Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна (преместваема) къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мобилна (преместваема) къща

    A, ясно, извинявам се. И аз се поведох по едни назадничави. Там контейнерите се ползват за работни помещения и инструменти и често се подпират в четирите ъгъла.
    Интересно какви са му доводите да се сложи на плоча. Може би за да не се получи отдолу пространство със склонност да стане битак-кочина от стари вещи.
    Ако се боядиса добре не би трябвалод а ръждяса дори върху бетон за едни 10 - 20 години. А и винаги може да се повдигне с крика за профилактика

    Коментар


    • #77
      От: Мобилна (преместваема) къща

      братята американци не са толкова прости - по-добре е да е 4 "пилона", така ще имаш достъп и под него за боядисване (с редовно пребоядисване ще изкара и 100 години) и т.н. Може да направи "престилка" от дърво около него за да не зее дупка... Да не говорим, колко излишен бетон си излял...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        От: Мобилна (преместваема) къща

        Работата нещо взе да буренясва:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7819.jpg
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5512960

        Първо свърших парите. Сега пък не мога да намеря кадърен контейнер. Зимата пак наближава, а аз доникъде. Започнах да обмислям 2 варианта:
        1. Да сложа този, който имам и да започна да го оборудвам, пък като взема втори да направя разширение.
        2. Да взема един готов за зимата, пък като станат тези да го ползвам за лятна кухня.

        Викам, чакай да проверя как вървят готовите. Търся в гугъла и ми излиза Vitalbox. Звъня им, обяснявам проблема, каката нещо недоразбра и поиска да и пратя запитването по мейла. Викам добре. Разгледах хубаво сайта, избрах 2 конфигурации с контейнери, 2 къщи и добавих и един гол контейнер да се ориентирам и пратих запитването. Получавам отговор с цена само за голия контейнер. Викам какво става с другите. Все пак те повече ме интересуват. Отговора беше, че "нямат практика да дават всички цени на техни продукти". Да съм си избрал един конкретен продукт който ме интересува или да си изпратя мой конкретен проект. Баси тъпотията.
        Сега оглеждам сгъваеми къщи и в понеделник ще се опитам и на тях да им разбера цената Да се гътне човек от дивотия. Все пак най-вероятно е да си оборудвам този и догодина да разширявам.

        А иначе в Москва братята руснаци ей тези хладилните ги продават за по 8000лв. Направо да го хване яд човек:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:574988.jpeg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5512961


        А ако някой ако е виждал да се продава ей таквози, да казва:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prem3.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5512962

        При нас продават такива мобилни къщи, но като че ли са по-тесни

        ПС: А, с мобилните къщи беше много по-добре. Тъкмо му звъннах на човека и по телефона ми обясни всичко.
        Последно редактирано от silverfox; 24-08-13, 09:40.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #79
          От: Мобилна (преместваема) къща

          Все пак,на какви пари излиза един 40 футов контейнер в Бг. Интересна е идеята. В швеция не изолиран втора употреба може да се намери за около 1500-2000 евро. Изолираните са малко по - скъпи. 20 футовите са с около 500 евра по- евтини. Има и за около 1000 е , но са жива скръб.
          Едва ли в Швеция бих се захванал с подобен проект, ама зане ли човек.

          Коментар


          • #80
            От: Мобилна (преместваема) къща

            Фирмите продават 40 футовите неизолирани по 5000лв без ДДС, но досега не съм намерил свестен.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #81
              От: Мобилна (преместваема) къща

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820131505.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5513348 Ето как решихме проблема ние.
              0898532785-КИКО

              Коментар


              • #82
                От: Мобилна (преместваема) къща

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820131506.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5513349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170820131506.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5513349
                0898532785-КИКО

                Коментар


                • #83
                  От: Мобилна (преместваема) къща

                  И срещу колко финикийски знаци?
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мобилна (преместваема) къща

                    В България тези вървят 15000лв втора употреба и 25000 нови с цялото обзавеждане. Водят се макси каравани или мобилни къщи. Обикновено са 12х3м, но не знам как са откъм изолация. Прозорците не са ли единични?
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мобилна (преместваема) къща

                      Викаш - нови, оборудвани и доставени до место в България 25000 лева или около 11000 паунда? Я да видим как са цените в завода, а пък за доставката...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мобилна (преместваема) къща

                        Ц, викам че в България вървят по толкова, не съм споменавал за доставка. Тук ги произвеждат. Ама като гледам тези английските, колкото по-нагоре са в менюто, толкова по-хубави и съответно толкова по-нямащи нищо общо с горната. Ама то за такива пари...
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мобилна (преместваема) къща

                          Ми аз от табелата се поведох. Мислех, че чужбинските са толкова. Иначе - нормално е за такъв продукт в БГ да се иска толкова.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мобилна (преместваема) къща

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            В България тези вървят 15000лв втора употреба и 25000 нови с цялото обзавеждане. Водят се макси каравани или мобилни къщи. Обикновено са 12х3м, но не знам как са откъм изолация. Прозорците не са ли единични?
                            Точно така е, самоче прозорците са двойни. Тази я взехме от Пловдив втора употреба. Само искам да допълня че е много по просторна от дори голяма каравана. Широка е 3.30 вътре.
                            0898532785-КИКО

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мобилна (преместваема) къща

                              Тя моята идея беше да взема временно нещо евтино (под 10000лв), например във Варна контейнер 7х2.4м с баня и тоалетна го продават нов за 5600 в най-евтино изпълнение (изолация стиропор) и после да го ползвам за лятна кухня.
                              Намерих и ей това втора употреба за 7000лв, което пък после може да стане беседка:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29779873_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5513388
                              Двата етажа са 24кв.м. но пък за тези пари единия контейнер ще се обзаведе, а той е 28кв.м и после ще добавя още един. Все още мисля, че много ми харесва къщурката, но пък няма баня и тоалетна и ще трябва да се правят, което допълнително оскъпява. Чакам и офертите от Варна с различни изпълнения на контейнерите, но е почти сигурно, че ще се спра на варианта с единия контейнер. Все пак парите, които ще ги дам за нещо временно ще се използват за ремонт и обзавеждане. После ще правя половин къща.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мобилна (преместваема) къща

                                Временните решения отпадат, тъй като вторият контейнер е почти купен. Искам обаче да направя на плочата хидроизолация преди да ги сложа, тъй като иначе ще пропуска по малко влага. Един майстор ми казва да сложа просто найлон. Под контейнерите щял да изкара 70 години и повече. Някакви мнения?
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X