Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    кажете нещо за горелките pellas+ котел

    BLACKSMITH

    . комбиниран за дърва и пелети.

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от bamze12 Преглед на мнение
      кажете нещо за горелките pellas+ котел

      BLACKSMITH

      . комбиниран за дърва и пелети.
      За мен не стават нито котлите нито горелките. Едва ли котела има по-високо кпд от бош като го гледам Лично мое мнение иначе добре са го направили за лесно почистване на ризата, а горелката ако е добро управлението другото няма значение. Или поне няма да разбере никои от каква стомана е направено и дали е от тази която трябва

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Първоначално публикуван от kaloqn_kolev Преглед на мнение
        ... а горелката ако е добро управлението другото няма значение. ...
        Не мога да се въздържа да не отговоря . То е все едно като се коментира качествата на един автомобил да кажем, че ако му е добре електрониката, другото няма значение.
        Всичко има значение, друг въпрос е, кой на кое обръща внимание
        Наскоро ми се обади един човек от форума(няма да споменавам имена ), и ми разказа интересна случка с пелетна горелка, която блокирала, понеже закупените от него пелети(видимо качествени-дъбови) били... много твърди. Заедно с него се посмяхме на това умозаключение, дадено от сервизния специалист по въпросните горелки.
        Така, че...
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
          и ми разказа интересна случка с пелетна горелка, която блокирала, понеже закупените от него пелети(видимо качествени-дъбови) били... много твърди.
          Бах маама му, какви горелки имало. Тая сигурно преди да ги гори пелетите, ги дъвче?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Освен управлението ( което е важно, разбира се! ), има значение и типа на горелката ( тубусна или ретортна ), също наличието на втори ( вътрешен шнек ) и т.н.
            При съществуваща вече горелка някои проблеми се отстраняват със смяна на управлението, но някой си остават...
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Здравейте и от мен. Отдавна чета темата и доста се чудя, какво точно да направя с моя тип отопление. Ще съм благодарен, ако някой даде малко информация , ако може и полезна- ще почерпя на някоя чужда сватба. Къщата ми е на 2 етажа, но аз отоплявам само единия , който е 90 кв. + подово 10 кв.( в тия 90) и бойлер 120 л. Къщата е с изолация 5см и ПВЦ дограма. В момента се отоплявам с пиролизен котел "Атмос С20 S комби" и изгарям около 15 м2 борови дърва + 500 кг въглища и реално сезона ми излиза около 750-800 лв. Обмислям варианта да монтирам пелетна горелка , но се чудя каква точно и дали ще ми излезнат прави сметките.Така както смятам - би трябвало 3-3,5 тона пелети да ме оправят, като разхода ми за сезон ще се покачи с около 200-250лв, които съм готов да дам, само действително да се окаже така. Точно това е единият от въпросите ми, а втория е за марката и модела горелка. Прочетох доста мнения и разбрах,че трябва да има автоматично запалване и да е самопочистваща се, но бихте ли споделили колко "кв" трябва да е и коя марка е що - годе читава и изпробвана?.Колко КПД ще постигна с нея ?
              Гледах някаква , която не помня каква марка точно беше. Само помня , че звънях в някаква фирма във Варна и ми обясниха, че горелката е 25кв. ,но мощността и е около 30 с възможност да се пали през телефон и на 24 часа-гори 8 , а през останалото време почива. Струваше 1840 лв. Моля за компетентни мнения . Благодаря !

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Трябва да има автоматично запалване и да е самопочистваща се- това просто е задължително.

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от fakira Преглед на мнение
                  Трябва да има автоматично запалване и да е самопочистваща се- това просто е задължително.
                  Имаш Л.С.
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Към колегата: nikdel - Изчисти си входящата кутия! Исках да ти пратя снимка на вратичката!
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Здравейте,
                      понеже и ние сме пред дилемата, пелетно котле или твърдо гориво, може ли някакъв контакт с Вас да ни разкажете малко по- подробно за отоплението на пелети от личният Ви опит.

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от diyana81 Преглед на мнение
                        ...може ли някакъв контакт с Вас...
                        Не се разбира към кого конкретно е насочен въпроса за контакта?
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Колеги, дайте мнение за пелетен котел Bi-Solid. Цената за 25 kw e около 3300 лв , което е доста примамливо. Четох мнения, че са читави.
                          Ще отоплявам около 120 м2, на два етажа и бойлер 150л.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Не успях да прочета цялата тема,но бих бил благодарен на съвет от вас.На вилата имам котел Viadrus 18 kw,на твърдо гориво.В момента имам идея да го пригодя за работа с пелети.Взех две оферти за преоборудването - горелка,бункер модул за управление(идеята ми е да е и с gsm-активация) и труд.Дават ми цени между 2400 и 2800лв.Търся по-евтин вариант като държа все пак да е качествен.
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              По евтин вариант няма. Дори тази цена е много ниска ако искаш да си доволен от отопление на пелети. Не е нужно само да се сложи една горелка и бункер. JSM модул - 300лв, термоглави 18лв/бр., термовентил 18лв/бр., трипътен вентил стотина лв., Горелка от 1200 до 2200лв, бункер - направи си сам 50лв., стаен термостат 50 до 100лв, кутия за повдигане на котела. По скоро 3000 - 3300лв ако ще става както трябва като повечето неща можеш да си ги направиш сам и да спестиш някой лев.- УСПЕХ.
                              Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                              За област Габрово 0886843836

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Не ти препоръчвам Бисолида , по добре котел Бош с някоя от тези горелки -Грейко ,ГП 4 Ерато ,Фероли .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X