Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Другата седмица в Лидл ще има много аксесоари за правия шлайф. Някой ползвал ли е определен вид, че аз ползвам едни четки куча марка страхотни вибрации с тях? Дискове 125мм отново ще се запасявам то е ясно.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Купувах преди две години от тези розовите абразиви, над четвърта степен на оборотите почва сериозно да вибрира шлайфът с тях, та не са кой знае какво, но за тези пари толкова.

    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      Розовите са ужасно криви и понеже са твърди без диамантен изравнител са неизползваеми според мен. След рендосване с диамант работят.

  • А как са "диамантените дискове", ако сте ползвали от предни продажби? Предстои ми рязане на фуги в бетон и разкрояване на гаранитогрес, та дали да ги заприходя?
    Бих бил благодарен и на мнение за сгъваемите стойки.

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Аз купих една кутия диамантени. Не стават за чеп за зеле.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Рязане на бетон без претенции за прецизност - ами реже

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвах на мрамор и технически камък - пълна скръб.

  • Благодаря!
    Не ми е за сефте, пък и си пазя инструментите. Да, ще го режа(греса) с малката макита, че е лекичка и добре ляга в ръката. Бройките са малко, та полека-лека и с внимание се надявам да не се изложа.
    Не те разбрах напълно, освен за бетон, препоръчваш ли дисковете и за греса? Вярно, че са на сектори и вероятно ще нащърбват, но пък малкия диск е гладък и трябва да се справи по-добре.

    Коментар


    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      Купил си шлайф макита, колко лева е разликата между хубав диск и лидълския ? Да сложиш хубав консуматив на евтина машина е по-вероятно да свършиш работа от обратното. Ако са криви всичките на Чавдар може да се е паднал по-малко крив,на теб какъв ще се падне
      Това е магазин за цени, не за качество, при това цени с опашка 99 .
      Последно редактирано от travelling; 11-12-20, 01:36.

  • Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
    ...
    Не те разбрах напълно, освен за бетон, препоръчваш ли дисковете и за греса? Вярно, че са на сектори и вероятно ще нащърбват, но пък малкия диск е гладък и трябва да се справи по-добре.
    Нямам си толкова вяра, че да режа гранитогрес на ръка с флекс. Поради което не съм използвал диск от този тип, още по-малко парксайдски, за такива цели. Грес съм рязал с машина и диск специално за целта.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • То сегашния акъл ако го имах преди 15-ина години, щях да си взема машинка за мокро рязане и да я карам с дискове за целта. А то едно ремонтче уж за последно, друго, трето... и доста плочки ми минаха през ръцете. А сега захитрях и ако е нещо по-голямо си плащам като поп, но за по-малки площи на вилата се хващам(засега) .

      Коментар


      • Ползвам и аз машина с рязане във водна баня, но определено по щърби от ъглошлайф и диамантина за фаянс. В момента режа с ъглошлайфа и някаква полска диамантина, нещо вулкан беше, не си личи логото, за двадесетина лева, много съм доволен. После шлайфам среза с черечахи последователно Р50 и Р200. От лидълските комплекти за ъглошлайф мога да похваля подложката с велкро, много добре балансирана и не вибрира. Купувах някакви на Райдер,Ф115, нещо ужасно, на флекса му се развиха винтовете от вибрациите.

        Коментар


        • От Райдер може да използвате само сянката, и жицата, за канап. И на враг не пожелавам нищо.
          Камъни с флекс - все едно с каква машина - само ако верно знаеш за кво става дума, и ти тръгва ръката лесно. Иначе е лошо. Слабата машинка отива на буклука, силната те праща в Пирогов.

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Минали са ми през ръцете сигурно десетина малки шлайфчета боклучави - райдер, айнхел, мухлер, грийн туулс, другите въобще не съм им запомнил имената.За парите си райдера е по-добър от айнхел и другите боклуци от бакалиите, но толкова.Иначе е боклук безобразен, старият ми елтос ги надживя всичките.Ползвах ги предимно за работа с телена четка тип камбана, понеже бие много и ми е жал да разбива лагерите на хубавите ми машинки.Единият изрони редукторната кутия, другите все ротори, за лежерна работа с тънък диск що годе стават.Сега имам два броя спарки, един бош, един ветерана на елтос и една макита, другото е на въздух.За изброените нищо лошо не мога да кажа, много работа са свършили, но макитата в сравнение с останалите е светлинни години напред.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Пробвайте и Фейн.
            Страхотни машини са, да не кажа от най-висок клас. С такива работехме в Sunsystem, нищо друго не устисква на тамошния зор. Ни Бош, Ни Макита, Нито каквото и да е друго.
            Машинките топят диск след диск, след иск, след диск, и ако не им срежехме кабела с някой мантел паднал на ръб върху самия кабел-няма защо да ходят в работилницата. А виждаха наистина много работа.
            Ако някога ми потрябва наистина професионална машина-Фейн е марката.
            Засега се оправям за гаражна работа с каквото имам под ръка.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Ако говорим за такова натоварване, за мен марката е флекс,мисля че и те като елка и ксерокс не се нуждаят от реклама.
            Иначе фейн,фестуул, девалт, милуоки, хилти, атлас копко, аег според мен все биха издържали, но както винаги хубавото и евтиното са на различни щандове.

