Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мидсайз/средноголямо ендуро - Norden 901,KTM 890R,Aprilia Toureg 660.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разхода дори няма нужда да го коментирате.
    Прекалено много зависи от начина на каране за да е някакъв обективен параметър!
    Просто са го турили и прекалено ме мързи да го махам.
    Както него така и imperial параметрите в нея.
    К'вото е направил човека - това.
    Екселска таблица е, доста си е играл да копи/пейства в нея и без формулите.
    Враг усраине

    Коментар


    • Моя е 80 коня грубо на 10 години и горница,натоварен с кофти аеродинамика право 50 мили на галон пак грубо

      за чий чеп им е таблица,голям праз дали харчи 3.9 или 4 литра на 100.Резервоар трябва,поне 5.5-6 галона,е там е истината

      Веспата на жената харчи на половина ма не е в тая таблица въобще,тия горе таблица не им трябва,грубо 50 и това е
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • Тая е таблица е за всичко друго,но не и за разхода...
        Прилича ми и най-вероятно е на същата направена от Иън https://www.youtube.com/watch?v=sTUgE5JJW4k която може да се види тук да речем.
        Беше я качил за всеобщо ползване...евала за което.
        Сравненията тук които са важни е въртящ момент/коне къде се намират в оборотите.Килограми и обем на резервоара/пробег.
        И цената разбира се...цената.
        От там на сетне кои каквото го влече.
        Има тонове информация за тия машини вече тъй като краят на годината наближава.
        Та... така...
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          А е те това е ,таблица за разхода е все тая,таблицата мога да я ползвам за сравнение на кила и цена,после го избирам да не е китаец,да е лек,да има 70-8- коня и да прави поне щ,ПОНЕ 200 мили с едно зареждане,ако има подобен да прави 300 ммммммм избирам него.

          Това при равни други показатели или репутация,КТМ който си трие валовете няма да взема,виж Т7 с двата резервоара ‘е ми дойде идеален даже с високата седалка

      • И империалистическите стойности само Боса си ги панимае
        Те както и разхода като са като да обсъждаме цвета на редове/колони
        Или шрифта!
        Враг усраине

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          На мене ми е лесно,е ти пример

          4.7 на 100 са си като 50 мили на галон примерно - аз с 4.2 галона резервоар минавам 200 мили

          Същата работа и при колите - 23 на галон при резервоар 26 галона,сипваш му 5 галона и караш 110 мили грубо или ако не го риташ с пълен резервоар минаваш 500 мили


          Лесно е,аз в момента съм на 2 по 800 коня дизелови МАН,на 900 оборота много грубо прави 1/1,резервоара е 620 галона……….много по проста сметка от литри на час па часове по скорост.

          Повечето от тия горе на таблицата са с около 5 галона резервоар и харчат около 50 мили на галон,тъпа проста сметка,200 мили с усмивка,на 250 мили с усмивка почваш да буташ

      • Най-продаваните мотоциклети е Германия
        (ян-септ.`24)

        Коментар


        • ВладиЧ
          ВладиЧ коментира
          Редактиране на коментар
          Ми такива ще купуват, а не други. Като се вземе в предвид, какви хубави им са пътищата, какви огромни са там разстоянията и как там нямат никъде право да карат по черно, освен на определени платени полигони, то нищо чудно, че купуват такива големи и по-шосейни мотори.
          България НЯМА НИЩО ОБЩО с това положение. Да обяснявам ли защо?

        • pansim
          pansim коментира
          Редактиране на коментар
          В България дали има такава статистика. Не че е много важна за мен. Което ми е харесало съм си купил, без да слушам никой

        • pansim
          pansim коментира
          Редактиране на коментар
          И още нещо - в тази класация НЯМА CF Moto.
          Нали целия свят беше луднал по тях???????????

          ПП сега видях че и Сузуки няма...

      • Интересно ще е да се види в България, какво е положението, но някой трябва да събере тези данни от официалните вносители на марките. За пазарът втора ръка на мотоциклети не знам дали изобщо е възможно да се съберат данни в България. За Германия съм сигурен, че има статистика и на данни за втора ръка мотори.
        И аз забелязах че СФ Мото и Сузуки ги няма в тази германска класация, но това изобщо не ме развълнува... Дето се вика, ще си го преместя от левият крачол в десният, че германците не купували китайско и Сузуки...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Дето се вика, ще си го преместя от левият крачол в десният, че германците не купували китайско и Сузуки...
          Може и да купуват ...никой не знае. Отдавна не вярвам на разни "класации"
          Пък и ми е все едно

          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • "pansim коментира
            25-09-24, 09:31
            И още нещо - в тази класация НЯМА CF Moto.
            Нали целия свят беше луднал по тях???????????"


            Мислех да отговоря в моята тема за марката,но понеже ще публикувам линк към модел ,който отговаря според мен по критерият за средно голямо ендуро, моля:


            Приятно гледане-стоково тук дори са сложили и много добри гуми ,които са заменили CSTто, спирачките са Brembo, комина е Аkrapovic и т.н.

            А защо ги няма в класациите- по много причини.
            Навярно забелязвате как лекичко започват да прекарват разни изисквания или налагат санкции, при китайските електрички например.Целта уж била ниска, нереална и конкурентна среда.
            Аз нямам предразсъдъци и с кеф си навъртях за един месец 6000км, на китаеца и съм супер доволен.
             
            "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
            ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X