Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна (преместваема) къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мобилна (преместваема) къща

    Здравейте,
    имам идея е да си купя или направя т.нар. преместваема къща. Причината да искам такава е, че за нея не са необходими разрешителни и след време ако се местя става относително лесно. Поразгледах цените на фирми изработващи такива и се хванах за главата 500-600лв кв/метър. За 300лв кв/м има оферта да се изгради само скеле от метална поцинкована конструкция. Това за 40кв/м излиза 12000лв само едно голо скеле без транспорта.
    Намерих добра оферта - 16000лв за 40кв/м но пък имам някои притеснения относно материалите:
    Собствена подова конструкция – топло- и хидроизолирана с дебелина 25 см.
    Металнo-дървена конструкция тип Виранделови греди и колони на пода, стените и покрива.
    Стенна облицовка – 18 мм ламинирано ПДЧ, голяма плоскост.
    Облицовка на тавана – PVC ламели.
    Външна облицовка – водоустойчив гипсокартон, шпакловка, пръскана мазилка и силиконова боя.
    Изолация в стени и таван – 10 см. стиропор и минерална вата.
    Покривно покритие – трапецовидна ламарина с покритие/ воалит, двускатен покрив с oлуци.
    Това, което най-много ме притеснява е ПДЧ-то и гипсокартона. ПДЧ-то няма ли да изгние много бързо, под бързо имам предвид 5-10 години? Гипсокартон като видя пък автоматично започва да ме боли глава. Водоустойчив - добре, но един пирон да му се удари и си мисля, че ще е дотам. Представям си какво става с въпросната стена от ПДЧ и гипсокартон като се пробие за климатик.
    Може и да не съм прав, та моля за съвет в тази насока.

    Друго, което си мисля е, няма ли да е по-добре за същата цена да си го направя аз. 2 модула от метал, яхтена боя и върху това облицовка, каквато аз си избера. Мисля, че ще се справя.

    ПС: Накрая ще докарам 2 строителни фургона и за тази цена ще станат 5 звезди
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Мобилна (преместваема) къща

    Определено не ми се връзват понятия като "преместваема" и гипскартон с шпакловка...Какво ли се случва с тази шпакловка и мазилка при евентуално преместване?!

    Коментар


    • #3
      От: Мобилна (преместваема) къща

      Идея си нямам, ама я карат с камион и я слагат с кран
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Мобилна (преместваема) къща

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Идея си нямам, ама я карат с камион и я слагат с кран
        Защо не се замислиш за някоя 9-10 метрова каравана, хем по-лесно ще я преместваш
        Другия вариант 2, 3 каравани свързани с коридорчета
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          От: Мобилна (преместваема) къща

          Има едни мобилни къщи 13м/3.7м. Има си ос като каравана и като пристигне се махат колелата и се поставя на земята, ама и те 26 000лв. Има за по 15-16 000 втора употреба, ама то много им е втора употребата
          А нормална каравана, колкото и да е голяма всичко и е мислено като за път. Не ми се връзва да живея повече от година в такова.

          Ако знам, че тия горе няма да имат проблеми с влагата, вземам и не се замислям.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Мобилна (преместваема) къща

            От доста време го мисля и аз същото и стигнах до заключението че ако искам сам да си го правя най лесно и евтино ще ми излезе с Шипинг контейнери. Хем са здрави, хем са направени да издържат на морета и сол, хем са и доста обезопасени. Имаше един проект на един човек от Щатите който от 3 контейнера 6 метрови си направи чудесна къщичка която ми се струва че после много лесно може да се мести. Отдолу беше на стъпки което значи че се вдига и мести. Ако искаш ще се поразровя да намеря блога на човека беше описал всичко стъпка по стъпка..
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #7
              От: Мобилна (преместваема) къща

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Здравейте,
              имам идея е да си купя или направя т.нар. преместваема къща. Причината да искам такава е, че за нея не са необходими разрешителни и след време ако се местя става относително лесно. Поразгледах цените на фирми изработващи такива и се хванах за главата 500-600лв кв/метър. За 300лв кв/м има оферта да се изгради само скеле от метална поцинкована конструкция. Това за 40кв/м излиза 12000лв само едно голо скеле без транспорта.
              Намерих добра оферта - 16000лв за 40кв/м но пък имам някои притеснения относно материалите:


              Това, което най-много ме притеснява е ПДЧ-то и гипсокартона. ПДЧ-то няма ли да изгние много бързо, под бързо имам предвид 5-10 години? Гипсокартон като видя пък автоматично започва да ме боли глава. Водоустойчив - добре, но един пирон да му се удари и си мисля, че ще е дотам. Представям си какво става с въпросната стена от ПДЧ и гипсокартон като се пробие за климатик.
              Може и да не съм прав, та моля за съвет в тази насока.

