Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ukomp Преглед на мнение
    Благодаря,а какво е DTR.
    Техническа и експлоатационна документация. DOKUMENTACJA TECHNICZNO-RUCHOWA
    http://ekoenergia.eu/pliki-do-pobrania/
    Последно редактирано от Валтер Желязков; 22-02-21, 16:16.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877207222

    Коментар


    • Благодаря ти колега ,жив и здрав да си.

      Коментар


      • Имам горелка Еco 25kW с контролер SKZP-02 (благодарение на ag ro). През
        зимата къщата се ползва инцидентно за по някой и друг ден. Проблема е известен
        - тъкмо се затопли и трябва да си тръгваме. Иска ми се да мога да паля горелката
        предварително по мобилния. Гледах, че за този контролер има мрежови модул, има
        и приложение има и нови горелки с вградени запалки. Ще съм благодарен, ако споделите
        опита си с монтирането на такава запалка.


        0888-629-839

        Коментар


        • Валтер Желязков
          Валтер Желязков коментира
          Редактиране на коментар
          За монтирането на запалка не мога да помогна. Относно контролера, трябва да го изпратиш до Тимел за монтаж на модул за запалка и да си купиш итернет модул.
          Последно редактирано от Валтер Желязков; 23-02-21, 15:52.

        • D-MAX
          D-MAX коментира
          Редактиране на коментар
          Не Ви трябва запалка. Котела го запалвате и го оставяте в спящо състояние на ниска поддържана температура под температурата за вкл на помпите. Така горелката може да изкара месеци изгаряйки по около макс 0,5 - 1кг дневно въглища(колкото да поддържа въглените вътре), и във всеки момент през интернет модула може да се вкара дистанционно в работен режим, разпалвайки горелката чрез поддържаните въглени в горелката. Ако не искате да изгасне горелката, просто не оставяйте котела празен без въглища. Опцията със запалката вероятно ще излезе много по-скъпа от изгорените въглища за поддържане на огъня. Освен това не съм сигурен доколко тая запалка(като всеки нагревателен елемент) ще е надеждна във времето.
          Аз така бих направил!

      • Здравейте колеги,искам да попитам,има ли някой представа от тази горелка http://www.sklep-witkowski.pl/bg/13-podajniki ,благодаря на отзовалите се!

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-06-08-12-04-42-815.jpg
Прегледи:828
Размер:148.4 КБ
ID:6747089

          Коментар


          • За информация, на снимката е горелка Ардео с въртяща се глава, а не Екоенергия. От прочетено по форумите е по-добре със стоманен винт, а не чугунен.
            https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...ardeo-iron-15/
            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
            GSM 0877207222

            Коментар


            • Някой горил ли е руски въглища от Топливо 5-20мм , ако може отзиви.

              Коментар


              • Горил съм такива от топливо Сливен,но са доста пепеляви. Купи си два три чувала и ги исипи ,ако ти харесат купувай.Купувал съм същите от друга фирма,която ги пресява и си горят доста прилично.
                Последно редактирано от gazgeneratoe; 17-06-21, 16:55.
                www.ekotoplina.com

                Коментар


                • Искам да попитам, притежаващите горелка Екоенергиа, на колко време почиствате главата (частта от горелката в която се извършва горенето).След отоплителния сезон или няколко пъти през зимата.

                  Коментар


                  • Точка 6-та от DTR-а на горелката, превод с Гугъл.
                    6. Поддръжка на ОСП.
                    По време на отоплителния период пещта трябва да се разглобява и почиства веднъж на всеки 30 дни. IN
                    По време на периодичните инспекции трябва да се следи състоянието на износване на материалите. Погрижете се за просвет
                    дупки в огнището. След края на сезона трябва добре да почистите капачката от остатъци от гориво.
                    http://ekoenergia.eu/pliki-do-pobrania/
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • Благодаря, колега да си жив и здрав.

                      Коментар


                      • Здравейте! Между котела и комина е гъвкава димоотводна тръба около 90 см.Къде да сложа датчика за Дим? Ниско до котела или по-високо?

                        Коментар


                        • Датчик за температура на димните газове или за задимяване в помещението?
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • ivansg
                            ivansg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Датчик за температура на димните газове.

                        • За предпочитане е по-близо до котела.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • ivansg
                            ivansg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Благодаря!

                        • Да размърдаме и тази група от летен сън, че идва Зима! Здравейте Група! Вече съм с нов котел 40кв и ретортна Екоенергия 35кв.Къщата е на два етажа по около 80м2 + две странични помещения, бойлер .Не съм слагал трипътен вентил / Забравих/ .Трудния монаж го направих и сега ми предстои сложната настройка на Тимел Контролер SKZP-02 . В Информация пише SKZP-02S V2.46 2021-01-21-ST. Та питането ми е -какви първоначални настройки да направя?
                          Купил съм руски въглища от Ритъм 4 Айтос 6-20

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X