Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Да седиш с мотор в колоната е равносилно да поканиш някоя заспа да те размаже в предния автомобил.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Що се трепят мотористите? Не бива да се слагат под общ знаменател! Някои мотористи не се трепят а тези които се трепят го правят 'щото карат като изоглавени!
      Карал съм мотор и знам как мотора може да спира и завива когато се кара с нормална скорост. Карай с 50 в града, спазвай дистанция и трудно може да ти се случи нещо. Карай с 90 извън града, изпреварван със 110, спазвай дистанция и не карай по осовата линия - гаранция, че ще стигнеш на където си тръгнал.
      Темата е много болна. Проблема е че я четете вие а не изродите без шумозаглушители и талончетата със съгласие за донорство подаващи се от задния джоб на късите гащи с които карат. От тях ме е страх и за тях не ми дреме.
      42

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Да седиш с мотор в колоната е равносилно да поканиш някоя заспа да те размаже в предния автомобил.
        Много по-голям шанс има да оцелееш докато маневрирам между всички дупки и пропаднали шахти в мойта си лента ако се деижиш зад мен вместо да се пробваш да се провреш до мен в същата лента.
        Или аз съм длъжен да пукам гуми, да кривя джанти и да си троша колата, щото ти си решил да не спазваш здвп?
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Имах предвид спряла пред светофар колона. А иначе се кара по следата на левите гуми на предния. Защото колата прекрачва дупките, а мотора не. И не отдясно, за да не се намъкне изпреварващ джигит и да те натика в канавката. (Не че пак не се пробват, но по-рядко).

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            С цел сверяване на часовника, си позволих да пусна една анкета. Моля, участвайте.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Реално погледнато не си прав.
              1- ако седиш в колоната както всички останали участници шанса да те водят е доста по-голям от това да се вреш между колите на слалом.
              2- като не ти се бута такъв туч - купи си лек мотор. Никой не ти е длъжен поради това, че на теб ти тежал мотора.
              3- това че повечето мотори трудно се карат под 60-70 не отменя масовото ограничение от 50 в града. Като ви е трудно да карате със 60-70 си сменете моторите или карайте само там, където ограничението съвпада с минималната комфортна скорост на мотора.
              Последния дето “безпрепядстяено” минава по осевата ми обърна огледалото.
              Като цяло се старая да ги пропускам, защото е факт, че малко или много задръстванията намаляват с наличието на повече моторости, но това, че някой ви прави услуга като ви пропуска не означава, че е длъжен и трябва да сте му благодарни.
              Последно време масово двуколесните чак се зъбят ако не си му предвидил
              място да мине по осевата.. айде осъзнайте се малко.
              Дали съм прав или не,в случая изобщо не е важно,факт е че така мисля аз,така мисли колегата моторист до мен,така се движат почти всички мотористи ,и това не е защото така ми е кеф,а защото ако не го правя ,трябва да се бия със всеки трети водач средно на всеки час грубо .А и кои сте Тея на които трябва да благодаря,питам защото всеки ден правя между 50 и 250 км.служебно с бус,црв или галопер ...

              Като съм с кола ,се държа като другите коли,като съм с мотора ,се държа като другите мотори.Тоест като съм в Рим,карам като римляните.Мотор карам в БГ също както го правя в Гърция, Сърбия,Македония,Италия, Румъния..Мога да благодаря на живота,на Господ въпреки че не съм от най набожните,но да благодаря на някой че ми бил разрешил да мина между колоната.....Ми пробвай да ме спреш?

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Дали съм прав или не,в случая изобщо не е важно,факт е че така мисля аз,така мисли колегата моторист до мен,така се движат почти всички мотористи ,и това не е защото така ми е кеф,а защото ако не го правя ,трябва да се бия със всеки трети водач средно на всеки час грубо .А и кои сте Тея на които трябва да благодаря,питам защото всеки ден правя между 50 и 250 км.служебно с бус,црв или галопер ...

                Като съм с кола ,се държа като другите коли,като съм с мотора ,се държа като другите мотори.Тоест като съм в Рим,карам като римляните.Мотор карам в БГ също както го правя в Гърция, Сърбия,Македония,Италия, Румъния..
                В смисъл караш еднакво във всички гореизброени държави?

