Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Защо мотористите мрем...

    На д-р Найденов се забранява да посещава разделите за мотоциклети.

    За всеобщо добро.

    На мотористите се препоръчва да не стигат до него.

    Коментар


    • #77
      От: Защо мотористите мрем...

      Приема се.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #78
        От: Защо мотористите мрем...

        Пак ли затънахме в разтягане на локуми? Кой е коментирал като проблем минаването на мотористите между колите в колоните на светофарите, стига да не ти счупят огледалата. Едно си говорим, накрая някой се изцепи тъпо и срине целият смисъл.

        По отношение на дигането на шум чрез форсиране... , когато и дано имаш деца и някой идиот ги стресира, ела пак да си говорим колко ти било симпатично и "маалко" си му завиждал... , това от собствен опит!!!
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #79
          От: Защо мотористите мрем...

          Четох ,четох ....
          Карам и на две и на 4 и на 6 и на 8 и на вериги - даже и на без колела.
          Това - само да създам илюзията , че съм в час .
          В минали години съм си карал моторетката целогодишно.... няколко години подред. И зимата в снега и лятото в жегата.
          Не е проблема в моториста ! И в шофьора на талигата до него не е .
          Спазването на правилата за улично движение в БГ за сега е по-скоро пожелателно .
          Когато стане "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО" - ще се получи това което е замислено като правилник за движение по пътищата .

          И докато някой се мислят за преки потомци на Дънкан Маклауд , други сме задължени да ги "ПАЗИМ" ....
          Ми да си купят презервативи на едро! Голяма консумация ще има....
          Проблема е в многото коне, поверени на магарета, дето нямат идея за какво са излезли на пътя.
          Карам мотор - сам !
          Карам кола с семейството си .
          Има разлика.

          Коментар


          • #80
            От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Ще те замоля за някаква информация за подобна малоумна кампания "Пазете моториста" неиде извън България.
            Тази е една от най-известните инак сигур има и други. Какъв е ефекта незнам.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #81
              От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              .....

              По отношение на дигането на шум чрез форсиране... , когато и дано имаш деца и някой идиот ги стресира, ела пак да си говорим колко ти било симпатично и "маалко" си му завиждал... , това от собствен опит!!!
              Ако мен визираш, благодаря за пожеланието, имам си деца, не се притеснявай за мен.
              Не обичам шума, затова не живея в града. Мотористите са ми последния проблем в стресирането...
              Не оправдавам аруганнтно поведение в никого, все тая какво кара, просто смятам, че нищо няма да ми стане, ако пусна моторист покрай мен без да има предимство, нито пък ще ми стане нещо от това, че си прави кефа и кара по-бързо от мен. Понякога правим неща за удоволствие, не само за да се предвижим безопасно от т.А до т. Б.
              Още първия си коментар по темата започнах с това, че е личното ми мнение. Никой не съдя, ако не го споделя. Ама да ми се дразни някой на мен, че аз не се дразня на някви мотори... малко ми е пресилено.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #82
                От: Защо мотористите мрем...

                Това с мотористите се дъвче всяка година по това време. Съгласен съм, че някои мотори са удобни за в града, но една пистова 1000cc бегачка не е сред тях, та тоя мотор е маневрен колкото шкода мадара с две ремаркета... Работя на бул. Царица Йоанна, от светофара до пешеходната пътека пред пощата са 200-300м, ежедневно ставам свидетел как разни състезатели тръгват от светофара и се режат или дрифтят с моторите и в последните 10-15м се чудят как да спрат. Миналата година на суходол скочих в огромна дупка само и само да не челосам моториста каращ срещу мен и изпреварващ колоната автомобили от суходол до кръговото на люлин.
                И все едни и същи тъпи оправдания
                “Ама той мотора на първа дига 120, аз как да го карам с 60 в града” - ами купи си мотор дето на 6-та дига 80 и няма да имаш такива проблеми.
                И на магистралата трябвало път да им правиме- аз изпреварвам кола със 160 (демек 20км над позволената скорост за да изпреваря възможно най-бързо) да де, ама тариката лети с 270, с тая скорост за колко време изминава разстоянието на което човек с нормално зрение може да го види в огледалото? Я да се замислят същите тея с пистарките ако карат със 160-180 дали няма да намалеят значително случаите на влетял през задното стъкло моторост. Щото едно е от 160 да намалиш на 140 и съвсем друго от 270 да намалиш на 140.
                И това, че мотора им вдига 270-300 не им дава автоматично правото да карат с толкова. Аз като имам разрешително за пушка това дава ли ми право да залегна на бул. България в храстите и да си стрелям на воля?
                Срещал съм и културни мотористи, но са все по-рядко за жалост.
                И е нормално да са рядкост де, като цяло народа затъпява с изключително бързи темпове, все по страшна е липсата на елементарна култура и възпитание, все по-модерно е да си като “мафиотите” и “лошите” от филмите и това се отразява и в поведението и начина на шофиране...

