Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Защо мотористите мрем...


    Еми то е ясно на всички защо е така. От месец и малко положението е трагично, започна да се затопля и започнаха да си показват номерата.
    А докато има само отнемане на предимство а не, отнето му е предимството- защото със скоростта с която се движи за секунда изминава над 50м.... ще бъде така и винаги друг ще е виновен.
    Защото ако в този ден не бях видял на дясното огледало, че олигофрена ме задминава от дясно, още да лежи на мантинелата. Защото тези пешеходни пътеки ги минавам най в дясно където са по ниски.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #92
      От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
      Това къде?
      Защото ми се е случвало и съм виждал примерно в Турция как жандармата ни изкарва от пъплещия трафик да си караме в аварийното, или в Италия карабинерите също сочат да не висим при колите, а да караме в отворилия се коридор между тях, където си карат и всички местни мотористи, де. Ама ние нали от България и си мислим, че навсякъде полицаите само ни дебнат да ни "порежат", пък те хората си облекчават трафика......
      Например у щатско (може на Никсъна да не му се вярва )
      Ето един от многото примери...


      Не че не е по-удобно - и аз съм го правил, въпреки, че е забранено поне у нас. Просто трябва да се знае, че риска е повишен и съответно да не се мърмори, ако някой вземе, че не те види и отвори врата и т.н.... И съответно да не ми форсира с бръмчалката колега зад мен, щото не може да мине - никой не му е длъжен да му осигурява предимство докато извършва нарушение... Ако имам възможност - освобождавам място... Ако нямам - ще чака както останалите...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #93
        От: Защо мотористите мрем...

        ...и за да не си помисли някой, че простотията е запазена марка на мотористите, описвам опитите да бъда убит вчера от водачи на четириколесни (при положение, че от години спазвам правилника най-меко казано религиозно):
        1. Изпреварват ме при тръгване на кръстовище отдясно, и правят пред мен десен завой (аз карам направо от лентата за направо. Те са в лентата за завой наляво).

        2. Два обратни завоя на двойна непрекъсната от крайна дясна лента, без мигач и рязко.

        3. Излизане от квартална уличка и забранен ляв завой през двойна непрекъсната линия с дрифт.

        4. Отнемане на предимство и завой наляво пред мене (защото съм единствения моторист в колоната и или ще го пусна или ще се размажа в него)

        5. Влизане в локалното, след като са ме изпреварили отляво

        6. Изблъскване от платното за да се включат те (три пъти, два пъти от автобусната лента)

        7. Каране на сантиметри от стопа ми, при положение, че съм с 80 по Цариградско, в крайна дясна лента. С бибиткане и присветване.

        При всички горни случаи се наложи да скоча и на двете спирачки, за да избегна катастрофата, или да се свия между двете платна и да се моля да не ме ударят отзад. Това само за вчера. Другите дни не са различни.

        Отделно простотии от сорта:

        1. Павкаме цигара, докато говорим по телефона. Пепелта се изтръсква през прозореца в лицето ми. Волана се държи с лакти.
        2. Ползваме територията на бензиностанцията, като площадка за дрифтене.
        3. ...паркинга пред Билата също. Пред майки с малки деца в колички.
        4. Подпомагаме музикалното образование на населението. С мощни колони, отворени прозорци и в два часа сутринта.
        5. Паркираме си новичката количка между две паркоместа посредата. За да не ни издраскат новата боичка. Мда.
        6. ПАРКИРАЛИ сме в началото на ускорителната лента или в края на изходящата лента от магистрала или булевард

        Още примери трябват ли ви?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ама не излизайте с аргумента че то и с 50км/ч някой може да ти направи обратен завой и да те утрепе. Първо, с 50км/ч страшно трудно се мре. И второ, пробвайте, докарайте се до положението да ви заплашват само чуждите грешки. Защото сега - и за леките коли, и за моторите, чуждите грешки са 1-2 процента от общия риск.
        Ясене, не си прав. За илюстрация:
        1. Вземаш колело с километраж.
        2. Вдигаш 50 (можеш)
        3. Блъскаш се по избор, я в дърво, я в мантинела, я в спрял автомобил..
        Можеш да пробваш и с 35, ако искаш.
        Или просто вдигни тази скорост и спри рязко малко преди да се блъснеш. Още ли мислиш, че с 50 не се умира? А и някой и друг откъснат крайник или строшен гръбнак не се броят нали?

        Не чуждите грешки, а чуждата наглост или безхаберие са налични в над 50% от тежките катастрофи с мотористи.
        Последно редактирано от ezhko; 12-05-18, 08:55.

        Коментар


        • #94
          От: Защо мотористите мрем...

