Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Хондата за мен е много шосейна. Освен това е тежка 220 кила пълна, срещу 175 кила за пълното Кавасаки. Каплите на тази Хонда са 17х17 като задната и гума е 160 мм широка?!?! Това е всичко друго но не и ендуро. Резервоарът на тази Хонда е 14 литра срещу 17 литровият резервоар на Кавасакито, като няма начин разхода на един 750 кубиков мотор да е, колкото разхода на един 300 кубиков. Клиренса на тази Хонда е 165 мм срещу 180 мм клиренс на Кавасакито и т.н.
    Малко съм пропуснал дискусията За това дали е прекалено шосейна или не - въпрос на вкус, че е 30+кг. по-тежка е вярно, но не се усещат, не те навежда в завоите и при много ниска скорост, ниско поставения и с наклон напред двигател, както и 14л. резервоар под седалката прави мотора напълно зареден доста стабилен. Колкото до клиренса и ходовете на окачването и цолажа и широчината на гумите - мисля, че това не оказва голямо значение при 90% асфалт и 10% черен ПЪТ. А най-големия куриоз в случая е че това малкото зеленото гори с около литър на 100км повече от Хондата. Аз съм 100 кила, не бих си купил това малкото никога, маломощен от към въртящ момент двигател работещ във високите обороти - повишено триене и бързо износване....... не се обиждай, но хич и не го гледай тоз японски МЗ, карай си БМВ-то . Поздрави!
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      И между другото, африката е много красив и успешен модел
      HONDA NC700X '13
      HONDA Wave 110i '13

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
        ... А най-големия куриоз в случая е че това малкото зеленото гори с около литър на 100км повече от Хондата. Аз съм 100 кила, не бих си купил това малкото никога, маломощен от към въртящ момент двигател работещ във високите обороти - повишено триене и бързо износване....... не се обиждай, но хич и не го гледай тоз японски МЗ, карай си БМВ-то . Поздрави!
        А от къде знаете за този куриоз? И кой го е измерил и установил този куриоз?

        П.П. Много ми харесва хондата Ви като "асвалтов" дизаин, само ми се струва маломощна за работния й обем и тежестта й. А кавасакито също ми се вижда маломощно за целите на Владич, но от този работен обем не може да има много по-големи резултати за мощност и въртящ момент.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          До преди час бях нощна смяна и прочетох доста за кавазкито из тестовете. Дават му разход на тестовете от 4.1 - 4.3 л./100км. Моя ми гори около 3.1 - 3.4л./100км. смесен разход. Проверил съм го поне 10 пъти това! Онзи ден дори зареждах, малко пренапълних резервоара за да събера 10 литра бензин и като занулявах километража показваше 297км. Мисля, че мога да смятам Да, маломощна е на коне, но има голям за кубиците си вътящ момент и то в ниските. Двигателя е дългоходов, хода на буталото е по-голям от диаметъра на цилиндъра. Нискооборотен, влиза в критични след 5500 оботота! Все пак е половин двигател от Хонда Джаз. От големия ход на буталото идва големия момент в ниските, но и скопен от към пъргавост, като дизел е. И защо ми говориш на ВИЕ ми е много странно, мисля че всички сме като едно голямо семейство тук във форума. Не се заяждам, просто споделям моите наблюдения до момента. Не е перфектен мотора в никакъв случай, но за бюджетно решение да си вземеш нов мотор с малко повече мисъл да излизаш извън асфалта - за мен става. Дето се вика - за без пари - толкова А дали ще му сложиш на 160 капла гума 150, която е диагонала - мисля че и сам можеш да си отговориш. Още веднъж искам да кажа, че не налагам мнение, просто споделям наблюдение.
          HONDA NC700X '13
          HONDA Wave 110i '13

