Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Преди няколко часа заснех спречкване между лека кола и велосипедист, кой е крив и кой е прав?



    p.s. Настройте го на 1080p HD
    Водача на автомобила има зелен светофар, но при преминаването през кръстовището се сменя.Велосипедиста много бърза и си пробва късмета , тоя път му се размина..................За паркираните автомобили "нямам" коментар.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Не думай! На Симсона 60 му е максималната конструктивна ...
      А ти кАчвал ли се на Симсон ?
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Да започнем от това че велосипедистът идва от забранена посока. Това не е непосредствено видимо от страната на шофьора и той би трябвало да го пусне.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Карам и кола и мотор по много км,напълно съм съгласен с Ронин.При СПРЯЛА колона на светофара няма сила дето да ме накра да стоя последен.Точно по тоя начин претърпях птп преди много години,чакам си на светофара първи и ме блъсна отзад...градския автобус....Ако имаше кола перед мен вместо да се търкалям по земята щяха да ме отлепят от предното мпс.Изобщо не разбирам тиквениците,дето нарочно застават на криво в лентите,за да не може да се промъкне напред някой със колело,скутер или мотор.Аз имам и кола,че и бус под ръка,градско предпочитам със скутер или мотор да свърша някоя работа главно заради мобилноста,и преодоляване на трафика ако кибича и аз с още една кола какъв е келепира на тия зад мен с останалите коли?Хората из Европа отдавна са прозряли,че двуколесните мпс-та разтоварват сериозно трафика и за това на тях не гледат като на врагове...Основната причина да има толкова много пострадали с мотори е главно неадекватната реакция на автомобилисти най-често.Обратни завои,смяна на ленти без мигач и тн. от са все неща дето не прощават.Карах един сезон спортен 600 кубиков 130 коня мотор в градски условия върви и с 50,налагал съм си да го карам и така ако щете вярвайте мъка си е ама става.Само дето половината гоуфър-и биемдаблюткаджии като видят такова возило и се почва с глупостите,ай се дръпнем как да им обясниш че на първа подминава 120 и 100-така е за под 4 сек....Карам си нормално към Смолян, хубав път любувам се на природата и хубавото време и се появява некой рацер дето мнооо бърза,с тунингована кошница за два и пеесе с изкормен дпф,затапен егр и мнооого коне под капака (поне сто)започва едно сечене на завои мръсна газ само и само да ме изпревари...смях.Не че няма и от страната на мотористите говедца любители на задни гуми,стопита и тн. ама са далеч по-малко от неадекватните шофери на каляски.И още нещо,което малко хора осмислят,за да караш мотор се иска що годе добра физическа форма,колата може да я караш някак си пребит от работа ама с мотора...не става.Отказвал съм на приятели да караме като съм уморен,вдига се врвмето за реакция...не е ок.Иначе призива пази моториста не го разбирам и аз,оцелял съм защото сам се пазя,сложа ли каската ставам невидим,не разчитам на никой да ме пази,правя маневра само ако съм сигурен че ме виждат,предимство не ползвам или крайно рядко.В градски условия карам крайно в защита,между колите само ако са спряли,първи на светофара но между колите не пред тях (ако има място).

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            А ти кАчвал ли се на Симсон ?
            Ускорява бързо като всеки двутактник. С51 даже и до 70 дига...
            После смърдиш до бога на горяло масло...
            За софийски булевард не става.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Да започнем от това че велосипедистът идва от забранена посока. Това не е непосредствено видимо от страната на шофьора и той би трябвало да го пусне.
              Toва не е ли на "Левски" и "Раковска"? Видимо си е еднопосочното отвсякъде.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                Карам и кола .Иначе призива пази моториста не го разбирам и аз,оцелял съм защото сам се пазя,сложа ли каската ставам невидим,не разчитам на никой да ме пази,правя маневра само ако съм сигурен че ме виждат,предимство не ползвам или крайно рядко.В градски условия карам крайно в защита,между колите само ако са спряли,първи на светофара но между колите не пред тях (ако има място).
                С този "алгоритъм" на каране определено не сте сред "доброволните донори", а за рисковите водачи няма голямо значение превозното средство ...........щурият си е щур по генезис.

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                  Това че хората нямат култура да пазят мотористите е факт.
                  Това, че и те не се пазят-също.
                  Тук става въпрос за някакъв единичен случай, при който и да стане птп едва ли би било фатално.
                  Загиват тези с шосейките, които са увлечени от най-големия враг-скоростта. И това, че тук сме се събрали някаква малка част от мотористите, които са наясно с безопасността, нищо не значи.
                  За жалост факторите са много.
                  Голяма част от катастрофите са заради отнето предимство по главните пътища. Да ама ако мотористите карат с до 30-40км "само" над ограничението биха имали време за реакция. Пътищата ни не позволяват прекомерните скорости, които се развиват в масовите случаи. За жалост.