                Малко в страни от темата - преди години гледах един филм “идеокрация” и тогава си мислех, че е тъпа комедия, а сега осъзнавам, че е страшен научно-популярен филм отразяващ действителността.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #83
                  От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                  Тази е една от най-известните инак сигур има и други. Какъв е ефекта незнам.
                  вАжи, но:

                  1. Виж коментарите
                  2. Виж как се движат мотористите

                  Теоретично, всеки шофьор на автомобил би трябвало да бъде крайно толерантен към мотористите, най-малкото защото един нормално движещ се мотоциклет облекчава трафика и задръстванията, намалява многократно риска за живота на пътниците и водача на автомобилите и се вози със значително по-малък комфорт от тия в колите. Ама на практика тук друго се случва...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Защо мотористите мрем...

                    Мотористите мрат както всички други - заради неспазване на важни правила, заради допускане на грешки, заради лекомислие, себенадценяване и действия близо до ръба на възможното. И понякога, ама крайно рядко, заради лош късмет - т.е. заради чужди действия или други непреодолими обстоятелства.

                    В пътната безопасност, опитът е лош съветник. Хората са склонни да се учат само от своя опит. А тези, които съставят истински ценния опит в пътната безопасност, след това често не са в положение да го прилагат.

                    В Закона за движение по пътищата думичката "засичане" я няма. И в правилника я няма. Това е важно.

                    Има "предимство". Може да не е очевидно за всички, но предимството е пряко свързано със скоростта. Носителят на предимството трябва да се движи със скорост такава, че този, който му го предоставя, да има нужното време да го види, да вземе решение и да го изпълни с възможностите на ППС, с което се движи, преди носителят на предимството да се е приближил за да се възползва. От болестта "имам предимство, независимо от всичко" боледуват повечето водачи, но особено силно засяга мотористите.

                    Ограниченията на скоростта по пътищата са съобразени (грубо, приблизително) с долната граница на годността и на шофьорите (острота на зрението, време за възприемане на обекти в различни части на зрителното поле, скорост на реакциите), на ППС (способност за спиране и ускоряване) и с геометрията на пътя (наличие на завои и други ограничения на видимостта). Това че някой знак ви изглежда "чиста хранилка" не значи непременно че е безсмислен. Може да не е най-умното решение на някакъв проблем (все пак плоски шапки ги измислят), ама е там заради някакъв проблем. Повечето хора не са в положение да преценяват правилността на ограниченията - и ако си мислите че сте от другите - не, не сте.

                    Вдигайки скоростта си, всеки водач поставя пред себе си някакви по-високи изисквания. И да речем, че отговаря на тях. Той обаче, вдига изискванията и към всички останали участници в движението, с които се среща. Няма никаква гаранция, че ТЕ могат да отговорят на новите МУ изисквания. Или че искат да отговарят на тях - което ще им струва нерви, умора и забавяне. Аз например се чувствам напълно неспособен да осигуря предимство при изпреварване на някой, който се движи със скорост 50км/ч по-висока от моята в лентата за изпреварване или в насрещната. Нямам шанс да го видя навреме - и значи е негова задачата да намали. Заради такива явления предпочитам да пътувам нощем - хем ги виждам от по-далече (и иззад завоите), хем най-големите ербапи ги няма.

