Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
    Насочил съм се към Хонда Доминатор 650 и мисля ,че ще ми достави удоволствие защото рядко смятам да криввам извън пътя,а и това ще е първия ми мотоциклет.Препоръки са ми ми от полза макар да изчетох доста от темите.Благодаря предварително.
    Мога да ти препоръчам един Доминатор, но ми дай някакъв начин да се свържа с тебе!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #92
      До: Какво ендуро да избера?

      Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
      Насочил съм се към Хонда Доминатор 650 и мисля ,че ще ми достави удоволствие защото рядко смятам да криввам извън пътя,а и това ще е първия ми мотоциклет.Препоръки са ми ми от полза макар да изчетох доста от темите.Благодаря предварително.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18111
      Лично гарантирам за този мотор
      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #93
        До: Какво ендуро да избера?

        Благодаря за бързите отговори и насоки ,но в момента съм в Афганистан и няма начин да си го купя.Още повече ме надъхаха снимките от разходката на sl.daskalov и имам желанието да бъда сред вас.
        КТМ 400 EXC

        Коментар


        • #94
          До: Какво ендуро да избера?

          След обстойно четене тук и там,реших че ямаха тдр доста ми допада.
          Ще я ползвам главно в града и съвсем малко извън пътя(строителен техник съм и обектите доста често са в калта )
          Всичко това поражда няколко въпроса-
          1.Каква е тази рамка Делтабокс и след коя година моторите са с нея?
          2.За 1500лв и малко отгоре, може ли да се намери читава бройка и коя година ще е тя?
          3. Как стоят нещата с моторите нов внос-по добре ли е от карани известно време тук и къде мога да потърся такива и евентуално има ли измамници,при които не трябва и да стъпвам

          малко за мен-на 24год. 186см 86кг съм.До сега съм карал мотор само инцидентно и нямам книжка.
          Ако имате други предложения за мотор,ще ги прочета с удоволствие, но описанието за този нещо ми легна на сърцето и всякаш е писано за моите нужди и намерения.

          п.с. Както си е проличало, от въпросите от мотори, не разбирам(нито на 2 колела,нито двигатели),но съм технически грамотен,така че обяснявайте смело

          Коментар


          • #95
            До: Какво ендуро да избера?

            Чудя се XT600 модела със стартера 1994-та или Suzuki DR650R 1995 пак със стартер ... на 15 Години съм 182см.85кг.

            Коментар


            • #96
              До: Какво ендуро да избера?

              Първоначално публикуван от btt Преглед на мнение
              След обстойно четене тук и там,реших че ямаха тдр доста ми допада.
              Ще я ползвам главно в града и съвсем малко извън пътя(строителен техник съм и обектите доста често са в калта )
              Всичко това поражда няколко въпроса-
              1.Каква е тази рамка Делтабокс и след коя година моторите са с нея?
              2.За 1500лв и малко отгоре, може ли да се намери читава бройка и коя година ще е тя?
              3. Как стоят нещата с моторите нов внос-по добре ли е от карани известно време тук и къде мога да потърся такива и евентуално има ли измамници,при които не трябва и да стъпвам

              малко за мен-на 24год. 186см 86кг съм.До сега съм карал мотор само инцидентно и нямам книжка.
              Ако имате други предложения за мотор,ще ги прочета с удоволствие, но описанието за този нещо ми легна на сърцето и всякаш е писано за моите нужди и намерения.

              п.с. Както си е проличало, от въпросите от мотори, не разбирам(нито на 2 колела,нито двигатели),но съм технически грамотен,така че обяснявайте смело
              1.Рамата делтабокс представлява до колкото знам улекотена алуминиева рама и е на моделите след 1994г.
              2.Аз продадох моят 1994 след основен ремонт с нови гуми предна и задна сменени пиниони и верига за 1200 лева .. но сега като разглеждам обявите из mobile.bg най-евтиният е 1350 ... за около 1500 - 1600 лева ще си намериш перфектен до 94г.
              3. както и с колите е значително по добре да намериш мотор нов внос ... а аз когато го взех мотора бях на 13 години около 1.68 и около 70кг... прави си сам изводи

              Коментар


              • #97
                До: Какво ендуро да избера?

