Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
    Това с общината три пъти го играя, срещу почерпката която им направих само ми казаха че трите имота са ПИ, до двата има ток и вода, но няма канал, ще се отнема за улици но в общината не можели да ми кажат колко и от къде минава регулацията, по скоро ми предложиха новостроящи се апартаменти.
    Пратиха ме в НАГ, там знаели но къде точно не ми казаха. Общината е Триадица.
    За какво черпиш по-точно? Всяка община трябва да има служител с приемен ден ,който да ти каже в конкретната зона какво може да се строи. И да ти покаже нови регуоационни планове-ако има такива. Ако искаш да нямаш глваболия с вик и енерго си вземаш с ток,вода и постройка най-вероятно. Иначе се ориентираш по кабели и инфо от комшии. Ако търчиш с агенции -искай съдействие.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Именно при служителката със приемно време и район ходя, имам усещането че специално не дава пълна информация за имотите. Няма карти няма кадастър. Но аз съм упорита ще науча.
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Зависи какво разбираш под пълна информация. Там трябва да кажат за градоустройствени параметри.
        Паралелно можеш да работиш с агенция и проектант,архитект...
        Едните предлагат другите проверяват.
        С нещо което не разбираш не се занимавай сама.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          С днешна дата влизането във филма "промяна на предназначение" е оправдано само при едно обстоятелство- ако е намерен ХУБАВ парцел, нямащ аналог в района сред вече регулираните. Такава ситуация е нормална в най-близките до градовете покрайнини, но ако говорим за села- там обикновено има и парцели, и къщи за продажба колкто искаш, просто никой не се занимава да ги поддържа на обява, но половината село знае, че "е онова там се продава".
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Парцелите които проверявам са хубави но като Поземлен имот, отговарят на търсенето ни 40% застрояване и 10 метра корниз.
            И са под околовръстното.
            Проблемът идва от пътната регулация, от кметството не ми казват от кой колко се отнема, и от къде ще се отнеме.
            Последно редактирано от Доби; 16-01-19, 14:46.
            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
              Парцелите които проверявам са хубави но като Поземлен имот, отговарят на търсенето ни 40% застрояване и 10 метра корниз.
              И са под околовръстното.
              Проблемът идва от пътната регулация, от кметството не ми казват от кой колко се отнема, и от къде ще се отнеме.
              Доколкото зная - не повече от 20%.

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Доколкото зная - не повече от 20%.
                Повечето планове са направени така че да няма повече от 25%,защото горницата отнета за инфраструктура хипотетично трябва да я платят някой ден.
                На 40% застрояване ,кинт1 и Кк10 м. в момента са нормални даже и за жилищна сграда. Вие каква къща искате да правите?
                Добре де около София няма ли някой колега който да е запознат и да посъветва жената за един ,два...няколко имота докато намери подходящия?
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Така днес се порових в сайта на НАГ, изкарах новата регулация на квартала видях Парцелите, новите им номера и индификаторите, утре следобяд НАГ, има приемен ден и аз съм там.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Зареди се с търпение за утре.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Зареди се с търпение за утре.
                      или използвай платени консултантски услуги. Не мога да помогна, но има хора, които могат.
                      ;-)
                      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Отнетата площ не я плащат, защото ти си им възложител и те са в площта по регулация. Ти имаш полза от регулацията, а стар римски принцип е, че за който са ползите, той гризе и дървото. В решенията пише само "за улици и тротоари се отнемат ххx м2" и това е-плащаш си ги в цената на регулацията и дори в държавната такса са ти включени като площ. При регулациите е така-всичко, ама наистина абсолютно всичко е изцяло, 100% за твоя сметка.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Така днес изкарах половин работен ден, влязох при архитектката отговаряща за квартала, откровено казано нещата с ПИ, не стоят добре отнемат се повече от 25%, верно всичко е сложно и бавно ще вървят нещата но не е невъзможно. Така че правим последни разисквания с фамилията. Консулт с архитект за ориентир за формата на сградата. И слагаме главата на дръвника.
                          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Здравейте.
                            Искам да си построя полукръгъл склад за зърно. размери-22х12 метра. 242 м2. За основа ще се полага чакъл(трошен камък), трамбоване, найлон за хидроизолация, арматурна мрежа, 10 см бетон, и металната конструкция отгоре. Според мен е лека постройка, макар да е на голяма площ.
                            Складът ще бъде в собствен имот-селски двор, нужно ли е да се вземат разрешения, становища, проекти, т.е.-да се мине по целия път като за строителство на сериозна сграда.
                            Че този момент ми е много по-гаден от всичката работа по строителството...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Здравейте.
                              Искам да си построя полукръгъл склад за зърно. размери-22х12 метра. 242 м2. За основа ще се полага чакъл(трошен камък), трамбоване, найлон за хидроизолация, арматурна мрежа, 10 см бетон, и металната конструкция отгоре. Според мен е лека постройка, макар да е на голяма площ.
                              Складът ще бъде в собствен имот-селски двор, нужно ли е да се вземат разрешения, становища, проекти, т.е.-да се мине по целия път като за строителство на сериозна сграда.
                              Че този момент ми е много по-гаден от всичката работа по строителството...
                              Краткия отговор е "да". Друг е въпроса гледайки 1000-дите незаконни какъв ти е стимула да го направиш. Според мен си заслужава, тъй като цялата документация ще ти е едни 5% от стойността на обекта, така че си струва да се направи. Ако имаш нужда от малко акъл- имам известен опит в проектирането на складове за насипни материали. Като цяло е по-добре добре да имаш 1-3 метра бетонни стени и чак над тях стоманена конструкция. Така на еднаква площ ще събереш 3 пъти повече зърно.

                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Благодаря, ще се възползвам, засега само на теория, че финансовите планове рЕзко отидоха у лево.

                                Бетонни стени не смятам да има, нямам нужда от височина. В средата този тип навес е висок 6 метра-не ми трябва нищо повече. А дебелината на слоя зърно което може да се съхранява без опасност от разваляне е нещо като 2 метра. Толкова височина си има, не е нужно повече.
                                Мисля да има бордюр 20 см, и на него да стъпят фермите(дъгите), като ЛТ ламарината застъпва бордюра. Така няма да подлива вода при валеж.

                                Мисля да стане почти същото като това:
                                https://www.youtube.com/watch?v=MQ40rAEgXHs Започва към 2:30. Украинеца разказва за конструкцията, и ме изненада с размера на профилите за фермите-30х30х2, и 20х20х2 за диагоналните пръчки. Обаче като гледам-не е никак кекава конструкция.
                                Само дето при мен входът ще е в средата, на дъговидната част, просто така позволява терена. Измислил съм го как ще стане, ама нали там-финансите...
                                Последно редактирано от Кольо; 15-02-19, 07:14.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X