Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Защо мотористите мрем...

    Аз пък не респектирам по никакъв начин мотоциклетистите - наречете ме назадничав и къвто още искате, но те само очават да ги пазят, да им отстъпват, да им се дава възможност да ни изпреварват без каски на магистралата с по 200 км в час, да ходят по нощите по главните пътища да си режат моторите и да ги слуша цял квартал, щото сякаш някакси сме им длъжни да ги търпим. Навсичко отгоре ми правят събирания пред Храм паметника Ал. Невски в София и други храмове в големите градове да вдигат гюрултия и да ги видят всички. Като искат да си пъркат и да си карат хвалейки се един друг, да не влизат в градовете, ами да ходят по междуградските пътища и там да си избиват комплексите. Но там няма кой да ги види!!!! А кой има нужда да бъде видян и оценен? Само този,който инъче в нормалното ежедневие е недооценен. Говори се само за толерантност на пътищата, да пазим моторджиите, а някой да се сети,колко пъти моторджиите са казали, "дайте да не караме с по 150 км/ч в града, да не изправяме косите на другите участници в движението и т. н. защото и те са пълноправни участници в това движение". Няма, брате, такова нещо. Разни безкруполни гъзета хванати от кол и въже чака само да пекне слънце и безкултурно да навива масуря, без да мисли, колко майки и евентуално собствената си ще разплаче само за няколко секунди. Е, за туй, никаква толерантност. Админът ако реши, че моят пост не му харесва може да го изтрие, но аз поне си казах мнението, на което държа.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #47
      От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
      ...
      Благодаря съфорумецо,
      Аз като моториС от повече от 10 години съм се нагледал на множество критични ситуации. Не очаквам никаква толерантност от другите участници в движението - даже напротив! За съжаление има доста други водачи дето са на мнение, че като съм се качил на мотор съм самоубиец, а пък някои даже гледат да ми "асистират" за самоубииството.

      Коментар


      • #48
        От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        Аз пък не респектирам по никакъв начин мотоциклетистите - наречете ме назадничав и къвто още искате, но те само очават да ги пазят, да им отстъпват, да им се дава възможност да ни изпреварват без каски на магистралата с по 200 км в час, да ходят по нощите по главните пътища да си режат моторите и да ги слуша цял квартал, щото сякаш някакси сме им длъжни да ги търпим. Навсичко отгоре ми правят събирания пред Храм паметника Ал. Невски в София и други храмове в големите градове да вдигат гюрултия и да ги видят всички. Като искат да си пъркат и да си карат хвалейки се един друг, да не влизат в градовете, ами да ходят по междуградските пътища и там да си избиват комплексите. Но там няма кой да ги види!!!! А кой има нужда да бъде видян и оценен? Само този,който инъче в нормалното ежедневие е недооценен. Говори се само за толерантност на пътищата, да пазим моторджиите, а някой да се сети,колко пъти моторджиите са казали, "дайте да не караме с по 150 км/ч в града, да не изправяме косите на другите участници в движението и т. н. защото и те са пълноправни участници в това движение". Няма, брате, такова нещо. Разни безкруполни гъзета хванати от кол и въже чака само да пекне слънце и безкултурно да навива масуря, без да мисли, колко майки и евентуално собствената си ще разплаче само за няколко секунди. Е, за туй, никаква толерантност. Админът ако реши, че моят пост не му харесва може да го изтрие, но аз поне си казах мнението, на което държа.
        Назадничав? Хм, не, но се сещам за една друга дума, която звучи по подобен начин. Няма защо админа нищо да трие, мнението ти отразява една голяма част от обществените нагласи по този въпрос и в пълна степен илюстрира, как човек когато не разбира нещо е склонен да го заклейми. Толкова са ти погрешни представите за мотористите, че дори не можеш да си представиш. Последното нещо отивайки на мото сбирка, събор или каквото и да е, е защото искам някой си да ме види. И представяш ли си каква наглост? На храм-паметника "Алекандър Невски" се събират? Няма смисъл да ги пращаме да карат в "Левуново". По-добре изобщо да забраним моторите! Няма смисъл заради някакви комплексари да страдат разни хора с джипки, докато си паркират по тротоарите и в зелените площи. ...
        Последно редактирано от Борислав Ангелов; 11-05-18, 13:50.