                  П.п участвал съм в няколко обучения за екстремно и контра аварийно управление там с радарите най-добре се вижда как всеки 2-3км разлика дават огромни разлики в поведението на мотора/колата.
                  Пейчев , нема такава бре!Сите са ени и същи и никой ги не брой , дали ти на две ша да минеш!У цел свет!
                  Излагаш се и като модератор и като моторджия.
                  Ако си по банкета -друга риба.Ако си в лентата -кола акула.Къ го ти сакаш , ем да си превозно средство с параметрите , ем да си писалка и да си ръшнеш на воля?
                  Имам много твои колеги , които са на моето мнениее.Вие сте най-уязвимите при тези скорости Тааа, аз ли да те пазя!
                  Ще се опитам ДА ДАМ ГАЗ НА ИЗРОДА , който карам , та а ти покажа - не си толкова бръз , или а та пусна тарикат!?
                  А дръжте се и вие прилично и почнете да оценявате реалността.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Да, но немалка част изобщо не зачитат правилник, светофар, пешеходна пътека, по- нагли са и от мотористите.
                    И с тях за жалост съм съпричастен.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Да започнем от това че велосипедистът идва от забранена посока. Това не е непосредствено видимо от страната на шофьора и той би трябвало да го пусне.
                      Ясене , ти видя ли сфетофар окачен?Може би е и работещ , щом минават колите.Нема десно , нема левостоящ по платното.
                      Фелопедерасистът нарушава правилата за движение!Да беше карал по тротуара , па да си нема яд.Ко бех на местото на каращия засечен автомобил и водичка щех да му сипа на главунгера.Тук нема десностоящ .Има педалист за биене, е...е и т.н.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Да започнем от това че велосипедистът идва от забранена посока. Това не е непосредствено видимо от страната на шофьора и той би трябвало да го пусне.
                        Колата навлиза при зелен сигнал на светофара. Няма как на тези отдясно да им е също зелен(ако приемем, че автомобилът не знае каква е улицата отдясно).

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Защото колистите мрем.
                          Защото и джипкарите мрем.
                          Защото пушачите, пък и непушачите, мрем.
                          Велосипедисти? Вдигам си и лявата ръка, и левия крак, и лявото ухо, за да се престроя за завиване наляво. Отнасям само псувни.
                          Въпросът е "защо всяка година умират в ПТП повече хора от загиналите във войните на Лаос и Кампучия, Виетамите, Газа, Кореите и Сирия, взети заедно", а отговорът е, ЩОТО ТАКА!
                          Щото, преди 100 000 години под краката на мамутите са загивали по 100 ловци за година.
                          Съжителството на повече от два човека на квадратен километър е свързано с понятия и науки като Етика, Морал, Физика, Механика... независимо каква каляска караш. Тези науки са непонятни на 30% от сегашните хора. Проблемът е, че този процент расте. Болшинството от сегашните деца си мислят, че всичко ще се ОПРАВИ с натискане на бутон CANSEL или UNDO или подобни.
                          Животът си е наш, викам да си го живеем. Всички! Мотористи- немотористи; гейове- негейове; пушачи- непушачи; шофьори- нешофьори, ловци- неловци, вегетарианци- невегетарианци.
                          И! Освен да пишем по форумите, да си възпитаваме децата, за да не се появяват теми от рода "Ние бяхме последното свястно поколение" щото това си е самопризнание за нашата простотия.
                          Малко отидох във философките теми, извинявайте.
                          Последно редактирано от Тропчо; 13-05-18, 20:59.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            Ускорява бързо като всеки двутактник. С51 даже и до 70 дига...
                            После смърдиш до бога на горяло масло...
                            За софийски булевард не става.
                            Не , че ми е работа ама наистина не си карал симсон със 90 нали?
                            Щото щеше да знаеш че не смърди повече от "расова" японка 7ма употреба .
                            А по софийските булеварди едно врема са били доста повече отколкото такситата сега !
                            Добра моторетка за времето си - даже безумно добра!

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                              Карам и кола и мотор... (ако има място).
                              Мястото на пътя е толкова , колкото.Всеки е тръгнал нанякъде ,Път и време го натискат , щото си е дигнал гъза по-късно.И може да си позволи да кара по- бърже в ограничение "училище'...А да се вкарате в ред , после ша ревете , а
                              И кой в некъв закон , Ви дава правА да излазате отпред!?Кой на Вазе ви дава права да идете отпреде , да ви газат колите и да се жалвате!
                              А седете си у колоната , шот там си и оставаме.Може ли.
                              Може и с елитарна Гега...
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Мястото на пътя е толкова , колкото.Всеки е тръгнал нанякъде ,Път и време го натискат , щото си е дигнал гъза по-късно.И може да си позволи да кара по- бърже в ограничение "училище'...А да се вкарате в ред , после ша ревете , а
                                И кой в некъв закон , Ви дава правА да излазате отпред!?Кой на Вазе ви дава права да идете отпреде , да ви газат колите и да се жалвате!
                                А седете си у колоната , шот там си и оставаме.Може ли.
                                Може и с елитарна Гега...
                                Колега,нещо се опита да кажеш ма много не ти се разбира,каква елитарност кви пет лева каква гега???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X