                След като изчетох темата от горе до долу , в главата ми изплува един въпрос.Повечето от по-опитните колеги оплюват яко 600 куб. ендура като прекалено тежки и препоръчват техните 350 куб събратя.Та въпроса ми е:
                ХТ600(87-90г.) 152кг/42к.с./43,3NM , срещу ХТ350 140кг/17,5к.с./24NM - заслужава ли си да се жертват близо 50% от ВЪРТЯЩИЯ МОМЕНТ и мощността за да се спечелят 12кг в теглото?
                Съответно за ТТ350 114кг/13к.с./21NM срещу ТТ600S 135кг/41к.с./48NM-тук даже разликите са още по-фрапиращи.
                Още повече като се има предвид , че WR450 беше мисля около 50+ к.с. при тегло близко до това на ТТ350(нямам точни данни)-сиреч не ме убеждавайте , че силата на двигателя няма особено значение.
                За съжалениене не съм имал възможност да опитам лично някое 350 куб ендуро (то затова вас ви питам),но ако някой има преки наблюдения ,моля да ги сподели!
                Не ми си иска да правим сравнение с 2т-просто те са коренно различни.
                Данните са от www.tt600s.de
                Благодаря предварително!
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #98
                  До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  След като изчетох темата от горе до долу , в главата ми изплува един въпрос.Повечето от по-опитните колеги оплюват яко 600 куб. ендура като прекалено тежки и препоръчват техните 350 куб събратя.Та въпроса ми е:
                  ХТ600(87-90г.) 152кг/42к.с./43,3NM , срещу ХТ350 140кг/17,5к.с./24NM - заслужава ли си да се жертват близо 50% от ВЪРТЯЩИЯ МОМЕНТ и мощността за да се спечелят 12кг в теглото?
                  Съответно за ТТ350 114кг/13к.с./21NM срещу ТТ600S 135кг/41к.с./48NM-тук даже разликите са още по-фрапиращи.
                  Още повече като се има предвид , че WR450 беше мисля около 50+ к.с. при тегло близко до това на ТТ350(нямам точни данни)-сиреч не ме убеждавайте , че силата на двигателя няма особено значение.
                  За съжалениене не съм имал възможност да опитам лично някое 350 куб ендуро (то затова вас ви питам),но ако някой има преки наблюдения ,моля да ги сподели!
                  Не ми си иска да правим сравнение с 2т-просто те са коренно различни.
                  Данните са от www.tt600s.de
                  Благодаря предварително!
                  Колега, не се считам за по-опитен, но тук има и доста неща които не се виждат в сухата статистика... Никога не съм "оплювал" по-тежките ендура - факт е че няма да си купя такова защото не карам по такива пътища, и да има ОГРОМНА разлика дали мотора ти е по-лек с 12-15, дори и с 2 килограма. След като си го изтървал 4-5 пъти всяко кило си има значение! Иначе за разходка по черен път или асвалт по хубаво няма... само спортните туристи може би, но комфорта от карането е съвсем друг, при тежко ендуро!

                  П.С. - Съжелявам, че нямам данни за Yamaha, но ако сравниш тези двата с Honda CRF X или Kawasaki KLX например, веднага ще видиш разликата. 350 е един доста междинен клас и да не бъркам, но е от предимно стари машини.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Какво ендуро да избера?

                    Eмо техническите характеристики, които си дал на 350сс не са ти верни!
                    Те са към 30-32 коня, леки са и по-резки
                    Аз карам 400сс ХР, който го слагам в класа на 350 кубиковите... Нищо общо няма с ХР 600 - много по нервен мотор, по твърдо окачване и лично аз го усещам много по лек и в пъти по-стабилен... За ендуро мотоциклет, се държи много добре на мотокрос трасе... Скоци по 10тина метра и повече не са му никакъв проблем(аз съм почти 100 кила), а един стандартен ХР 600 няма да му дойдат добре
                    600 кубиковите ме дърпат само на дълги прави, на къси и технични отсечки нямат никакво предимство пред мойте 34 коня и 33 нютона.

