Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
    Ехх, срамота - аз съм 1.57 и не се оплаквам от високия център на тежестта Със всичко се свиква. По мотора мгат да се правят и настройки
    Ми кой колкото висок толко,такива сме и няма какво да направим по този въпрос,иначе от сами амортесьор мисля че може да се регулира височината на ендурото и така всеки може да си го настрой според ръста си
    [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
    [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #62
      Re: Какво ендуро да избера?

      а сигуни ли сте че може да се регулира височината ? и можете ли да му обясните точно как ?

      Коментар


      • #63
        Re: Какво ендуро да избера?

        Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
        а сигуни ли сте че може да се регулира височината ? и можете ли да му обясните точно как ?
        Има си винт на самия амортисьор... на практика е нещо като гайка която навиваш на един болт .... като отпуснеш тоя винт и мотора става с по-меко окачване и става по-нисък....
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #64
          Re: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
          Има си винт на самия амортисьор... на практика е нещо като гайка която навиваш на един болт .... като отпуснеш тоя винт и мотора става с по-меко окачване и става по-нисък....
          А как твърдоста да се запази за сметка на намалената височина????
          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

          Коментар


          • #65
            Re: Какво ендуро да избера?

            Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
            А как твърдоста да се запази за сметка на намалената височина????
            Отделно амортисьора си има врътка за твърдоста на возията.
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #66
              Re: Какво ендуро да избера?

              Ако искаш да го изправяш на задна гума да го караш ендурото ще ти трябва по твърдичко,но ако го караш офф роуд мисля че по-добре по-меко да ти е настроен амортесьора,всмисъл окачването да е по-меко
              [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
              [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #67
                Re: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                а сигуни ли сте че може да се регулира височината ? и можете ли да му обясните точно как ?
                Момчета - четете ... и ползвайте търсене...

                С превод на български:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10115

                На английски:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9066
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #68
                  Re: Какво ендуро да избера?

                  tatkobarba мерси ,обираш точките

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Какво ендуро да избера?

                    Здравейте колеги,продава се едно ЦР-че 125 кубика,за 3200,въпросът ми е изгодна ли е тази цена за този Мотор,той е 2002 Година,водно охлаждане,абе всичко както си е
                    Ето снимка:
                    Прикачени файлове
                    [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                    [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Какво ендуро да избера?

                      Моторетката си е супер, но огледай хубаво състоянието му да не ти излезне 4000
                      Аз моя КТМ го взех за почти същата цена и съм адски доволен !
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Какво ендуро да избера?

                        Аз бях намерил yamaha YZ 450 f , за 4200 . 2004 година , така че Даниеле не си мисли че си много на далавера !!! Понякога изпадат много евтини мотори,хората продават мотори като тази Хонда 97-а за по 2600-700 така че тази е доста изгодна Освен ако не е карана по състезания,защото там им разказват играта (повечето)
                        http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Какво ендуро да избера?