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Стария Версис 650 гори около 3,5-4/100. Поне така Ронин е споделял в неговата тема. Не е логично по-нова машина и с 2 пъти по-малък обем да харчи повече от по-големия си батко.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              А ти провери ли какво аз съм споделил в моята тема? Ако лъжат тези, които са правили тестовете, значи и аз те лъжа. Имаше статия в 2 американски списания, дето даваха разхода в галони на миля. Аз си направих труда да ги обърна в литър на километър и ми излезе 4.1 за кавазакито. В европейски тест не видях да се споменава разхода! Просто не очаквай двигател дето развива номинална мощност в 11000 оборота и друг такъв, които ги развива при 4800 оборота... за мен е нормално при тези условия по-малкия мотор да харчи повече. То имаше и един такъв лаф и при колите, не си взимай 1.6 щото ще харчи повече от 1.8, че и и от 2,0. То и моята wave 110i гори 1,6-1,8 както и да я караш на 100км. Аз съм малко машинен инженер, не искам да се изтъкна или нещо подобно, просто не се учудвам от подобни логични разминавания. Да, логични са, но при еднакви условия! Но когато нямаме общи допирни точки в 2 примерни двигателя - всичко е възможно. Както не може 300 кубиковото кавазаки да има мощност почти колкото 750 кубикувата хонда... това е за сметка на кое? на въртящ момент и разход ... и на достигането му при по-високи обороти. То така и не ме учудва по големия разход на кавазакито. Просто пресметнато, при скорост 100км в час, при хондата си на 3000 оборта (поне при моята на 3000 оборота съм на 100км в час, за следващия модел не знам), на кавазакито ... нямам представа, но ще е поне за този двигател поне 4-5000. Можеш сам да си направиш сметка сам колко кубика въздух и горивна смес се използват при двата двигателя! Логиката обикновено е вярна, ако се съпоставят еднакви или подобни характеристики, но този случай не е от този тип. Не искам да се изтъквам, не желая да ми се приемат думите като истина... просто имам малко по-голям поглед над нещата (да са живи и здрави даскалите в университета) и споделям реално мнение. На Ронин мотора е прекрасен, аз бях си заплюл версиса и строма, но ми изкочи хондата на цена и взех нея. Важното е каквото и да си вземем, да си правим кефа и да изминем много безаварийни километри. Дали е Хонда, БМВ, Ямаха..Кавазаки... няма значение, важното е човек да се чувства свободен като птица... да го блъска вятъра в каската и да се наси'а от кеф А, по темата.... само AFRICA TWIN !!! хахахахахааха
              Последно редактирано от mutragen; 21-07-17, 10:32.
              HONDA NC700X '13
              HONDA Wave 110i '13

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                А извън пътя трябва да имаш бърз и лесен достъп до въздушни филтри , горивен филтър и свещи , за това става въпрос ,а не за някакви сериозни ремонти. Ако си карал в кал , пясък и прах , ще ме разбереш. И си помисли как се свалят тези пластмаси при един окалян мотор , и колко сваляния ще издържат преди да се напукат.
                На старата Африка колко лесно се сменят свещи? Затова пък са по две на цилиндър с отделни запалителни системи. Не като на СТ-то или ДР-а без маса, че едната ако прекъсне(няма как да стане), и другата да спре.

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Стария Версис 650 гори около 3,5-4/100. Поне така Ронин е споделял в неговата тема. Не е логично по-нова машина и с 2 пъти по-малък обем да харчи повече от по-големия си батко.
                Напълно логично е - двигателят е прекалено малък за теглото.

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Аз затова съм споменал за някои предимства на боксера.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    А колко често се налага да се сменят свещи?
                    На път - никога.

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      А колко често се налага да се сменят свещи?
                      На път - никога.


                      Ама и ти не четеш , или пък не си разбрал , никъде не съм писал , че трябва да сменяш свещи на път. За теб и за другите не разбрали , малко по-подробно , има и такива които ме разбраха. Купуваш си нов мотор с капли 21/18 цола , още нов го обуваш с правилните гуми 90/90-21 и 150/70-18. Пълниш резервоара и тръгваш на обиколка по планините. Стигаш една рекичка , не преценяваш дълбочината и минаваш бързо , или пък падаш в най-дълбоката част , разбираемо мотора гасне. Сам или с помощ избутваш мотора на другия бряг , ако е стръмно или кално стигаш само до по-плитко. След което трябва да изкараш една вода която е влезнала някъде.

                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Уффф, открих къде е грешката. Това е раздел за мотоциклети за дълги пътувания, не за състезания. Изискванията към мотоциклетите са малко по-различни. Това да удавиш мотоциклет в река се случва, но зависи и от подхода. И ако се случи, тогава ще го мислиш. Ако нямаш ключ за свещи или не знаеш как се сменят?? Да си купиш щото най- лесно му се сменяли свещите е леко несериозно. На Африката шнорхелите са нависоко и ще е по-трудно давенето. Па и кат я удави некой и като "загуби" от ценното си време един час да развие и завие свещите, следващия път ще подходи по-рационално или ще си купи Бмв. Чудя се на определенията това не ставало, нема окачване, онова не става немало резервоар, трето тежко било, четвърто идеално ма много трошливо, пето много леко, шесто няма автономия хиляда километра, таман тръгнеш и разгрееш и треба да спираш да зареждаш, седмо навиеш масуря и пластмаските почват да отлитат от гемията...и т.н. То било, щото се ползвали състезателни възгледи. Различни хора, различни изисквания. Не става да се унифицира всичко. Отделно че на някои "особената" динамика на боксера не би допаднала.
                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          това не ставало, нема окачване, онова не става немало резервоар, трето тежко било, четвърто идеално ма много трошливо, пето много леко, шесто няма автономия хиляда километра, таман тръгнеш и разгрееш и треба да спираш да зареждаш, седмо навиеш масуря и пластмаските почват да отлитат от гемията...

