Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
    Чудесно мнение си дал. Това е истинското положение при двутактовия крос в гората. Минусите му са доста повече.Аз за това пък съм на 4Т. Спора за 2Т-4Т си е безкраен по начало. Но 4Т кроса си има ниски, което е обусловено от принципа на работа на самия двигател както и икономията на гориво.
    С манивелата се свиква, специално пък 2Т трябва винаги да пали от раз прегледай си свеща, карбуратора, филтъра. Стойка можеш и сам да си направиш или да си купиш втора ръка.
    Спора е голям от това че всеки намира адреналина по различни начини в мотора - какво имам предвид - някой се кефат да карат на пълна газ, други да скачат повече, трети да преминават през най-невъзможните места , четвърти просто да са туристи и т.н.
    Аз в тази 2Т машина намерих оптималния баланс от това да се кефа адски много и да се науча да карам.

    Другия сезон може и да се замисля да взема 250 4т, макар че малко ме съмнява да намеря някой който ще оцени как е подържан моя мотор. Знае се всичко за него, какво му е сменяно кога какво е правено и т.н. има си история с една дума. Повечето мотори са без известни като какво им е правено. А това смея да твърдя че е адски важно. Другото е че ако тръгна да вземам 4т то ще е чисто ново или поне от човек който познавам и го е карал достатъчно дълго за да ми каже къде са му грижите.
    Имаше спор евтино или скъпо излиза 2т...
    последно смених съединитела, веригата, пиньоните, лагери, правих и предницата и т.н. (горе при карчев има едно сервизче с много точни момчета да ги похваля - те ми правят само мотора) и само това удоволствие ми излезе над 1000 лв. Отделно ако ги сметна колко пари отиват на месец като се има пердвид че карам предимно събота или неделя...не е истина.

    Но пък с тези пари никога не мога да си купя адреналина и тръпката от видяното и почувстваното от мотора

    Коментар


    • До: Какво ендуро да избера?

      последно смених съединитела, веригата, пиньоните, лагери, правих и предницата и т.н.
      ..мислиш ли че на 4 т нямаше да му правиш предницата съединителя веригата и пиньоните ..пак щеше да ги правиш..но щеше да пипнеш и още няколко неща..като например клапанчета -ангренажни верижки и ..е такива красоти ..да не говорим пък ако бе мотор за същите пари за които си взел този рм..

      Взех си сузуки рм 125 2т крос 2005 година. Ауспуси, глави... всичко тунинговано
      .. ..като си взимате мотор 2 т за ежедневно каране ..такива чак толкова тунинговани избягвайте рязкоста и други негативни качества нарастват при тези супер наточени мотори на практика един стандартен не тунингован крос ще е по пригоден и ще се държи по спокойно..за по универсално каране /и в гора и по трасе/

      но има и един много голям недостатък който не успях да срещна в писаното до тук а също адски много уморява в гората след падане в калта например е липсата на ел.стартер който повечето ендураци имат...

      ..мислиш ли че един 4т крос -пали по лесно от 125 двутактов ..твоя мотор е кросов ..така че редно е ако ще сравняваме да сравняваш с 4 т крос..палят много много по трудно ако нямат стартер 125 2т е най най лесния за палене мотор без стартер ..а ако ще говорим за ендура-то вече има и 2 т ендура модерни със стартер..имал съм доста години 125 2 т и съм го карал ..много ама много в горите..и никога паленето не е било никакъв проблем..при каквито и да е условия докато -имал съм и 250 4т крос и трябва да ти кажа че едно че в гората на трудни места с ниски обороти много гасне друго че после много много трудно се пали особенно на криви места и ако си с мокри ботуши...

      ..някои от нещата които казваш като недостатък са просто недостатък да караш крос в гората а не на 2т и 4т сравнение..ти сравняваш 2т крос който караш в гората със 4 т ендуро което да караш в гората..а по принцип отдавна се разбрахме че..общо взето крос моторите са си за крос а ендуро моторите -за ендуро по подходящи и това ..мислех че ..няма спорни моменти по този въпрос

      Коментар


      • До: Какво ендуро да избера?

        ше си купувам мотор ше е ми предложите ли нешто аз съм висок некаде 145 см и съм на 12г търся си ендуро

        Коментар


        • До: Какво ендуро да избера?

          Мисля ,че то ти е написано на името или някое мз 150

          Коментар


          • До: Какво ендуро да избера?

            Защо пък мз Може и една 125-ица по съвременна. 1 по лека е 2 ро тя ще го вози а няма той да я бута по баира. 3 то значително по здрава от към двигател окачване. И много други плюсове, стига да набара някое свястно моторче.
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • До: Какво ендуро да избера?