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от btt Преглед на мнение
                      След обстойно четене тук и там,реших че ямаха тдр доста ми допада.
                      Ще я ползвам главно в града и съвсем малко извън пътя(строителен техник съм и обектите доста често са в калта )
                      Всичко това поражда няколко въпроса-
                      1.Каква е тази рамка Делтабокс и след коя година моторите са с нея?
                      2.За 1500лв и малко отгоре, може ли да се намери читава бройка и коя година ще е тя?
                      3. Как стоят нещата с моторите нов внос-по добре ли е от карани известно време тук и къде мога да потърся такива и евентуално има ли измамници,при които не трябва и да стъпвам

                      малко за мен-на 24год. 186см 86кг съм.До сега съм карал мотор само инцидентно и нямам книжка.
                      Ако имате други предложения за мотор,ще ги прочета с удоволствие, но описанието за този нещо ми легна на сърцето и всякаш е писано за моите нужди и намерения.

                      п.с. Както си е проличало, от въпросите от мотори, не разбирам(нито на 2 колела,нито двигатели),но съм технически грамотен,така че обяснявайте смело
                      Може и да не разбираш от мотори, но си уцелил сравнително добър модел за целта за която смяташ да го ползваш. На Ямаха ТДР двигателя е подобен на ямаха ДТ. Рамката делтабокс е просто триъгълна обемна рамка. На ТДР-а е стоманена. Нямам представа кога е измислена тази рамка но със сигурност е доста отдавна.
                      За 1500лв. малко трудно се намира читав мотор. От форума едно момче от Чирпан продаваше такава Ямаха. Даже един приятел искаше да я купува, но нещо се отказа.
                      Покупката на каквато и да е вещ втора употреба си е въпрос на късмет. Ей го на - вчера ми изгоря монитора втора употреба а го ползвах само 5 месеца
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Eмо техническите характеристики, които си дал на 350сс не са ти верни!
                        Те са към 30-32 коня, леки са и по-резки
                        Аз карам 400сс ХР, който го слагам в класа на 350 кубиковите... Нищо общо няма с ХР 600 - много по нервен мотор, по твърдо окачване и лично аз го усещам много по лек и в пъти по-стабилен... За ендуро мотоциклет, се държи много добре на мотокрос трасе... Скоци по 10тина метра и повече не са му никакъв проблем(аз съм почти 100 кила), а един стандартен ХР 600 няма да му дойдат добре
                        600 кубиковите ме дърпат само на дълги прави, на къси и технични отсечки нямат никакво предимство пред мойте 34 коня и 33 нютона.
                        Нямам заводски данни и затова разчитам на немските фенове на Ямаха.
                        Леле като знам как върви XR600(в сравнение с ТТ600) , представям си какъв звяр ще е XR400.Проблема е че 400куб Хонда се намира страшно трудно (то 600куб се намира трудно , та какво остава за 400) и тя обикновено е тотално смазана(никой не е толкова залупен , че да продава читав XR400).За това нея изобщо не я включваме в списъка(все пак на мен ми се кара мотор тази година).
                        До mr n00n3
                        Съгласен съм че сухата статистика много често лъже(аз затова питам). За вдигането съм абсолютно съгласен, но на мен мисълта ми беше за карането-до колкото имам опит(основно на асфалт) тежкия мотор при ниска скорост на движение , много лесно поляга (сори ако съм се изразил неправилно).Въпроса ми се заформи в главата заради това , че онзи ден реших да покарам пробно офф (ХТ600) за пръв път(толкова са ми финикииските възможности-и на мен ми се иска WR,ама няма).Честно казано , ХТ-то не ми се видя чак толкова тежко-а и мотора е обут с един чисто нов кросов слик на Митас(така купих мотора , но грешката е вече коригирана-днес поръчах два Метцзелера Уникрос).Прехода по мое скромно мнение не беше лек дори и за опитен ендурист(като терен , а не като разстояние),особено като се има в предвид , че това ми е второто влизане в гората с мотор.Говорим за планинска пътека ( на места достигаща до 20см ширина с почти отвесни дерета по 10-15м дълбочина) със стръмни спускания и изкачвания,потоци,засукани остри завои , корени , камъни, чакъл и всичко останало .Пак повтарям-прехода беше кратък-не повече от 2-3 км(двигателя е от осн.ремонт и не ми се искаше да го претоварвам) и може би , затова не ми е натежал мотора.Сигурно усещането след 80-100 км ще е друго.
                        Пак казвам-задавам въпроса , защото ХТ-то не ми се видя тежък , а очаквах борбата да е яка-даже не почувствах особена умора(само малко в краката-може би от карането прав) , не успях да падна (въпреки че и това влизаше в сметките) , а също не успях да изпусна мотора-това всичко при положение че съм 175 висок,68-70 кг и не съм особено як.
                        Много е вероятно с по-лек мотор да ми е още по-лесно-не знам!
                        Обаче е СТРАШЕН КЕФ!!!Само чакам да свърши месеца(след 1-ви ще мога да си купя бутуши) и право в гората!!!

