Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Ами аз не разбрах, че темата е пусната за този мотор само, за да го хвалим и превъзнасяме. За това... И аз с всичкият си акъл да взема да пиша негативни неща за тоя нов, велик мотор... Тц, тц, тц. Как се изложих само...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Не може на мотор, който се рекламира за сравнително тежък офроуд...
      Според твоите представи за тежък офроуд - минаване на локва за два часа и половин страница описване на геройството, да. Но иначе не е предназначена за никакъв офроуд, по-различен от пътища с или без различно покритие. А под "сравнително тежък офроуд" често се разбира излизане от пътищата във всеки смисъл. За там са предназначени "самоедите" според твоята класификация.
      Владич, твоите писания се пазят от сървърите, вземи прочети кой е бил най-великия мотор преди да си купиш БМВ-то(разбира се твоят) и се замисли след 5 години дай боже като си купиш новата, вече стара африка кой ще бъде най-великия. Вземи свали малко тея капаци и погледни и другите.

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
        Занимаваш се да търсиш клипчета да докажеш че си прав?? Намери някое с OHV или SV двигател и ще видиш че още по-бързо ще стане. Но.. всъщност не виждам в клипа телелевера. При мотор с такова окачване, ще трябва да демонтираш първо рамото откъм двигателя. Защо се налага?? Отделно по въпроса с правилното монтиране на газоразпределението, може да се направи като на клипа, но това е опростен вариант и трябва голяма рутина. По правилният подход е сваляне на капака и работа по белези. Отделно не визирам в случая всички модели, а конкретно няколко, като дадения по-нагоре в темата пример за постигнато съвършенство.
        Не виждам и някаква кой знае каква драма в различните времена и сложност при демонтаж и монтаж на различни възли при отделните марки,модели, конфигурации мотоциклети. Това едва ли ще касае пряко собствениците, или ако касае, то ще е един малък процент.

        Явно не ти се е налагало да правиш някакъв по-сложен ремонт на някакво от "модерните" БМВ, след като продължаваш да афишираш колко бързо и лесно става. Става, но трябва специализиран инструмент от всякакво естество за всичко. За разлика от Африката, където да се ползва такъв е сведено до минимум. При БМВ сглобките са с разбиранията от най-първите модели, с голяма стегнатост, тежки при демонтаж и монтаж, изискващи греене, лепила, уплътнители, специални греси...Не че няма очарование в тази работа, но не е еманацията на мотоциклетостроенето. Коментирам само механиката.
        Не афиширам , че много бързо и лесно става , просто показвам , че може , но както съм написал , от добър механик. По стари снимки от "Дакар" може да се види как се сменя и съединител. Давам за пример мотор с 21 цола предна капла , с каквато е оборудвана и Хондата , докато вие ми давате за пример мотори с лети джанти. Но и не твърдя , че БМВ-то е перфектния мотор , просто казвам , че стария боксер има своите предимства.
        Когато оборудваш един мотор с капли 18 и 21 цола , явно си му дал насока към приключения извън пътя. А извън пътя трябва да имаш бърз и лесен достъп до въздушни филтри , горивен филтър и свещи , за това става въпрос ,а не за някакви сериозни ремонти. Ако си карал в кал , пясък и прах , ще ме разбереш. И си помисли как се свалят тези пластмаси при един окалян мотор , и колко сваляния ще издържат преди да се напукат. Иначе мотора не е лош , на мен ми харесва , но заради някои подобни решения си остава една офроуд "манекенка". Но и всички стругове тръгнаха в тази посока след като ограничиха кубатурата в "Дакар" , затова ще си караме дърти самоделки. А на Владича му предложете в бартер една нова Африка , да видим как ще я откаже.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Ами аз не разбрах, че темата е пусната за този мотор само, за да го хвалим и превъзнасяме. За това... И аз с всичкият си акъл да взема да пиша негативни неща за тоя нов, велик мотор... Тц, тц, тц. Как се изложих само...
          Ако беше минал поне няколкостотин километра с нея, и после написал становище кое ти харесва и кое не - щях да чета внимателно.
          А ти, доколкото разбрах, дори на живо не си я виждал?

          и Иван е прав, никой не рекламира африката за тежък офроуд. Това е поредния адвенчър мотор, който може да се движи по черен ПЪТ с някакво прилично темпо без да се саморазпадне веднага.
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Мисля, че всички малко прекалихте тук. Това кой мотор става и кой не става за оф роуд, не решаваме ние. В правилните ръце, и най-безнадеждните случай могат да направят чудеса. Обратното важи и за топ прехвалените оф роуд марки. Нека да изчакаме няколко години, да покараме, ако имаме тази възможност, пък тогава да решаваме. Да пощим сега, кое става и кое не е безсмислено! Звучи доста смело и бих казал даже нелепо да се коментира мотор, от класата на новата Африка или БМВ тата, с такива смешни и хапливи забележки. Кое как се разглобява ми звучи като вица за най-големия самолет АН 225, някога построен от руснаците:

            1988, в апогея на студената война:
            Руснаците демонстрират новата придобивка и следват коментарите:

            Американци: " С този огромен самолет можем да доставяме оръжие на всякъде по света..."
            Англичани: " С този огромна машина можем да доставяме стоки и до най-отдалечените ни колонии..."
            Българи: " Ей, тоя аероплан, ако падне, знаете ли какъв джумбюш ще падне!"

