Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    иска ми се и там да се завра, но смятам че за такива маршрути се изисква по голяма опит какъвто аз нямам. И сматам да натрупам постепенно с такъв вид мотор който е по скоро за шосе и черени питища.
    но априлията която си бях харесал ми се струва тежка, а и ще ми е кофти да потроша хубавата машина. И за това сматам да се спра на нещо по малко и евтино, че като падна и го счупя да не ме е яд, а се съмнявам да устискам без падане. Както казва един титуляр от Форума Който не кара не пада а аз смятам да покарвам, значи и ще падам
    Последно редактирано от Вальо (Patrician); 28-05-08, 14:04.
    [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      а някакво мнение за Suzuki DR 650 rs 1991г. с манивела е няма стартер
      [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Като цяло е добър мотор, но не очаквай да е много по-лек от Априлията...
        Пробвай търсачката на форума - много е полезна. Със сигурност има дискутирано за ДР 600/650.
        Предния път Жоро ХР600 свърши тая работа за теб, но е време да се научиш и сам. Ако наистина не откриеш нищо написано тогава вече питай на воля ...

        Надявам се си прочел темите "Избор на ендуро" и "Проблеми при закупуването на мотор втора ръка"?
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Да прочетох ги Там има опоменати и априлията и дори това Сузуки даже същия модел на който съм се спрял. Четох доста и за двата модела и не само за тях вече съм наясно горедоло кое е за шосе и кое за по дива джунгла
          [quote=tatkobarba;391461]Като цяло е добър мотор

          Но съвсем друга яснота придобивам когато някой каже така

          или нещо негативно

          Спирам с въпросоте, Но ще съобщя за придобивката
          [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Мда, явно неизбежния път за всеки начинаещ ендурист е да мине през 600 кубиков струг тип въздухарка, преди да си вземе леко ендуро
            98% от тях отначало "ще карат и по асфалт" и точно след една разходка на струга в гората и две полягвания, решението за лек мотор е взето и започва Голямото Продаване на струга, наред с текущите ремонти и махане на многобройните мигачи, пластмаси и други утежняващи карането атрибути. Неизбежно след това из форумите се появяват теми тип "Олекотяване на Доминатор", "Търся предница от кросов мотор", "Някой да му се намира лявата пластмаса на ДР600", "Как се изправя резервоар", "Къде да намеря задна гума 17-ка" и т.н.
            Продаването на Струга обаче не е лека сама по себе си задача, защото освен нашия новобранец подобно решение са взели още 100 новобранеца и упорито продават моторите на други новобранци, които започват преминаването на добре утъпканата пътека от всички останали ендуристи

            Та значи, технологията на 600-тките въздухарки е модел 80-те години. Произвеждат се (някои) и до момента, но в туристически варианти.
            За времето си са били най-леките и спорни ендура, но сега има и доста по-нови машини, някои на сносни цени (КЛХ 250 - най-модерното леко ендуро в средата на 90-те. Аналог за това време са някои модели двутактови)

            Та съвета ми е ако НАИСТИНА искаш да караш на асфалт и градско доста, вземи си струг. Ако се двуомиш дали искаш да се вреш по чукарите, поучи се от опита на стотици преди теб и направо минавай на по-лек вариант и не губи време и средства за да преминаваш през "задължителния" струг.

            Е, разбира се всики знаеме за изключението Станислав, който търкаля Доминатор на Виктори Екстрийма, но той и за това е изключение - за да потвърди правилото
            Последно редактирано от iva_kx; 29-05-08, 11:44.
            DCRT®

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Ива ти на кое викаш струг, тука да не сме форум за стругари
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                Мда, явно неизбежния път за всеки начинаещ ендурист е да мине през 600 кубиков струг тип въздухарка, преди да си вземе леко ендуро
                98% от тях отначало "ще карат и по асфалт" и точно след една разходка на струга в гората и две полягвания, решението за лек мотор е взето и започва Голямото Продаване на струга, наред с текущите ремонти и махане на многобройните мигачи, пластмаси и други утежняващи карането атрибути. Неизбежно след това из форумите се появяват теми тип "Олекотяване на Доминатор", "Търся предница от кросов мотор", "Някой да му се намира лявата пластмаса на ДР600", "Как се изправя резервоар", "Къде да намеря задна гума 17-ка" и т.н.
                Продаването на Струга обаче не е лека сама по себе си задача, защото освен нашия новобранец подобно решение са взели още 100 новобранеца и упорито продават моторите на други новобранци, които започват преминаването на добре утъпканата пътека от всички останали ендуристи

                Та значи, технологията на 600-тките въздухарки е модел 80-те години. Произвеждат се (някои) и до момента, но в туристически варианти.
                За времето си са били най-леките и спорни ендура, но сега има и доста по-нови машини, някои на сносни цени (КЛХ 250 - най-модерното леко ендуро в средата на 90-те. Аналог за това време са някои модели двутактови)

                Та съвета ми е ако НАИСТИНА искаш да караш на асфалт и градско доста, вземи си струг. Ако се двуомиш дали искаш да се вреш по чукарите, поучи се от опита на стотици преди теб и направо минавай на по-лек вариант и не губи време и средства за да преминаваш през "задължителния" струг.

