Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна (преместваема) къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мобилна (преместваема) къща

    Гледам, че коментирате преместването на къщите и щетите които могат да се нанесат при него.

    Мой познат преди две години ме закара на едно място в Пловдив. Два декара, беше го оградил с мрежа и вътре насял овошки. Тогава ми каза, че има купена разглобена къща. Купил я е за 500 !!! лв. втора ръка. Къщата е била покрай някакъв язовир и са изгонили предишният собственик, щото не и е било мястото там. Та той нямало какво да я прави и я продава за 500 лв. Моя приятел я разглобява и си я складира някъде. После наследява въпросното място и тъкмо се готвеше да вдига къщата.

    На скоро минах да видя какво е направил. Къщата е вдигната и изглежда Супер. Към 60 квадрата, три стаи и обща баня и тоалетна. Вдигната е върху бетонена плоча. Каза, че с изключение на плочата, всичко си е направил абсолютно сам. От някакви дървени панели е, които се сглобяват лесно. Сигурно е дал още доста пари, защото покрива беше с нови Ондулини. И дограмата беше нова дървена

    Мястото, на което е построена, попада в рамките на един пътен възел, който е замислен от преди 30 години и още поне толкова няма изглед да се построи. Но той казва "Като дойдат да строят, си я разглобявам и си я местя някъде другаде".

    Та няма ли вариянт за нещо сглобяемо на панели? Защо трябва да се мести цялата къща?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #47
      От: Мобилна (преместваема) къща

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Ако те разбирам правилно - под импрегнация имаш предвид обработка с химикали във вани, които предпазват от гниене, дървояди, плесени и т.н...?!!! ...
      С две думи - има си установена наука и технология и когато се спазва резултатът е налице. Останалото е алхимия.

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      По обяснения на шурето - след сваляне на кората, черния бор отделя толкова много смола, че запечатва дървесината до такава степен, че тя няма никакъв контакт с атмосферата, водата и т.н... При нея единствения проблем е именно продължителното (почти непрестанно) отделяне на смола! ...?!!..
      Смолата е предимство единствено и само когато дървото е живо и на ствол. След кат дървото се превърне в дървесина смолата е голям недостатък - и за обработка, и за експлоатация. Освен това смолата по никакъв начин не предпазва от това, което си писал.

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Не съм учил материалознание, но мисля, че изолационните свойства на дървото са в пъти по-добри от която и да е тухла (иначе нямаше да се правят допълнителните топло и хидро изолации на стандартните къщи)....?!!
      Недей залага на този кон ...

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Изпратил съм запитване за къща от цилиндровани трупи да видим. Ако цената не е безбожно скъпа може да прежаля мобилността.
      Забрави! И не заради цената...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #48
        От: Мобилна (преместваема) къща

        Ей таквози обмислям много сериозно:
        http://masterrichi.snimka.bg/propert...310402.9024893

        Само не знам как стои въпроса с озаконяването.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #49
          От: Мобилна (преместваема) къща

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Ей таквози обмислям много сериозно:
          http://masterrichi.snimka.bg/propert...310402.9024893

          Само не знам как стои въпроса с озаконяването.
          Като за всяко друго строителство. Питай твой познат архитект, например.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #50
            От: Мобилна (преместваема) къща

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Гледам, че коментирате преместването на къщите и щетите които могат да се нанесат при него.

            Мой познат преди две години ме закара на едно място в Пловдив. Два декара, беше го оградил с мрежа и вътре насял овошки. Тогава ми каза, че има купена разглобена къща. Купил я е за 500 !!! лв. втора ръка. Къщата е била покрай някакъв язовир и са изгонили предишният собственик, щото не и е било мястото там. Та той нямало какво да я прави и я продава за 500 лв. Моя приятел я разглобява и си я складира някъде. После наследява въпросното място и тъкмо се готвеше да вдига къщата.

            На скоро минах да видя какво е направил. Къщата е вдигната и изглежда Супер. Към 60 квадрата, три стаи и обща баня и тоалетна. Вдигната е върху бетонена плоча. Каза, че с изключение на плочата, всичко си е направил абсолютно сам. От някакви дървени панели е, които се сглобяват лесно. Сигурно е дал още доста пари, защото покрива беше с нови Ондулини. И дограмата беше нова дървена

            Мястото, на което е построена, попада в рамките на един пътен възел, който е замислен от преди 30 години и още поне толкова няма изглед да се построи. Но той казва "Като дойдат да строят, си я разглобявам и си я местя някъде другаде".

