Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: WR domination - синята мания

    Най-разпространени са, нормално е.

    Коментар


    • До: WR domination - синята мания

      Хонда не се чупят. Сузуки и Кавазаки не се карат.
      Ямаха се карат, но се и чупят, а частите са скъпи, като на останалите японски.
      КТМ се карат и се чупят, но и частите са им евтини.

      Това мисля е отговора

      Коментар


      • До: WR domination - синята мания

        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
        Хонда не се чупят. Сузуки и Кавазаки не се карат.
        Ямаха се карат, но се и чупят, а частите са скъпи, като на останалите японски.
        КТМ се карат и се чупят, но и частите са им евтини.

        Това мисля е отговора
        Жоро, не съди по твойта Африка
        CRF-ите имат постоянно проблеми с главата - клапани и т.н.
        КТМ-ите за мен са най-калпавите мотори - все нещо им се разваля и то по двигателя.
        Ямахите - само караш и сменяш консумативи. Това са ми наблюденията на мен лично от каранията с приятели.
        Говоря за ендура/крос предимно 400-450 кубика, години 2002-2007.
        Хондите добри са им XR400, но те вече са старички.

        Коментар


        • До: WR domination - синята мания

          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
          CRF-ите имат постоянно проблеми с главата - клапани и т.н.
          Нямат проблеми с главата.
          Имат проблем с клапаните, но само с 2/два/ от тях - всмукателните.
          Веднъж подменени със стоманени проблемите на ЦРФ изчезват вовеки
          Това не е измислица, това е факт. Знам няколко ЦРФа с подменени само двата всм.клапана и вече втора година не са мръднали.

          А всичко останало по Хонда ЦРФ си е здраво, като на всяка Хонда.


          п.п. И сега, за да не стане грешка, искам да кажа, че не се заяждам или там каквото и да е.
          Не омаловажавам Ямаха(даже тва е следващата марка след Хонда която ме кефи) или, който и да било друг мотор.
          Просто споделям впечатления.

          Весели празници!

          Коментар


          • До: WR domination - синята мания

            Ямахата има по-големи проблеми с главата отколкото Хонда, за скоростите пък да не говорим. (визирам YZ-F,WR,CRF-X,CRF)
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • До: WR domination - синята мания

              Да не си помислите сега че червените нападат, ама Жоро е прав. На моят црф му купих едни стоманени клапани за 300 лв. преди година и половина и за сега няма проблеми. Ямахите са с два вала и 5 клапани= скъпо. Един път да се прецака пак е повече от двойно на Хондата. Други проблеми не съм имал, освен лагерчета, уплатнение на водна помпа, предница, бутало смених - нормалното, а е 2003. Дай Боже все така де. Наистина мисля , че е доста здрав мотор като цяло, а и като знам колекгите около мен колко често са в бокса и какви драми са.

              Коментар


              • До: WR domination - синята мания

                Че какви проблеми има Ямаха с главата? Аз лично с моята съм минал вече към 6000км от пролетта, и клапаните не съм ги пипал. Досега не съм чувал някой от групата с Ямаха да е имал проблеми по двигателя изобщо. А моторите са подложени на наистина голям тормоз . За скоростите съм съгласен - имаше един мотор с проблеми, но смени зъбното колело и сега всичко е ОК.
                Стоманени клапани - ОК, но те пък си идват с друг проблем - по-тежки са. По-тежките клапани създават по-големи инерционни сили с всичките произтичащи оттам проблеми при високи обороти.
                Не искам да споря, просто споделям наблюденията си. Може да са полезни за някой Може пък и нашата група да попадаме на добри Ямахи, кой знае?

                Коментар


                • До: WR domination - синята мания

                  Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                  Хонда не се чупят. Сузуки и Кавазаки не се карат.
                  Ямаха се карат, но се и чупят, а частите са скъпи, като на останалите японски.
                  КТМ се карат и се чупят, но и частите са им евтини.

                  Това мисля е отговора
                  Е на това си забравил да сложиш по-няколко от тези
                  А за разпродаването на части Краси е напълно прав.Сметнете на един ВР400 за 3000-3500лв.колко пари ще изкарате като се продаде на части и това е мода от скоро,защото цените паднаха доста,а и тези без документи трудно се продават цели нали.
                  Що не вземете двамата с Чинела да попитате Будин защо не кара Хонда а ВР?
                  Ямахи се карат,защото ВР-и се произвеждат от 1998г. а ЦРФ-Х от кога?
                  [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                  Коментар


                  • До: WR domination - синята мания

                    ямаха да се развали -това чудо не може дабъде в рамките на шегата разбира се всичко се разваля на моята и направих пълно обслужване нищо същественно нямаше като цяла а като я взех километража беше на 9000 или 10000 км съмнително малко но и досега проблеми йок с ръка се пали от манивелата късмет
                    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                    Suzuki GSR600 98 hp
                    Nissan Pathfinder 174 hp
                    0878222 три 3 шест

                    Коментар


                    • До: WR domination - синята мания

                      Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
                      .............
                      CRF-X се произвеждат от 2005.
                      За Будин мисля, че знам мнението му по-добре от теб..

                      И последно, Вие кой бехте, данеби един бивш ендурист.


                      П.П. Преди 2-3 години ЦРФ беше все още мираж в България а въпросните Ямахи бяха наводнили пазара и това е една от причините да са по-масови в момента.
                      Между другото, Будин в момента си е свалил двигатела за да си прави 4-та скорост и то не за първи път.
                      Откакто е с тоя WR това го прави абсолютно всяка година.

                      Коментар


                      • До: WR domination - синята мания

                        Да така е и за това цените са такива.Но от Хонда са шпионирали цели 7години ЯМАХА и пак нищо не са направили.
                        За сега наистина съм все още,но не се знае до кога
                        [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                        Коментар


                        • До: WR domination - синята мания

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Ямахата има по-големи проблеми с главата отколкото Хонда, за скоростите пък да не говорим. (визирам YZ-F,WR,CRF-X,CRF)
                          Знам че само ВР-ите имат проблем с скоростите,YZ-F нямат.Но това е само един проблем,при КТМ-ите май са даста повече.
                          [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                          ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                          Коментар


                          • До: WR domination - синята мания

                            Като цяло проблема със скоростите на Ямаха е хроничен.
                            И не е само с ВР и ИЗ/ИЗ-Ф а също така го има в цялост и при шосейките. И то не от скоро, а от доста години насам.
                            Който е карал R6 и R1, а после е пробвал някой ЦБР, та дори и Нинджата на Кава, знае за какво говоря.

                            Но да не задълбаваме излишно, всички си имат кусури и слаби места.
                            Ние сме потърпевши, така че трябва да се подкрепяме

                            Коментар


                            • До: WR domination - синята мания

                              На Yamaha са им по-слаби скоростите, но при не правилна експлоатация се чупят още по-бързо, ако нагоре след втора се вкарват без съединител, а надолу със, гаранция Франция няма да ви се чупят толкова често

                              Наистина както казва Жоро и при пистовите ,че и при АТВ тата са им по-слаби нещо колелетата,явно термовчика им не става,но пак казвам е въпрос на каране да издържат доста повече....абе като старото матриал няма
                              Последно редактирано от viki terzieva; 10-01-10, 17:07.

                              Коментар


                              • До: WR domination - синята мания

                                Искам да запитам хората, каращи ямахи, имали ли са следния проблем със съединителя - при тръгване се получава едно прихъркване и сяцане. Какъв може да е проблема. Моторът е из 426 2002г
                                Последно редактирано от viki terzieva; 10-01-10, 17:06.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X