Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Обещаното клипче. Снощи си правих центриращи втулки за джантите, та беше удобен момент.
    Гайките се стягат с това:
    [ATTACH=CONFIG]998079[/ATTACH]

    И с Einhell-а се отвиват така:


    Най-дългото ми "тропане" с тоя дивайс е било на другата ми джипка, пак на задна гума. Не бяха пипани много над година, не са мазани с нищо, и съответно имаше доволно количество окиси. Около 10 секунди. На "прясни" гайки като тия (последно отвивани преди 2 месеца), чука преко сили 3 секунди, както ще да ги стягам с въпросния ключ.

    Все пак следва да се отбележи (както се вижда и на клипчето и на снимката) че гайките на са конусни, а с плоско чело, с шайба. И на двете ми теранота са такива.

    ПП: И батерията е на нещо като 30-50%. На чисто заредена батерия е даже по-добре.

    ППП: Спрочем много съм доволен от ключа за джанти на снимката. Купен е от "Фантастико" случайно. Един допълнителен камък май за 7-8лв (щото оригиналния не беше моя размер - разбраемо) и стяга и отвива много по-добре и лесно от всяка кръстачка, и на всичкото отгоре се сгъва и се намества много по-лесно в някой ъгъл, спрямо кръстачката. Здрав е - скачано е върху него за отвиване на гайки пак на терано, при това много упорито, от мен (85 кила) и собственика (изглеждаше да е с поне 10-ина повече). Нула поражения. За такъв ширпотребски дивайс си е направо удар в десятката. Забравих за всякакви кръстачки.
    Ключа изглежда интересен
    Аз се сдобих с гайковерта на кабел.
    Стягам с динамометричния ( така ли се казва не знам ) , пак от лидъл , на 200 нютона и се отвиват почти без тракане , както при теб .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Ключа изглежда интересен
      .
      Ключа го има на всяка по-читава бензиностанция.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Имам няколко покривени от време оно, от леки автомобили. И един добър, но струваше доста даже на Илиянци, пак тогава. Удобен е, да.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Имам няколко покривени от време оно, от леки автомобили. И един добър, но струваше доста даже на Илиянци, пак тогава. Удобен е, да.
          На мен ми писна да търкалям кръстачка из багажника, та пазарувайки манджа си купих и ключ, без особени очаквания откъм здравина. Знам че не е екзотика, но никога не съм се сещал да търся целенасочено. Щом ме издържа да скачам трупешката върху него за отвиване на 6 гайки, при това без никакви видими поражения или изкривявания, явно ще си го ползвам дълго и щастливо. Цената му със сигурност е била под 20лв, с камъка (комбиниран 17/19 който както казах не ставаше за мойте гайки, които са 21 или 22).
          Последно редактирано от sparkybg; 17-10-19, 13:35.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Тези всичките бяха с по 2 двойни вложки, общо 4 размера. На практика и сега са използваеми, поусукани са им квадратите. По- удобен е от кръстачката, особено в началото и края на операцията, като вдигнеш гумата съвсем. За в багажа да не говорим.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Впрочем, аз съм споменавал и друг път, ама ако на същата машина при същите условия сложа удължител (дори късия) и вложка от гедоре вместо тая на клипчето (обикновена дълга вложка, но шестогранна, а не от разните други видове), разликата е драстична. С дълъг удължител още по-драстична.

              А комплект ударни камъни още не съм си купил - само няколко вложки имам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Имах електрически Райдер в комплект с 4-5 камъка. На един и същ болт там където с камък от гедорето само трака безпомощно, с ментаците от комплекта ги развива на "ура". Доста са по тежки(по дебелостенни и с малко по дълги) и по стегнати стоят върху главата на болта и на квадрата (докато не навъртяха малко служба)
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Понеже Roninn беше любопитен за сравнение на лидълския импакт и De Walt, излезе едно клипче(не е на франсето) https://www.youtube.com/watch?v=DSS5UehusrY . Напълно достойно се представя лидълецът, ако Де Уолтът е истински де, че аз ги не разпознавам, но знам че е пълно с ментета. Каква е тази бялата вложка на 5,40, пише speed X2.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                    Понеже Roninn беше любопитен за сравнение на лидълския импакт и De Walt, излезе едно клипче(не е на франсето) https://www.youtube.com/watch?v=DSS5UehusrY . Напълно достойно се представя лидълецът, ако Де Уолтът е истински де, че аз ги не разпознавам, но знам че е пълно с ментета. Каква е тази бялата вложка на 5,40, пише speed X2.
                    Мерси за клипчето.Деволта е с 20% по слаб от лидълския,деволта също е с 1.3 батерия срещу 2 -ка на лидълския.Тук си проличава истинския боец в клас Профи ...

                    Аз го имам този модел ,както и модела с 205 нютона,в девет часа от Спиди ще взема още един нов модел импакт на макита ,по слаб и дребен ,но се надявам да не ми чупи битовете.
                    Последно редактирано от Roninn; 19-10-19, 06:59.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • Излезе някаква ориентировачна цена на ленторвза в чешкия лидл https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Ko...-A1/p100268004 , връзва се около 240 лева, там с тяхната си доставка, но нашите сигурно ще обдуят цената на 300. Доста и се чудя на тази новост, но май ще си карам с ъглошлайфите,сабления и отрезната машина.

                      Коментар


                      • Матрикса в Баумакс е по добрият вариант но и е на двойна цена

                        Коментар


                        • Ето и цената вече в евро https://www.lidl.it/it/p/sei-fai-da-...metallo/p30597 . Поразрових се за цени на консуматива, много скъп се връзва, в някои случаи близо половин цена на лидълския ленторез https://old.tashev-galving.com/searc...r_28=1140|1140 .
                          Последно редактирано от mitko 53; 22-10-19, 06:35.

                          Коментар


                          • Ленти може да се вземат и от Технолес Габрово и от др.
                            Цените са приемливи.

                            Коментар


                            • За тези ли става въпрос http://www.tehnoles.com/products_cat...=58&&cat_id=35 ? Може да звънна да питам за цената на размер 1140.
                              Иначе излезе машинката и в Румъния https://www.lidl.ro/ro/p/product-rec...u-metal/p28412 , 225 лева се връзва .

                              Коментар


                              • Да за същите имаше и още едни но трябва да ги потърся как бяха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X