Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Стискам ти палци да не разбереш кое е
    Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
    износващи се части и консумативи (гуми, накладки и т.н.)

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Всичко
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        ...т.е. никой тук във форума си няма реална представа (или не му се пише) след почти две години от както е на пазара, от реалната експлоатация и характеристики при по-дълъг пробег... ... абе то верно, че гроздето е винаги кисело, щом е нависоко, ама... явно са повече почитателите на GS-те и KTM, и дори на някои други марки, и то за мотори (и цени съответно) до 2 години...
        Последно редактирано от ivied; 21-05-17, 18:52.

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Е то па кои части са неизносващи се дето ги покрива гаранцията? Сигурно рамката , маркучите и рефлектора на фара!? Като не ми покрива тая гаранция лагери, зъбни колела, оси, валове и въобще двигател, защо ми е изобщо!?
          Колегата се е изразил леко неточно(става дума за фрикционни детайли).Не съм запознат с гаранцията при моторите,но при автомобилите(при определени марки) не важи гаранцията на възли и детайли , които нормално работят на износване-съединител(феродов диск,притискателен диск,демпферен маховик),спирачна система(спирачни дискове и накладки),гуми и т.н. , т.е. детайли които могат да бъдат съсипани поради некадърност на водача , а не от фабричен или конструктивен дефект.

          ПП.Сещаш се-първа,мръсна газ и полусъединител(типичните новобрански изпълнения).
          Последно редактирано от ЕМО; 24-05-17, 16:34.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Няма нещо по едно МПС , което да не може да бъде съсипано поради некадърност!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Те ви една с невалидна гаранция.

              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                направо се чудя дали да се радвам на чуждото нещастие, или това е мое щастие...

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                  направо се чудя дали да се радвам на чуждото нещастие, или това е мое щастие...
                  Нещо не зацепвам .....

                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Да демонтираш резервоара

                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Eгати и ужасът?!?! То не бяха тапички, то не бяха винтчета, то не бяха разни пластмаски, парченца, че чак кабелите, около акумулатора?!?!.... И това е предвидено да го караш и джаскаш по офроуд?!?! Направо са се оляли тука...
                      На моето БМВ свалям седалката, издърпвам едно капаче от малка пластмаса отдясно под задният край на резервоара, а под капачето има болт 8 мм с гайка. Развивам този болт и вадя резервоара назад, и нагоре. Толкова!
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        На твоя мотор за това време ще смениш свещи , филтър , масло ,и ще регулираш клапани. А при положение , че трябва да се върне резервоара на мястото му , то добър механик ще смени и буталата със сегментите на твоя мотор за това време. Това е едно от големите предимства на стария боксер.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          То доколкото съм запознат с нравите и обичаите на българските "майстори", при всяко сваляне броя на разните му щипки и бурмички (особенно пластмасовите) драстично ще намалява, та всяко следващо сваляне ще става все по бързо и по лесно докато накрая почне сам да си пада!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Ще смени буталата и сегментите, но преди това ще трябва да разглоби и половината предница. Ще требва да свали и ангренажния капак и да се навира отпред да търси белези. Намерихте точно да сравнявате с ремонтопригодност тези два чокора, дето са мъка за механика. За единия трябват деликатни ръчички, за другия камионджийски набор инструменти и пълната гама лепила и уплътнители на локтайт. Здрава гърбина и безкрайна толерантност към всякакви инженерни решения.
                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              а модерното и здравото дали са свързани в някаква особен вид "нова" дружба? технологиите се развиват-какво да правим ние? или ще ги следваме, или ще караме стари бургии, докато еднот, или другото ни писнат и не сменим нещо от двете....ебаси!

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Аз нямам нищо против технологиите и новото, но тук ми се струва, че има нещо сбъркано. Не може на мотор, който се рекламира за сравнително тежък офроуд да наслагат толкова пластмасови тапички и разни парченца, малки болтчета и малки пластмастки навсякъде... Това нещо ще се разскърца от джаскането извън пътя, някои болтчета ще се развият и загубят заедно с парченцата които държат, без изобщо да разбере собственикът на мотора, а да не говорим пък за тези нещастни тапички, които се ползват в повечето случаи за закрепване на тапицерията на вратите вътре в леките коли и след демонтаж при нов монтаж трябва да се сменят, защото просто спират да държат.
                                Или, какво ми говори на мен Хонда с този мотор. Говори ми - Този мотор е много красив, но ще се повреждат и чупят разни малки неща по него, които нарочно са направени така, като консумативи. Ти, като собственик няма да бараш нищо по него, а ще го караш при нас в сервиза и ние ще ти слагаме нови винтчета, болтчета, тапички, и пластмаски, и по този начин моторът ти винаги ще изглежда добре. Е това ще ти струва известна сума пари, защото ние ще ти слагаме нови части, пък и това е фирмен сервиз, но такива са световните тенденции... Никой вече не прави вечни мотори, пък и ние не искаме ти да можеш да си го ремонтираш сам мотора, някъде по пътя, та механиците ни в сервизите да умрат от глад....
                                Това ми говори този мотор произведен от компанията Хонда... Аз ги разбирам. Те трябва да печелят пари, а не да се грижат за моето удобство и как да мина с по-малък разход на средства, когато карам, и поддържам този мотор... Но това не значи, че одобрявам и харесвам подобна политика.
                                Последно редактирано от ВладиЧ; 15-07-17, 08:37.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X