Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Здравейте,
    исках да споделя впечатления от GYTR маховик за YZ250F. Слизайки от КТМ 250 ехс (2 тактов) и преди това DRZ400, с този YZF с кит Атена 290 се озовах в странна ситуация (не се смятам за голям карач). 1ва беше неизползваема - никакво сцепление, 2ра беше ОК докато се движиш бързо, но в момента, в който забавиш (да заобиколиш нещо например) моторът гаснеше щом паднат малко оборотите. Получаваше се така, че давах яко газ, за да имам скорост, което от друга страна или ме окопаваше или първия камък/корен, който предната гума срещнеше - излитах "у лево" .Имайки само 20м.ч. с този мотор ми е пределно ясно, че не съм свикнал как да оперирам супер със съединителя. Кофти беше, че на пътеки, които преди това съм минавал с удоволствие сега едвам издрапвах и горе бях с 1-2 кила по-лек и пред припадане . За секунда да се забавех със съединителя и веднага умираше.
    Бях решил да взимам тежест за маховик на Steahly, защото той не предлага цял маховик. Тя се слага на мястото на гайката и се затяга с една скоба, после с 4 странични болта, които стягат към вала. Опциите за 250 са - 7, 10 и 13 oz (унции). Мислех да взема 10, защото излиза солено с доставката от САЩ и исках да има ефект, а този го водят за техническо ендуро. За щастие Мето имаше един на GYTR и реших да взема него. По чуждите форуми казват, че този на GYTR (той е с 130гр=4.58oz по тежък от ОЕМ маховика) се усеща като 7oz на Steahly. Просто тежестта е в края на вала, докато GYTR е разпределена по края на ОЕМ маховика.
    Резултатът от карането - супер. Изведнъж се появиха 1ва и 2ра. Пробвах все по-бавно и по-бавно да качвам и така и не успях да го загася (без съединител). Изобщо не мислиш, кога да стиснеш съединителя, защото той си работи и си драпа нагоре. Палеше в пъти по-лесно от преди, дори след като го задавиш. Самият кит 290 променя кривата на мощността и ако бях взел 10oz щях да съжалявам, защото притъпи малко агресивността за сметка на сцеплението. Сега смятам, че е балансирано доста добре, но повече щеше да е кофти. Това са ми първите впечатления за няколко часа каране, като покарам повече ще споделя пак мнение.
    Пускам няколко снимки от интернет на ОЕМ, GYTR и Steahly (+ Steahly таблица за тежестите). Не съм ги правил аз, защото щом го взех веднага го сложих. Но моторът е мой
    Понеже заваряват тежестта върху ОЕМ маховик, правят заварка там, където е чертата за центровката на вала. Аз драснах с отверката, за да мога да виждам чертата при проверка на клапани да речем. Ако забравите, ще трябва да разглабяте повече.
    Поздрави!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_35.JPG
Прегледи:1
Размер:8.1 КБ
ID:5703094 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:X001-Y001.jpg
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:5703095 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Steahly.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5703096 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Yamaha_Recommendation_Guide.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5703100 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Yz290Fsmall.jpg
Прегледи:1
Размер:280.5 КБ
ID:5703099
    Последно редактирано от nk_dimitrov; 18-02-16, 11:03.
    09 YZ290F Athena BB

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      На чисто нов yz250fx 2008г му сложих 300гр от тази която си дал на снимката по нагоре, но не я заварих ами я вкарах на топло. Вкарах я на топло защото тежестта е хоум мейд. Ефекта беше, че иглата от средата отиде най нагоре за да има сила да върви с мен. След като му посвикнах малко маховика го дадох на приятел а за мен си направих нов с 130гр. Този мотор за да го караш си иска повече ползване на съединителя и припомпване на газта, като покараш още малко и ще я махнеш.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • Мнение за yamaha WR400 от 2000г.

        Искам да помоля за мнение за yamaha wr400 от 2000г.
        Досега не съм притежавал такъв тип мотор и искам вашето мнение

        Коментар


        • От: Мнение за yamaha WR400 от 2000г.

          Първоначално публикуван от StefanoV46 Преглед на мнение
          Искам да помоля за мнение за yamaha wr400 от 2000г.
          Досега не съм притежавал такъв тип мотор и искам вашето мнение
          Всичко зависи от дадения екземпляр,но на 16 г.мотор много трудно да е всичко ОК .Ямахата е здрав мотор за мен.
          0888 074 049

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Здравейте,
            Имам следния проблем ,който не мога да реша сам и разчитам на вашата помощ.
            След събиране и качване на двигателя wr250f 2005г се получи следния проблем.
            Не идва ток на свеща. От индукционния датчик излизат два кабела червен и бял.Като си ги свържа както трябва няма искра на свеща ,но като ги разменя при свързването червен с бял искрата на свеща идва. И пак проблем. Мотора гърми и вади огън от аспуха и не пали все едно няма центровка. Проверих всичко,центровки валове кабели и не мога да разбера защо като обърна кабелите на датчика само тогава има ток на свеща. Къде съм сбъркал и какъв може да е проблема.Благодаря!

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Аиде още един от синята мания
              Преди:Honda Crf450r 2005


              След:Yamaha yzf450 2008

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Някой купувал ли е кита от стикери, които предлагат в Али експрес? Да сподели качеството какво е. За вр 450 2003г става въпрос.
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  Някой може ли да ми каже размера на коловете при горния и при долния тройник на WRF 250-450 2003-2006 , YZF 250-450 2003-2005.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    YZ-F 2005г стават с друга предница и диаметъра е различен.

                    Не е мерено от мен и не мога да гарантирам за 100% верни числа.
                    Горе 54мм долу 58+ като клони към 59мм.
                    Последно редактирано от chavetoo; 15-01-17, 15:29.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Ето каква капачка сложих днес на yamahata.

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        От къде я взе, колко пари, работи ли...
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Даже и да работи, ще има разлика в температурата на охладителната течност в двигателя и при капачката. Не знам доколко ще може да и се вярва.

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Разлика много едва ли ще има. Все пак температура се мери на най високата точка и изход към радиатора на двигателя, но това при положение, че има термостат. Докато при Ямаха термостат няма и изхода на двигателя отива директно горе на радиатора.

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Значи стигна до 80 градуса и почна да тече ще трябва да се мисли някакво по-добро уплътнение

                              може би един о пръстен ама за 10лв. какво да очакваш
                              Поръчах я от Китай.Не мога да пиша името на сайта тук ,че се води реклама затова на ЛС който се интересува.

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Здравейте колеги,
                                Интересува ме някой слагал ли е различен от стоковивият вал на вр400, за да е с автоматичен декомпресор вече, и ако да, от кой модел става.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X