Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може би най-загубената машина, която съм си купувал. С тоя малък диск си е мъка. По-добре изчакай да пуснат лентоотрезната! С нея се родих.

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Към питането за малките дискчета76Х1,0Х10мм. Освен лидълските се намират и на bosch. към 10лв. пет бройки.

    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      С лентоотрезната успяваш ли да отрежеш нещо право, защото аз не успях и я върнах. Взех я за разнасяне, понеже е лека, но стойката и е тенекиена и се кълчи докато реже.
      Имам хубава италианска, но е поне 50 кила и сам ми е тегаво да я разнасям

    • Veselin Monkov
      Veselin Monkov коментира
      Редактиране на коментар
      Разбира се, щом я хваля. Ще се повторя, че на всеки трябва да е ясно, че машини от бакалията няма как да ти дадат супер точност (като Фесто примерно), защото са създадени за домашно непрофесионално ползване. Чудех се какво правих с нея и се сещам само за преправянето на люлката на един циркуляр за рязане на дърва в плъзгаща се каретка. Може и срезовете да не са били перфектно прави, защото не съм професионалист, но на око нямаше нищо криво, което да ми е проблем при заварките.

  • Интересна работна лампа се появи в Германия, работи с батерии Х20 и Х12 Team, на снимките гледам има адаптер от 20 на 12 волта на седмата снимка https://www.lidl.de/de/parkside-akku...geraet/p370329 . Само не схващам зарядното с кабела на осмата снимка за какво е?
    Интересен е и пищова за горещ въздух на батерия https://www.lidl.de/de/parkside-akku...geraet/p370325 .

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      И аз мисля че не е мислено да зарежда.

    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Пуснах го през Гугъл преводачката и пише че работи и от контакта, та това с кабела вярно май е трафче.

    • alexalex69
      alexalex69 коментира
      Редактиране на коментар
      Предимството на лампата е че работи на сменни батерии , когато си купувах моята макита , това беше едно от предимствата заради което я купих . Понеже беше с хибридно захранване , махнах веднага кабела .

  • Един въпрос тук за да не отварям нова тема. Има ли патронник за дрелка, който да може да се завие на ъглошлайф?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • kra_kra
      kra_kra коментира
      Редактиране на коментар
      Ъглошлайфите вече са с регулиране на оборотите, смятам, че няма да е проблем.

    • Никола
      Никола коментира
      Редактиране на коментар
      Има такива патронници купувал съм от практис за един дивак да си гледа гъби...

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      И аз си търся. За сега само в Китай съм намерил.

  • Не знам ква ти е идеята, но има ъглови бормашини.

    То и ъглови приставки има.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Мъча едни дупки в кофти място.
      Засега ползвам ъглова приставка ама не и остава много .
      Мисля да пробвам с ъглошлайф, предполагам ако има такива патронници няма да са повече от 20 лв.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Бормашината има понижаваща предавка - повече въртящ момент и обороти 2000-3000.
        Ъглошлайфа има повишаваща предавка - по-малък въртящ момент и обороти 11 000-12 000.

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Аз не съм съгласен за повишаващата предавка на ъглошлайфа и при него е понижаваща. Не се сещам за елинструмент с колекторен двигател с повишаващ редуктор. Само оберфрезите,правите шлайфове и дремелите са без редуктор,приводът е директно от ротора.
        Последно редактирано от mitko 53; 15-03-21, 05:54.

      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Прав си - предавката и на ъглошлайфа е понижаваща! На един "разпилян" модел предавката е с коеф 3,1.

    • Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
      Мъча едни дупки в кофти място.
      Засега ползвам ъглова приставка ама не и остава много .
      Мисля да пробвам с ъглошлайф, предполагам ако има такива патронници няма да са повече от 20 лв.
      ГОтови на дали ще се намерят. При чичко стругар можеш да си направиш преход и да пробваш. Но бих бил много предпазлив, ама МНОГО

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Оригиналната резба на нашите патронници беше нещо 13 мм UHF . Някъде из шкафовете имам такива метчици .

      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        И аз мисля, че имам някъде, не е драма да се направи и на струга, че дори и по-лесно би било с патронник на конус. Но аз все си мисля, че има достатъчно измислени решения и не е необходимо да тестваме живота си с домашни изобретения, които се въртят с 7 пъти по-висока скорост от предвидената по чертеж

    • Да споделя и моят експеримент с ъглошлайф - бормашина. Купих най- евтиния, китайски, ключов патронник с резба 1/2 UNF 20 , хванах го за плътната част в менгемето и последователно , директно без разпробиване, го прокарах първи и втори метчик М14. Ползвал съм го с ъглошлайф Спарки М1200Е на минимални обороти. Но както споменават по-горе няма мощност на ниски обороти, ако ъглошлайфът е с константна електроника може би ще бъде по добре. После си накупих ъглови приставки за пробиване с бормашина,та бих казал че е по разумно за употреба. Недостатък е че патронниците на тези приставки не хващат свредла над 10мм.

