Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Пенчо, ако ше спиш по-добре, дай по 50, плацебото не пречи.
    Нищо не разбрах.

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Нищо не разбрах.
      Имах предвид, че и по 50€/квадрат да дадеш е сЕ тая, но ако ще ти е по-спокойно, добре.

      Освен ако не правиш "чудеса" като Тадж Махал примерно, минималните тарифи са напълно оправдани за стандартни неща и някой ден работа с готовите програми. Пиниза е, че хората си слагат подписа, и за каквито и да е пари, трябва да ти сложат заверената документация в ръцете с репликата: Готово. Може да почваш да кОпаш.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Преди три години, 102м2,един етаж с двукратен покрив цената на проекта беше 2700лв. Конструкцията е дървено скелета. Преди Нови хан е

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          На мен ми проектират къща в момента чрез едно бюро в Смолян за къща която ще излезе към 230 квадрата и ценатами е 26 лева на квадрат без ДДС. Оказа се,че някои неща като отпадъци на строителните материали и противопожарната система ще я платя в последствие на строителя, а на архитекта по-малко, но в крайна сметка сумата е същата. Може да е скъпичко, но съм много доволен от качеството и обслужването. Отделно ми придвижват всичко необходимо като документи и договори на место. Инъче аз от 2.000 км да се занимавам ще ми излезе много повече. Отделно ще ми препоръчат строители,които са качествени,както и ми препоръчаха фирма за изготвяне на олекотен метален покрив и връзки в местното кметство. Просто плащане на една сума, не значи нищо / трябва да се гледа,какво се получава за това. Всичко,което като личен избор съм поискал е направено или в последствие напаснато. Много е коректно и вежливо отношението към мен също.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            ... Отделно ще ми препоръчат строители,които са качествени,както и ми препоръчаха фирма за изготвяне на олекотен метален покрив и връзки в местното кметство. Просто плащане на една сума, не значи нищо / трябва да се гледа,какво се получава за това. Всичко,което като личен избор съм поискал е направено или в последствие напаснато. Много е коректно и вежливо отношението към мен също.
            Мммм, аз доста бих внимавал с препоръчаните строители, че да не гризнеш дръвце. В района, за който става въпрос, в момента са останали много малко качествени работници. Повечето читави вече са се изнесли да работят в София или в чужбина.
            За метален покрив читава фирма знам "Киприда" - работят качествено на съответстваща цена. Иначе съм виждал на живо други изпълнители и са ми се изправяли косите ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Всички части , включително и Енергиината ефективност - та бе 100лв само, ми я правиха млади архитекти през 2014г. за ..6,5Евро на квадрат.
              Това без Геодезията - и вертикалната планировка на местото.За нея общо дадох около 650-700лв!Технически на обекта ми беше техник - за 300кинта.Толкова ми беше и строителното разрешително като такса в Общината.Проектите са 9части в три екземпляра.Страшно съм доволен от момчетата, нищо че са Софиянци, бяха много по - точни и скромни от Пернишката организирана прес.. група архитекти-уж приятели и познати, а под 12-13Евро не работеха, е друг ми взе паричките с такт и умение, па и на мен ми беше кеф да си ги дам.Отлична работа - максимално оптимален конструктивен проект с щадящ и разумен желязо-бетонен елемент!
              Пенчо, ако не си строил до сега и не си позапознат - консултирай се с приятели, и внимавай кой и как ще ти направи Конструктивната част!!Там нещата могат да са ти ..меко казано златни, ако не отбираш от туй що ти е нанесъл конструктора-архитект.Това е от мен.
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                ...Страшно съм доволен от момчетата, нищо че са Софиянци ...
                Тва ми харесА !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                  Всички части , включително и Енергиината ефективност - та бе 100лв само, ми я правиха млади архитекти през 2014г. за ..6,5Евро на квадрат.
                  Е да де, ама 2014. А то оттогава много вода изтече в заплатите и заплащането.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Мммм, аз доста бих внимавал с препоръчаните строители, че да не гризнеш дръвце. В района, за който става въпрос, в момента са останали много малко качествени работници. Повечето читави вече са се изнесли да работят в София или в чужбина.
                    За метален покрив читава фирма знам "Киприда" - работят качествено на съответстваща цена. Иначе съм виждал на живо други изпълнители и са ми се изправяли косите ...
                    Е, аз точно Киприда съм избрал и се запознах лично в София с техния собственик.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Налага се да ремонтирам покрива на ловната ми хижа. Прегледах учебника по сградостроителство, но за съжаление не можах да науча сечението на летвите, на които се редят керемидите, разстоянието между тях и на какво разстояние от билото на обшивката се кове най-горната летва. Някой знае ли?
                      Керемидите се "марсилски", някои са правени още през 19 век.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Най-малко 3х5 см. Може и 5х5. А разстоянието между летвите зависи от наклона на покрива.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          По книгите пише 3х5, на практика 3х4 също стават за старите керемиди.Пък и такива се намират по-лесно по складовете. Обикновено са с добре изразени зъбчета.
                          Летвите се смятат за поръчка по 3м.л./м2+фира. Точното разстояние се определя от модела керемиди при монтажа.
                          В момента не те интересува точното разстояние било-летва , то ще произлезе защото керемидите се редят отдолу -нагоре.

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            За старите марсилски керемиди са напълно достатъчни летви 3 х 4 см.
                            Количеството летви зависи от разстоянието между редовете и от броя на мертеците (ребрата), защото снадка може да се направи само върху мертек.
                            Разстоянието между летвите зависи от канкретния модел на керемидите – няма стандарт. То се определя, като се сглобят пробно два реда от по две-три керемиди обърнати наопаки и се измери разстоянието между две аналогични точки на горните зъби. За първия ред летви отдолу нагоре се предвиждат по две летви, които се коват една върху друга. Целта е да се запази същия наклон като на по-горните редове (под първия ред няма друг ред керемиди, който да ги повдига и ако се спести втората летва редът хлътва надолу).
                            Реденето започва от най-ниския ред – този ред е първи. Последният ред е най-близо до билото. Ако не излезе на цяла керемида, керемидите се режат с голям флекс с диск за камък/керамика, като е добре да се накиснат за една нощ във вода. Мястото на най-горния летви се определя така, че капакът да може да захване поне 3-4 см от керемидата. Капаците се замазват с хоросан с добавен малко цимент.
                            При купуването на летвите от складовете трябва да се гледа да не са сивкави на цвят, а при пресмятането да се помни, че обикновено се продават на връзки по 9 летви и най-често вътрешната (скритата) летва във връзката е директно за фира.

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                              ...В момента не те интересува точното разстояние било-летва , то ще произлезе защото керемидите се редят отдолу -нагоре.
                              Керемидите се редят отдолу - нагоре, но летвите се смятат отгоре - надолу. Щото ако керемидите не се съберат на билото, ще трябва да се чупят напреко. Май пропуснах, че покривът е двускатен.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от jkrus Преглед на мнение
                                ... Капаците се замазват с хоросан с добавен малко цимент. ...
                                Годината е 2018 ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X