        Коментар


        • #49
          От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Няма защо админа нищо да трие, мнението ти отразява една голяма част от обществените нагласи по този въпрос и в пълна степен илюстрира, как човек когато не разбира нещо е склонен да го заклейми. Толкова са ти погрешни представите за мотористите, че дори не можеш да си представиш.
          Аз не мога да си представя. Понеже имам две катастрофи с мотор, реших, че това "ППС" не е за мен. Синът ми надлежно изкара книжка и кара около година една 600-кубикова "Хонда Хорнет". Е, получи НП с лишаване от право да управлява МПС за една година и... нещо не ми повЕрва ли, че ще съборим НП-то (в крайна сметка стана, но чак "на АССГ") но си продаде мотора и... край. Вика ми: "За какво ми е това - харчи като кола, събираме се едни тумби и бръм до Власинско езеро, бръмм до Охридско езеро, бръмм насам, бръмммм натам...? Безсмислена работа! Събират се едни хора, ходят до някъде, сядат, пият бира и така доволно пили се качват на моторите и айде наобратно?" Келешлък някакъв. Easy rider? Атавизъм от времето на конете...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            Аз пазя всеки на пътя и себе си вкючително(доколкото мога). Не ме кефи как онзи ден на крайморския булевард във Варна в сумарака моторист ме изпревари с поне 200 на задна гума, как се очакваше да го забележа като светеше в небето. Но ме кефи как се движа извънградско заедно с група туристи.Карат си със 100 в средата на платното нито ми пречат, нито се мушат да изпреварват на сляпо в завой... Или пък да пазя скутерите из града, които и се мушат на светофара и аз съм неподвижен... От всички мотористи, тези господа със пистовите мотори са взели решение да не се подчиняват на никакви закони и правила, но въпреки това винаги останалите са им виновни.
            Има такава работа... Това с 'пистарките' е малко като да караш джип с рошави гуми градско шофиране
            Не че няма такива де
            Относно пазенето - и магистралата - основният проблем е динамиката и моментната скорост...
            Често изпреварвам по магистралата пистарки - ами на десетия километър 'пистараджията' му омекнали китките и смъкнал скоростта на 120 да си почине
            И след няколко километра можеш да му се изпречиш дори и да го 'пазиш', защото онзи идвал с над 270км/ч и в завоя просто няма как да го видиш, че идва докато не се доближи съвсем... Точно такъв случай имах - стандартно изпреварване - поглед в огледалото на правата - няма никой. Мигач, изпреварване с около 150км/ч на долния завой на Девня посока Каспичан. И посредата на завоя се появява 'пазения' моторист, който почва да се суче по платното в опит да намали ... А аз - изравнен с другата кола и нямам място за бягане.... Успя да намали сигурно до дистанция 2м от задната ми броня с цената на черни следи и голямо лашкане на мотора...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Защо мотористите мрем...

              Миналата година имах случай с един моторист на Цариградско, който явно прецени, че моята скорост от 80км/ч в лявата лента е прекалено ниска, та ме изпревари човека и застана баш пред мен, като се движеше плътно пред мен и даже понатискаше спирачка. Аз съм разбран човек и натискам спирачка и аз, да не го сгазя, та нашия явно видя че съм търпелив и започна да кара на задна гума, слезне пак на 2 гуми, пак натисне спирачка и така пред мен си се вози...Та тоя тип мотористи ви създават лошата слава. Те тия и не оцеляват дълго де, ама все пак...

              Коментар


              • #52
                От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                Аз пък не респектирам по никакъв начин мотоциклетистите - наречете ме назадничав и къвто още искате, но те само очават да ги пазят, да им отстъпват, да им се дава възможност да ни изпреварват без каски на магистралата с по 200 км в час, да ходят по нощите по главните пътища да си режат моторите и да ги слуша цял квартал, щото сякаш някакси сме им длъжни да ги търпим. ...
                Със същия успех можеш да наредиш по една подобна тирада и за собствениците на скъпи лъскави автомобили, на стари дръгели, на голфове, БМВ-та, и т.н. Да не говорим за ония идиоти с джипките, дето ходят да си трошат колите по джендемите като изравят полянките, плашат птичките и сърничките, както и бедните туристи, изнасят кал по пътищата, задръстват автомивките, ручат с "оптимизирани" ауспуси и т.н. ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  ...Последното нещо отивайки на мото сбирка, събор или каквото и да е, е защото искам някой си да ме види. И представяш ли си каква наглост? На храм-паметника "Алекандър Невски" се събират?...
                  Обясни смисъла на мотосбирка в центъра на столицата?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Защо мотористите мрем...