                    Също така, с вдигането на скоростта вдигаш и изискванията към пътя - и пак няма гаранция че той ще им отговаря. Това че можеш да минеш даден завой със дадена скорост без да излезеш от пътя все още не означава че можеш безопасно да реагираш на препятствие, което не виждаш от началото му. А препятствия се случват - като се почне от ППС които се движат по-бавно, мине се през лилянките по асфалта и се стигне до вода, лед, камънье, дръве,животни или хора.

                    И същата тирада мога да я изприказвам и за дистанцията. Отпред, отстрани, та и отзад.

                    И за други работи.

                    Та, карайте както си искате. Ама не излизайте с аргумента че то и с 50км/ч някой може да ти направи обратен завой и да те утрепе. Първо, с 50км/ч страшно трудно се мре. И второ, пробвайте, докарайте се до положението да ви заплашват само чуждите грешки. Защото сега - и за леките коли, и за моторите, чуждите грешки са 1-2 процента от общия риск.

                    Основния риск го носят собствените грешки и простотии.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Защо мотористите мрем...

                      Ако мотоциклетиста се движи “нормално” няма да има никаква нужда да съм крайно толерантен към него. Просто той кротичко си се движи с трафика или се мушка между спрелите коли /както казах, тук това им е разрешено/. А за тия дето мотора им вдигал 120 на първа и не можели да го карат бавно- колата ми е 5000 и нещо паунда /не ми се рови колко тона е това/ и струва по малко от двуседничната ми заплата. Че и резервна имам. Да карат както искат, всеки си носи кръста...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #86
                        От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Ако мен визираш, благодаря за пожеланието, имам си деца, не се притеснявай за мен.
                        Не обичам шума, затова не живея в града. Мотористите са ми последния проблем в стресирането...
                        Не оправдавам аруганнтно поведение в никого, все тая какво кара, просто смятам, че нищо няма да ми стане, ако пусна моторист покрай мен без да има предимство, нито пък ще ми стане нещо от това, че си прави кефа и кара по-бързо от мен. Понякога правим неща за удоволствие, не само за да се предвижим безопасно от т.А до т. Б.
                        Още първия си коментар по темата започнах с това, че е личното ми мнение. Никой не съдя, ако не го споделя. Ама да ми се дразни някой на мен, че аз не се дразня на някви мотори... малко ми е пресилено.
                        Да са ти живи и здрави децата и Вие също, но тук не говорим че не искаме да пуснем моторът да мине пред нас, коментираме че с безрасъдния си начина на каране, мотористът понякога не дава шанс за реакция и застрашава себе си и другите около него.

                        И всъщност, като се замислиш за смисъла на този призив "Пазете моториста" каква глупост е, като чели сме тръгнали по пътищата да ги малтретираме, съмнявам се да има такива нормални хора.
                        Последно редактирано от disko04; 12-05-18, 03:04.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Защо мотористите мрем...

                          Дай дефиниция на “нормални хора”. Като щерката беше бебе и и растяха зъби, тъкмо задреме, и се намери някой с Харли да изтрещи в полунощ по кварталната уличка. Писъци и рев до сутринта. На следващия ден, да не си с Харли около мен, еле зад мен...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #88
                            От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Пък в други 'бели' държави те изкарват от трафика за да те глобят ако се движиш с моторетка между потока автомобили... Разни нрави явно
                            Това къде?
                            Защото ми се е случвало и съм виждал примерно в Турция как жандармата ни изкарва от пъплещия трафик да си караме в аварийното, или в Италия карабинерите също сочат да не висим при колите, а да караме в отворилия се коридор между тях, където си карат и всички местни мотористи, де. Ама ние нали от България и си мислим, че навсякъде полицаите само ни дебнат да ни "порежат", пък те хората си облекчават трафика...

