Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    Някой тествал ли е кабелите за подаване на ток?
    Знам, че са с алуминиева сърцевина, но ми трябват за бензинова малолитражка.
    Миналата година взех кабели. Да, алуминиеви са, но са реални 25 кв. мм. сечение (което отговаря на 16 кв. мм медни). Щипките са средна хубост. Цената беше такава. Подавал съм ток на колега с Терано 2.7 и няма проблем.

    Не знам дали тези за същите. Ако са същите, то за тази цена няма да намериш по-добри.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Да не се повтарям...

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Да не се повтарям...
        Аз те разбирам. В джипа си возя едни истински медни. Но тея все на 1.0 бензин трябва успеят да дадат ток.

        Само да има налични ще взема едни
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Аз те разбирам. В джипа си возя едни истински медни. Но тея все на 1.0 бензин трябва успеят да дадат ток.

          Само да има налични ще взема едни

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            ... Само да има налични ще взема едни
            Недей! По-добре вземи още едни медни.

            П.П. Понеже се говори от опит - сигурно има няколко модела. Нашият се оказа с нещо около 6 квадрата и баята изолация, която създаваше илюзия за дебело жило. Още при първото подаване на ток щипките станаха червени а Опел Астра 1.4 бензин не можа да запали от черокито.
            Последно редактирано от коко келеша; 01-10-19, 22:43.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Re: От: Re: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Няма, Ванка, един приятел е млад меринджей за околията и рече, че няма...
              П.П. с тебе кога ще се запознаем на живо? ; )
              Абе остави ги меринджеите разходи се и ще видиш
              Иначе за виждането .. има ми контактите в профила
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Моят опит показва, че с достатъчно търпение и с 6 кв. мм се подава ток. Ама от тия неща ми писна и сега ползвам лидълска батерия.

                Вадя страшните жици от УАЗа само в краен случай, т.е. над 3-4л атмосферен дизел дето нямам сгода да го дръпна с въже.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Отиваш в магазин за кабели и си вземаш 2х3м 10 или 16кв мм кабел. Обаждаш се на асен от АИГ да ти даде щипки и забравяш за този проблем и въпроса стават или не стават .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Аз съм доволен от кабелите, давал съм ток на различни коли.
                    Последно пробвах с едни ментаци на един съсед, че моите бяха в другата кола и чакахме половин час докато започна да се случва нещо.
                    Лидълските на колега астрата 1.6 бензин я запали след 10сек чакане.
                    Hyundai Galloper 3.0 V6

                    0885 44 60 16

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Да, алуминиеви са, но са реални 25 кв. мм. сечение (което отговаря на 16 кв. мм медни)..
                      По всички правила,25 кв.мм алуминий,отговаря на 10 кв.мм мед.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Отиваш в магазин за кабели и си вземаш 2х3м 10 или 16кв мм кабел. Обаждаш се на асен от АИГ да ти даде щипки и забравяш за този проблем и въпроса стават или не стават .
                        Миналата неделя ми бяха останали медни парчета кабели и си пуснах дублираща маса към двигателя директно от клемата на акумулатора,се оказа че оригинално е 16 квадрата.Та 10 и 16 квадрата е малко за кабел дълъг 4 метра.Понеже имам и парчета 35 квадрата ,заделих две по пет метра и чакат щипки някой ден.

                        В случаите в които ми се е налагало и не са ми били под ръка,съм ползвал тези от електрожена,само трябват двама души.Те са 35 квадрата.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          10 кв.мм. мед не са никак малко и с хубави щипки са по-добре от всичко по магазинната мрежа. С 16 си е доста по-добре, иначе мойте са 35 и все едно си монтирал нов акумулатор на непалещата кола.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Интересна бормашина пускат комшиите https://www.lidl.ro/ro/p/pentru-mici...ercutie/p27555 . Копчалъкът за оборотите е отгоре, а металният патронник май е едновтулков, което значи че има шпиндел лок на вала,като на винтовертите. Много отдавна,поне 6-7 години, не беше излизал двускоростен модел. Откакто ми гепиха Спаркито се ослушвам за компактна,двускоростна, но нещо ценово не ме кефи,над 100 лева излиза. Иначе имам BUR2-350E и BZ16, ама големи боздугани са,тежки и обемисти. Скоро гледах,май в Практикер, някакво Део за около 80.
                            Последно редактирано от mitko 53; 02-10-19, 05:15.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              10 метра/общо/, 10 кв.м. меден многожилен,червен и черен изолирбанд,червен и черен шлаух по два метра за разкош, и плътни масивни щипки-без огънати тенекии/колкото и да е дебела тенекията/.
                              Това е повече от достатъчно. Дизелак върти все едно че си прехвърлил акумулатор, а не че си на кабели.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Тази бормашина на първа 15000, на втора 54000 оборота. Става и за фрезоване ;-)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X