Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Имам и още едно питане. Имам стартер,който работи,но не иска да пали от него. На манивела пали от раз,а на стартер върти ама не пали.Може и тока да му е слаб,че не е каран от повече от месец ама малко ме съмнява.

    Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
    YAMAHA WR450F

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      Стартера трябва да върти нормално иначе много трудно ще запали. Също така карбуратор........ трябва да е наред. Ползвай "топлия смукач" на стартер.

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        Здравейте ,колеги мотора ми е wr400f без акумулатор .Сложих му диоден стоп обаче на ниски обороти примигва някой знае ли дали съществува някакъв стабилизатор, който да регулира тока или някакво друго устройство .Ако някой сподели ще съм много благодарен.

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          --

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Здравейте, колеги мотора ми е wr400f без акумулатор. Сложих му диоден стоп но на ниски обороти примигва някой знае ли дали съществува някакъв стабилизатор или някакво друго устройство което да регулира напрежението за да спре да примигва. Ако някой сподели опит ще съм благодарен.

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Стопа примигва защото напрежението на ниски обороти пада под нужното. Единственото нещо което на мен ми хрумва е диод с кондензатор. Обаче нека хората които разбират повече от токове... да кажат.

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Аз може би ще опитам по този начин https://www.youtube.com/watch?v=2w1tiDYh8DM&t=7s . Ама дали ще стане нямам идея ,малко ме е страх , че не разбирам много от токове. След като пробвам ще споделя резултата .Благодаря за отговора.

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  Един кондензатор 1000uf ще свърши работа. Може и без диод, но за по сигурно сложи, че не знам точно какво е напрежението. Диода 1 или 2А , какъвто имаш. Ето ти схемичка как да ги свържеш:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:стоп.jpg
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5780821
                  Диян Димитров

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Много благодаря опитах по схемата на sunny88 и става ,опитах и по тази https://www.youtube.com/watch?v=2w1tiDYh8DM с нея също става . Не забелязвам някаква разлика между двете . Стопът вече не примигва.

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Да попитам за един ВР400 който ми докараха с проблем в паленето. Мотора не палеше въобще, почистих му целия карбуратор, плочката която е на количката беше счупена, нея също я оправих и двигателя започна да пали. Пали обаче на смукач и само като напомпаш на газта. След като запали не може да се форсира, при този карбуратор има някаква система от маркучи които отиват към топлия смукач и някакво платно на карбуратора което прави още нещо, но в момента не съм сигурен какво точно.
                      Запушиш отвора на маркуча който е на маншона между карбуратора и главата и мотора започна да пали без напомпване на газта и започна да се форсира, но много е богат защото пуши черно като дизел.
                      Вариантите са смяна на карбуратор от 426 или 450 и качване на топлия смукач на кормилото. Ремонт на тази система или премахване и обедняване на сместа.
                      Отварях при мембраната и всичко изглежда ОК с изключение на пружината която ми се струва много твърда и дълга. Според мен ако има проблем той е в мембраната и пружината. Сега въпроса е как да премахна това ако е възможно. Ако някой го е правил или се е сблъсквал с подобен проблем да каже.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        Мембраната ( платното ) е част от системата за принудителен празен ход .

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          АЗ имах проблем със дросела,точно дето говориш за пластината.Тя има един О-пръстен и при мен той правеше проблем.

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            О пръстена на количката е здрав. Всичко е ОК с изключение на въпросната система. Днес не остана време да се занимавам с него. Евентуално след сряда ще го ровя отново, като през това време ще търся и подобен проблем в нета.

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              https://www.youtube.com/watch?v=3zijAAziP38
                              www.youtube.com/watch?v=B3Zv1Oc
                              www.youtube.com/watch?v=mAuV6_Bp8IQIfjk

                              Дано са ти полезни. Поздрави!

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Като цяло ми е ясно как работи един карбуратор. Тези от клиповете не са като този който е на мотоциклета.
                                Питането ми принципно е дали може да се махне проблемното място. Ако може да се махне какво трябва да променя. Защото ако трябва да го играя на проба/грешка ще загубя сума време. И по лесно.... ще бъде ако взема карбуратор от 450 или 426.

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X