Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Пишман моторджия съм,все още имам мотор обаче има нещо много изнервящо което и аз съм правил- докато си висиш в задръстването с колата и на милиметри от бои и огледала се процеждат моторджиите. Ако случайно не си съобразил място да им оставиш-или форсажи,лоши погледи или скандали.
    Е, то на всеки светофар в Италия например (и не само там) пред колите се образува и докато е червено набъбва рояк бръмчащи мотористи, които се изстрелват като светне зелено. Хората им оставят място и са благодарни, че и тези не са се качили на коли и така намаляват задръстването.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      От: Защо мотористите мрем...

      Пък в други 'бели' държави те изкарват от трафика за да те глобят ако се движиш с моторетка между потока автомобили... Разни нрави явно
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Защо мотористите мрем...

        В тая тема що пак са компетенции качили се да направят по едно кръгче или хич на мотор.
        И пак от странични наблюдения вадят заключения.
        Аз пък никой не искам да ме пази,що пак всички мотористи в кюпа.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #64
          От: Защо мотористите мрем...

          Споделям мнение без да съм моторист... Мисля, че повече трябва да им се прощава на мотористите и повече компромиси да се правят с тях. Има си обективни причини за това - когато се изниже покрай всички в задръстването не ме дразни, защото... през лятото си мисля, че му е жега, а през зимата, че му е студено. И не си мисля "ми да си беше седял в къщи, като ти е жега", а си мисля "нормално е да мине отпред, никой няма да забави толкова... Има и други обективни причини... като перка по магистралата - ами до Бургас са 400 км, той ако кара със 100 ще му се изтърти г....а. Има и още по-обективни - всички правят грешки и на 2 и на 4 колела, ама тези на 2 нямат ламарини да ги пазят, значи е нормално повече да им се обръща внимание. Има и субрективни причини да им се правят повече компромиси на моторджиите - както казах, аз не съм от тях, но ме кефят... и малко им завиждам. И от тази завист, даже като изфорсира без причина не ме дразни толкова. Това е като да видя Ферари да изфорсира - да, може някой комплексар с много пари да седи в него, но може и да е ценител, който е имал възможността да го има... и какво като го е изфорсирал... колко ферарита ще чуя днес, та чак да се дразня?

          Между другото правило ми е много впечатление моторите в Алпите. Всички коли спазват правилата - нито ще видиш някой с превишена скорост да сече завой, нито да изпреварва забранено... а моторите пържат колкото могат, дигат шум до небесата и си карат с 200 и... нищо, никой не ги закача, никой не им свири, бих предположил, че и полицията не ги санкционира, щото едва ли няма методите да се справи..., а са и много освен другото. Що така правят тея хора не знам


          ".
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #65
            От: Защо мотористите мрем...

            Какво значи 'странични наблюдения'?! Та нали трафикът е взаимодействие между всички...
            Това, че някой може никога да не се е качвал на мотор не значи, че няма наблюдения върху 'обичаите' на движещите се около него...
            А 'всички са в кюпа', защото досега не съм виждал в мотофорума някой да не изреве, че докато изпреварва трафика по осовата линия, някой имал наглостта пред него на кръстовището да направи ляв завой и съответно моториста да не успее да спре....
            Вместо да потърси грешката в поведението си...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              ...нищо, никой не ги закача, никой не им свири, бих предположил, че и полицията не ги санкционира, щото едва ли няма методите да се справи..., а са и много освен другото. Що така правят тея хора не знам .
              Няма методи да се справи. Крият си номерата (монтирани на неснимаеми места), движат се бързо, минават при необходимост по тесни места, стълбища и извън пътя. Трябва да ги гони друг моторист и пак без риск за живота си не би могъл да ги спре. Полицаите просто не си дават зор и не поемат рискове.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #67
                От: Защо мотористите мрем...

                В добавка към горното - който се оплаква от "моторджийте" в българските задръствания да бъде така добър да направи един час пик в Париж .
                Ще му се обърне мнението коренно за нашите .

                П.П.: мнението ми е добавка към това на ''айсрънъра"

                Коментар


                • #68
                  От: Защо мотористите мрем...

                  Моторите не са толкова много на пътя, както в други държави. Особено тия с по-мек климат, където на практика може да се кара целогодишно. Там са десетки хиляди мотори всеки ден на пътя и често правят по-голямата част от трафика.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Защо мотористите мрем...

                    Така е , и не е така. Кипва ми кръвта като видя лекето с мотор да кара 50 метра на задна гума на булевард в града , със свит номер към гумата за да не се вижда. Той самият не се пази , що пък аз да го пазя?
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #70
                      От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                      В добавка към горното - който се оплаква от "моторджийте" в българските задръствания да бъде така добър да направи един час пик в Париж .
                      Ще му се обърне мнението коренно за нашите .

                      П.П.: мнението ми е добавка към това на ''айсрънъра"
                      Т.е. казваш да се примирим с простотиите. Е няма как, сори. Правилата са за всички.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Мисля, че повече трябва да им се прощава на мотористите и повече компромиси да се правят с тях... и какво като го е изфорсирал...
                        Прощавай си, щом искаш. Може и дъщеря ти да... простено да им е

                        Лично аз не мога да намеря основание да „простя" комплексарското поведение на който и да е, без значение дали се касае за безрасъден „магистрален келеш" на 20 години или „дърт" рокер, будещ квартала в 2 часа през нощта.
                        Последно редактирано от emanuilis; 11-05-18, 22:29.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #72
                          От: Защо мотористите мрем...

                          Карането на мотор в град като София е доста удобно. Няма синя и зелена зона, ченгетата изобщо не ти обръщат внимание, освен ако не правиш големи глупости. За 15 минути минавам път, който с колата ми е час и половина. Завира се навсякъде, харчи по-малко от колата. Е, има едни три мсеца в годината, в които не може да се кара. Последно миналата година въртях за кратко един 250-кубиков скутер. Ми какво да кажа...за града е магия!
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Т.е. казваш да се примирим с простотиите. Е няма как, сори. Правилата са за всички.
                            Ооо - нее!!
                            Вселенски факт е че "ганя" реагира като бик - на червено ако някой му наруши достолепието и достойнството да бъде пред него. Независимо от вида на МПС-то...

                            И понеже тия гамени с пъмпоретките не може да ги сгащи, та с блажена любов се залепя броня до броня с предния и няма сила на тоя свят дето да го накара "да пусне" някого отпред (независимо дал ли е мигач или не ...) .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              .... Може и дъщеря ти да... простено да им е.

                              ....
                              БРАВО Емо, БРАВО!
                              Аз споделих личното си отношение... Разбира се никой не те спира да споделяш своето по този начин, щом така намираш за правилно.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #75
                                От: Защо мотористите мрем...

                                „Прощаването" води до това.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X