Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    ..... а като между кон и слон! Кой кой е оставям всеки сам да реши!
    Ами то това изобщо няма да е трудно! Ама хич!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
      Ами то това изобщо няма да е трудно! Ама хич!
      Ама в случая окото лъже , защото "слона" е по-лек и по-бърз от коня.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Ама в случая окото лъже , защото "слона" е по-лек и по-бърз от коня.
        О-о-о,има и други параметри.Тези и двата при мен са след 3-то място.
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
          И нещо интересно, явно приготвят още по-офроуд ориентирана модификация:
          [ATTACH=CONFIG]860983[/ATTACH]

          Искам го!!

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            В края на теста въпреки някой плюсове на BMW-то (предимно шосейни параметри, екстри) Honda-та определено води...
            По-чувствително управление, ход на окачването, нещо като (в превод) *резерви на натоварването, център на тежеста и т.н.
            вкл. цената близо 5,000 Е по-малко
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от ivied; 26-06-16, 12:02.

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              От премиерата на мотора - определено напредва в продажбите.
              И показателно, заема за пореден месец 2-то място в броя на новите регистрации в Германия
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                Когато германци правят теста-сравнение, няма шанс друго освен немското. Много им здраве на немците този път!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Днес имах честа и удоволствието да покарам малко Africa Twin CRF 1000 L.Моторът беше предоставен за тест драйв.Стандартен модел , със ABS , тракшън контрол , ръчна ( крачна ) 6 степенна скоростна кутия.Прехода беше около 35 мин. , приблизително 30-40 км , основно по извънградски маршрут,без много завои.
                  Предварително искам да направя уговорката , че ще споделя личното си мнение относно ергономия и усещане за мотора в сравнение със RD04 , която карам.
                  Двигател , мощност , окачване са много далече и абсолютно несравними , все пак говорим за 25 години разлика.

                  Това което усетих в първият момент още със качването е разликата в габаритите на мотора.Новият е по "тесен" , по лесно е да се кара изправен.В същото време стоиката ми беше по приведена , усещах го "по нисък" от пред.Висок съм 182 см и ако някои ден се сдобия със такъв задължително ще му повдигна кормилото.
                  Моторът беше повдигнат до максималната си степен ( от регулирането на качването ) и стъпвах спокойно , докато на моят мотор съм леко на пръсти.
                  Усеща се по лек , въпреки че по ТТ данни е 230 кг - съпоставимо тегло със моят.
                  Има го и познатото щракане при включване на предавка , особено на 1 , не знам може и проблемът да е в мен , но все пак очаквах друго от чист нов,наследник на легенда мотор.

                  Като цяло мотора се усеща по малък и по лек , няма го ( поне в моите очи ) усещането за достолепие , големина , присъствие.Едно от нещата които страшно много харесвам в моят.

                  Слюдата беше малка и почти не пазеше , вярно че аз съм със туристическата слюда , но тази е прекалено малка и при опита ми на 100-110 да отворя слюдата на каската не беше възможно да гледам и насрещната струя я затваряше.

                  Таблото беше ПЕРФЕКТНО , показана е абсолютно цялата информация която ти трябва/те интересува - освен стандартните има показател на предавките , степен на която е включен тракшън контрола.Таблото е нагласено под перфектен ъгъл и няма никакви отблясъци от слънцето, имаш перфектна видимост по всяко едно време.

                  Фаровете не успях да пробвам , но са изцяло LED без крушки.

                  Спирачките - без коментар , въпреки че и при него имаше "гмуркане" на предницата при по рязко натискане.ABS и тракшън контрол също не пробвах - но личното ми мнение е че стигне ли се до момента да се активират тези системи си допуснал сериозна грешка/и.

                  С две думи мотора много ми хареса , но очаквах повече , при наличие на "свободни" 25 000 лв бих се замислил много сериозно.

                  П.П
                  Това е изцяло лично мое мнение и усещане със което не ангажирам никого.
                  Изключително съм благодарен на дилъра които ми предостави мотора за тест драйв ( пробно каране )
                  Досега си мислех , че това е възможно само за коли.
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    чудесата на техниката нямат край! хубаво е че си успял да се метнеш на мечтания кон и да го покараш. сега остават само две неща да се случат: 1. да успееш да събереш парите бързо; и 2. да заживеем в нормална страна, където тест драйв-а на нов модел каквато и да е машината,без самолет и кораб не е събитие, а по-скоро нормално отношение към клиента. дотогава-ще ги гледаме на витрината и когато минават колеги чужденци...

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Много жици , много електроника , много проблеми.

                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Като го гледам мотора и е ясно къде са искали да го позиционират спрямо останалите конкурентни модели -
                        още на окаляните снимки преди да го пуснат на пазара си личеше, че е като едно голямо "хиксте"
                        Търся обаче сравнение с ктм990 и не намирам.

                        Да речем, че Хонда гонят рекламна популярност и затова го сравняват само с последните варианти на другите марки.
                        Защо обаче няма и преки сравнения от потребители карали и двата?
                        Много ме вълнува този въпрос
                        http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          КТМ990 си е мотор от рали "Дакар , затова мисля , че сравнението е трудно , Хондата няма как да му се противопостави. Сравнения от потребители няма , защото всички рекламни клипове се правят от професионалисти с много тренировки и много подготовка по мотора , и се показва най-доброто от заснетото.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            КТМ990 си е мотор от рали "Дакар , затова мисля , че сравнението е трудно , Хондата няма как да му се противопостави. ...
                            И кой е по-добър и кой КТМ 990? Моркова е поне 7 години по-стар и освен инжекциона какво друго генерално нововъведение има в него?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Супер мотото не знам да е участвал в "Дакар" , кой е по-добрия според мен , съм написал , когато тази Хонда спечели ралито , тогава може да им се прави сравнение извън пътя.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Може би и аз не се изразих ясно какво сравнение търся - комплексното е много трудно и субективно,
                                по-скоро как се съпоставят за каране на по-лоши или технични терени, по-спортно каране без багаж,
                                без да се сравнява поддръжка, ремонтопригодност, иновации, т.н.

                                А любителски сравнения в мрежата колкото искаш, просто засега не намирам за тия двата въпреки негласното и явно противоборство.
                                Харесва ми и ктм990, и хондичката също. Ето едно нейно отлично представяне като рали мотор например, може да сте го гледали,
                                закачам препратка към видеото от първия ден на състезанието, резултата го споменават във видеото от последния ден,
                                предполагам и на сайта на ралито го има.

                                https://www.youtube.com/watch?v=8_mx6nRvmDk
                                http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X