                Е, разбира се всики знаеме за изключението Станислав, който търкаля Доминатор на Виктори Екстрийма, но той и за това е изключение - за да потвърди правилото
                От известно време вече се въздържам да агитирам хора за 125 двутактови, че май само аз ги харесвам...
                Сори за спама
                Последно редактирано от господин никой; 29-05-08, 13:14. Причина: добавка...

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Благодаря за съвета, Ще го взема под внимание. Искам да карам и в гора, но за там мисля трабва първо да се науча на асФалт. А до колкото избора на мотор. Аз ги избирам на външен вид да ми харесва

                  Висок съм 178см. тежа 70кг ( мисля да кача още някое кило ) 21години Прочел съм и статияте за Избор на ендуро.

                  И въпреки сичко ще приема съвет за да не ставам 4аст от 98%-та статистика на новобранците стругари
                  Последно редактирано от Вальо (Patrician); 29-05-08, 14:19.
                  [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
                    Искам да карам и в гора, но за там мисля трабва първо да се науча на асФалт.
                    Тц, не трябва
                    DCRT®

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
                      Искам да карам и в гора, но за там мисля трабва първо да се науча на асФалт.

                      Както каза и Ивка - тука ти е голямата грешка...
                      Гората и въобще черното учат по-добре за асвалта както нищо друго, запомни го това

                      А от асвалта на черно ще се чувстваш като риба на сухо...

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Значи си преорентирам Търсенето нанещо по леко и подвижно, и веднага се набивам в гората, за да проверя колко са мо здрави пласмасите

                        направи ми впечатление, че във първата статия на iva_kx В първите тежки ендура има Aprilia Pegaso 650 1997 (мотора който до ся най-много ми е харесал на външен вид) тежи 160кг

                        С моите размери 178см. тежа 70кг 21години колко тежък мотор ще ми подхожда. До колкото разбрах и моето телосложение е от голямо значение

                        надявам се недосаждам и неизнервям с Новашките си въпроси
                        [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Колега... главата и гърба са си твои да ги товариш като магаре, но има и по-лесен начин - 125цата прощава много грешки, по-евтин вариант е и въобще... ако беше чел внимателно този разговор нямаше да го има!

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                            Колега... главата и гърба са си твои да ги товариш като магаре, но има и по-лесен начин - 125цата прощава много грешки, по-евтин вариант е и въобще... ако беше чел внимателно този разговор нямаше да го има!
                            Стига с тези 125-ци че като слушам направо ми става смешно.Първо не може да си намери читава, за по малко пари, и второ с такъв мотор ще кара по трудно по екстремни и стръмни места.
                            Мотора за начинаещ е 250 четиритактов и аз препоръчвам ,Сузуки ДР-250.Моторчето върви бавно, не гасне и горе долу за 70 кг човек е таман.Смятам че и цените са по приемливи,и моторите са сравнително здрави.
                            На 125-цата нали като поемеш по един стръмен баир му се завива свят на съединителя от мачкане.

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Стига с тези 125-ци че като слушам направо ми става смешно.Първо не може да си намери читава, за по малко пари, и второ с такъв мотор ще кара по трудно по екстремни и стръмни места.
                              Мотора за начинаещ е 250 четиритактов и аз препоръчвам ,Сузуки ДР-250.Моторчето върви бавно, не гасне и горе долу за 70 кг човек е таман.Смятам че и цените са по приемливи,и моторите са сравнително здрави.
                              На 125-цата нали като поемеш по един стръмен баир му се завива свят на съединителя от мачкане.
                              недай така че има хора и на ерзберг със 125-ци дето имат много добро класиране. Карача като е 6 няма проблеми !!!
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                недай така че има хора и на ерзберг със 125-ци дето имат много добро класиране. Карача като е 6 няма проблеми !!!
                                Колега,ми карача май за първи път си купува мотор.
                                И май досега не е карал мотор,та и аз съм на мнение за 250 4–такта
                                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X