Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Супер мотото не знам да е участвал в "Дакар" , кой е по-добрия според мен , съм написал , когато тази Хонда спечели ралито , тогава може да им се прави сравнение извън пътя.
    1. В такъв случай, победите са 4:1 за АТ-то, сега ще кажете, че е била старата, но @motor_men, ти по-добре от мен знаеш, че колкото е приликата между KTM LC8 950R на Fabrizio Meoni от 2002 със серийния KTM 950/990 Adventure, толкова е и между новата Африка и прототипът на Хонда спечелил състезанието - 4 поредни години.

    Дакар е най-комерсиалното офроуд състезание в света, за победата е нужно много повече от най-добрата машина - Red Bull KTM-a е непобеден на Дакар вече 16 години, благодарение И на милионите на Dietrich Mateschitz, подходът на Red Bull е съвсем различен, те спонсорират огромен брой моторни надпревари по целия свят и имат достъп до най-доброто като състезатели, защо HRC не откри Тоби Прайс ? После заплащане и т.н. и т.н. но да не се отплесваме.

    2. Сравнение между новата Африка и КТМ 990 Adventure, няма, защото този КТМ вече не се предлага, не е актуален модел от гамата на КТМ, не е комерсиално да го сравняват, а мото-медиите са комерсиални (в което няма нищо лошо, все пак трябва да печелят), иначе и за мен би било интересно сравнение, новото АТ е най-близо като концепция точно до КТМ 950/990 Adventure.

    Ако сравняваме на хартия:
    3 см повече ход на окачването за КТМ (25 см)
    около 6 см повече просвет за КТМ (31,6 см)
    По-добре за офроуд, стига да ви вършат работа.

    Малко повече коне за КТМ
    АТ-то има 13 мм повече ход на буталото, което при тези мащаби е цяло измерение, това означава, че "всичко" се случва в по-ниски обороти, по-спокойно по-плавно, с по-малък разход на гориво, докато КТМ трябва да проявява доста повече характер във високите обороти.

    Точно тези разлики биха накарали един да избере КТМ-а, а друг Хондата.

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Новата Африка няма нищо общо със старата , също има и огромна разлика между старата Африка и тази от "Дакар". Докато разликата между мотора на Meoni и 990R е минимална. С колегата по-горе си говорим за поведението извън пътя. Ти си направил сравнение и заключение за офроуд. Аз ще добавя , че 6см. повече просвет е много голям плюс. Но ако се погледнат двата мотора странично , ще се види една голяма разлика , заради тази разлика Африката не става за тежък офроуд и рали.



      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Тези тръби на изпускателната система са доста трудни за опазване. А ако се сложи здрава защита тя ще свали клиренса още макар и минимално.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Тръбите не са проблем , на повечето рали мотори минават от там. Това е красив мотор , но е като за момиченца.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Полугодието - твърдо 2-ро място по продажби - вече и по пътя се срещат често... За извън пътя идея си нямам Ама КТМ-те Адвенчъри и т.н. за които говорите са като бели врани по тукашните пътища, защо не знам... А австрийско ей го къде е... Отпускарски сезон, всичко живо се е юрнало като невидяло, каравана, мотор, кемпер... А пущинаци и камъняци пусто няма наблизо, да се юрнат натам, че да видим кво и как... Най-много до някоя църквичка, с бирария наблизо да отскочат... Квото и да си говорим, в Европата става въпрос за шосе (демек прилични пътища) - няма Албания, няма Босна, няма Грузия или БГ... Аман от шосета, а и пак: ван, каравана, мотор, кемпер, кабрио...

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Частен пилот с мотор от магазина.
              https://www.youtube.com/watch?v=nR4i5x1NxTY
              BMW F800GS

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Това си е като разходка по горски пътища , старата Африка , стария ДР800 , старото Супер Тенере , в оригинален вид , с подходящ пилот , биха се движили по-бързо. Самия маршрут е проходим и за повечето туристически асфалтови мотори.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Тествах новата Африка.
                  Не ме напусна усещането че карам 1000 кубиково ЕТЗ 150. Може би прекалено много съм свикнал със старата, но категорично ми е по-удобна. Новата, обаче върви несравнимо повече и спира по-добре. Извън пътя не съм излизал и не мога да дам мнение, но ми се струва лигава в сравнение с RD 03-07.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Първоначално публикуван от bulgarasen Преглед на мнение
                    Частен пилот с мотор от магазина.
                    https://www.youtube.com/watch?v=nR4i5x1NxTY
                    Ехаа, много стабилно кара тоя пич, изумих се на 7:00 как се отърва ...

                    Ето за това класиране писах: http://moto-live.info/D6/Overall%20Final.pdf,
                    а тук са само слончетата: http://moto-live.info/D6/Final%20M5.pdf
                    http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Африка Ендуро Спорт! Дзверо започна да "настръхва козината"

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Africa-Twin-Enduro-Sports-Concept-4-561x362.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5734186
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Секси е

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          То сега като започнат едни съчинения и фантазии...страшно ще стане. Карах и Кростуръра и Африката . Усеща се разликата във въртящия момент и мощността въпреки ,че и двата правят на асфалта без проблем 180, че и повече .Обаче :Ако тръгна да пътувам из Европа бих предпочел Кростуръра , въпреки ,че е по- тежък . АТ е определено НАЙ-ЛЕКАТА хилядарка , която съм карал (поне като усещане ) от тежките експедиционни ендура. Ако тръгнеш обаче да пътуваш някъде ,където асфалта е кофти или кът сигурно бих тръгнал с тая Африка . Стана вече две седмици сам на себе си не мога да си отговоря кой от двата бих предпочел. И все ме чопли ,че на тоя мотор още не са му се появили болестите по двигателя. Ама дето писа Слави някъде (ако го няма червейчето на съмнението , пътуването ще е скучно ) . Хубав мотор. НЕ ЗНАМ ОБАЧЕ ЗАЩО КРОСТУРЪРА НЕ УСПЯ ДА СЕ НАЛОЖИ ,А Е СТРАХОТЕН МОТОР. Май защото просто е много скъп. Битката при тежките ендура става много интересна , особено сега като излезе и новия голям Стром , дето пък по дефолт ще е НАИ-ЕВТИНИЯ от всичките.

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            И аз пробвах Африката. В сравнение с Кростуръра по мощност, въртящ момент и динамика определено отстъпва и идва по слаба. Кростуръра по хубави пътища за мен е най-добрия мотор. Но по чукарите на Гърция, Албания и другите балкански страни, Грузия и Армения ще дойде малко тегав. За там Африката е по-добре. Въобще опираме до старото правило, че няма универсален и идеален мотор. Близко до такъв може би ще се яви новият В-Стром. Евтин, 230 кила, с всички необходими настройки, тракшън и корнъринг АВС, но без много електроника. Ще го видим скоро.
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Внимание статията има продуктово позициониране ....както биха казали Четри "струга" в битка за първото място! На английски е, но по картинките и цифрите се разбира Иначе, забавно четиво е

                              http://www.cyclenews.com/2016/11/art...test-shootout/
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Абе .. аз го разбирам ... отвсекъде ...мъ ...
                                "1st Place – Honda CRF1000L Africa Twin"


                                Си ме кефи.
                                Отделно загледах и цената .. на всяко от возилата ...
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X