Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    От едната и от другата страна има страшни олигофрени. Имам годишно поне 5000 км. на мотоциклет и при това около 80% градско. Ще сложа някой ден камера да покажа как аджеба изглеждат реално нещата от моя гледна точка. САМО веднъж с нАучна чел съм карал по ЗДвП. Демек, като нормален участник в движението. За около 10 км. поне пет пъти искаха да ме прегазят останалите участници в движението. Пак да кажа! Карам внимателно и гледам през поне три автомобила напред. Ще сложа някой ден камера и ще покажа И от тази гледна точка как изглеждат нещата.
    Да разбирам, че вие много искате да спазвате правилата за движение по пътищата, но автомобилите постоянно ви принуждават да ги нарушавате?

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Златните пет секунди разлика, които трябва да разминат безопасно двата потока. Да, ама не- гледам едно и също от балкона си от години...пешеходна пътека с бутон-идва, натиска бутона и се мята на пътеката като Матросов на амбразурата, без изобщо да си прави труда да вдигне поглед от телефона си да види какво свети или поне да чуе да писне свирката...Отделно, 80% от шАфьорите считат последните 4-5 секунди червено за ЯРКО ЗЕЛЕНО и тръгват без никакво притеснение, често с мръсна газ. И, разбира се, на току-що светнало червено половината не спират, а дават газ и свирАт като на сватба. Това и с коли и с мотори.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
        ....Карам си нормално към Смолян, хубав път любувам се на природата и хубавото време и се появява некой рацер дето мнооо бърза,с тунингована кошница за два и пеесе с изкормен дпф,затапен егр и мнооого коне под капака (поне сто)започва едно сечене на завои мръсна газ само и само да ме изпревари...смях....
        Какво значение има с какво МПС си бил ти? Че това се среща много често...
        Затова принципът ми е - настигне ли ме някой - значи темпото му е по-високо от мoето - го пускам (улеснявам изпреварването)... Настигна ли някой - значи темпото му е по-ниско и обикновено подхождам доста безкомпромисно за да няма шанс да ми попречи на изпреварването...
        Аналогична на твоята случка - пътя към Елена откъм Велико Търново - завоите около Боаза... Нощем... Карам си с около 90км/ч... И чувам 'резачка' от километри, която се реди предавките по завоите... Почвам да се оглеждам в огледалата..
        Няма никой, ама ехото се носи... След 2-3 км настигам 'резачката'... На правите се опитва да дръпне, ама то силичката му отива в 'пръцкането' и звуковото замърсяване на цялата околност...
        И що? Ами щото е идиот... А както казва колегата - той гъзъ си е все един и същ- дали в Мерцедес или на трикрако столче
        За градското шофиране на двуколесно - бях събрал доста щатски книги, в които много ясно и нагледно бяха обяснени нещата (да, всичките сме си ги мислили и ги знаем, ама друго си е да са систематизирани), и ги бях пратил на бат Димо (ех, бат Димо....)... За съжаление при някоя миграция на компа май съм ги затрил Та там си пишеше и за допустимата разлика в скоростите на двуколесното и т.н.... Ама то за голяма част от 'нервиращите' това не вАжи...
        От друга страна съм убеден, че темата ще е обидна за голяма част от колегите, които си карат разумно и на две колела...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Дали съм прав или не,в случая изобщо не е важно,факт е че така мисля аз,така мисли колегата моторист до мен,така се движат почти всички мотористи ,и това не е защото така ми е кеф,а защото ако не го правя ,трябва да се бия със всеки трети водач средно на всеки час грубо .А и кои сте Тея на които трябва да благодаря,питам защото всеки ден правя между 50 и 250 км.служебно с бус,црв или галопер ...

          Като съм с кола ,се държа като другите коли,като съм с мотора ,се държа като другите мотори.Тоест като съм в Рим,карам като римляните.Мотор карам в БГ също както го правя в Гърция, Сърбия,Македония,Италия, Румъния..Мога да благодаря на живота,на Господ въпреки че не съм от най набожните,но да благодаря на някой че ми бил разрешил да мина между колоната.....Ми пробвай да ме спреш?