              Друго, което си мисля е, няма ли да е по-добре за същата цена да си го направя аз. 2 модула от метал, яхтена боя и върху това облицовка, каквато аз си избера. Мисля, че ще се справя.

              ПС: Накрая ще докарам 2 строителни фургона и за тази цена ще станат 5 звезди
              Предлагам ти експеримент.
              По-добре да минем на лични, но ето идеята.
              Кажи си изискванията за къщата. Големина с размери , височина и евентуално материалите.
              Може да покажеш нещо което ти е харесало като модел, вид.
              Ще направя изчисленията с всички материали ( приблизително). Естествено ще бъдат технически изпипани всички детайли ... нататък ще мислим.
              На пръв поглед - за да е преместваема трябва конструкцията да е толкова стабилна, че да няма осуквания в никоя посока.
              Това разбираемо става с дебели греди в основата (пода) и дебели колони по стените.
              Материалите за затваряне на къщата могат да бъдат различни .
              За това ти казвам да кажеш ТИ КАКВИ предпочиташ - гипскартон, ПДЧ или дъски (ламперия,дюшаме).
              Това за мен е предизвикателство - преместваема къща.
              Сглобяема е нещо нормално, дървена също, но преместваема.
              Така поставен моя пост - ПОНЕ ще имам задание за сметки - колко излиза реално една такава къща.
              Давай на лични , ако желаеш.
              За мен ще е интересно.
              Ако има някой колега с такъв бизнес във форума - моля този пост да бъде изтрит.
              Далечко си ми... иначе да ви срещна с моя инженер да си говорите по металните конструкции.
              Ако ти е интересно - кажи си изискванията?

              Коментар


              • #8
                От: Мобилна (преместваема) къща

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                .............
                На пръв поглед - за да е преместваема трябва конструкцията да е толкова стабилна, че да няма осуквания в никоя посока.
                Това разбираемо става с дебели греди в основата (пода) и дебели колони по стените.
                ..................
                Някой диагонал няма да е излишен - по всички плоскости.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Мобилна (преместваема) къща

                  Притесненията са ти безпочвени.Гипсокартона няма проблеми.Ако те устройва-взимай.Мобилните къщи даже ги дават и обзаведени.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                  Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мобилна (преместваема) къща

                    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                    ...Мобилните къщи даже ги дават и обзаведени.
                    с жена и 2-3 деца

                    има едни словенски къщи, които се водят фургон за камион и в Гърция ходиме на един къмпинг с такива - дори им стоят транзитните номера отзад. Супер-удобни са и много приятни за живеене... Ценатаим в сайта на фирмата обаче е доста над 500лв/кв.м. ...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мобилна (преместваема) къща

                      Незнам колко би ти било полезно, но понеже скоро попадах на една тема от един друг форум та ето една идея. http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=822

                      имат си и сайтче http://www.yurt.bg/ (дано не се счете за реклама)
                      Като цяло само "попрелистих" темата, интересно ми беше. За постоянно незнам до колко би било удобно и удачно, виж за нещо тип "вила" като за отдих, не е лоща идея. В лексикона (facebook) имаше доста снимки, и зимно време. Всъщност имаше някъде линкче в посоченат тема, ако се зачетеш/заинтригуваш ще попаднеш и на него, че не ми се търси сега.

                      Ама като гледам ориентировъчни цени, не е от евтините решения .
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мобилна (преместваема) къща

                        Ето го и дома от "шипинг контейнери":
                        http://fishki.net/comment.php?id=92622
                        запазих си линка че е много интересно.
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мобилна (преместваема) къща

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          с жена и 2-3 деца

                          има едни словенски къщи, които се водят фургон за камион и в Гърция ходиме на един къмпинг с такива - дори им стоят транзитните номера отзад. Супер-удобни са и много приятни за живеене... Ценатаим в сайта на фирмата обаче е доста над 500лв/кв.м. ...
                          хубавото е ,че са без тъща..
                          Човекот говори за тези къщи.


                          http://www.adtrader.co.uk/south-east...0af7d9621740c5

                          Цената и ме там някъде-справка мобилето.Аз бих си я построил сам със сндвич панели,но щом питащия задава такива въпроси-едва ли ще успее без помощ..
                          Последно редактирано от peterbg1; 09-08-12, 15:51.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мобилна (преместваема) къща

                            Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                            Ето го и дома от "шипинг контейнери":
                            http://fishki.net/comment.php?id=92622
                            запазих си линка че е много интересно.
                            Ееее,гадно е да живееш в контейнер.За същите пари по-добре от слама...100 пъти по-уютно е
                            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мобилна (преместваема) къща

                              Ако трябва сега да си строя къща-бих я направил ей така..

                              http://www.youtube.com/watch?v=AKE1LN29qBo

                              Примерно,с парите които харчи Пловдивската група за разходки за 1 месец и с общи усилия за същото време е готова..Танцуют все !!!!
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X