            Такива сме си ние, все най-лошото гледаме!

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Аааа виждал съм я на живо, разглеждал съм я, и даже съм и се качвал... За асфалт е много добра и чиста, измита, и лъскава изглежда много добре...
              Моето БМВ ще го бартеросам за една нова Африка, но след този бартер, какво ще направя, мисля, че няма много да се хареса на някои хора тук от форума.
              Веднага и давам пътя, продавам я тази нова Африка на някой голям мераклия за този мотор от форума, и с парите бегом при Еди за да купя една чисто нова хей такава моторетка, която мен при моето каране и начин на пътешествия ме устройва напълно на 100%. http://www.edimotocenter.com/bg/node/2844 Даже ще ми останат пари и за няколко пътешествия.
              Пък, който иска новата Африка да си я кара, ако ще само по асфалт, ако ще само по горите, ако ще мешано, като мешана скара...
              Последно редактирано от ВладиЧ; 18-07-17, 13:41.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Ейй много ти е легнал на сърце тоя Версис
                По добре късно от колкото никога .
                Нула89781нула019

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Ако ще е Версис 300 по добре е Дюк 390, защото е по-лек, по-бърз и по-евтин. И двата са нежни, пластмасови и мислени само за асвалт.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Извинявам се за спама, но се "притесних", като прочетох за предпочитанието на "зелените" от ВладиЧ
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Ако ще е Версис 300 по добре е Дюк 390, защото е по-лек, по-бърз и по-евтин. И двата са нежни, пластмасови и мислени само за асвалт.
                      Тц. Изобщо не са еднакви. Кавасакито е ендуро с два цилиндъра, голям резервоар и т.н. Въпросният Дюк един господ само го знае какво е. Някаква градска едноцилиндрова моторетка за тинейджъри с шосейни гуми и капли 17х17. Освен това въпросният КТМ се произвежда в Индия. Ако някой иска да ги обсъждаме да пусне друга тема, защото тази тема е за хвалене на новата Африка и феновете и ще вдигнат джангър.
                      Колкото до това, че съм станал фен на Зелените.... В същност не съм фен, нито на зелените, нито на сините, нито на червените, а просто Кавасаки са произвели модел, който мен ме устройва напълно отвсякъде. Малък двигател, но двуцилиндров, водно охладен. Инжекция, АБС, голям резервоар, нисък разход, достатъчно конски сили за спокойно движение до 120-130 км/час, капли 17х19, вид и фасон на ендуро с всякакви защити, възможности за багаж и т.н.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 19-07-17, 10:40.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        За тия пари не е ли по-добре хонда нц 750 х.
                        Чисто информативно питам, че ги разгледах вчера кой какво предлага и товс ми направи впечатление.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            За тия пари не е ли по-добре хонда нц 750 х.
                            Чисто информативно питам, че ги разгледах вчера кой какво предлага и товс ми направи впечатление.
                            Хондата за мен е много шосейна. Освен това е тежка 220 кила пълна, срещу 175 кила за пълното Кавасаки. Каплите на тази Хонда са 17х17 като задната и гума е 160 мм широка?!?! Това е всичко друго но не и ендуро. Резервоарът на тази Хонда е 14 литра срещу 17 литровият резервоар на Кавасакито, като няма начин разхода на един 750 кубиков мотор да е, колкото разхода на един 300 кубиков. Клиренса на тази Хонда е 165 мм срещу 180 мм клиренс на Кавасакито и т.н.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Тц. Изобщо не са еднакви. Кавасакито е ендуро с два цилиндъра, голям резервоар и т.н. Въпросният Дюк един господ само го знае какво е. Някаква градска едноцилиндрова моторетка за тинейджъри с шосейни гуми и капли 17х17. Освен това въпросният КТМ се произвежда в Индия. Ако някой иска да ги обсъждаме да пусне друга тема, защото тази тема е за хвалене на новата Африка и феновете и ще вдигнат джангър.
                              Колкото до това, че съм станал фен на Зелените.... В същност не съм фен, нито на зелените, нито на сините, нито на червените, а просто Кавасаки са произвели модел, който мен ме устройва напълно отвсякъде. Малък двигател, но двуцилиндров, водно охладен. Инжекция, АБС, голям резервоар, нисък разход, достатъчно конски сили за спокойно движение до 120-130 км/час, капли 17х19, вид и фасон на ендуро с всякакви защити, възможности за багаж и т.н.
                              а имаше едно време кавасаки анхело 250 цц с 2 бутала! и хонда доминатор 350 цц, нa 1 бутало, ама за бразилия... или некви такива:
                              https://www.youtube.com/watch?v=4C2a0gHmdSA
                              https://www.youtube.com/watch?v=PEThyTN1iZs

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Их па нема кой да е мераклия да ми подари една такава Африка, та да ме измъчи! Аз съм само за мъка роден! Мъчете ме, не ме жалете!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X