          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
          Да благодариш на тези, които ти правят услуга без да са длъжни да го правят, по същия начин както се благодари когато се разминаваш на вратата с някой и този някой я задържи и ти направи път. Това е въпрос на култура, не на задължение.
          И какво значи “пробвай да ме спреш”
          Мислиш ли, че ми е детска мечта да засичам някой по светофарите [emoji1]
          Има ситуации, в които просто няма достатъчно място да се промушиш, без някой умишлено да те е “затворил”
          Е в такива ситуации най-обичам моториста да започне да налита с думите “аре мръдни се бе, не виждаш ли че искам да мина”. Подобно арогантно и нагло поведение ще провокира всичко друго, но не и желанието ми да му направя път.
          Случвало ми се е да мръдна малко на дясно, щото в лявото огледало виждам провиращия се двуколесен, точно 5сек по-късно и от дясно налита такъв двуколесен и даже псува “кво ми затваряш пътя бе да ти ....” я сега обясни кой крив и кой прав в тая ситуация?
          Случвало ми се е и да покривя джанта в дупка за да не размажа моториста решил да кара по двойната непрекъсната на околовръстното докато изпреварва колона от 5км автомобили, щото ако си бях запазил треакторията въпреки, че бях на 20см от осевата (демек в моята си линта) щях да му откъсна я крак я ръка.
          Е тая добрина после ми струва 50лв при гумаджията, а да плащам за нарушенията и глупостта на някой си не ме кефи. А ако го бях размазал после щеше да има “ето момчето кротко си караше мотора (в разрез с поне 3 члена от здвп) и тоя изрод го размаза, никаква толерантност няма към мотористите...”
          В интерес на истината дръпнах се само защото зад него на седалката имаше момиче и щях да размажа и нея.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Господа четириколесни, не правете нищо за да облекчавате мотористите. Те познават по-добре машините си, които превъзхождат вашите в пъти, ако не и десетки пъти и екстремалния начин на каране ги е направил по-сензитивни към особеностите на пътя и е развил непознато
            за вас чувство за самосъхранение.
            Карам мотор от 80-та г. Е...жив съм още. Не се сещам за забрана, която да не съм нарушавал... И повечето ми загинали познати нямат никаква вина за това. Та идеята ми е, че ние не се самоубиваме, нас ни убиват.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              "Защо мотористите мрем..."?
              Защото ни е дошло времето, извървели сме си пътя, дошъл ни е ред...
              ПП.От 15 год. съм на две колела...всеки ден.До кога? До когато ми е писано.Може и да е утре...
              ПП2.Правил съм страшни простотии без последствия.Карал съм като чичка и съм влизал в "ситуации".Всичко е руска рулетка.Който го е страх от мечки...
              Последно редактирано от ЕМО; 13-05-18, 22:49. Причина: допълване
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Господа четириколесни, не правете нищо за да облекчавате мотористите. Те познават по-добре машините си, които превъзхождат вашите в пъти, ако не и десетки пъти и екстремалния начин на каране ги е направил по-сензитивни към особеностите на пътя и е развил непознато
                за вас чувство за самосъхранение.
                Карам мотор от 80-та г. Е...жив съм още. Не се сещам за забрана, която да не съм нарушавал... И повечето ми загинали познати нямат никаква вина за това. Та идеята ми е, че ние не се самоубиваме, нас ни убиват.
                Да вземете в крайна сметка да се изясните какво искате [emoji1] едните викат “правете ни път” другите “не правете нищо” и това все мотористи.