                    Карането на мощни мотори е диагноза.
                    Които ги карат мислят, че всички трябва да ахнат, когато ги видят и най-вече самите мотористи. Това ги обрича на гибел.
                    В Италия повечето магистрали са еднопосочни и имат 4 ленти за шофиране, а в най-бързата карат обикновено ферари и мотори.
                    Ако гледате новините на държавната им телевизия - там често показват страшни катастрофи на излетели от пътя мотористи, които са се размазали по чукарите, но надбягването със Смъртта по шосетата продължава.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Защо мотористите мрем...

                      Ама какво ги мислите тия мотористи толкова? Дето вика бащата- моторист, парашутист и пуйче трудно се гледат. Мрат лесно...
                      Вземете си по големичка кола и се возете. Трябва и естествен подбор да има.

                      Тук е разрешено моторист да те изпреварва без да излиза от лентата- “цепене на лента” в буквален превод. Или да си кара между колите спрели в трафика. Легално. Ама са къде-къде по дисциплинирани. От тоягата е. Аз на мотоциклетист фъндък не давам. Не е с нищо повече от останалите на пътя. Ама не можеш да спре. Ок, донори са нужни.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #56
                        От: Защо мотористите мрем...

                        Мотоциклетите (но слабите, тип скутер) са много полезни в дРъта ЕвроГея, щото средновековните улички са тесни, по булевардите има кански задръствания и т.н. Ама да вдигат по 300+ км/ч по шосета и да плашат другите участници в движението си е напълно безсмислено упражнение.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: Защо мотористите мрем...

                          още преди 15г. реших че не ми се мре на мотор и приключих сьс тех.вчера и днес на два пьти ми излизат срещу мен на задна гума на боя разстояние.по принцип май месец е този вьв кйто стават най много катастрофи сьс мотори.не всеки качил се на мотор може да го кара,затова са и произшествията.успех на всички мотористи,безавариини километри,но умната.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Защо мотористите мрем...

                            Понеже много обичам все пак да карам нещо като мотор-скутер безопасно с сравнение с пистарките и големите мотори, от 3 години имам бензинова тротинетка 70 кубика, двутактов, върви яко и навсякъде и в същото време може да го вкарам като го сгъна в градския транспорт и метрото при дъжд:



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:175.5 КБ
ID:5788652


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:206.6 КБ
ID:5788651


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:191.9 КБ
ID:5788650


                            И клипче как се кара, по черно е много яко, карал съм по черно с кросови безкамерни гуми съм, но си иска умения и тренировки докато му свикна, задължително и каска слагам че съм падал докато му свикна с управлението му при екстремни изпълнения



                            п.с. Най-хубавото е че не се иска регистрация, ГО, данък, книжка (за тези които нямат) и си го прибирам в апартамента на балкона.

                            п.с. По повод темата, това което искам да кажа с бензиновата ми тротинетка, е че има начин да почувстваме тръпката от карането на "мотор" без да е така рисково с сравнение при пистарките и големите мотори
                            Последно редактирано от Еделвайс; 11-05-18, 19:55. Причина: Допълване инфо и п.с.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Защо мотористите мрем...

                              Мрете, защото, както се вижда и в тая тема, даже и хора с доста акъл в главата, карат мотори като такива без грам акъл.
                              Скоростта и адреналинът са наркотик.
                              Колкото и да ги пазим, хора тръгнАли да мрът, никой не може да ги спаси, ако не им уври главата навреме.
                              И тия глупости с безброй умрели при движение на градско с разрешената скорост, няма кой да им повярва, а и статистики има.
                              Не гледали хората в огледалата, но въпреки това си караме със скорости по 50-100% над разрешената в града... те така се прави... (а извън града даже го приемат за нормално).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Защо мотористите мрем...

                                Пишман моторджия съм,все още имам мотор обаче има нещо много изнервящо което и аз съм правил- докато си висиш в задръстването с колата и на милиметри от бои и огледала се процеждат моторджиите. Ако случайно не си съобразил място да им оставиш-или форсажи,лоши погледи или скандали.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X