Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейди ..... Най-добрите ..... ? Със особено мнение .....? Лично за мен безмислени .....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като дойде да споделиш мнение и да взема да лапна и аз един чичо Том.
    Отдавна се каня да взема нещо и имам същите финансови съображения,но тая цена ме устройва.
    А и се назландисвам(каква дума само) вече за адвенчър както казах,че чопърите се ненавиждат с дисковата ми херния та една такава навигация би лепнала добре на един КТМ или Хъски каквито гледам.
    Което ми напомня да питам.
    Има ли колега дето реално да е взел и да ползва Хъски 901 Норден от форума да даде актуално мнение от първо лице.
    В момента в Еди има тестово на цена като няколко годишен супер адвенчър S 1290 на 30К км да речем.
    Та мисля си аз...разни работи...
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • Тук са доволни от Норден

      страшно много пари ми се виждат за навигация,аз ползвам телефона въпреки Гармина който е на мотора,струвал 700-800 долара,аз за това бих дал макс 150
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • По 150 долара са китайските автомобилни навигатори. Даже екрана им е по-голям. Тоя Том Том е с 4,3 инча екран, а те са със 6 инчови екрани.
        Аз в телефона навигация нямам. Телефона ми служи аз да се обадя, на мен да ми се обадят и да получа, или изпратя СМС. За друго не става, а аз и не искам да става за друго телефона ми, който е с копчета. И обикновено, когато съм на пътешествие телефона ми е изключен и го включвам много рядко вечер преди лягане за кратко време. Манията по телефоните и услугите им, на мен ми е непонятна, и ненужна за мен.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • Ти се специален случай,аз за тия които така или иначе го носят го пиша това. Има апове които след сваляне на карти за района работят и без да се налага да има покритие на телефона или ако го има може да не е включен на роуминг.

          Гармина ми е Зумо модела ако не се лъжа,дърт та дърт и пак му искат грешни пари,съвсем не може да се сравнява с това какво може един телефон,айпад или Андроидче
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Владича е динозавър.
            То и аз съм далеч от вманиачаване по смърф тамагочита ама си ги употребявам все още.
            И да - за някакви дневни или уйкендни излизания ако ми трябва навигиране си ползвам телефона, който така или иначе е в мен.
            Виж за сериозни преходи дълги трипове нормална, тоест изцяло ОФЛАЙН навигация си е нужна.
            Смарт телефона рязко спира да е фактор и тогава идва ред на тези устройства.
            Обаче е много тъпо точно в такъв момент да ги палиш за сефте.
            От тоя момент започват епичните фалове - "баси просторията", "чеп за зеле" и т.н.
            Враг усраине

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Точно за изцяло ОФЛАЙН има апове,е плащаш там 30-50 долара ма си работи къде по-добре от моя Гармин и повечето Гармини или навигации

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Има да, аз лани OSM ползвах офлайн точно на тамагочи.

          • Определено може да се живее и да се пътешества, и без телефон, и интернет!
            Веднъж преди време гледах предаване по телевизията за някаква пътешественичка. Не с мотор, а традиционно пътешествала със самолети, коли, автобуси, екскурзии и др. Много пътешествала по света. Попитаха я кое е най-важното за едно пътешествие? И тя каза - това е телефона?!?!? В него и били снимките, с него поддържала връзка, в него и бил ГПС-а, и фейсбука, за да се хвали в момента, да държи връзка, и най-важното, чрез телефона си запазвала билети, и хотели, и чрез телефона си плащала там сметките по някакъв начин... Първо се изсмях с глас, а после направо се ужасих... Значи, ако нещо се случи с тъпият и телефон на тая, и тя направо изчезва без следа в тоя свят... Няма пари, няма снимки, няма фейсбук, няма хотели, няма билети и т.н. Велика пътешественичка... На това му се вика да сложиш всичките си яйца в една кошница и като се спънеш случайно, да не остане здраво яйце....
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар



            • В телефона на много хора е концентрирано съществуването и идентичността им.
              Всъщност ти си от единиците, за които това не е така.
              Враг усраине

              Коментар


              • Аз за това си нося и Айпад,ако вземе телефона да глътне вода.😆😂🤣

                иначе за тракър имам Гармин ИНРИЧ,че държи на бой,навигацията става да се ориентираш ма не бие телефона,той пък става за всичко само не го изтървай
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • Босе кое става за навигация на айфон,че от няколко месеца имам 15ка про ама сефте ползвам епъл и ми е тегавко все още.
                  На мотора имам стойка за телефон така или иначе.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз освен нормалния Гугъл Мапс който работи по нормален път,но зацикля като свърши обхвата имам и On X и Gaia,двете приложения работят без обхват,но са леко платени и искат предварително сваляне на карти за района. От нас до Аляска която включва и около 1/4 от Щатите и доста от Канада и Аляска ми хвана около 40 минути сваляне на карти.