          Вчера, в трилентово платно, един мискин, с някаква Ямаха, беше ми се лепнал за задния десен калник, с явно нежелание да ме изпревари. Аз пък, видя ли в огледалото глава с каска, гледам да го пускам, та да ми се маха от главата. Около минута се дебнахме във взаимно старание аз да му дам път, а той да не ме изпревари, докато накрая дадох десен мигач, почти му засякох пътя, за да ме заобиколи отляво. Май отнесох някои пожелания по адрес на майка ми...
          Няма как другите да знаят какво му е в главата на тоя отсреща или, както в случая, зад теб. Затова са правилата и всеки не ги спазва единствено и само за своя собствена сметка. Но в случая, човекът искаше да си се движи в колоната, а аз настоявах да ме изпревари и да се навре между лентите. Мотористите да кажат как да действам следващия път.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #95
            От: Защо мотористите мрем...

            а) караш си спокойно напред
            б) отбиваш за кафе

            Коментар


            • #96
              От: Защо мотористите мрем...

              Нежеланието за каране зад кола - дали в града или извън, има още една причина, за която автомобилистите не се замисляте - не се виждат препятствията на пътя - дупки, пясък, боклуци.
              От тази тема разбрах, че трябва да се пазя и от пишещите в нея. Не ме харесват, защото не съм като тях. И погледнете в кой раздел сте, тук е за мотори и мотористи.

              Коментар


              • #97
                От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Например у щатско (може на Никсъна да не му се вярва )
                Ето един от многото примери...


                Не че не е по-удобно - и аз съм го правил, въпреки, че е забранено поне у нас. Просто трябва да се знае, че риска е повишен и съответно да не се мърмори, ако някой вземе, че не те види и отвори врата и т.н.... И съответно да не ми форсира с бръмчалката колега зад мен, щото не може да мине - никой не му е длъжен да му осигурява предимство докато извършва нарушение... Ако имам възможност - освобождавам място... Ако нямам - ще чака както останалите...

                Много ми хареса момента в който му взе ключовете..., но в тази държава там управниците са се постарали полицайте да са такива, а не смачкани като нашите за да не ги преследват утре и затворят заради наглите кражби с които се занимават целодневно.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #98
                  От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Нежеланието за каране зад кола - дали в града или извън, има още една причина, за която автомобилистите не се замисляте - не се виждат препятствията на пътя - дупки, пясък, боклуци.
                  От тази тема разбрах, че трябва да се пазя и от пишещите в нея. Не ме харесват, защото не съм като тях. И погледнете в кой раздел сте, тук е за мотори и мотористи.
                  "+"

                  Коментар


                  • #99
                    От: Защо мотористите мрем...

                    Mда, аз след 6-годишно каране на мотор и няколко опита да бъда убит съвсем предумишлено от водачи на 4-колесни МПС-та (в единия от случаите дрогиран олигофрен съвсем сериозно ме гонеше с цел да ме размаже, при това съвсем безпричинно - прибирах се от работа към 23.00 вечерта и бях не само единствения моторист, но и единственото друго мпс на улицата), закачих каската на пирона и минах от страната на ловджиите. Е моето каране беше отдавна, но причините и следствията се повтарят и днес с още по-тежки последствия. Половината ми стаж беше по татова време и половината по време на прехода - разлика никаква, даже втората половина беше по-опасна, заради свободията.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Да добавя и аз към последното мнение на Иван. Още една причина за нежеланието да карам зад автомобил - отвратителните изпарения, миризма и особено ако караш зад някое чипосано дизелче и човека в него реши, че иска да ти покаже как върви неговата кола .... БЕЗЦЕННО. Разбира се не говоря за всички МПС-та на пътя, но това докато съм си в колата никога не ми е правило впечатление. В такива случаи ако ми позволява обстановката изпреварвам, ако не силно намалявам и изоставам от него, но не винаги и двете са приложими!
                      Карането зад автомобил, особено с къса дистанция си е доста рисково за моториста /основно за града говоря/. Честно казано и аз не изпреварвам на всяка цена извънградско и доста време си карам в колона, особено ако колоната е от камиони - прилепени един за друг. Въпреки всичко на светофар, минавам покрай колите единствено, когато са спрели и не мисля че застрашавам някой - и това не е на всяка цена, ако не позволява - си чакам в колоната.
                      Прави ми впечатление, че доста хора правят път на мотористи и се съобразяват по някакъв начин с тях /учудващо за мен/ И ОЩЕ повече ми прави впечатление, че МНОГО шофьори не си гледат в огледалата, влизат ти в лентата, секат ти пътя, за кръговите във Варна - не ми се говори, нямам ден, в който да не се нагледам на всякакви простотии... и то независимо с кола или мотор съм.
                      А колко хора си мислят, че се състезаваш с тях и се мъчат да правят бързи стартове на светофара или се мъчат всячески да те изпреварят, ами че то техните коли до сега винаги са ревали повече от моя мотор ...

