Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Смесвай ги тези въглища с други, с пелети, талаш или костилки, да си нямаш ядове, и ще ги изгориш до края на сезона.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Здравейте за настройките дето пита колегата съм писал,пробвал съм всякак и горят но трудно.Между другото се появи друг проблем датчика за димните газове даде грешка извадих го външно няма никакъв проблем обаче като го меря е прекъснал,за сега намерих Български заместител но според мен не отчита коректно и много бавно реагира та въпроса ми е: очаква ли се скоро доставка на горелки от Полша и може ли да се поръча само датчик и на каква цена?Пиша винаги когато ми отговаряте обаче мненията се появяват след няколко дни защо?

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
        ...очаква ли се скоро доставка на горелки от Полша и може ли да се поръча само датчик и на каква цена?...
        Ще си купуваме скоро дистанционен контрол за контролера през телефона и други дреболии. Валтер да каже за кога го организира.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • Понеделник или вторник пращам заявката. За цени виж пост №661 от темата.


          Първоначално публикуван от ivo opela Преглед на мнение
          Пиша винаги когато ми отговаряте обаче мненията се появяват след няколко дни защо?
          Трябва да натрупаме по 20 поста. Сега първо се одобряват от Модератор.
          Последно редактирано от Райковски; 19-11-17, 16:57. Причина: Сливане на публикации
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Добре колега това е датчика http://costerowniki.pl/pl/p/Czujnik-...ownikow-SKZP/1 ако ти е удобно да поръчаш ще съм ти благодарен.Сега за въглищата забелязах че има разлика в чувалите в едни има много хума и камъчета в други са по чисти това още повече ме кара да си мисля че са незаконосъобразни добити.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Такъв датчик тук е около 10лв. От Полша по-евтини ли ви лягат?

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Сега съм с такъв датчик от 10лв.но не показва реално ,повече от 67°за няколко дена употреба не е показвал а стария при 100%натоварване стигаше до 110° и нагоре.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Такъв датчик тук е около 10лв. От Полша по-евтини ли ви лягат?
                  Тройно по-скъпи са от Полша - към 15 евро. Но дали с датчика от 10 лв контролера ще отчете същите стойности? Малки разлики в характеристиките може да са съществени, знам ли? Имам два контролера, бих купил един такъв датчик от 10 лв, ще го монтирам до оригиналния и ще го свържа с другия контролер. Откъде да се снабдя с такъв?
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Това е стандартен датчик "платина 1000" или "Pt-1000". Той е универсален и стандартен за цял свят. Можеш да го потърсиш по тези имена и да вземеш такъв, който по форма е подходящ, има го в десетки варианти. Да не правя реклама, нали...

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      По мои наблюдения шлака се получава когато се подава много гориво и горелката не успява да го изгори добре .
                      Сега намалих паузата между подаванията и има подобрение ,макар ,че шлака пак има .


                      За информация настройките на контролера ми ИРИД ПИД са

                      10 сек време между подаванията /ПАУЗА /
                      10 сек подаване
                      45 ст вентилатор

                      При тези настройки съм извлякъл максимална мощност на котела и ги ползвам ,когато отоплявам машината.

                      30 сек пауза
                      10 сек подаване
                      45 ст вентилатор

                      При тези настройки ползвам котела за отопление и имам по -малко шлака ,но пак имам .Въглищата са на Терм и ко.
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        От моя опит до сега съм установил, че шлака се получава и при не добро съотношение гориво-въздух, обикновено, когато въздуха е в повече.
                        Препоръчва се съотношението подаване-пауза де е едно към три. При мен, при подаване на горивото на по малки дози, има по добро изгаряне.
                        За горелки до 25-30 кв. препоръчват подаване от 3 до 5 секунди. Това е според ръководството на моя контролер.
                        Според мен, в двата случая трябва да имаш различна степен на вентилатора. При повечето гориво, повече въздух, но с уговорката, че и в двата случая пламъка трябва да е спокоен, без сажди и дими, и да не бучи като газова горелка.
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          ...

                          При тези настройки ползвам котела за отопление и имам по -малко шлака ,но пак имам ...
                          А какво стана с мъките по подгряването на машината? Реши ли се проблема с ниската мощност на горелката и неравномерното поддържане на температурата? Аз подгрявам 300 л казан с водна риза, в който приготвям сиропа за пчелите. Контролера ми поддържа без проблем + - 1градус температурен интервал в продължение на 24 часа, необходими за ензимната хидролиза на захарозата.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            По мои наблюдения шлака се получава когато се подава много гориво и горелката не успява да го изгори добре .
                            Сега намалих паузата между подаванията и има подобрение ,макар ,че шлака пак има .


                            За информация настройките на контролера ми ИРИД ПИД са

                            10 сек време между подаванията /ПАУЗА /
                            10 сек подаване
                            45 ст вентилатор

                            При тези настройки съм извлякъл максимална мощност на котела и ги ползвам ,когато отоплявам машината.

                            30 сек пауза
                            10 сек подаване
                            45 ст вентилатор

                            При тези настройки ползвам котела за отопление и имам по -малко шлака ,но пак имам .Въглищата са на Терм и ко.

                            Като намалиш паузата между подаванията-УВЕЛИЧАВАШ горивото,не го намаляваш. С 45 вентилатор,как изобщо гори....

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              А какво стана с мъките по подгряването на машината? Реши ли се проблема с ниската мощност на горелката и неравномерното поддържане на температурата? Аз подгрявам 300 л казан с водна риза, в който приготвям сиропа за пчелите. Контролера ми поддържа без проблем + - 1градус температурен интервал в продължение на 24 часа, необходими за ензимната хидролиза на захарозата.
                              С тези настройки ,които съм посочил по-горе достига от време на време до 85 гр ,а през повечето време над 75 -76 градуса .
                              Това е долу -горе приемливо за мен .Това се случва в зимните месеци 4-5 пъти в месеца ,тъй ,че не го карам постоянно на макс .

                              Първоначално публикуван от energo8 Преглед на мнение
                              Като намалиш паузата между подаванията-УВЕЛИЧАВАШ горивото,не го намаляваш. С 45 вентилатор,как изобщо гори....
                              Колега нещо не си прочел правилно ми се струва .
                              Увеличавам паузата ,а не я намалявам .Много ясно ,че е така .И да ,гори на 45 ст .така ,че като отворя вратата на котела излиза огън отвън .Обърни внимание ,че подавам доста гориво ,което си иска адекватно количество въздух .
                              Съгласен съм ,че при ползването за отопление може да се кара с доста по малко въздух ,но ми е по лесно да променям само един параметър .А и се оказа доста икономичен откъм гориво .Екпериментирам различни варианти .

                              А ти какви настройки ползваш ?
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Колеги темата е за котли и горелки но аз имам питане за камина.Майстора ми е сметнал че за етажа който ще отоплявам ми трябват 13кв. и съответно такава камина ще купувам.Но ми излезе оферта за камина 25кв на същата цена нова неразпечатана но без гаранция.Дайте съвет коя да взема?


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X