      Коментар


      • Да попитам тук, моторната дърворезачка на парксайд някой забелязвал ли е да има теч на масло от веригата. кастрих малко клони в събота и забелязах,че там където я поставям се образува локвичка . Не е изтекло повече от 10мл, но не ми се струва нормално.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          MS280 e машината

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Маслото е това, което беше в кашона, някакво био масло. То като свърши е ясно,че ще взема м10д. .Дано с него намали теча. Иначе е пушка машинката , доволен съм.

        • maystor
          maystor коментира
          Редактиране на коментар
          Туй мАсло, дето е в кашона, въобще не е за веригата. Там се слага диференциално.

      • Иначе аз ходих въпреки колебанията до магазина за винтоверта. Мисля, че за тези пари се преглъщат всякакви недостатъци! Батериите са с 6 месеца гаранция, зарядното с 3 години, машината с 5. Патронника не пише каква марка е, но е много качествен и е сравним с този на Девалта! Малко по-тежък е от очакваното, но е компактен. Предната част с редуктора е пластмасова, въпреки че изглежда като метална. Батериите са лекички, самата машина тежи. Превключвателя м/у предавките понякога застава в междинно положение и се налага да развъртиш патронника чрез спусъка за да "захапе", мисля че е нормално. ЛамБата е малко мижава, но то на това разположение там, и по силна да е пак няма да има файда, щото самия патронник сенчи. Мекото "куфарче" създава вид на скъпа машина. В комплекта има 2 х 10бр свредла, едните за метал, едните за дърво и цял комплект битове. Хич да не са читави са минимум по 10лв/бр, което автоматична прави машината 100 кинта с 2 батерии и зарядно.
        Още довечера ще го поразвъртя из обекта да видим как се държи, мисля че ще му намеря работа.

        В "нашия" лидъл имаше само 3 броя.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-9558cc2fa4eeae1b06d11b34f8c1c8ea23923dcd62dbe24bd85723c927148f3d_140f32a2.jpg
Прегледи:901
Размер:503.5 КБ
ID:6720370

        Коментар


        • travelling
          travelling коментира
          Редактиране на коментар
          Тези "хич да не са читави" накрайници аз ги броя по 0 лв и право в коша . Дано батериите да карат повече от 6месеца, че иначе си е набутване .

        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Краси, ами не е баш така! Аз например ползвам лидълски накрайници на OWIM, които са 15-тина лева за кутийка. Цената предоволно отговаря на качеството. Е разбира се, че се налага след 2- кутии винтове да сменя Т15 или Т20 накрайници например с насипни на wera, щото другите хич не издържат и колкото лидълските, но съпоставимо на кутия с пълен комплект битове за 15 (понякога и по-малко) лева, а едно битче Wera е 3,50 и хич не издържа 5 пъти колкото другите.
          Пак казвам не съм рекламно лице на фирмата. Има неща дето стават и такива дето не! Имам и съм имал и от двете. Най-важното е гаранцията, без оклончиви мрънкания, "по вина на ползващия", ама то било оцапано или нещо от сорта. Носиш в магазина и веднага ти дават ново или го взимат за ремонт и след седмица-две ти изпращат ремонтираната или нова машина до адрес БЕЗПЛАТНО!
          А относно винтоверта - безчеткова машина с това качество на изработка, с две ЧИТАВИ батерии, които ако пръдне някоя можеш да си вземеш от зеленчука за 15-20 лева чистак нова, 50W зарядно, куфарче, 3 комплекта от гореспоменатите и 5 години гаранция, просто НЯМА аналог! НЯМА!
          Не агитирам никого, обективно обяснявам фактите. Имам машина за 6 пъти цената на тя, наистина е перфектна и повече няма какво да желая от нея. НО дойде без гаранция, щото ми я внесоха от навънка! Една батерия струва колкото целия комплект от лидъл. Нова батерия се купува САМО от официален дилър, щото иначе е наводнено с ментета и дори се твърди, че оригиналните батерии за нашия пазар, не са като вносните! Така, че обективно погледнато тия 100тина лева за лидълския 12V винтоверт струват по-малко от това което получаваш.

          И все пак да не забравяме, плод-зеленчука се зарежда с хоби ориентирана техника, която за домашния майстор, човек във временно строителство, малка занаятчийска работилничка. Който вади едни пари от заниманията си е престъпление да не работи с най-доброто, а да си причинява горчив вкус от ефтинджос ментаци.

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Накрайниците за импакт в отделна кутия са много добри. Ако пуснат, пак бих си взел - ей така да има резервни. Бяха към 17лв по спомен.
          Обаче от тия, дето ги слагат към машините, досега съм попадал само на боклук.
          От батериите засега нямам никакви оплаквания, но аз не ги ползвам всеки ден.
          А мекия "куфар" не пази инструмента и само събира прах и мърсотия.

      • Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        И архивирах някъде пендулата. Което ме сеща - m_markovski мога да ти я дам за 80 лв, което май беше към половината от цената и.
        Цената на новата е 115лв.
        Имаш лично да не разводняваме темата тук.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Иначе аз ходих въпреки колебанията до магазина за винтоверта. Мисля, че за тези пари се преглъщат всякакви недостатъци! Батериите са с 6 месеца гаранция, зарядното с 3 години, машината с 5. Патронника не пише каква марка е, но е много качествен и е сравним с този на Девалта! Малко по-тежък е от очакваното, но е компактен. Предната част с редуктора е пластмасова, въпреки че изглежда като метална. Батериите са лекички, самата машина тежи. Превключвателя м/у предавките понякога застава в междинно положение и се налага да развъртиш патронника чрез спусъка за да "захапе", мисля че е нормално. ЛамБата е малко мижава, но то на това разположение там, и по силна да е пак няма да има файда, щото самия патронник сенчи. Мекото "куфарче" създава вид на скъпа машина. В комплекта има 2 х 10бр свредла, едните за метал, едните за дърво и цял комплект битове. Хич да не са читави са минимум по 10лв/бр, което автоматична прави машината 100 кинта с 2 батерии и зарядно.
          Още довечера ще го поразвъртя из обекта да видим как се държи, мисля че ще му намеря работа.

          В "нашия" лидъл имаше само 3 броя.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-9558cc2fa4eeae1b06d11b34f8c1c8ea23923dcd62dbe24bd85723c927148f3d_140f32a2.jpg
Прегледи:901
Размер:503.5 КБ
ID:6720370
          Да допълния, батерията издържа повече от очакванията ми, а предполагам, че не е била заредена на максимум. Покри изцяло очакванията ми! Много съм доволен. Единствено теглото му ми се струва една идея повече, но пък ако сме привърженици на една максима от миналото - щом тежи, значи има истински части си е идеален. Плавният съединтел е просто перфектен! Имах нужда точно то такава междинна машина. За дребни винтове, пробиване на по-финни отвори и тнт, без да бъде бавна като ръчната отвертка, нито пък рязка и бърза като 70Nm-овия Девалт. Препоръчвам го с двете ръце. Единствената ми забележка е към ламБата и то не толкова към интензитета и на светене, а повече към гадния ужасен и противен мега студен цвят на дИодА. За цела си поръчах супер браЙт с гоУем чип иДйот, на 4000К с диаметър Ф5. И когато нЯвга дойде ще го ашладисам на парксайда.

          Мойте 5ст. Само да кажа, че не съм рекламно лице на плодзеУенчука. Ако някой знае как да се докопам до предоставяне на инструменти за тестове - черпя бира . Ааа и после машините да си остават за мен де

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            И като стана и се изпикая пак няма да ида на опашка.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Търтьо, в 6 съм 1 час след ставането, изпил половин кана кафе и отхвърлил всички снощни служебни имейли, а ти не се подигравай с по-възрастните, че посоката е една - и ти натам отиваш

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Не е в това въпроса. Аз ставам в 0630. Обаче абсурд да се строя в 0700 пред някакъв магазин.

        • Някъде напред се говореше за рекламаци и подобни.
          Ами плод зеленчука е много напред и затова ще има клиенти в този клас .
          За пример, купих китайски 20 лед крушки, 4 лед пури и една външна лампа с датчик , от "известна" марка в България . Ами за 1 година - 5 крушки фира и лампата 2 пъти гори. За всяка рекламация трябва да пращам продукта за моя сметка до голям областен град, ами не излиза сметката . Цената става повече от маркови такива продукти .
          Та плод зеленчука в това отношени си е върха .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Друго, че плод-зеленчука знае каква марка и стока продава и не можеш да идеш да им "върнеш" нещо, дето е купено от друг магазин.
            Пример: връщал съм нехранителна стока без касова белжка - на момента сменят.

        • Какво мога да ползвам като препарат за ултразвуковата ваничка на silvercrest? За протези има някакви специални таблетки, но не намирам нищо за по-качествено почистване на монети или самобръсначки.

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Според предмета за почистване и предполагаемото му замърсяване - всичко като чиста вода, вода със перилен препарат, вода със спирт, вода с оцет, вода със сода, ако си смел и вземеш пожарни мерки - може чист спирт или бензин. Имай предвид че ваничката се нагрява и опасността от горящите течности силно расте. Вместо бензин може перхлоретилен ама трябва да си го изпросиш от някое химическо чистене, той не гори.

        • Новата батерия Х20 , 4Ah(IAN346159) която ще пускат скоро при нас е вече с 3 години гаранция(на стр. 50-51 в упътването) https://www.lidl-service.com/static/.../346159_BG.pdf .

          Коментар


          • Мисля да заменя чупещата 5Нм отвертка с лилавия 10Нм верт? В упътването не видях до колко може да пробива.
            ПП: Но защо е лилав

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Коментар на жената "Я, Лидл да не са пуснали серия дамски инструменти?"

            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              И моЙта така реагира

            • mdim
              mdim коментира
              Редактиране на коментар
              Тези ги гледам от доста време, по-розовички са, ама знам ли как ще реагира, ако и ги подаря. Има ги в един-два бг сайта:


              https://www.google.com/search?q=exto...hrome&ie=UTF-8

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 6 потребители онлайн. 4 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X