Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна (преместваема) къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мобилна (преместваема) къща

    Много съм зле в рисуването с мишка и дано се разбере...



    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Мобилна (преместваема) къща

      На билото сме сложили по една подпора в двата края. Същото предстои и на ниската част. Засега е с временни.

      Временните подпори:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0019.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5596199

      За първата снимка имаме 2 подпори на двете челни колони:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5596200

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0018.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5596201

      За втората снимка няма нужда, тъй като долу посочените греди са здраво свързани с контейнерите и пречат на цялата конструкция да се килне в съответните посоки:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0017.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5596204

      Тук е момента да отбележа, че поради липса на време не отговарям на всички мнения, но определено ги ценя и ги обмисляме.

      За оработката на дървото утре ако имам време ще обиколя селскостопанските сгради в двора, дето не си знаят годините, гредите определено никога не са били обработвани, но си седят цели.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Мобилна (преместваема) къща

        Относно обработката има много неща които на НЕспециалиста като мен и теб в тази област не са ни дори и в помислите.

        Примерно какво дърво, кога отсечено, как подсушено, къде съхранявано и т.н. демек може и да не са обработени ама НЕ са заразени с дървояд, хората на времето са знаели как да строят.

        Има и друго, качествен материал може и да не го обработиш предварително и пак да е добре стига да НЕ сложиш върху или наблизо ЗАРАЗЕН материал, една дъска, само една дъска да има кора по нея или да е заразена и ти гори всичко наоколо.

        Проблема е, че се строи веднъж и после няма достъп до всички части на дървото и с каквото и да пръскаш мизерниците си живеят и си правят канали и отдушници и са НЕдосегаеми за химията, за това предварително се третира и ти е мир главата завинаги.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Мобилна (преместваема) къща

          Според мен т.нар. подпори на челните греди са неправилно запънати и ще вършат работа на не повече от 20% от това, което се очаква за тях. Ако се запънат правилно ще се определи статично системата поне в тази равнина и в ниската част въобще няма да има нужда от тези т.нар. подпори.
          Относно ситуацията при т.нар. втора снимка колкото и здрава да е конзолната връзка системата не е статично определена и деформацията в тази посока няма да е съществен проблем.
          Относно обработката на дървесината и обикалянето по селскостопанските сгради наоколо - обърнете внимание на факта колко детайли са широколистни и колко иглолистни. На така вече направената конструкция от този кофражен материал още от сега виждам гниене.
          Ако възникнат текущи въпроси относно дървени конструкции - питай смело.
          Успех.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • От: Мобилна (преместваема) къща

            Утре пак ще се чешем по главите за подпорите на челните греди

            Колкото до "Относно ситуацията при т.нар. втора снимка колкото и здрава да е конзолната връзка системата не е статично определена и деформацията в тази посока няма да е съществен проблем." не че разбрах точно какво имаш предвид, но по 20 греди от двете страни мисля ще държат.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Мобилна (преместваема) къща

              Здравейте, ще следя темата. Аз също обмислям подобен проект с контейнери и искам да питам silverfox, каква е височината на контейнерите, които са използвани? Обикновени или High Cube?

              Коментар


              • От: Мобилна (преместваема) къща

                Уффф, въпросът е не да държат керемиди, сняг и дъжд.
                Наричахме ги по мое време "противоветрови връзки".
                Сега ясно ли е какво трябва да издържат. Няма да стане ( по точно - ще стане голяма беля) без тях, слагай смело нарисуваното от Цезар и не питай.
                Статично определена конструкция - Статика, 4-курс, ПГС или малката Статика от 3-ти курс.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Мобилна (преместваема) къща

                  Специален поздрав за лисицата - http://fishki.net/1282548-nedoocenen...oitelstva.html
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Мобилна (преместваема) къща

                    Това тук поне трима архитекта ще получат удар. Пък и никъде не видях излята плоча... не си е работа това...
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Мобилна (преместваема) къща

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Това тук поне трима архитекта ще получат удар. Пък и никъде не видях излята плоча... не си е работа това...
                      Вероятно български?
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • От: Мобилна (преместваема) къща

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Това тук поне трима архитекта ще получат удар. Пък и никъде не видях излята плоча... не си е работа това...
                        Вероятно български?
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Мобилна (преместваема) къща

                          Ето още едни без плоча. Завалийките...http://www.handimania.com/craftspira...ner-house.html
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Мобилна (преместваема) къща

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Ето още едни без плоча. Завалийките...http://www.handimania.com/craftspira...ner-house.html
                            Отдавна надничам в темата, но с това ме спечели за идеята
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Мобилна (преместваема) къща

                              Архитектите най-много да се потресат от визията. От конструкция се потрисат инженерите. Но не вярвам да се притеснят от липса на плоча(предполагам имаш предвид стоманобетонна плоча), най-малкото защото контейнерите имат достатъчно елементи работещи като такава.

                              Коментар


                              • От: Мобилна (преместваема) къща

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Някой знае ли кое е по-добре за пълнеж на полимерните керемиди - мрамор или кварцов пясък?
                                И двете са еднакво добри АКО са произведени качествено! Разликата е, че тези с мрамор можеш да режеш със зеге, а тези с пясък само с флекс с дискове за метал. Навеса ми е с такива керемиди и е правен 2008г. Не намирам никаква разлика във вида им от тогава. Единственото, което бих те посъветвал е, да не взимаш полимерни капаци. Много са малки и не подлежат на подмазване. Спокойно може да ползваш керамични или бетонови.
                                П.П. Ползвахме такива за камбанарията на Пашалийца. Дори си ги монтирахме преди да я вдигнем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X