Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    И цялата тема се върти около това, че шофьорите са си шофьори, независимо на какво - дали в кола, на мотор, на камион, на скейтборд... Колкото са идиотите в колите, толкова са и на моторите, а и тея с моторите, не карат само мотори - като се качат в колите пак се обсъждат. Има комплексари и на мотори, има такива и в коли. Че едните нямат повече права от другите е така, че едните не са нещо повече от другите е така, НО и едните и другите трябва да са колегиални и съпричастни на останалите в движението.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Точно това се опитах да обесня и в друга тема.Нарочно си написах и скороста от 120-130 км.в час.Която е съвсем нормална за голям мотор-мотористите знаят.
      Но експертите без да са карали мотори наскачаха да ми изчисляват с колко съм превешил скороста!
      Да повторим неразбраното от онази тема, явно трябва.
      Нормална-ненормална, скорост от 130 км/час означава превишение от 50 км/час на ограничението. Превръщайки го в далеч по-удобна мерна единица, това са 13,8 метра в секунда. Или в още по-удобната 3 десети от секундата за 4,17 метра. Защо 4,17 метра? Защото това е една цяла дължина на масов автомобил.

      Моля ви се колегите не доволстващи от мотористите карайте си попътя както са ви учили и както ви е удобно но не улеснявайте моториста защото може да объркате ситуациятя и неговото решение.
      Т.е. цялата истерия "Пазете моториста" си е една огромна глупост, нали.

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

        Да не би, моторите по-лесно да спират? Или по-лесно да променят траектория за да заобиколят препятствие?
        Тука може и нова тема да се отвори.
        Колко място спрямо четири колесните му трябва на мотора за да избегне ситуация?
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Да повторим неразбраното от онази тема, явно трябва.
          Нормална-ненормална, скорост от 130 км/час означава превишение от 50 км/час на ограничението. Превръщайки го в далеч по-удобна мерна единица, това са 13,8 метра в секунда. Или в още по-удобната 3 десети от секундата за 4,17 метра. Защо 4,17 метра? Защото това е една цяла дължина на масов автомобил. Още веднъж - 3 десети от секундата!




          Т.е. цялата истерия "Пазете моториста" си е една огромна глупост, нали.
          Що не отчитате факта че ако карам с 80 км.в час между градско с колкото е позволено за мотоциклет си застрашавам живота в пъти.
          Колеги го написаха този факт но пак се пренебрегва и нулево внимание.
          Айде без на кой кво му изнася!
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            Тука може и нова тема да се отвори.
            Колко място спрямо четири колесните му трябва на мотора за да избегне ситуация?
            Предвид вертикалната му стабилност, най-често колкото на лека кола. При ниска скорост - по-малко. Ама то при ниска скорост много неща са по-прости.

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            Що не отчитате факта че ако карам с 80 км.в час между градско с колкото е позволено за мотоциклет си застрашавам живота в пъти.
            Защото, преди всичко, не е вярно.

            Независимо какво ти се струва от изпод каската.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение

              За мен ситуацията с организацията и условията за движение по пътищата е сходна с английската традия при ливадите , косиш и поливаш и след 300 години се радваш .

              С "демокрацията" , придобихме нови и разбихме много стари правила . Не успяхме да вземем хубавото и да го надградим а направихме всичко на пух и прах и сега се чудим защо пак не сме до никъде .
              Това ако се проумее в България ще реши 90% от всичките им/ни проблеми. Не случайно сравних движението по пътищата в България с африканските или азиатски "екзотики" и темперамент.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Предвид вертикалната му стабилност, най-често колкото на лека кола. При ниска скорост - по-малко. Ама то при ниска скорост много неща са по-прости.

                Защото, преди всичко, не е вярно.

                Независимо какво ти се струва от изпод каската.
                Живи и здрави!
                Слагам каската и заминавам.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Понеже някой каза Азия. В Йордания предния крал реши проблема с мотоидиотите. Забрани ги освен за полицията, сина си и няколко куриерски фирми.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    В Ирак също са забранени,там стрелят ако мотор се доближи до КПП.Има триколки за селскостопански цели.Бях на събор на скутери в Багдад.

                    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      На въпроса ще отговоря така:защото често правят глупости. Извинявам се предварително ако някой се е засегнал от това,но е така и за да не съм голословен ще дам пример от скоро.
                      Пловдив,кръстовището на иконома спускам се надолу от бившия планет към лъки синема. Чакам 4,5та кола на червено най-отпред моторист. Светва зелено той влиза в кръстовището и почва на прекъсвач да върти мотора в средата на кръстовището. Първа кола няква коза понеже не очакваше такава реакция в кръстовището щеше да го удари. В тази ситуация кой е виновен сигурно пак тя, че не пази моториста?
                      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        От едната и от другата страна има страшни олигофрени. Имам годишно поне 5000 км. на мотоциклет и при това около 80% градско. Ще сложа някой ден камера да покажа как аджеба изглеждат реално нещата от моя гледна точка. САМО веднъж с нАучна чел съм карал по ЗДвП. Демек, като нормален участник в движението. За около 10 км. поне пет пъти искаха да ме прегазят останалите участници в движението. Пак да кажа! Карам внимателно и гледам през поне три автомобила напред. Ще сложа някой ден камера и ще покажа И от тази гледна точка как изглеждат нещата.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Т.е. цялата истерия "Пазете моториста" си е една огромна глупост, нали.
                          защо да е глупост? ....дори само един човек да внимава повече като изпреварва моторист с кола,след този призив да го наречем....значи смисъл има. Да кажем жена, която го е прочела някъде "пази моториста" Непонятно е поне за мен ,защо така се възприема....като че трябва да се изпече баница и да се опънат червени пътеки...та да мине моториста.Говориме за бдителност,когато го приближава човек с кола...когато кара зад моторист...или иска да изпревари друга кола,а в насрещното се задава моторист....защото е по уязвим...особено когато вали примерно. Тия дето правят глупости и си мислят, че пътищата са си лично техни и може да си правят кво им дое на акъла ги има и с коли и мотори ...няма кво да ги спре....те си се спират сами обикновено.... А на въпроса що мрът мотористите по пътищата...щот не се упражнява контрол.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                            ... щот не се упражнява контрол.
                            Те затова и по кварталите „пърдят". Чудя се как изобщо ги регистрират някои...
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                              Това ако се проумее в България ще реши 90% от всичките им/ни проблеми. Не случайно сравних движението по пътищата в България с африканските или азиатски "екзотики" и темперамент.
                              Питам приятел в Канада сега какво кара и той почва да ми говори за разните семейни коли. Подсещам го, че става дума за мотор, а той ,,ти луд ли си, това не е Европа. За седмица ще ми вземат книжка, къща и деца, само жената има скутерче 50".
                              Инж, 56г, беше 23г в ЕС, в разни страни, луд, но внимателен и без тижко произшествие, от дете. Сега за поредно си мисля, че не го е вардил само шефа.
                              Интересно ми е, ако има тема за ,,...що гинат" шофьорите и седнат да пишат мотористите, дали няма да е като ония за педали, цигани и разните разни?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Точно мотористите са тези, които си мислят, че пътищата се техни. Може ли да се кара на средата на пътя с ниска скорост и при трафик. Може, естествено. Това мотористите го приемат за нещо напълно нормално. Аз лично, почти не съм виждал мотоциклетист да кара нормално. Направо ви се чудя на акъла, толкова сте уязвими, а се държите, като безсмъртни... Ама, проблемът си е ваш.
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X