Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна (преместваема) къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мобилна (преместваема) къща

    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
    От доста време го мисля и аз същото и стигнах до заключението че ако искам сам да си го правя най лесно и евтино ще ми излезе с Шипинг контейнери. Хем са здрави, хем са направени да издържат на морета и сол, хем са и доста обезопасени. Имаше един проект на един човек от Щатите който от 3 контейнера 6 метрови си направи чудесна къщичка която ми се струва че после много лесно може да се мести. Отдолу беше на стъпки което значи че се вдига и мести. Ако искаш ще се поразровя да намеря блога на човека беше описал всичко стъпка по стъпка..
    Три мисии изкарах в контейнер, пас съм Майтапя се. Контейнерите, в които живях общо година и половина бяха жилищни - доста добре изолирани. Метални, но зимата като бутнеш стената от вътрешната стена беше топъл. Италиански, производство на Coremec. Предполагам доста скъпи. Шипинг контейнерите трябва да се изолират и облицоват. Сами по себе си сигурно не са много евтини.

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Предлагам ти експеримент.
    По-добре да минем на лични, но ето идеята.
    Кажи си изискванията за къщата. Големина с размери , височина и евентуално материалите.
    Може да покажеш нещо което ти е харесало като модел, вид.
    Ще направя изчисленията с всички материали ( приблизително). Естествено ще бъдат технически изпипани всички детайли ... нататък ще мислим.
    ...
    Още нямам ясна представа какво ще правя, така, че за изчисления е много рано. Благодаря!

    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
    ...Аз бих си я построил сам със сндвич панели,но щом питащия задава такива въпроси-едва ли ще успее без помощ..
    То че сам самичък няма да я правя е пределно ясно. Ама досега с ПДЧ и гипсокартон къща не съм правил. Всъщност къща изобщо не съм правил ... Само една пристройка, ама си ползвахме бетон, тухли и хоросан. Все пак не съм вързан в ръцете и мисля ако имам яснота върху материалите и това какво трябва да се направи ще се справя със съответната помощ.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Мобилна (преместваема) къща

      При последната проверка на цената на шипинг контейнерите от миналият месец бяха. Чисто нов от завода 20' (6 метра) 4000 $ втора ръка тука от България можеш да си намериш и за 3-4000 лв само гледай документите какво е носено в него. А за 5000+ може и 12 метров. Най добре идва ако имаш някой познат който внася неща от китай. Купуваш нови контейнери набухвате стоката еднократно в тях и се докарват до бг така не плащаш транспорта Продължавам да търся блога на тоя чичо дето си беше спретнал къщето много добре.
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #18
        От: Мобилна (преместваема) къща

        Направил съм две такива къщи по поръчка и трета не смятам да поемам. Не напразно струват бая над другите. А и това с картона и ПДЧ-то го забрави за този вид строителство. И за да поставиш тази къща някъде се изискват всички документи като на дървено-скелетна къща в най-добрият случай, иначе ще дойдат и ще ти я запечатат като негодна за живеене. От опит...
        Говоря за тези от английският линк.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: Мобилна (преместваема) къща

          Бинго .. намерих блога http://www.tincancabin.com/ ето го човека. Мисля че се е справил чудно и най се кефя колко добре е измислил заключването така като го затвориш си става метално кубче
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #20
            От: Мобилна (преместваема) къща

            Аз съм се спрял на жилищен контейнер като допълнително помещение за гости!Една фирма ми даде перфектна цена за 9м./3м.,но се иска разрешение за монтаж от общината един път и второ такса 6:8лв. на квадрат!Гадна работа все едно те са ми купили парцела,но е за предпочитане пред 1000,1400лв. за проект и разрешително за пристройка класически тип,пак за подобни размери!Успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Мобилна (преместваема) къща

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              А и това с картона и ПДЧ-то го забрави за този вид строителство.
              И на мен не ми се връзва, ама знам ли, викам да питам.

              Доколкото разбрах, ако става въпрос за временна конструкция не се иска разрешително. Да няма нови изисквания?
              А тези от английския линк тук си ги продават точно като мобилни къщи и освен това за нова такава и искат 26 000лв.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Мобилна (преместваема) къща

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Направил съм две такива къщи по поръчка и трета не смятам да поемам. Не напразно струват бая над другите. А и това с картона и ПДЧ-то го забрави за този вид строителство. И за да поставиш тази къща някъде се изискват всички документи като на дървено-скелетна къща в най-добрият случай, иначе ще дойдат и ще ти я запечатат като негодна за живеене. От опит...
                Говоря за тези от английският линк.
                А кое е добро за този вид строителство ...?!?!
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар


                • #23
                  От: Мобилна (преместваема) къща

                  Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                  А кое е добро за този вид строителство ...?!?!
                  Онова, което поддържа динамична фуга между детайлите, защото кой ще предположи на какви усуквания ще бъдат подложени по време на транспорта.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мобилна (преместваема) къща

                    Не се сещам за кво имаш напредвид,ама айде...Не се сещам и за кой знае кви усуквания може да има при транспорта - тя не се дърпа като обикновена каравана.Така,че гипсокартона си е перфектен материал не само за този вид строителство,а и по-принцип,стига да се ползва по предназначение..

                    Тея къщи от английския сайт за по няколко десетки хиляди паунда и те са на гипсокартон..
                    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мобилна (преместваема) къща

                      Само дето след транспорта всички фуги са напукани въпреки армировката. А усуквания има колкото си искаш. Верно - на мини ниво, но е достатъчно за да ти се развали настроението и на тебе и на клиента грък (обикновено)...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мобилна (преместваема) къща

                        Даже и да възникнат пукнатини,които биха възникнали и при друг материал,то при гипсокартона ще се оправи много по-бързо и безболезнено
                        [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                        Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мобилна (преместваема) къща

                          Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                          Даже и да възникнат пукнатини,които биха възникнали и при друг материал,то при гипсокартона ще се оправи много по-бързо и безболезнено
                          Няма спор, но факта си е факт...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мобилна (преместваема) къща

                            Те микро/макро-пукнатините ги зарежете, ами я кажете какво ще се случи с картона и ПДЧ-то като мине някоя друга година. В кухнята на старата къща пода беше направен от ПДЧ. Скоро правихме ремонт и го изкарахме на прах почти. Целия изгнил.
                            А иначе като слушам май ще си го правя аз и май ще ползвам дърво.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мобилна (преместваема) къща

                              Ако няма влага-няма какво да им стане и на двата материала.За това се и използват тези материали - бързо,лесно и евтино да се подменят при нужда.
                              Дървото е супер,но иска по-специално внимание и обработка.И е по-скъпо. Както по-горе писах аз бих си я направил със "сандвич" панелите.Те дават добра изолация,бързо и лесно се изгражда с тях.Отвън може да са "натюр"-изглеждат приемливо добре,ако се търси низка цена.Отвътре гипсокартон задължително,със или без вата.И къщата готова-бързо,лесно,вкусно..
                              Последно редактирано от peterbg1; 09-08-12, 21:47.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мобилна (преместваема) къща

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Те микро/макро-пукнатините ги зарежете, ами я кажете какво ще се случи с картона и ПДЧ-то като мине някоя друга година. В кухнята на старата къща пода беше направен от ПДЧ. Скоро правихме ремонт и го изкарахме на прах почти. Целия изгнил.
                                А иначе като слушам май ще си го правя аз и май ще ползвам дърво.
                                Ако идваш към Софето ми се обади да ти кажа как да си я направиш без главоболия.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X