Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Джарта, аз съвсем успешно и новобранската си търкалям кросова 125-ца вече втори сезон, а тя е по-трудна от ендурото по кривите места.
    Това за читавите еземпляри е съвсем вярно, да. И избора е ограничен, но се карат и от новобранци без кой знае какъв зор. ДР-а и той ми се вижда малко стругообразен, 125-чката е бая по-лекичка. И "фън-фактора" при лекия диитактер е доооста по-голям от този при ДР-а. Успеваемостта на преминаване на даден екстрем може и да не е по-голяма, но пък е доста по-забавно и адреналинесто От сравнително по-старите години 4Т-та ми харесва единствено КЛХа.
    DCRT®

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
      Джарта, аз съвсем успешно и новобранската си търкалям кросова 125-ца вече втори сезон, а тя е по-трудна от ендурото по кривите места.
      Това за читавите еземпляри е съвсем вярно, да. И избора е ограничен, но се карат и от новобранци без кой знае какъв зор. ДР-а и той ми се вижда малко стругообразен, 125-чката е бая по-лекичка. И "фън-фактора" при лекия диитактер е доооста по-голям от този при ДР-а. Успеваемостта на преминаване на даден екстрем може и да не е по-голяма, но пък е доста по-забавно и адреналинесто От сравнително по-старите години 4Т-та ми харесва единствено КЛХа.
      Не Иве права си, обаче аз имам впредвид че този човек е начинаещ и то много.Трябва му спокоен мотор и същевременно да не е много слаб.Все пак ти говориш за кросов мотор ,а онзи колега дето мели едно и също е ендуро мотор който е безобразно слаб.Ти ако се качиш на тези 125-ци ендуро те пътя не виждат.Аз за кросовите съм съгласен обаче да видим и килата на водача.Аз съм 92 каква 125ца ще ме вози.Ще минаваш покрай мен като спрял.

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Всеки си има мнения и предпочитания, но докато аз не се кача и да видя как стоят нещата няма да имам собственно мнение и предпочитание

        Но съм съгласен, че 600-650 кубика ще ми е тежко и голямо.
        Смятам да преостановя търсенето към 250-350, но и аз мисля че трябва да е 4т.
        [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          100 пъти сме го казвали, всичко е до човек и характер.
          Аз съм започнал направо на 125 2Т, преди това несъм карал нищо, ни балканче ни ЧЗ ни МЗ. А и найстина фън фактора там е върха.

          Ива много я обичаш тази думичка стругове и нейните производни аз пък обичам курници
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
            Ива много я обичаш тази думичка стругове и нейните производни аз пък обичам курници
            Краси, аз за съжаление не мога да си позволя да обичам курници... израза може да се интерпретира по доста различни начини За сега си стоя твърдо зад струговете
            DCRT®

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              100 пъти сме го казвали, всичко е до човек и характер.
              Аз съм започнал направо на 125 2Т, преди това несъм карал нищо, ни балканче ни ЧЗ ни МЗ. А и найстина фън фактора там е върха.

              Ива много я обичаш тази думичка стругове и нейните производни аз пък обичам курници
              Тя Ива да ми каже че и Бетата е струг и ше видиш какво става!!!!!!!!!
              Ще купува кебапчета и бири докато и се свят завие.
              Последно редактирано от Петьо Джартов; 29-05-08, 21:52.

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Тя Ива да ми каже че и Бетата е струг и ше видиш какво става!!!!!!!!!
                Охх само да те видя как ще ти го кажааааа
                DCRT®

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  имам НОВ въпрос. Разглеждам 250-350 кубикови машини 89,90,91. и тежат по 150кг. А тея дето ме отказвате от тях 650 също са по 150-160кг. А Априлия Пегасо 650 1996-97 тежи също 160 а и много ми е харесал

                  дано не задавам малоумни въпроси
                  [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Огледай се за КЛХ 250, ХР 250 - 400, ТТР 250, ако изпадне и ТТ350, но са доста редки.
                    Важни са не само самите кила, но и тяхното разпределение. Важно е и окачването. Важно е отношението на теглото спрямо окачването. Една предница на мотор 120 кила и на 160 кила дава огромна разлика в карането. Разлика от 15 кила по-високо повярвай ми усеща се значително при каране. А в случая разликата е доста по-голяма.

