Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нека спрем цигарите

    На 34 години съм,започнах да пуша на около 15-16,по сериозно може би на 17-18 тоест да си ги купувам и пафкам се едно че без тях неможе.И така до 28-29 годишен.Отогава започна опитете ми за отказване,и в следващите няколко години ги спирах и почвах най малко 20-30 пъти,то небеше сънуване,лукчета и бонбони с чувалите,дъвки вафли семки и кво ли не.Аз Но накрая мисля че успях,тази година на края на април стават 2 години.И да ви кажа ХИЧ НЕ Е ЛЕСНО да се откажат НО НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО.Средно пуших по кутия и половина.Сега се чувствам перфектно и надявам се никога да не ги пропуша,но все още понякога ми се приисква да опъна две три набързо и пак да спра,но знам вече от големия си опит в отказването че няма да останат 2-3 изпушени.Моят съвет,към тези които са решили да ги спират да не купуват боклуците по аптеките,ами повече воля и инат.И кафето спрях за три месеца когато спрях да пуша.То кафе без мляко и захар мога но без цигари не,и то най малко 3-4 само със сутрешното кафе.Но сега всичко е ок.Пожелавам успех на всички.

    Коментар


    • До: Нека спрем цигарите

      Трябва да си мотивиран,за да ги откажеш.Един-пари,друг-здраве, трети нещо негово си.В края на краищата всички ги отказват.
      На мен обаче, още не ми се отказват.Като виждам какво е" бивш пушач" мани,мани...
      Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

      Коментар


      • До: Нека спрем цигарите

        Не пуша от края на януари, вече над две месеца и половина. Това - след 35 години стаж. А от последния предишен опит да ги спра се изтъркаляха 22 - 23 години, в които съм пушил над една кутия средно на ден, т.е. много.

        Отдавна съм забелязал, че по собствено решение или импулс и после с инат спират пушенето предимно по-млади хора. По-възрастните обикновено го правят, когато нещо ги уплаши достатъчно сериозно.

        При мен е вторият случай, така че нямам причина да се хваля.

        Тук се обаждам, защото в някакъв смисъл съм длъжен - щом веднъж съм ви предложил следната "премъдрост":


        Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
        ...тичането - поне според моя опит - помага значително. Достатъчни са 5-7 километра всяка сутрин, за да ги намалиш двойно, при това без усилие. Просто ти се пуши много по-малко и по-рядко се сещаш за цигара...

        Не съм излъгал. Вярно е, във всеки случай неведнъж съм си подобрявал формата си по този начин и сериозно съм ограничавал цигарите за месец-два-три. Същевременно този цитат е забележителен пример за онова, на което викат "сметка без кръчмаря".

        Още когато съм постнал цитираното /май м.г./ , вече не можех да тичам нормално. Но си мислех, че "мускулната треска" на левия крак ще мине с навлизането в "бегаческия сезон". Не стана - кракът ме слушаше все по-малко; тичането стана невъзможно; последното ми що-годе истинско горско ходене беше от средата на ноември; а след като даже бавно достигане до трамвайната спирка все да се оказва проблем, потърсих лекарско мнение и помощ. Вече два месеца съм и на болнична вълна.

        ***

        Никотинът, а сигурно и други съставки на тютюневия дим, свиват кръвоносните съдове и имат склонността с годините да ги повреждат и "измазват" отвътре и/или да ги задръстват. Пушенето е сред основните причина за синром, наречен ХАНДКТ - хронична артериална недостатъчност на долен крайник.

        Много характерна външна проява на тази недостатъчност е т.нар. клаудикално спиране: недостига на оросяване ти позволява да минеш някакво разстояние, после получаваш болки, куцаш и принудително спираш предида си в състояние да продължиш. (Скоро разбрах, че думата "клаудикално", т.е. накуцващо, идва от името на небезизвестния император Клавдий.)

        Това може да е знак за различни болести, една от друга по-неприятни. Някои са с много ограничени шансове за лечение - и с лоша прогноза: след мъчителна борба с гангрени, некрози и др. оставаш без крак. Повечето от тях удрят предимно пушачи, а някои - и САМО пушачи. Има и такива, които атакуват само млади пушачи.

        Силно чукам на дърво, пишейки тук, че моят случай изглежда не е от най-тежките.

