми препорътчате да си изкарам категорията и тогава да си търся нещо друго
                        Стават само за равни черни пътища. На първото малко по-сериозно баирче издъхват. Ако ще караш в гора и/или по-пресечени терени, слабостта им е по-скоро опасна. За небрежни разходки в полето или ходене за риба ще ти свършат работа.
                        Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Браво за темата..
                          Да споделя и моя опит макар и много малък, забелязах нещо което за мен като начинаещ много ме дразни.
                          Взех си сузуки рм 125 2т крос 2005 година. Ауспуси, глави... всичко тунинговано.
                          В началото се дразнех че няма ниски и средни обороти.. а кика му е адски силен.... но в последствие като му свикнах малко или много... се оказа най-яката работа в този мотор.
                          Смея да кажа че това е уникален мотор на който все още се уча да карам.... направо ме е страх да го карам на пълна газ . Мощен, лек и т.н. предимствата са безброй, както и недостатъците описани в темата. Никога не съм предполагал че 125-ца може да върви толкова .... но има и един много голям недостатък който не успях да срещна в писаното до тук а също адски много уморява в гората след падане в калта например е липсата на ел.стартер който повечето ендураци имат...
                          След като ритнеш няколко пъти и не иска да запали, направо капваш...
                          Другата лоша черта е че като тръгнеш да караш яко с няколко човека с 4Т машини - трябва раницата в която има поне една малка бутилчица масло . Аз даже си нося и 2 литра готов бензин + бутилчица... че всеки път карам на тръни в гората.
                          и 3-тото е че ако си на поляна.. и решиш да почиваш 5 минутки... няма стойка да задържи мотора... а търсиш някъде да го облегнеш за да не падне (смешно звучи ама понякога ми се иска да му сложа) .
                          Но както са казали хората... хем к..а докрай и душата в рая е само теоритична обосновка на перфектното щастие и е строго индивидуално.

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от duzer Преглед на мнение
                            Браво за темата..
                            Да споделя и моя опит макар и много малък, забелязах нещо което за мен като начинаещ много ме дразни.
                            Взех си сузуки рм 125 2т крос 2005 година. Ауспуси, глави... всичко тунинговано.
                            В началото се дразнех че няма ниски и средни обороти.. а кика му е адски силен.... но в последствие като му свикнах малко или много... се оказа най-яката работа в този мотор.
                            Смея да кажа че това е уникален мотор на който все още се уча да карам.... направо ме е страх да го карам на пълна газ . Мощен, лек и т.н. предимствата са безброй, както и недостатъците описани в темата. Никога не съм предполагал че 125-ца може да върви толкова .... но има и един много голям недостатък който не успях да срещна в писаното до тук а също адски много уморява в гората след падане в калта например е липсата на ел.стартер който повечето ендураци имат...
                            След като ритнеш няколко пъти и не иска да запали, направо капваш...
                            Другата лоша черта е че като тръгнеш да караш яко с няколко човека с 4Т машини - трябва раницата в която има поне една малка бутилчица масло . Аз даже си нося и 2 литра готов бензин + бутилчица... че всеки път карам на тръни в гората.
                            и 3-тото е че ако си на поляна.. и решиш да почиваш 5 минутки... няма стойка да задържи мотора... а търсиш някъде да го облегнеш за да не падне (смешно звучи ама понякога ми се иска да му сложа) .
                            Но както са казали хората... хем к..а докрай и душата в рая е само теоритична обосновка на перфектното щастие и е строго индивидуално.
                            Поради по-горе изпроените причини минах от YZ125 на хард ендуро КТМ 200EXC
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              duzer, това което си написал е характерно за всички 125-ци и не само !
                              За гората си иска ендуро, за пистата - крос !
                              Последно редактирано от Даниел Туйков; 02-09-08, 17:27.
                              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                              [/FONT]________________________________________
                              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                              [/CENTER]
                              [/CENTER]

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Първоначално публикуван от duzer Преглед на мнение
                                .....
                                Чудесно мнение си дал. Това е истинското положение при двутактовия крос в гората. Минусите му са доста повече.Аз за това пък съм на 4Т. Спора за 2Т-4Т си е безкраен по начало. Но 4Т кроса си има ниски, което е обусловено от принципа на работа на самия двигател както и икономията на гориво.
                                С манивелата се свиква, специално пък 2Т трябва винаги да пали от раз прегледай си свеща, карбуратора, филтъра. Стойка можеш и сам да си направиш или да си купиш втора ръка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X