Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Щипките са за многократна употреба, не се чупят. Отделно 10 броя са 4 долара.
    Умерено бездарен некадърник сваля двата странични капака за 7-8 минути.
    Това е Хонда. Няма да ти се налага да сваляш резервоара много често....
    LZ1NDI
    DR650SE K8

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Аз и на БМВ-то, я го сваля резервоара 1 път в годината, я не. Не точно в това е смисълът на написаното от мен, колко пъти ще свалиш резервоара за година... За себе си аз съм си изяснил нещата. А щом собствениците на модерните Хонди ги устройва това положение и смятат, че им е изгодно, кой съм аз, че да ги съветвам и да им давам акъли?
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        То, заради твоята логика все още си имам DR650SE, той се разглобява за 3 минути и се ремонтира с тел чук и свински опашки.
        Ама сме 21 век. Всички производители правят красиви скъпи мотори с пластмаси.
        LZ1NDI
        DR650SE K8

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
          Щипките са за многократна употреба, не се чупят. Отделно 10 броя са 4 долара.
          Умерено бездарен некадърник сваля двата странични капака за 7-8 минути.
          Това е Хонда. Няма да ти се налага да сваляш резервоара много често....

          И смяната на филтрите не е по-лесна , ако ще прекосяваш пустинята ще трябва поне всеки ден да ги чистиш или сменяш. Доста тъпо са го измислили като се има предвид , че извън пътя мръсотията и пясъка са нещо нормално , плюс някое удавяне.

          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Инженерите ползват един термин, " ремонтопригодност". Е явно този мотоциклет не е ремонтопригоден. На моята "баба" свещи и филтър се сменят за по-малко от 10 мин. примерно. И не само това е така де. Ма е правена 90-та година.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              а пък аз започнах да си фантазирам за мултистрада как се оправят тия хора,бе? не наливам масло в огъня-просто съвременните неща са така направени. май наистина е по-добре човек да има една стара "чук" машина и една нова модерна "кобилка"?
              https://www.youtube.com/watch?v=cdYN9_FIeNg

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Моношарнир - нищо необичайно! А и Мултистрада изначало не са ѝ вменили претенции за ремонто пригодност и офройд!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Мултистрадата е по зле, даже и от новата Африка...
                  За един съвременен мотоциклет, който се движи по хубавите асфалтови пътища на цивилизована Европа, или Северна Америка, където има голямо наличие и гъстота на сервизи, и мотомагазини, може да се преглътнат подобни сглобки... Но Мултистрадата и новата Африка са мотоциклети, които се рекламират за пътешествия извън асфалтовите пътища. За места, като Памир, Таджикистан, Монголия, Сибир, Перу, Боливия, централна Африка и т.н. За такива места подобни тапички, пластмаски, копченца, болтченца и други такива, с такава висока ремонтонепригодност на машината по пътя е абсолютно недопустимо. Така мисля аз... За това по-горе писах, че има нещо много сбъркано в концепцията на подобни модели мотоциклети.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Мултистрадата е по зле, даже и от новата Африка...
                    За един съвременен мотоциклет, който се движи по хубавите асфалтови пътища на цивилизована Европа, или Северна Америка, където има голямо наличие и гъстота на сервизи, и мотомагазини, може да се преглътнат подобни сглобки... Но Мултистрадата и новата Африка са мотоциклети, които се рекламират за пътешествия извън асфалтовите пътища. За места, като Памир, Таджикистан, Монголия, Сибир, Перу, Боливия, централна Африка и т.н. За такива места подобни тапички, пластмаски, копченца, болтченца и други такива, с такава висока ремонтонепригодност на машината по пътя е абсолютно недопустимо. Така мисля аз... За това по-горе писах, че има нещо много сбъркано в концепцията на подобни модели мотоциклети.
                    Мултистрадата е толкова зле, че твоите любимци побързаха да я изкопират:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_36.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5760004!
                    И пак ти казвам - Мултистрадата никой не я позиционираше (поне в началото докато не решиха, че може да оберат малко платежоспособно търсене и в тази ниша) като офроуд мотор за пътешествия по Сибир, Монголия, за разлика от Африката, която още преди да се появи като реален продукт 90% от подграващите клипчета бяха по чукари, където тоя мотор изглежда нелепо!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Изкопирали са му .... Цвета....
                      Не ме вълнуват и интересуват такива мотори без значение кой ги е произвел. Нито новата Африка ме интересува, нито Мултистрадата, нито това "изкопирано" БМВ. Имам си съвсем други фаворити.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Формулата "скъпи на триците, евтини на брашното" отново ви се получава.
                        Отдавна не бяхме "опреснявани", за най-ремонтопригодния и "лесен" за поддръжка мотор - БМВ.
                        Разбрахме, че почти в движение правите основен ремонт.
                        Кажете сега, как се вади сухия съединител, (след като се е запалил на тръгване от някоя локвичка например), вземаме отпуска и започваме 2234 часово разглобяване на цялото джуган.
                        Главно задвижване ?
                        При усложнената и непригодна за ремонт Африка и при всеки мотоциклет с напречно разположен двигател и главно задвижване с верига, 1-вото упражнение - 20 мин., второто 15 мин.