        • За стойките , пак да попитам. Няма значение за или против, все ще ми е от полза.
          Благодаря!

          Коментар


          • Здравейте, търся пистолет за горещ въздух от Лидъл. Във Варна някой ги е изкупил на едро. Лидъл правят инвентаризация и не изпращат.
            Молбата ми е, ако някой може да ми купи. Аз няма да остана длъжен. О899деветосем16О8 за връзка.
            Поздрави
            Последно редактирано от skitnik; 17-12-20, 14:09.
            I get High by going Down

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              0899014О8О, звънни като си там ако има, че съм поръчал на още 2-3 приятелчета да проверяват и просто да не стане дублаж!
              Искам 2 бр иначе за мен

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              В лидъла на Алабин няма, момъкът каза че още сутринта са свършили ...... аз затова, в такива случаи се зареждам в 7 без 5 пред магазина.... Ето, отсега ви казвам, че другата събота ще има ударен винтовертот черната им серия - навийте си будилниците.

            • skitnik
              skitnik коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря на всички отзовали се.

          • Къф е тоз пистолет? Че не го виждам на сайта.
            довечера ще ходя, да хвърля едно око
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              няма го, даже и флекса го няма вече, но в брошурата ги има и двете

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Ясно, значи са ги прибрали и ги няма.

          • На мен пък не ми е ясно защо трябва тези уреди да са точно от Лидл...
            Уреди с подобно качество и съответно подобна цена има на пазара колкото щеш.

            За не знам си кой път се убеждавам, че това психологията е велика сила с огромни възможности.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              не е само това, ето например сутринта си взех шлайфа и малко дискове за село, сканирах касовия бон и Йончев ми върна 25% още следобяд.

            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              я Я , не можах да схвана връщането на проценти от кого и за кого и в каква чест

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Иван бъзика Вени.
              И двамата са и прави и криви де.

          • А пък аз нямам оплаквания от техните инструменти за сега поне.Не ги използвам по "варварски"начин разбира се,с нетърпение чакам ударния винтоверт другата седмица.За цената си е супер добре,работил съм няколко дни с такъв и си свърши работата безгрижно.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              И аз имам две-три техни неща. Също нямам оплаквания, но и не ги експлостирам яко. Ако ги напъна както в някоя фирма в които съм работил-ще издъхнат за няколко дни.
              За гаражна употреба са си ОК.

          • Манията е елементарно - реална гаранция плюс изкуствен дефицит.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Импакт драйверът Performance от събота май е единствената далавереста оферта от деветте машини Performance които пускат на запад. Тука , гледам само три ще пуснат, драйвъра, зегето и ударния винтоверт. Винтоверт е във версията с две батерии 2Ah ,бавно зарядно и някакви свредла,рулетка,макетен нож и прочие глупости, в Германия цената е сериозна. Аз чаках сабления трион, но виждам ще се размина и тази година. От другата седмица съм харесал стойката за бормашина(тази от 25лв), някой ползвал ли е подобна? Абсолютно същата(пак на kwb) я гледам в друг сайт за 34 лв.
              Последно редактирано от mitko 53; 17-12-20, 19:33.

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Чак толкоз точност не гоня, но понякога при дупчене на стена за винтове- шпилки, на око после шпилките седят накриво като ги завия в дюбелите. Предполагам отворът на гривната е стандарт за бормашини и перфоратори Ф43 мм.

              • Lutchezar
                Lutchezar коментира
                Редактиране на коментар
                Ако аз си харесам нещо което не идва тук си го плащам с PayPal в немския лидъл и с Габко идва тук след около 10 дена. Ако толкова си му мераклия на сабления трион, си го поръчай, другото е да го дебнеш в Румънско когато го има или ако имаш хора които да ти го пратят като го купят и изпратят от другите онлайн магазин на Lidl.

              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Четох някъде че гаранцията не важи вече при нас за неща купени от Германия.

            • На Лидал едно им е хубаво. Връщаш строшен и ти дават нов, без хиляди уговорки. Това докато е в гаранция, де.
              Аз така строших три къртача, ама на последния беше изтекла гаранцията.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Аз прецаках лазерния нивелир с кръстосани линии. След едномесечен престой ,онзи ден,ми го смениха с новия модел. Иначе и моят къртач мина през подмяна.
                Последно редактирано от mitko 53; 18-12-20, 04:22.

              • Veselin Monkov
                Veselin Monkov коментира
                Редактиране на коментар
                Не съм убеден. Веднъж не ми приеха една брадва, защото бях закъсал една гума на дръжката.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X