              Като начало има вариант за 80 кубиков крос, но си иска подготовката... Има и различни четиритактови ендура... повече прощават от кроса, но са по-тежки и може да са ти височки... Не забравяй каската!

              Коментар


              • До: Какво ендуро да избера?

                Аз не сам казал,че не_може да си вземе 125 ! Просто му давам предложение за първоначален мотор на височина ще му е таман за 1-воначален мотор ще му е перфектен от кам двигател и не сам сагласен ,че 125 двига? може да издаржи повече отколкото този на 150-тката.Няма да му гори толко? колкото 125 има доста + мз-то ,но да е от тези с дисковите,аз сам имал мз 150 и зн за какво става вапрос
                Нямах за цел да обидя някои просто давам предложение за мотор.
                Последно редактирано от iva_kx; 24-09-08, 13:40.

                Коментар


                • До: Какво ендуро да избера?

                  Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                  Аз не сам казал,че неможе да си вземе 125 ! Просто му давам предложение за първоначален мотор на височина ще му е таман за 1-воначален мотор ще му е перфектен от кам двигател и не сам сагласен ,че 125 двига може да издаржи повече отколкото този на 150-тката.Няма да му гори толко колкото 125 има доста + мз-то ,но да е от тези с дисковите,аз сам имал мз 150 и зн за какво става вапрос
                  Нямах за цел да обидя някои просто давам предложение за мотор.
                  Никой не е каза, че си убидил някой... Предложението ти е добро стига момчето да е по-едро и да може да понесе килограмите на МЗ-та !
                  Мотора за който става въпрос е МЗ ЕТЗ 151 и е много ефтин за поддръжка !
                  Недостатъка му е лошата возия (което за черни пътища не е проблем) и евентуално килограмите !
                  Последно редактирано от iva_kx; 24-09-08, 13:38.
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • До: Какво ендуро да избера?

                    Туйков, ако още един път заговориш за еФтини Убиди, ще ти дам да препишеш 100 пъти подписа на Гоблин! Умно момче си, не се излагай така!
                    85 кросак на момчето ще му свърши работа. Имам бегли наблюдения върху Елиния КТМ 85 - не е толкова агресивен, малък, лек, страхотно окачване и спирачки. Ако намери и читав и разполага с финанси, това е неговия мотор
                    Дечурлигата, в това число и аз преди време си търкаляхме успешно 85-чки из гората. Не е особено лесно да се справиш с такъв мотор по завъртяните места, но пък се учиш да употребяваш съединителя както трябва.
                    DCRT®

                    Коментар


                    • До: Какво ендуро да избера?

                      Искам да попитам Yamaha WR 450F 2005 год. ендуро или крос е? благодаря предварително
                      Последно редактирано от GaGi-Motocross; 24-09-08, 14:48.

                      Коментар


                      • До: Какво ендуро да избера?

                        Първоначално публикуван от GaGi-Motocross Преглед на мнение
                        Искам да попитам Yamaha WR 450F 2005 год. ендуро или крос е? благодаря предварително
                        Четиритактово ендуро... сигурен ли си, че 450 е най-доброто точно за първи мотор?

                        Коментар


                        • До: Какво ендуро да избера?

                          Да

                          Коментар


                          • До: Какво ендуро да избера?

                            Така като гледам това на снимката си ти с точно тази ямаха вр-450 без каска и какъвто и да било екип. Да се надяваме, че това е само на снимката защото ако наистина караш без екип този 450кубиков звяр, той моментално се превръща в машина на смъртта.
                            Просто е излишно да казваш, че си сигурен, че 450 е подходящ за начинаещ, защото това си е откровенна глупост и недай си боже някой те послуша... направо не ми се мисли.
                            В крайна сметка ако искате се вслушайте в съветите на къде къде по опитните ни колеги за започване с по малки кубатури, но поне си слагайте екипи за да не се питате после от къде да си намерите резервни глави крака ръце и тн.<просто няма от къде>
                            Ендурото не е по малко опасно от пистовия мотор И не си мислете, че като паднете на тревата или в гората няма да се потрошите.
                            KAWASAKI Let the good times roll

                            Коментар


                            • До: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от GaGi-Motocross Преглед на мнение
                              Да
                              Ще го кажа в две думи - опитах се да бъда любезен, но както и на (доста) други вече съм казвал - краката и парите са си твои за трошене...

                              Коментар


                              • До: Какво ендуро да избера?

                                Винаги карам с екип.Но просто на снимката съм без.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от GaGi-Motocross; 29-09-08, 14:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X