                    После е интересното,специално ON X е ап за оффроуд,всяка крива пътечка и пътче е там с все височините та няма изненади като зациклиш на баира следвайки картата.
                    Не ги знам дали работят там при вас и какво покритие имат,но гледам,че други с мотори ползват Айпади,Айфони и Андроиди и прескачат скъпата и проста навигация на Гармин.
                    Може да вържеш телефона към едно Кардо примерно и освен,че дрънчи музика докато карам ми и ти мрънкЯ на къде да караш,удобно нещо по крив път който трябва да следя вместо да се дзверя в телефона

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това с мрънкянето на навигацията през интеркома и друг път съм казвал, че никога не съм успявал да го изтърпя.
                    Стряска ме, спира ми музиката, изобщо това е първото нещо, което деактивирам.
                    Ако ми трябват услугите му гледам дисплей.
                    А познавам хора, за които ако няма войс все едно няма GPS.
                    Един приятел пък най-често дори не слага уреда на кормилото а му стои в раницата и слуша в каската.

                    Та няма правила в тая работа - само предпочитания

                    Иначе последният гармин в комбинация с Tread апа е страшно удобно нещо.
                    Вече има и реална трафик информация, като има онлайна, разбира се.
                    Проблема на гармин всички го знаме - сребролюбството.
                    Но това важи с пълна сила и за Apple.

                • На ябука (и не само) за офлайн навигация ползвах Here:

                  https://apps.apple.com/us/app/here-w...on/id955837609

                  На новият телефон тествах и ми допадна повече OsmAnd Maps:

                  https://apps.apple.com/us/app/osmand...te/id934850257

                  Но на мен - бях го казал на един приятел, който пък не го изтърпя и се върна на Here.
                  Та всеки си има предпочитания, моите са за OpenStreetMap.
                  Освен това последното има лимит за брой карти - мисля на 4 или 5 държави можеш да имаш едновременно активни.
                  За повече трябва платената версия на ап-а но аз не съм изпитвал никаква нужда да имам повече.

                  За онлайн си работи и епълският ап но аз предпочитам GoogleMaps.
                  Естествено и ваза работи на iOS но това любимо на всички приложение аз го мразя и дори го нямам инсталирано.

                  Никое от горните обаче не ползвам за основна навигация, само като спомагателна.



                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:apple_nav.png Прегледи:0 Размер:243.3 КБ ID:6959860
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • On X още нямат покритие за Европа.
                    http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                    Коментар


                    • Смених ключа за допълнителният фар и с това до догодина приключвам с чопленето по тоя мотор.
                      Тогава на дневен ред идва смяната на окачването изцяло.
                      Между другото останаха ми 3 броя жълти ключове от същият тип:




                      За 22мм кормило са на 1 цол НЕ стават.
                      И светят в жълто доста умерено - не вадят очи на тъмно, което си е проблем.
                      Ако на някой му трябват такова да се обажда.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Ето едно мнение от днес от фейсбука:

                        Значиии..Ще му еба и Гармина и БМВ Навигатора....Ако още един път тоя боклук забие на 50% да се ъпдейтва ще го разбия в стената! Бахти боклука.Ъпдейтва се за час и половина....Да има кой да го чака...Тръгнеш да караш,влезеш в голям град, сбъркаш едно кръстовище, то боклука му с боклук преизчислява 6 минути пътя...То за 6 минути си сбъркал още 16 кръстовища..Искренно им пожелава да последват съдбата на Нокия.

                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          За Нокия съжалявам.
                          Ма това чака всеки европейски бранд рано или късно.
                          Не че е повод за злорадстване а честа тенденция.

                          Ти сдоби ли колибата?
                          Нищо не казваш

                      • Сдобих се с ТомТома и сега го разучавам. Макар, че всичко е на български трябва да му изуча софтуера. Но е много бърз. Покарах го малко с мотора. Преизчислява за секунди и все ми ломоти, та му изключих звука. Има безплатни карти на 147 държави. Сега съм го оставил на Европа. Има страшно много функции. То си е в същност компютър и си работи, като такъв с уайфай, когато се ъпдейтва, но може да се включва и в лаптоп, или да държи връзка с телефон. Има пешеходни маршрути, велосипедни маршрути и черни пътища, абе всичко по избор. Има избор дали да работиш с пръсти по него, дали с лятна ръкавица, или със дебела зимна ръкавица. Камара работи има. Още не съм го разучил напълно. И всичко е на български.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • Днес активно използвах картата на навигация - Батак - Фотиново - Девин, зачуках се по някакви черни и кални пътчета.
                          При това със снежни коловози по северните склонове.
                          Навреме се върнах в правят път.
                          Телефоня - тотал щета горе ас яшуъл: “я ар офлайната, трай ъгейн лейтър”, еми си бабата.
                          И в интерес на истината се ориентирах единствено по някаква пирацка ОФРМ от 2018 година.
                          Колкото и да ги троля тя свърши работа.

                          Което е поредният нагледен пример, че само с 1 карта си като конЪ с капаци

                          За протокола - дъртото зумо 390.
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X