Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    опитай ще бъде полезно за всички
    MG RACING

    Коментар


    • #47
      Даниеле, не знам дали си обърнал внимание на Ямаха ДТ250 мисля че трябва да я махнеш от списъка понеже тя абсолютно не се вписва с другите мотори. Произвежда се до 81-2 година и горе долу прилича на Симсон но с голям двигател. Както и KTM LC400 си го писал в две категории, в крайна сметка към коя принадлежи?
      А и мислче че трябва да се направи уточнението, че така направената класификация и строго условна, особенно когато се прави сравнение между мотори от различни години, ще дам за пример Yamaha XT600 от първите години е мотор който спокойно може да се използва за разходки и малко по-тежко каране, генерацията след 92-а е нараснала на килограми, и мотора е ориентиран по-скоро към шосето, а моделите след 97-8 и най-вече след 2000година са си в една категория с Доминатора примерно, типично градски мотор, с който можеш да отидеш да половиш риба по черни пътища.
      Както и да се поясни, че моторите в тези "класове"могат да "прескачат"от един в друг, с леки или малко по-тежки промени моторите могат да сменят "категорията"в която са.
      Интересно ми е че моторите на които си обърнал най-много внимание са такива които са обсъждани тук, но това е нормално.
      Според мен цени няма смисъл да се обсъждат понеже те се менят достатъчно бързо, и освен ако не ти се поддържа темата постоянно тя бързо ще загуби актуалност по този параграф.

      Коментар


      • #48
        За най-голямо съжаление немога да редактирам пост-а си ... от тук нататък всичко което се смята за неправилно ще трябва да се съгласува и оправи от модератор ! Съжалявам, че има грешки и предполагах, че ще има такива, но все пак немога да знам всичко..
        В този пост се формулират до някъде и повечето ми знания придобити от както се "въртя" из форума
        Колкото до систематизирането на цените, мислих доста и смятам, че Gichev е прав и няма смисъл да се прави подобно нещо понеже цените на моторите наподобяват малко на цените на черната техника Непрекъснато се променят и то в зависимост от много фактори..състояние на машината, година на производство, модел, марка та дори и настроение на продавача
        Това, което може да се добави в темата е една малка подробност, че всеки един от горе изброените модели може да "прескача" наистина от един в друг клас, но всичко това ще стане с цената на едно или друго нещо ! Било то тунуинг по мотора, лишаване от комфорт или пък повече усилия в карането
        Виждал съм XT да се кара на мотокрос писта виждал съм и балканче да катери баири които трудно се катерят пеш... така че сами си правете изводите !
        Още веднъж искам да се извиня за некоректностите в поста си, но се надявам все пак някой от модераторите да се застъпи за труда ни с iva_kx
        ----
        ПП. Идеята със "залпване" на темата не е изобщо лоша според мен
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #49
          ЛЕлел Браво бе хора от 2 часа чета и като стигнах на края , се питах какво беше началото Иначе наистина е добре формирана темата ,а ама аее вече само по 10 реда да изписвате че мноо четене пада
          Аз карам Кавазаки КМХ 125 . да ви кажа че мотора е подходящ както и за гратско каране , така и за хард ендуро ... има и доста не достатаци , като например задния амортесиора , харчи доста 7/8 на 100 . Максималната му скорост е 130 / 135 км/ч . има три къси и три дълги скорости . ( утре ще довърша защото сега ми се спи )
          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
            ЛЕлел Браво бе хора от 2 часа чета и като стигнах на края , се питах какво беше началото Иначе наистина е добре формирана темата ,а ама аее вече само по 10 реда да изписвате че мноо четене пада
            Аз карам Кавазаки КМХ 125 . да ви кажа че мотора е подходящ както и за гратско каране , така и за хард ендуро ... има и доста не достатаци , като например задния амортесиора , харчи доста 7/8 на 100 . Максималната му скорост е 130 / 135 км/ч . има три къси и три дълги скорости . ( утре ще довърша защото сега ми се спи )
            И ние или аз поне.... доста се узорих докато систематизирам това инфо, но не се притеснявай ! Това беше може би "най-дългата" тема за сега и мисля, че другите ще са по-нормални
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #51
              Ето нещо краднато от братята американци или по-точно от хх брой на дирт байк от 2005г. Кой мотор за какво служи в щатско Всички коментари под снимките са за моделите 2005 на съответната марка.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Димитър; 16-02-07, 14:20.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #52
                да тва е в един от броевете на дирт байк и класификацията която са показали е доста интересна
                -мотокрос мотори
                мотори за начинаещи -или хора с по ниско ниво ..не знам точно как да го преведа
                -ендуро мотори
                -дуал спорт мотори-с двойно предназначение
                -специализирани мотори-тук както виждате са сложени триалките и супермото преработки

                малко общо са го направоли но..става

                Коментар


                • #53
                  Еее браво на Даниел и кака Ивка за хубавата тема,за която доста са се постарали
                  Димитър Тенев

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Какво ендуро да избера?

                    Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                    ...дирт райдър от 2005г. Кой мотор за какво служи в щатско Всички коментари под снимките са за моделите 2005 на съответната марка.
                    Тия как хвалят КТМ не е истина просто!
                    Едно ехс200 ако изпадне директно го вземам!

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Какво ендуро да избера?

                      хвалят да ама 2тактовите

                      и аз бих си взел едно ЕХС ама ги нямааааа
                      или са много кинти ако се намери
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Какво ендуро да избера?

                        мдаа и аз съм мноо навит на ехс 200
                        цените им обаче са над срф 250

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Какво ендуро да избера?

                          Знае ли някой дали съществува таблица с кодовете (от рамата или двигателя) за годините на производство за HONDA, YAMAHA, KAWA

                          За SUZUKI ги има на доста места и даже в тази тема с изброени.
                          Друго място където може да ги намерите заедно с микрофишовете е http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm

                          Търся да купя 4Т еднуро 250см3 и днес гледах една ХОНДА ама как да позная годината,не ми се ще да се доверявам на продавача като знам за доста измамени купувачи. Абе ще ми се да мога сам да проверя.
                          born to be wild
                          Кольо Ковачев

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Какво ендуро да избера?

                            браво това ми помогна да си избера мотор

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Какво ендуро да избера?

                              Добре е момчета,подходящо ли е ендурото за човек висок 1,67(като мен) ,карал съм еднуро но ми е много високо,стоя на пръсти винаги на него,и ми се срува някакси нестабилно,поради високия център на тежеста,наистина ми е бая висикичко и неудобно да стоя на пръсти секи път като спра ,
                              Какво мислите ? няма ли по ниски ендура като за мене е?

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Какво ендуро да избера?

                                Ехх, срамота - аз съм 1.57 и не се оплаквам от високия център на тежестта С всичко се свиква. По мотора мoгат да се правят и настройки
                                Последно редактирано от iva_kx; 04-04-07, 15:02.
                                DCRT®

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X