                          И пред YZF-a отново бих избрал КТМ-а защото мога да си позволя да го карам и да го потдържам ти дали ще можеш да караш и потдържаш YZF-а така както аз моя КТМ примерно ? Съмнявам се
                          Както ще посъветват всеки нов във спорта най-опитните от форума "Ако не си готов да похарчиш много пари за потдръжка а искаш да караш си вземи някое 2Т" Аз ги послушах и преклон пред съветите им, наистина това е правилния избор !
                          При едното ще караш ще караш и няма да даваш пари за бензин но ще се цапаш по-честичко с масло от ремонтите а с другото ще си сипваш повече бензин и ще сменяш чат пат бутало (според зависимост от това колко и как караш)
                          Последно редактирано от Даниел Туйков; 20-05-07, 16:51.
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                            И пред YZF-a отново бих избрал КТМ-а защото мога да си позволя да го карам и да го потдържам ти дали ще можеш да караш и потдържаш YZF-а така както аз моя КТМ примерно ? Съмнявам се
                            Както ще посъветват всеки нов във спорта най-опитните от форума "Ако не си готов да похарчиш много пари за потдръжка а искаш да караш си вземи някое 2Т" Аз ги послушах и преклон пред съветите им, наистина това е правилния избор !
                            При едното ще караш ще караш и няма да даваш пари за бензин но ще се цапаш по-честичко с масло от ремонтите а с другото ще си сипваш повече бензин и ще сменяш чат пат бутало (според зависимост от това колко и как караш)
                            За карането можем да поспорим,кой ще го кара по-добре ти или Цецо,наистина не знам ти как караш,но не го подценявай и него а от поста който си написал излиза,че 4т харчат повече от 2т за което аз лично не съм съгласен,а за кинтите дет са за подръжката излизат г/д еднакво,като смениш на 4т маслото е същото г/д колкото като долееш масло и смениш бутало/сегменти на 2т. така че нещата се уравновесяват,не точно но горе-долу,а и за тоя ЮЗ 450 Ф и твоя ЕХС 360 без да се замисля и грам ще взема ЮЗ-то,за мен лично КТМ е прехвалена марка,е вече наистина правят много добри мотори,но пак не са кой знае какво,за много хора като кажеш КТМ и все 1 че си казал господ,моят личен фаворит е Хондата и ако питаш мен бих си взел тази Хондалина дет съм дал по-горе вместо този мотор който си взел ти,но изборът е и според нужди,мен лично ми трябва повече крос и то 4т. за да мога да ходя на преходи с него,че 2т си иска много ръчка,пък и да мога спокойно да си го карам по Мотокрос писти
                            Поздрави...
                            [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                            [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                              За карането можем да поспорим,кой ще го кара по-добре ти или Цецо,наистина не знам ти как караш,но не го подценявай и него а от поста който си написал излиза,че 4т харчат повече от 2т за което аз лично не съм съгласен,а за кинтите дет са за подръжката излизат г/д еднакво,като смениш на 4т маслото е същото г/д колкото като долееш масло и смениш бутало/сегменти на 2т. така че нещата се уравновесяват,не точно но горе-долу,а и за тоя ЮЗ 450 Ф и твоя ЕХС 360 без да се замисля и грам ще взема ЮЗ-то,за мен лично КТМ е прехвалена марка,е вече наистина правят много добри мотори,но пак не са кой знае какво,за много хора като кажеш КТМ и все 1 че си казал господ,моят личен фаворит е Хондата и ако питаш мен бих си взел тази Хондалина дет съм дал по-горе вместо този мотор който си взел ти,но изборът е и според нужди,мен лично ми трябва повече крос и то 4т. за да мога да ходя на преходи с него,че 2т си иска много ръчка,пък и да мога спокойно да си го карам по Мотокрос писти
                              Поздрави...
                              Е тука вече си много далеко от истината Найти! Поддръжката на YZF-а а и на който и да е 4 тактов кросов мотор, че даже и на ендура от сорта на CRF-а например си няма нищо общо с поддръжката на 2 тактовите па били те и кросови или пък ендура! Изобщо не сравнявай тия 4 тактови с 4 тактовите от сорта на XR , TTR, XT ,Dominator и др. подобни! Ако поддръжката на CRF или YZF е само да им се сменя маслото, ей сега бих хукнал първо към ДС Каса и после да си купя един такъв, ама не е! Щото и на 4 тактовите буталата се сменяват чат пат, ами ако дойде ред клапани да смениш , ми адренажна верига, ми разпределителен вал, ми маслена помпа, знаеш ли на какви пари отиваш?! А ако купиш такъв мотор втора ръка риска да ти се наложат тия ремонти е много голям! А цените на тия части нямат нищо общо с цените за същите части за по-ежедневни ендура от сорта на XR например! А двутактовия - сменяваш бутало ,сегменти и в по-лошия случай и цилиндър и имаш вече чисто нов двигател! В най най-лошия случай може да ти се наложи смяна на лагерите на коляновия вал, ама не забравяй че и 4 тактовите имат колянови валове все пак! Така че икономията на бензин може да ти излезе през носа (а и не съм много убеден дали има чак пък толкова голяма икономия на бензин)! Изобщо според мене 4 тактовия крос си е некаква екологична супер изгъзица, за която все още средностатистическия Български моторист изобщо не е дорасъл (имайки в предвид доходите на средностатистическия Българин)!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Какво ендуро да избера?

                                При закупуване на нов 4т мотор много дълго време не пипаш нищо, за разлика от 2т-то.

                                Ако ще купуваш стар 4т състезателен мотор жална ти майка, ако няколко хиляди лева са ти проблем и съответно не извадиш късмет да пипнеш запазена машина. Зависи и колко газ даваш, ако се возиш само, стар закрепен YZ може и да си го караш бая време, докато на някой състезател ще му се счупи в ръцете за 1 състезание. Безплатен обяд няма...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X