                    Колега, знам че Пегасото има много фешън външен вид, но просто не става за в гората, колкото и да ти се иска Точно за 2 излизания тия пластмаси или ще са счупени, или ще са свалени и прилежно прибрани в някой тъмен ъгъл в по-добрия случай А от Пегасото ще остане една доста безформена карантия без грам външен вид. И с крив резервоар.
                    Не знам дали си виждал Доминатор, подготвен за офроуд (от карач, на който му се е карало и по асфалт) - гледката не е особено приятна за окото (Станиславе, не се обиждай ) ... Ама пък иначе са много лъскави и привличат окото на неподозиращия купувач
                    Последно редактирано от iva_kx; 29-05-08, 22:16.
                    DCRT®

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Ако си вземаш Пегасо го търси задължително с голям куфар.Много са им готини тези куфари.

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        добре ще се поразровя за моторите посочени от iva_kx КЛХ 250, ХР 250 - 400, ТТР 250,
                        [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          А колкото до Пегасо 650 1996 ако реша да взема него ще се съобразя и няма да карам кой знае къде. Тука в Габрово има и черни пътища който водят до красиви места и трасето не е много тежко. Страх ме е само да не го потроша докато се уча
                          [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Първо седни ипомисли какво точно искаш да караш и после търси модели и варианти.Мотора който ти харесва не става за ендуро,нестава и за човек който не е карал ,това се прави стъпка по стъпка затова и ние не сме толкова добри защото правим грешката да започнем с големи мотори.Сигурен съм че ако ни хване едно лапе с една 80 кубикова моторетка половината в този форум ще ни направи на смешни.Говоря за хлапе каращо мотокрос.Та и твойта е подобна леко по леко и ще видиш че има резултат.Земи си 125 икато му земеш силата пробвай с по голям и така докато намериш идеалния вариант.Лично аз си оставам фен ха 250 4т по начин по който се карат ,но по други фактори не,а и всичко е само предпочитание на самите нас.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Доста се каза по темата - и все от хора с повече опит... Все пак - нали съм с най-малко, съм и най-близо до колегата. Защо да се почва с 125 2т? Е много е ясно - падания да искаш в началото! Трябва да останат пари за екипировка, ремонтите са по-евтини, трябва да е по-разумно теглото за вдигане и не на последно място - още ще му е трудно да си сложи сам юздите, а 125-цата ще го ограничи (е поне до някъде, освен ако не е някой луд крос!) в разумни за него граници. Второ - много хора - естествено и аз бъркат момента с мощността, максималната скорост и времето за реакция на двигателя - т.е. за колко време мотора ще реагира на подаването на газ или още по-просто казано - колко е пъргав... В момента превеждам точно статията за KLX 300 vs XR 400... Там е доста ясно показано защо по-малките кубица са по-разумен избор понякога! Както казваше един добър приятел - не бъркай калкулатора с калорифера - все на ток работи, нооо май не са едно и също!

                              Е ето и контра тезата... признавам - драма е да си продадеш 125цата - макар на практика да си е драма да продадеш какъвто и да е мотор. В един момент ще имаш желание за нов, а няма да има какво да правиш стария... ЛОШО! Но да кажа честно има доста по-лоши неща и от това.

                              Както колегата Пепи е казал по-горе - това от личен опит мога да го кажа - научи се да караш 125-ца - не да се возиш - да караш, пък си вземи тогава по-голям... Лично аз на 650 Aprilia и BMW не мога да се отпусна да карам. И двата съм ги пробвал, особенно BMW-то е адски мазно за каране, но просто не е Honda-та... Най-малкото отпускане и 200 кила са върху тебе! Да не говорим как се маневрира с 200 кила мотор и с 90 кила мотор - има си доста разлика! След 30 минути на Aprilia-та бях като изцеден лимон, а след 3-4-5 часа каране, мъкнене и дърпане на MTX-а... е също съм като изцеден лимон, но ми е адски по-приятно - просто го няма напрежението от карането. Караш за удоволствие!

                              Същевременно - ако мотора е сравнително добре имаш достатъчно мощтност да си "джиткаш" по града... Лично аз адски се изнервям от това като идея, но по принцип е възможно - стига да не се набиеш в някое километрично задръстване.
                              Последно редактирано от господин никой; 30-05-08, 02:31. Причина: Добавка...

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Благодаря оценявам всичко което казвате. В крайна сметка много ще ми помогне при крайния избор
                                [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X