            Та няма ли вариянт за нещо сглобяемо на панели? Защо трябва да се мести цялата къща?
            24 часа след като някой подаде сигнал освен, че ще му я бутнат, ами и солена глоба ще отнесе, че и тъпана по медиите ще ударят. Зависи как ще се сезира или самосезира ДНСК.
            А иначе - дървените конструкции дават много по-голямо въображение и гъвкавост в изпълнението. Както навсякъде - ако е изрично нужен предвидим висококачествен резултат - викат се специалисти. Ако не - може и със собствени умения и средста, което дава като резултат в цялата гама - от пълен боклук до перфектно изпълнение.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #51
              От: Мобилна (преместваема) къща

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Според мен има място за "завой" на темата и в посока на "евтина къща", при цените на мобилните (по-скъпи до 4-5 пъти) и ограничената им квадратура и свобода за вътрешно разпределение на полезната площ...
              Евтината и качествената къща са на различни щандове независимо от технологията.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #52
                От: Мобилна (преместваема) къща

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Ей таквози обмислям много сериозно:
                http://masterrichi.snimka.bg/propert...310402.9024893

                Само не знам как стои въпроса с озаконяването.
                За този вариант гласувам с две ръце. Само фибрамовата изолация, зад гипсфазера е излишна.
                Даже,можеш спокойно, вместо гипс картони, шпакловки и т.н. да облечеш от вътре всичко с дъво и си готов.
                Банята я правиш с аквапанели и гранитогрес например.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #53
                  От: Мобилна (преместваема) къща

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Като за всяко друго строителство. Питай твой познат архитект, например.
                  Значи, за да си скалъпя дървена барака, ще трябва да дам 3-4000лв на бирниците...
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мобилна (преместваема) къща

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Значи, за да си скалъпя дървена барака, ще трябва да дам 3-4000лв на бирниците...
                    Само братята индианци могат да си строят каквото и където си поискат, без да дължат нищо на държавата. Е, тука е така

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мобилна (преместваема) къща

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Значи, за да си скалъпя дървена барака, ще трябва да дам 3-4000лв на бирниците...
                      Ако ще я ползваш за обитаване - няма мърдане.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мобилна (преместваема) къща

                        Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                        Само братята индианци могат да си строят каквото и където си поискат, без да дължат нищо на държавата. Е, тука е така
                        Е то аз не искам без пари, ама те ни принуждават да търсим всякакви варианти за заобикаляне. Ще ида аз при архитекта, ще му покажа какво искам да си направя и той ще ми го начертае и ще смята чертежа на квадратен метър. После 1000 разрешителни, обикаляне и главоболия, всичко на обща цена около 3-4000лв, за да си направя накрая дървена къщурка на същата цена и за 2 пъти по-малко време.
                        Ако цялото това нещо беше ограничено до посещение на архитект, пък той да каже "за дървена барака 4-500лв", после още 100лв за едно разрешение, понеже имам проект от архитект... хич и няма да се занимавам с глупости. Ама то ти трябва отделен човек да се занимава само с бюрокращината, иначе няма оправия.

                        Ами ако си направя 2 метални модула - като скеле на контейнер (паралелепипед), а за стени използвам горния метод, минава за преместваема/временна... знам ли вече? Така няма ли да мога да си я сложа без одобрение? Навсякъде на преместваемите пише, че може да се сложат без одобрение. Всъщност скелето мога да си го направя и дървено...
                        Последно редактирано от silverfox; 10-08-12, 12:17.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мобилна (преместваема) къща

                          Здравейте и от мен . Аз също обмислям такъв вид къща за почивните дни на село . Занимавам се със строителство и това което прочетох тук е и вярно и невярно. Относно документацията,за дървена постройка до 36 квадрата се иска ,, виза строително разрешение,, струва 60лв. Издава се от общината. Един вид документ , че не строиш незаконно , поне така е в Стара Загора. Вярно ,че квадратите са малко но ако няма зли очи наоколо винаги може да се пристрои още малко.
                          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                          тел. 0889 017703
                          0897 516030

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мобилна (преместваема) къща

                            Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                            Относно документацията,за дървена постройка до 36 квадрата се иска ,, виза строително разрешение,, струва 60лв. Издава се от общината. Един вид документ , че не строиш незаконно , поне така е в Стара Загора. Вярно ,че квадратите са малко но ако няма зли очи наоколо винаги може да се пристрои още малко.
                            Няма проблем да са точно. Ще си направя 2, това не ме притеснява. Първо една със спалня и баня и после още една с всекидневна с кухня. Между тях беседка. Ще трябва да проверя тук дали важи това.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мобилна (преместваема) къща

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Няма проблем да са точно. Ще си направя 2, това не ме притеснява. Първо една със спалня и баня и после още една с всекидневна с кухня. Между тях беседка. Ще трябва да проверя тук дали важи това.
                              Всеки архитект ще ти каже дали е възможно да са две в един парцел. Имам такъв приятел , ще му се обадя да питам.
                              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                              тел. 0889 017703
                              0897 516030

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мобилна (преместваема) къща

                                За издаване на виза /разрешително/ се представя проект. Просто трябва да отидеш в общината и да разпиташ подробно за сглобяема или преместваема къщичка какви документи трябва да подготвиш и кое колко ще ти струва.
                                Мисля, че се водят временни постройки...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X