                И не, не ви убиват, сами си се трепете, лошото е, че повличате и невинни.
                Надявам се някой прекрасен ден глобите за скорост да станат вместо 100лв - 5000лв и камерите хубаво да снимат всички номера на състезатели.
                Хич не е за хвалба, че нямало забрана дето не си нарушавал...
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Да вземете в крайна сметка да се изясните какво искате [emoji1] едните викат “правете ни път” другите “не правете нищо” и това все мотористи.

                  И не, не ви убиват, сами си се трепете, лошото е, че повличате и невинни.
                  Надявам се някой прекрасен ден глобите за скорост да станат вместо 100лв - 5000лв и камерите хубаво да снимат всички номера на състезатели.
                  Хич не е за хвалба, че нямало забрана дето не си нарушавал...
                  Темата си има заглавие. Не си в тон с него.
                  ...вероятно и идеята не си схванал...

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Темата си има заглавие. Не си в тон с него.
                    ...вероятно и идеята не си схванал...
                    Напротив, в тон съм. Истината е, че докато не се кротнат състезателите, дето все друг им е виновен и докато нарушаването на всякакви закони е повод за хвалба и гордост ще се мре по пътищата. А българина се кротва само като му бръкнат дълбоко в джоба.

                    Желая ви безавариен сезон и по възможност без жертви.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Господа четириколесни, не правете нищо за да облекчавате мотористите. Те познават по-добре машините си, ...
                      Ахъм! И пишките са им по-големи ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ахъм! И пишките са им по-големи ...
                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        Колега,нещо се опита да кажеш ма много не ти се разбира,каква елитарност кви пет лева каква гега???
                        Кво не е ясно.При нас , по рокаджийското Класик21 през 15 мин подсещат да пропуснем мотардите в задръстване.щото бързат.За там!
                        Емо , ти да си виждал размазан мотард?А някой в Гега?
                        И не може да ме убедите , че трябва да ида несигурно на работа(всеки ден на байк) , да се придвижа с приятелите си рисково( мога и с колата , даже и няколко байка да замета) , мога да адмирирам среща по пътя с байкъри.Кво не разбра.
                        А си представи колона мотоциклетисти и една нахъсана жипка да се мушка между тех.Пак ли не разбра?
                        Пази байкъра!Той е безснъртен и сам ще се пребие!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Господа четириколесни, не правете нищо за да облекчавате мотористите. Те познават по-добре машините си, които превъзхождат вашите в пъти, ако не и десетки пъти и .....
                          Я да уточниш в кои дисциплини ни превъзхождате в десетки пъти... Питам, защото във важните дисциплини от рода на “челен удар”, “страничен удар”, “влизане в дупка” “суркане със 100 по асвалт”... хич ви няма. Да ви имам превъзхождането, щом на мене не ми е крива и бронята а на вас ви пее попа.

                          И точно от тоя манталитет мрете, “ние ви превъзхождаме”... ахъъъъм, добре, успех ви желая...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Господа четириколесни, не правете нищо за да облекчавате мотористите. Те познават по-добре машините си, които превъзхождат вашите в пъти, ако не и десетки пъти и екстремалния начин на каране ги е направил по-сензитивни към особеностите на пътя и е развил непознато
                            за вас чувство за самосъхранение.
                            Карам мотор от 80-та г. Е...жив съм още. Не се сещам за забрана, която да не съм нарушавал... И повечето ми загинали познати нямат никаква вина за това. Та идеята ми е, че ние не се самоубиваме, нас ни убиват.
                            Ристе, споко бе бате! През много далечната 1980-та беше така както го казваш, но отдавна вече не е. Не беше много отдавна случая с челен удар на двама свръхчовеци, разбирай мотористи, които на всичкото отгоре са били и единствените две мпс-та в околността.

                            П.П. Единственото, за което съм напълно съгласен с тебе е това за нарушенията. Айде наздраве, че ми се стопли бирата!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              А ти кАчвал ли се на Симсон ?
                              А как се пада с него не е истина
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                А как се пада с него не е истина
                                Доста по-трудно, отколкото със скутерче с 10" гуми.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X