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Няма угодия, лично се убедих! Миналата година след дълъг преход и вече поуморен на искърското дефиле карах съвсем леко, баш като лек автомобил. Десет пъти ме изпревариха някакви малоумници, изядох и няколко средни пръста, а един чак ми каза да си купя по-малък мотор, че тоя не съм можел да го карам - така с мотор не се карало ! Случвало се е и друг път на планински пътища, които са мокри или с остатъчен пясък от зимата. Тогава те напъват смелите автомобилисти отзаде. А тая завист, че някой ще мине на светофара пред тебе между колите не я разбирам. Малки са ви пишките ли?

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          а) караш си спокойно напред
                          б) отбиваш за кафе
                          а) не е много лесно да си спокоен, когато някой се залепил отзад в нарушение на чл. 23, ал. 1 от ЗДвП.

                          б) в някои ситуации е много добро предложение. Установил съм, че след 2-3 часа каране прага ми на търпимост към простотиите намалява и една кратка почивка подобрява нещата. Обаче не можеш да спираш заради всеки идиот, който е излязъл да си вдига адреналина с надежда да си вдигне и оная работа.


                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение

                          Ясене, не си прав. За илюстрация:
                          1. Вземаш колело с километраж.
                          2. Вдигаш 50 (можеш)
                          3. Блъскаш се по избор, я в дърво, я в мантинела, я в спрял автомобил..
                          Можеш да пробваш и с 35, ако искаш.
                          Или просто вдигни тази скорост и спри рязко малко преди да се блъснеш. Още ли мислиш, че с 50 не се умира? А и някой и друг откъснат крайник или строшен гръбнак не се броят нали?

                          Не чуждите грешки, а чуждата наглост или безхаберие са налични в над 50% от тежките катастрофи с мотористи.
                          Нали за това мотористите карате с едни каски, ботуши, якета, протектори за гръб и т.н.


                          Както и да е. Ако поне 50% от мотористите бяха като теб и Ivan_J темата нямаше да съществува или поне нямаше да има бурно развитие.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            ...
                            Не чуждите грешки, а чуждата наглост или безхаберие са налични в над 50% от тежките катастрофи с мотористи.
                            Карам колело редовно. Включително и с 50, като има сгода от наклона и вятъра. Не се блъскам и много отдавна никой не е успявал да ме блъсне, включително нарочно. А когато е ставало - от 20 сериозни падания само едно е напълно без мой принос.

                            И хайде, щом с 50 така и така се умира, карай със 140 из града. Или направо по старата моторджийска рецепта "с 200 не боли". Не съм казал, че не можеш да се утрепеш с 50.

                            Твърдя обаче, че за равна пътна ситуация шансовете за оцеляване много зависят от скоростта - включително затова, че при по-ниска скорост е по-вероятно да овладееш ситуацията без да стигнеш до ПТП и включително затова, че при ПТП травмите ще са различни. Много различни.

                            ---
                            Оправданията с другите, особено пред себе си, са сигурна рецепта за проблеми. Не само на мотора и даже не само на пътя.

                            Как пък един не каза "карах като идиот и затова си счупих главата". Все е "засякоха ме", "изблъскаха ме" и подобни. Все е "оня не погледна в огледалото" - сякаш е длъжен само там да гледа, да има свръхчовешко зрение и да прави свръхчовешки маневри, за да опази неопазваемото.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Нежеланието за каране зад кола - дали в града или извън, има още една причина, за която автомобилистите не се замисляте - не се виждат препятствията на пътя - дупки, пясък, боклуци.
                              От тази тема разбрах, че трябва да се пазя и от пишещите в нея. Не ме харесват, защото не съм като тях. И погледнете в кой раздел сте, тук е за мотори и мотористи.
                              Точно това се опитах да обесня и в друга тема.Нарочно си написах и скороста от 120-130 км.в час.Която е съвсем нормална за голям мотор-мотористите знаят.
                              Но експертите без да са карали мотори наскачаха да ми изчисляват с колко съм превешил скороста!
                              Моля ви се колегите не доволстващи от мотористите карайте си попътя както са ви учили и както ви е удобно но не улеснявайте моториста защото може да объркате ситуациятя и неговото решение.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                                Точно това се опитах да обесня и в друга тема.Нарочно си написах и скороста от 120-130 км.в час.Която е съвсем нормална за голям мотор-мотористите знаят. ...
                                Някой знае ли страна, в която ограниченията на скоростта ОФИЦИАЛНО не важат за мотористите, или за мотористите има други ограничения?

                                Аз знам - Гърция, за моторите е 3км/ч под написаното на знака. За леките коли важи написаното.

                                Иначе - нормално, нормално, колко да е нормално? Те повечето леки коли на ограничение 90 вървят със 100-110. Всеки шофьор ще ви каже че е нормално за колата му.

                                Да не би, моторите по-лесно да спират? Или по-лесно да променят траектория за да заобиколят препятствие?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X