Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Владич , става въпрос за офроуд тест , кал , коловози , скокове , ..., а не за тест драйф на асфалтово полигонче с два завоя , "легнал полицай", и локва два пръста. Ама тия тестове от клипчетата се правят по поръчка от техни си хора , за реклама. На чужд човек няма да я дадат , защото тая африка ако я набара някой дето може да я кара , в края на теста няма да остане много от нея.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Аааа, за такива тестове -" На ти мотора да го строшиш, та да видим колко е як"... В България е абсурд да организират нещо подобно от Бултрако.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Е те и Ямаха няколко пъти организират тест драйвове с 10 мотора из София. На въпросното видео обаче теста е по различен и аз за такъв тест говорех. Примерно както сега ходихме до Мароко, вместо с три ктм-а стар модел, можеше да отидем с един нов КТМ, една хонда и една Ямаха от магазина за тестове

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Примерно както сега ходихме до Мароко, вместо с три ктм-а стар модел, можеше да отидем с един нов КТМ, една хонда и една Ямаха от магазина за тестове
          А предложихте ли на вносителите? Едва ли щеше да им трябва одобрението на централите - то пазара в БГ, ясно, че уви е пренебрежително малък, но все пак...

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            леле пак ми става нещо неудобно...само да споделя опит от времето, когато работих във втората фирма-един от официалните представители на марка /японска/ да ми дадат скутер-за ползване в града по служебни задачи. още през 2013 г. предложих да бъде нашарен целия с надписи на фирмата и марката. реклама на колела. както по автомобилите сега пише 'тест драйв", опитай ме", "следвай ме" и прочее щуротии. каквито ПиаРа реши. отговорът не беше не, но имаше "но". това но щеше да ми струва ддс-то на машината и договор за лизинг. емиии отказах се. за 1000 лева по-малко си купих малко ендуро и вече не питам вносители, щото знам че не става. естествено има и техническа страна на нещата - разработка, гаранция, застраховка /някой да прави пълно автокаско на мотор?/, сервизиране,овехтяване и не на последно място-продажба на въпросната машина с пробег на по-ниска цена.... та така. но пък не пречи да се опита отново някога, а?

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Някой прави пълно каско за мотори!!
              Сети се от къде знам.
              Отделно .. вече някъде писал, че съм карал новата Африка. За мен е МОЯ мотор.
              Карал съм за малко и за .. много почти всичко що може да се нарече тежко ендуро.
              Но, .. това не променя отношението на "нашите" вносители на всякакави двуколесни.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Тук (в Германия), може да вземеш всеки един мотор за тест драйв, но при определени условия:
                -адресна регистрация в Германия;
                -книжка от най-малко 2 години;
                -моторите са застраховани, но има само участие (от 1500 до 2500 евро, зависи от марката), което означава, че в случай на инцидент трябва да покриеш щетите до максимум определената сума. При тотална щета, не плащаш повече от въпросната сума.

                Така, че определено не можеш да си правиш експерименти с оф-роуд и други такива. Дори една драскотина, на нов мотор излиза скъпо.

                А иначе да, Африката е страхотен мотор. Може би, най-подходящия от по принцип неподходящите за оф-роуд, тежки ендуро мотори. Независимо как се опитват да ги пробутат маркетинговите им директори.

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  A колко е гаранцията на Африката в БГ? И какво включва? Някой знае ли подробности от първа ръка?
                  И кой има Африка във форума - та чак и няма време 2 реда да драсне в повече... А то така, карах...

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    И кой има Африка във форума - та чак и няма време 2 реда да драсне в повече... А то така, карах...
                    Все до лисицата и гроздето опираме. В мобилето стои пловдивската сума време вече и въпреки ,че е оборудвана както трябва никой не се бърка с 25 бона да я вземе. Аз знам за 2 купени (със сигурност са повече), ама собствениците не влизат тук. Иначе и аз ги карах всичките нови тежки ендура без КТМ. Ами...ако трябва да си избирам между кростуръра и африката бих си взел кростуръра за пътувания в Европа(въпрос на лично усещане). Друго:В Европа чист офф с тежко ендуро освен на Балканите май никъде другаде не може да се кара.Навсякъде е забранено.Затова и няма как да ни даде никой да пробваме. Не са само парите. Както и да ги рекламират, винаги тия дето ще си купят тоя мотор поне в Европа ще го карат най-много по нашите разбити пътища. Иначе който ходи да пътешества по места с много офф си я купува и кара. Ама за там тръгват или с по-леки ендура или не пишат по форумите почти.Аз с тая Африка не бих тръгнал все още за на майната си(затова си пазя и старата и не искам да я махам). Като махнеш заводските изпитатели надали някой го е тормозил много тоя мотор.За Европа имам по-мощно тежко ендуро.Освен това и в тоя клас конкуренцията се поувеличи,което е добре. Триумфите никой не ги броеше , а те взеха да навлизат с летящ старт. Относно тестдрайв в Бг:Това на ямаха си е чиста реклама(ходих и карах трейсър).Един маршал отпред , един отзад на асфалта, на едно две места със скорости повече от 100. Нищо не можеш да разбереш.Новата Африка половин час я карах. Набутах се колкото можах по едни твърди безасфалтови пътища и усещането е добро . Ама толкоз. Иначе за технически проблеми най-рано чакайте мнения след 4,5г.(както и с новите коли). То е сметнато.Предполагам ,когато цените на тоя мотор станат къмто 10к и тук ще започнат да се появяват мнения.Извинявам се ,че и аз оспамих темата,ама нали трябва да е горе

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Лъчо има нова Африка. Вярно, че той отдавна не е влизал тук във форума, но е регистриран и може би чете. По-рано влизаше и пишеше тук. Той караше навремето Триумф 855, който смени с КТМ 990, но от две години даде пътя на КТМ-а и е с нова Африка - автоматик.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Гаранцията от Бултрако е 2 години без ограничение в пробега.
                        Доколкото разбрах включва всичко без износващи се части и консумативи (гуми, накладки и т.н.)
                        LZ1NDI
                        DR650SE K8

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                          Гаранцията от Бултрако е 2 години без ограничение в пробега.
                          Доколкото разбрах включва всичко без износващи се части и консумативи (гуми, накладки и т.н.)
                          Значи като в З.Европа... Само дето тука има (бях писал някъде) 50%-50% финансиране. Плащаш 6.000 Е караш 2 години - след 2 или доплащаш или връщаш и взимаш друг... Е, аз те такОв ще чакам - върнат ... тука черно, както е писал колегата по нагоре нЕма - ако все още на някой не му е известно, или е забранено или на полигони, или я към то Балканите, я към то Спания, ако и там има... Полша, Чехия, Словения, Хърватско не знам... и кво за 2 години само асфалт, най-много някой тур през отпуската... Алпи, Пиринеи, Лоара, нема кър неасфалтиран даже, едни познати от местна група - към то Скандинавията се стягат, ама те са повечето с чопъри

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Без ограничение в пробега , ама си има част за доплащане при определени километри . Така че не е баш без ограничение . Поискай им гаранционната книжка , и виж какво пише .

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Е то па кои части са неизносващи се дето ги покрива гаранцията? Сигурно рамката , маркучите и рефлектора на фара!? Като не ми покрива тая гаранция лагери, зъбни колела, оси, валове и въобще двигател, защо ми е изобщо!?
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Не разбра , гаранция има но при 50 х.км. плащаш определена сума . През 10 х.км. сумата процентуално нараства . До 50 х.км. е гаранция както се очаква , за фабрично дефекти без плащане от клиента . Така че не е без ограничение в пробега .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X