                        Благодаря за изказаните мнения.Ще се радвам да се включат и други колеги.

                        ПП.Бих искал ако може да кажете и мнение за гумите Метцзелер.Сигурно някъде е писано по темата , но не можах да намеря нищо.Благодаря предварително!
                        Последно редактирано от ЕМО; 14-04-08, 21:40.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Здравейте. Първо искам да кажа че форума е мноо як и има много полезна информация която е неоходима за тези който сега почват да се занимават и така много им помагате във тая връзка БЛАГОДАРЯ

                          и сега да си задам въпроса искам да спра да мечтая и да си зема мотор, и съм се спрял на една Априлия Пегасо 1998г 650см 50к.с. предполагам че модела е познат на познавачите искам да попитам какво ви е мнението за машината.
                          като цяла да чуя мненията на специалисти до каква степен може да се кара по пресечен терен или е повече за шосе и черен път

                          чакам отговори. благодаря за вниманието
                          [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Първоначално публикуван от Patrician Преглед на мнение
                            Здравейте. Първо искам да кажа че форума е мноо як и има много полезна информация която е неоходима за тези който сега почват да се занимават и така много им помагате във тая връзка БЛАГОДАРЯ

                            и сега да си задам въпроса искам да спра да мечтая и да си зема мотор, и съм се спрял на една Априлия Пегасо 1998г 650см 50к.с. предполагам че модела е познат на познавачите искам да попитам какво ви е мнението за машината.
                            като цяла да чуя мненията на специалисти до каква степен може да се кара по пресечен терен или е повече за шосе и черен път

                            чакам отговори. благодаря за вниманието

                            Колега, ето ти няколко теми за четиво и размисъл...

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...light=bmw+f650

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...light=bmw+f650

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...light=bmw+f650

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...aso#post324749

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...aprilia+pegaso

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...aprilia+pegaso


                            А с две думи - Пегасото е туристически мотор с възможност да те изведе по хубав черен път с още един спътник, за да се насладите на природата.

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Благодаря за представената литература, аз доста четох и разглеждах за тея мотори доста голяма част от По утвърдените моторджий не ги признават особенно, а такива като мен Новаци се на тях се хвърлят ми се струва. Може би заради Готиния дизайн

                              мисля да че тея 650 ще са ми големи, а и не съм много опитен ездач,
                              май ще си взема нещо с по малка кубатура и килограми за да видя за какво става на въпрос да се поочупя и след това да зи избера нещо по
                              сносно
                              не че някой го интересува ама аз да си кажа, токувиш някой полезен съвет ме е пронизъл
                              [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Зависи къде искаш да караш. Ако ще караш по шосе и тук-там по черен път до язовира за риба ... стават и тези моторетки
                                Ако мислиш да се завираш там дето минават планинските кози - не са добър избор.
                                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X