                          и гроздето кисело ли?
                          ...и/или тези които карат този мотор не пишат и не ги е еня, кой, какво и как... ами си карат...
                          Един барем да се беше намерил да каже" Абе минах. 5-10.000 км. това така, онова иначе...

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                            Уффф, открих къде е грешката. Това е раздел за мотоциклети за дълги пътувания, не за състезания. Изискванията към мотоциклетите са малко по-различни. Това да удавиш мотоциклет в река се случва, но зависи и от подхода. И ако се случи, тогава ще го мислиш. Ако нямаш ключ за свещи или не знаеш как се сменят?? Да си купиш щото най- лесно му се сменяли свещите е леко несериозно. На Африката шнорхелите са нависоко и ще е по-трудно давенето. Па и кат я удави некой и като "загуби" от ценното си време един час да развие и завие свещите, следващия път ще подходи по-рационално или ще си купи Бмв. Чудя се на определенията това не ставало, нема окачване, онова не става немало резервоар, трето тежко било, четвърто идеално ма много трошливо, пето много леко, шесто няма автономия хиляда километра, таман тръгнеш и разгрееш и треба да спираш да зареждаш, седмо навиеш масуря и пластмаските почват да отлитат от гемията...и т.н. То било, щото се ползвали състезателни възгледи. Различни хора, различни изисквания. Не става да се унифицира всичко. Отделно че на някои "особената" динамика на боксера не би допаднала.

                            Не знаех , че на преминаването през река му викат състезание , нито пък , че се минава през река само на състезания. Обсъждаме офроуд мотори в офроуд форум , едни го разбират като каране извън пътя , други като пътешествия , трети като пътеписи , четвърти комбинират всички тези неща , пети го разбират като разходка и бране на боровинки. Аз ги коментирам от моята гледна точка , и за мен са от значение неща като килограми , ход на окачването , здравина , .... Пък и рекламните клипчета на моторите които коментирам , преди всичко съдържат тежък офроуд , а не бране на боровинки. И някой като чуе CRF , не го свързва с разходки , нито пък в пясъците на Африка има боровинки за бране. Ти примерно им коментираш системата на газоразпределение , нужните обемисти инструменти за ремонт , .... ,та и аз се чудя на някои неща , но както казваш - различни хора. Аз съм чувал и за един специалист дето лятото обличал екипа , брич , протектори , ботуши , каска , .... , качвал се на мотора с предна капла 21 цола , и отивал в морската градина да пие кафе Него не го разбирам , но имайки предвид марката на мотора , сигурно се е надявал да го помислят за Петерханзел. Та може и въпросната Африка да се ползва по същия начин , което означава , че е без значение всичко което обсъждаме.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Стигаш една рекичка , не преценяваш дълбочината и минаваш бързо , или пък падаш в най-дълбоката част , разбираемо мотора гасне.
                              Това е единия начин. По- подходящ е за разходки и за хора, дет не ги слуша много главата. Другия, по- рационалния начин, съответно и пенсионерски, е да се направи опит риска да се сведе до минимум. Като се провери предварително подходящото място за преминаване. Още повече ако мотора е с натъпкани до пръсване с багаж алуминиеви панери. Колкото до коментарите, всеки набляга на това, с което е обременен ментално. От известно време повече ремонтирам мотори, отколкото карам, и представите ми са изкривени.
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                                Това е единия начин. По- подходящ е за разходки и за хора, дет не ги слуша много главата. Другия, по- рационалния начин, съответно и пенсионерски, е да се направи опит риска да се сведе до минимум. Като се провери предварително подходящото място за преминаване. Още повече ако мотора е с натъпкани до пръсване с багаж алуминиеви панери. Колкото до коментарите, всеки набляга на това, с което е обременен ментално. От известно време повече ремонтирам мотори, отколкото карам, и представите ми са изкривени.
                                пожелавам ти още този уикенд да излезеш малко и да се повозиш "за продухване" на твоята глава...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X