Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Наясно съм с доста от нещата.Чета форума от една година вече,пускал съм само една темичка за това време.Малко е глупав въпросът, защото отговорът е и ясен,но все пак моля за малко акъл....Питанката е какво ендуро да си взема?
    По асфалт няма да се кара--->нямам книжка и скоро няма да имам.Може и крос,но май за предпочитане е ендуро (много пари си иска кросса,а мога да си позволя такъв доста преди 2000г а тези машинка са на часове живот все пак ).На 14г и (дръжте се здраво)-183см висок и 70-75-6 кг тежа.Чудя се 250 4т или 125 2т.Като гледам май 250 4т са безусловно скъпи.Все пак мой набор за 4хилки не върви нещо .

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      Честно да си кажа въпреки, че карам крос и ендуро от около 8 години и съм на 6-ти поред мотор, все още не съм много на ясно какво ендуро да избера...
      Последния мотор на който се спрях е почти идеален за мен, НО не стигам добре земята
      Аз дето знам какво искам и не знам какъв мотор да си взема, а ти искаш по броя на годините, килата и ръста ти да ти изберем мотор
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        Едно КЛХ-че ще ти е кстра май Вчрно, че ще е твой набор ама си го бива даже ще ти останат 500 лева за екипче или ако си имаш екип за разни доправяня по мотора или пък нещо тунинг да си му направиш.
        На мен ми излезе точно 4000 с ремонта и простотиите ама сега съм си доволен и то много
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Някъде в тази тема имаше моторокрос сравнение, което съм превел от външен сайт. Там има същия въпрос зададен на хора, които се занимават само с крос... Като цяло - изглеждаш ми разбран и умен, та по-скоро е въпрос на опит а не на акъл. Пробвай с 4т 250, ако мислиш, че ти стигат парите. Ако ти идват повече, 125 кубика двутактов също е опция. Най-малкото по-малко ще ти пука, когато ти се наложи да хвърлиш мотора. И хубаво помисли - крос или ендуро!

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
            Някъде в тази тема имаше моторокрос сравнение, което съм превел от външен сайт. Там има същия въпрос зададен на хора, които се занимават само с крос... Като цяло - изглеждаш ми разбран и умен, та по-скоро е въпрос на опит а не на акъл. Пробвай с 4т 250, ако мислиш, че ти стигат парите. Ако ти идват повече, 125 кубика двутактов също е опция. Най-малкото по-малко ще ти пука, когато ти се наложи да хвърлиш мотора. И хубаво помисли - крос или ендуро!

            Благодаря Ви много.За крос или ендуро-май ще е каквото изпадне,като за предпочитане е ендуро.КЛХто е малко тежко,но ще видим.Малко ме притеснява фактът,че съм без книжка и не знам как ще излизам от София с ендуристите.Живея на 100м от сладкарница "Атлантик".Ремъркето е добра алтернатива,но ще ограничава до голяма степен карането ми.

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
              Честно да си кажа въпреки, че карам крос и ендуро от около 8 години и съм на 6-ти поред мотор, все още не съм много на ясно какво ендуро да избера...
              Последния мотор на който се спрях е почти идеален за мен, НО не стигам добре земята
              Аз дето знам какво искам и не знам какъв мотор да си взема, а ти искаш по броя на годините, килата и ръста ти да ти изберем мотор
              Митак вземи си едно ДТ200, ниско е, не е тежко и има много мазно дърпане а и не е чак така слабо онзиден карах едно, прясно от япония, много запазено, много приятно моторче.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Митак вземи си едно ДТ200, ниско е, не е тежко и има много мазно дърпане а и не е чак така слабо онзиден карах едно, прясно от япония, много запазено, много приятно моторче.
                И такова съм пробвал няколко пъти. Не е тежко, но не е и леко. Не става за мотокрос.
                Иначе аз каквото ми трябваше такова карам - ЕХС125.