                            Същото е в Гърция и Франция, и Испания предполагам (там не съм карал мотор)... Нерядко, като те види в огледалото не само че се прибира плътно в дясно, ами и намаля леко - очевАдно ти прави място да го изпревариш. Ама там почти всеки кара и мотор. И градския трафик на много места е 50/50 мотори/коли. И на хората им е ясно, че за и мотористите, и за автомобилистите, и за трафика е по-добре, ако минат между тях и тръгнат първи на светофара - без така да забавят по никакъв начин четириколесните. Че и е по-безопасно да не сме между колите, а да дръпна напред, където е свободно.
                            Както и е далеч по-добре аз да задминавам и заминавам, отколкото да ме настигат и да се пречкам в трафика (тук напълно разбирам колегата, който в началото писа, че му е кофти със слабото МЗ)

                            П.п. И у нас се забелязва сякаш все повече толерантност, и дано злобата и конфронтитането (ние срещу тях) да намалява.
                            П.п.2 Камикадзетата каращи с над 100 в града и на задни гуми не ги коментирам - те пречат и стресират всички - пешеходци, велосипедисти, скутеристи, мотористи, автомобилисти, камионджии...
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #89
                              От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                              Това къде?
                              Защото ми се е случвало и съм виждал примерно в Турция как жандармата ни изкарва от пъплещия трафик да си караме в аварийното, или в Италия карабинерите също сочат да не висим при колите, а да караме в отворилия се коридор между тях, където си карат и всички местни мотористи, де. Ама ние нали от България и си мислим, че навсякъде полицаите само ни дебнат да ни "порежат", пък те хората си облекчават трафика...

                              Същото е в Гърция и Франция, и Испания предполагам (там не съм карал мотор)... Нерядко, като те види в огледалото не само че се прибира плътно в дясно, ами и намаля леко - очевАдно ти прави място да го изпревариш. Ама там почти всеки кара и мотор. И градския трафик на много места е 50/50 мотори/коли. И на хората им е ясно, че за и мотористите, и за автомобилистите, и за трафика е по-добре, ако минат между тях и тръгнат първи на светофара - без така да забавят по никакъв начин четириколесните. Че и е по-безопасно да не сме между колите, а да дръпна напред, където е свободно.
                              Както и е далеч по-добре аз да задминавам и заминавам, отколкото да ме настигат и да се пречкам в трафика (тук напълно разбирам колегата, който в началото писа, че му е кофти със слабото МЗ)

                              П.п. И у нас се забелязва сякаш все повече толерантност, и дано злобата и конфронтитането (ние срещу тях) да намалява.
                              П.п.2 Камикадзетата каращи с над 100 в града и на задни гуми не ги коментирам - те пречат и стресират всички - пешеходци, велосипедисти, скутеристи, мотористи, автомобилисти, камионджии...
                              В Германия рядко и много смели се провират в колоните на задръстванията или на червен светофар . Аз лично когато съм с куфарите на мотора и няма няколко други мотористи за отцепка пред мен не рискувам . Същото е и с изпреварване на непрекъсната или на забранени места . За карането на мотор съм май вече повече празнично - параден и го правя за кеф отколкото от необходимост за бързо и спешно предвиждане и въпреки всичко мога да кажа че скорости по-големи от 200 км вдигам редовно на магистралата . Тази скорост , при това движението и натоварване на немските магистрали не може много дълго време да се поддържа . Винаги се намира някое ограничение или по-бавно каращо порше . Като знам обаче какви са условията и организацията в БГ , съм сигурен че няма да мога да карам толкова спокойно както си карам тук . За мен ситуацията с организацията и условията за движение по пътищата е сходна с английската традия при ливадите , косиш и поливаш и след 300 години се радваш . С "демокрацията" , придобихме нови и разбихме много стари правила . Не успяхме да вземем хубавото и да го надградим а направихме всичко на пух и прах и сега се чудим защо пак не сме до никъде .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Дай дефиниция на “нормални хора”. Като щерката беше бебе и и растяха зъби, тъкмо задреме, и се намери някой с Харли да изтрещи в полунощ по кварталната уличка. Писъци и рев до сутринта. На следващия ден, да не си с Харли около мен, еле зад мен...
                                Не само че имам и деца и съм имал сумати безсънни нощи ами мн . близко ми е времето да повторя заниманието с внуци.Но пък някък си съм оцелял.И аз карам голям автомобил но някъкси се движа без да очаквам някой да се нацепи в мен щото е глупак и да се спасява.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X