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  В смисъл караш еднакво във всички гореизброени държави?
                  Да,даже в Италия най лошо.Италианците като водачи имат с една идея по лош манталитет.

                  Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Нека в Милано или Рим кола да отнеме предимството на скутер или мотор,или някой да им каже че немогат да се измушват между колите...

                    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Като съм с кола ,се държа като другите коли,като съм с мотора ,се държа като другите мотори.Тоест като съм в Рим,карам като римляните.Мотор карам в БГ също както го правя в Гърция, Сърбия,Македония,Италия, Румъния..Мога да благодаря на живота,на Господ въпреки че не съм от най набожните,но да благодаря на някой че ми бил разрешил да мина между колоната.....Ми пробвай да ме спреш?
                      А случва ли ти се с колата да прецакаш моторист без да искаш, или той сам да си е виновен, но да обвинява теб?
                      Мигач за заобикаляне на всяка дупка никой не дава, освен само ти да го чакаш да мигне три пъти или си караш през дупките?
                      Много ги пазя тия участници в движението, и място им правя където и когато мога, но просто трябва да ми дадат възможността да ги видя за да го правя.
                      Не ми ли се покаже достатъчно дълго в огледалото за да го видя, и при някакви резки изпреварвания, не мога да му гарантирам, че няма да мръдна за заобикаляне на дупки без мигач, просто защото не съм го видял.
                      Като цялото това изненадващо появяване, е свързано и с много превишената скорост, а понякога и с кофти изпреварвания и каране между лентите(очаквам мотора да е много по-назад в колоната).
                      Честно казано, аз с колата се притеснявам ако трябва да изпреварвам някой, който не ме вижда, а с мотор си е хептен руска рулетка.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Преди няколко часа заснех спречкване между лека кола и велосипедист, кой е крив и кой е прав?



                        p.s. Настройте го на 1080p HD

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          За тая табота си има правила, и те са за всички. Това че някои (и от двете страни) не ги спазват е именно първопричината за проблема.
                          Абе има някакви правила, ама от темата дотук стана ясно, че мотористите:
                          1.Не могат да карат градско с разрешените километри, щото първата скорост им е до 100.
                          2.И извънградско не могат с разрешените, щото не са си купили мотор за да го карат бавно.
                          3.Не могат да чакат в колоната на светофар, щото някой ще ги удари отзад. А и моторът е тежък, кой хамалин ще го бута?
                          4.Не могат да не изпреварват рисково, то с мотор рисково изпреварване всъщност няма, освен ако някой четириколесен шофьор не си гледа в огледалата(и в кристалната топка).
                          5.Не могат да не си форсират моторите, иначе някой няма да ги забележи и няма да им даде път.

                          И т.н. Всичкото това при положение, че в темата не се е появявал никой от онези мотористи, които съвсен сериозно считат, че звукът на набираща пистарка тряба да бъде приравнен към сирените на линейките и всеки лузър на четири гуми е длъжен да замръзне на място и да покаже ръцете си през шибидаха.

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Нека в Милано или Рим кола да отнеме предимството на скутер или мотор,или някой да им каже че немогат да се измушват между колите...
                          Отнемат като стой та гледай. И обикновено диалозите започват с va' fa' un culo. Eдинствената разлика, че на светофар дясната колона автомобили отбива леко вдясно, а лявата вляво, за да оставят терен на двуколесните. Но си е Содом и Гомор бетер нашия при жабарите.
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            При добрите инструктори навъртат около 200 км градско ...
                            И 125 кубика вдигат над 50 след седмица и половина. Особено натоварени с двама души.
                            Недей така друже ! Имам симсон с четири скорости и няма никакви проблеми да дИга пейсе .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Нека в Милано или Рим кола да отнеме предимството на скутер или мотор,
                              Нарушение на правилника, а обратното разрешено ли е...................?

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Недей така друже ! Имам симсон с четири скорости и няма никакви проблеми да дИга пейсе .
                                Не думай! На Симсона 60 му е максималната конструктивна ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X