                Мисълта ми основно беше, че не може от първия път да намериш ТВОЯ мотор, ако ще и Дейвид Найт да ти е консултант.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
                  Благодаря Ви много.За крос или ендуро-май ще е каквото изпадне,като за предпочитане е ендуро.КЛХто е малко тежко,но ще видим.Малко ме притеснява фактът,че съм без книжка и не знам как ще излизам от София с ендуристите.Живея на 100м от сладкарница "Атлантик".Ремъркето е добра алтернатива,но ще ограничава до голяма степен карането ми.
                  Ако заделиш още малко пари, вземи си ХР 400 и мисля, че ще останеш доволен и ще можеш да го караш пълноценно със тези "параметри" на тялото си ! Мотора става и за крос, а за истинско ендуро може би ненадминат в класа си и е наистина уникален, а е лек колкото един КЛХ 250 !!!
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                    Ако заделиш още малко пари, вземи си ХР 400 и мисля, че ще останеш доволен и ще можеш да го караш пълноценно със тези "параметри" на тялото си ! Мотора става и за крос, а за истинско ендуро може би ненадминат в класа си и е наистина уникален, а е лек колкото един КЛХ 250 !!!
                    Даниеле, недей така бе човек. ХР400 си е хубаво старомодно ендуро, ама чак да става и за крос
                    Момчето kros е писал , че е на 14 години. Ако толко иска да кара ендуро трябва да реши няколко по-сложни проблема от това какъв мотор да си вземе: 1. Родителите; 2. КАТ; 3. Пари за покупка, подръжка и екипировка;
                    С родителите си може да се разбереш. Мотора може да намериш някой с книжка да ти го изкарва извън града и обратно За парите - оправяй се
                    Според мен при избора на мотор трябва да се мисли по-прагматично, а не да се изхвърляш с нещо скъпо, мощно и безполезно в неуките ти ръце. Познанията по подръжка и ремонт на твоя мотор са почти задължителни, иначе ставаш жертва на някой "майстор".
                    Избора на мотор не е женитба, че да му мислиш толко много. Купуваш, караш, продаваш, купуваш, караш, продаваш и т.н. докато излезеш в пенсия Зажениш ли се за някой ХР може да ти остане за цял живот
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Здравейте,интересувам се дали,КТМ 200 ЕХС ще ми достатъчно мощен за екстремно каране по планински терени,или са ми необходими по големи кубици?
                      Нямам опит със съвремените 2т мотори. Тежа 93 кг. 185 см
                      До скоро имах Ямаха ТТР 600 ама ми писна да хамалувам,като го изтърва.
                      Карал съм на един приятел КТМ 250 2т крос,този мотор,просто не става за ендуро,за 30 минути ,имах мускулна треска на ръцете/много е твърд и рязък/,а карам от доста време/,на 43 години съм.
                      Определено искам 2т мотор,ендуро.
                      По асфалта не желая да карам!!!

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от mikov.eit Преглед на мнение
                        Здравейте,интересувам се дали,КТМ 200 ЕХС ще ми достатъчно мощен за екстремно каране по планински терени,или са ми необходими по големи кубици?
                        Нямам опит със съвремените 2т мотори. Тежа 93 кг. 185 см
                        До скоро имах Ямаха ТТР 600 ама ми писна да хамалувам,като го изтърва.
                        Карал съм на един приятел КТМ 250 2т крос,този мотор,просто не става за ендуро,за 30 минути ,имах мускулна треска на ръцете/много е твърд и рязък/,а карам от доста време/,на 43 години съм.
                        Определено искам 2т мотор,ендуро.
                        По асфалта не желая да карам!!!
                        Мотора е страхотен, има мощ а в същото време е лек.
                        Модела си е 100% ендуро ориентиран и като двигател и като окачване но преспокойно може да се кара дори и на крос.
                        Поддръжката му е супер евтина и елементарна.
                        Чете ли темата за 200EXC?
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Мотора е страхотен, има мощ а в същото време е лек.
                          Модела си е 100% ендуро ориентиран и като двигател и като окачване но преспокойно може да се кара дори и на крос.
                          Поддръжката му е супер евтина и елементарна.
                          Чете ли темата за 200EXC?
                          Благодаря Краси.
                          Четох темата,ама мисълта ми беше,дали ще натежа на мотора/93кг.със екипа100-103кг/ на по дълги и екстремнни изкачвания/едър каманак-демек в ниските обороти,тръгване от място по наклон и т.н.,като се вкара в обороти то е ясно че е хала.

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Тогава прегледай темите за 300-кубиковите ендура (като моето!)

                            Ето за КТМ-а
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...654#post375654

                            А ето и за ГасГас
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1989

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41425

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от mikov.eit Преглед на мнение
                              Благодаря Краси.
                              Четох темата,ама мисълта ми беше,дали ще натежа на мотора/93кг.със екипа100-103кг/ на по дълги и екстремнни изкачвания/едър каманак-демек в ниските обороти,тръгване от място по наклон и т.н.,като се вкара в обороти то е ясно че е хала.
                              EXC200 е хала още от ниски обороти. 100-те ти кила ще ги вози спокойно.
                              Наистина ако обичаш да караш съвсем в ниските тогава ЕХС300 трябва да дава повече.
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Той ако обича да кара съвсем в ниските в никакъв случай не бих му препоръчвал мотор 300сс.
                                Бих му препоръчал да си купи един Беларус с по як плуг и да се захваща за работа.
                                Това са мотори искат газ.. газ... гаааз... нищо друго

                                Ей пич, 200 кубиковия КТМ ще те вее като парцал с твойте стотина килца... Осъзнайте се пичове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X