                        За един съвременен мотоциклет, който се движи по хубавите асфалтови пътища на цивилизована Европа, или Северна Америка, където има голямо наличие и гъстота на сервизи, и мотомагазини, може да се преглътнат подобни сглобки... Но Мултистрадата и новата Африка са мотоциклети, които се рекламират за пътешествия извън асфалтовите пътища. За места, като Памир, Таджикистан, Монголия, Сибир, Перу, Боливия, централна Африка и т.н. За такива места подобни тапички, пластмаски, копченца, болтченца и други такива, с такава висока ремонтонепригодност на машината по пътя е абсолютно недопустимо.
                        А БМВ-то за къде се рекламира и за къде става ?
                        Ако Африката "не става" значи БМВ-то не трябва да слиза от паркета в хола, вкл. и по-старите модели - само да си свериш часовника (ако искаш).

                        При БМВ тези "копченца", "болтченца", "детайлченца" образно казано са не по корите, а по други места, доста по-важни, задвижване, окачване , които трябва да ти осигурят прибиране на ход.

                        БМВ-то е за "Long way round", 3 мотора + 2 камиона с части и 11 човека екип и ако КТМ се бяха съгласили с Чарли Борман (защото той отива първо при тях), сега щяхте да сте рекламни лица на КТМ.

                        Щях да забравя:


                        Лека!

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Занимаваш се да търсиш клипчета да докажеш че си прав?? Намери някое с OHV или SV двигател и ще видиш че още по-бързо ще стане. Но.. всъщност не виждам в клипа телелевера. При мотор с такова окачване, ще трябва да демонтираш първо рамото откъм двигателя. Защо се налага?? Отделно по въпроса с правилното монтиране на газоразпределението, може да се направи като на клипа, но това е опростен вариант и трябва голяма рутина. По правилният подход е сваляне на капака и работа по белези. Отделно не визирам в случая всички модели, а конкретно няколко, като дадения по-нагоре в темата пример за постигнато съвършенство.
                            Не виждам и някаква кой знае каква драма в различните времена и сложност при демонтаж и монтаж на различни възли при отделните марки,модели, конфигурации мотоциклети. Това едва ли ще касае пряко собствениците, или ако касае, то ще е един малък процент.

                            Явно не ти се е налагало да правиш някакъв по-сложен ремонт на някакво от "модерните" БМВ, след като продължаваш да афишираш колко бързо и лесно става. Става, но трябва специализиран инструмент от всякакво естество за всичко. За разлика от Африката, където да се ползва такъв е сведено до минимум. При БМВ сглобките са с разбиранията от най-първите модели, с голяма стегнатост, тежки при демонтаж и монтаж, изискващи греене, лепила, уплътнители, специални греси...Не че няма очарование в тази работа, но не е еманацията на мотоциклетостроенето. Коментирам само механиката.
                            Последно редактирано от gnomerhone; 17-07-17, 10:37. Причина: допълнение
                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Аз съм гъгласен с Владич.
                              Като човек, който си сваля резервоара ежедневно, при всяко зареждане, не съм съгласен с концепцията на Хонда! Пък и кви са тея? Да не би да правят мотори от 50 години, че започнха да ги разбират толкова?!?
                              Последно редактирано от rusev; 17-07-17, 21:51.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                                ....Нито новата Африка ме интересува...
                                като не те интересува, защо спамиш хубавата тема?
                                LZ1NDI
                                DR650SE K8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X