        ***

        Това мнение е писано и изпратено, така да се каже, в реално време - от Военно-медицинската академия в София. Тук вчера ми направиха операция на една артерия на крака.

        За екипа по операцията и лечението не мога а пиша иначе освен с голяма признателност и уважение към техния професионализъм, отговорност и мило човешко отношение към пациента. Това при положение, че са заринати с работа - Клиниката по съдова хирургия е като конвейер и повечето случай са сложни и спешни.

        Операцията - пак чукам на дърво - беше сполучлива. Несъмнено ме чакат още лечения и режими, но имам голяма надежда да си възвърна движението, включително любимите ми тичане и оф-роуд пешеходство, както и по-пълноценно да ходя на оф-роуд разходки и акции.

        ***

        Такива работи.

        Не се тревожете за мен, но мислете за себе си.

        Поздрави и до нови срещи!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Нека спрем цигарите

          Пожелавам ти скорошно възстановяване! И да ти кажа честно-от всички постове до тук,твоя ме накара да се замисля сериозно!Прав си,че човек трябва и да се стресне,за да вземе някакви мерки.
          Пуша от 20години.Не се гордея с това,просто ми се пуши и го правя.Спирал съм ги за 1г.и знам че мога да го направя пак.Инат съм,за воля няма да говоря,но ината ми е огромен.Вече 16месеца не съм близвал алкохол,явно сега цигарите са наред.А съм здрав,нищо ми няма,ама с 2 кутий на ден-ДОКОГА??
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • До: Нека спрем цигарите

            В момента съм на развод с тютюна. От една седмица съм свил дозата до "медицинска" - 3 - 5 на ден, плюс електронна. Само, че я счупих вчера и сега ми е много терсене... Иначе за мен това е пътят за момента, помага ми, особено вечер щото вкъщи не ми дават да пафкам от истинските вече ...

            Коментар


            • До: Нека спрем цигарите

              Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
              Иначе за мен това е пътят за момента, помага ми,

              Тц! Правил съм опити да намалявам , спирал съм за 1г. и 3 мес. И след първата изпушена цигара пак си бях същия п...с . Майката му е от раз и безкомпромисно. Иначе ти се разскапва волята /ината/ в намаляване и отново си на пистата. Аз си пропуших повторно съзнателно заради качените /несваляеми/ 10-15 кг. , които май са по-вредни от тютюна .....
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • До: Нека спрем цигарите

                Първоначално публикуван от Toni69 Преглед на мнение
                Как ли,като дъвчеш дъвки всеки ден.Не е зле да опитате.
                Много кофти съвет ! Аз съм установил, че в дъвките има нещо, което ме кара да запаля цигара и когато ги отказвах отказах и дъвките.
                Ако пък говориш за другите с никотина това е все едно да си пушиш.
                Пробвал съм и лепенки, все тая. Никотина пак си влиза само, че през кожата. Да не говорим, че някои и с лепенка пушат и така си вдигат дозата.
                Аз се справих с хапчета .
                Ако иска някой да опита, ще напиша какви и как да ги взима.
                Не падай духом където ти падне !

                Коментар


                • До: Нека спрем цигарите

                  Ама той,никотина не е най-вредното нещо в цигарите.Катрана,най-вече и другите гадости са по-вредни май.

                  Коментар


                  • До: Нека спрем цигарите

                    Първоначално публикуван от Гемето Преглед на мнение
                    Много кофти съвет ! Аз съм установил, че в дъвките има нещо, което ме кара да запаля цигара и когато ги отказвах отказах и дъвките.
                    Ако пък говориш за другите с никотина това е все едно да си пушиш.
                    Пробвал съм и лепенки, все тая. Никотина пак си влиза само, че през кожата. Да не говорим, че някои и с лепенка пушат и така си вдигат дозата.
                    Аз се справих с хапчета .
                    Ако иска някой да опита, ще напиша какви и как да ги взима.
                    Да, интересува ме какви са тези хапчета и как се вземат, цена, продължителност...

                    Коментар


                    • До: Нека спрем цигарите

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Да, интересува ме какви са тези хапчета и как се вземат, цена, продължителност...
                      И аз се интересувам.Не искам повече да спонсорирам тея бандити...

                      Коментар


                      • До: Нека спрем цигарите

                        Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                        И аз се интересувам.Не искам повече да спонсорирам тея бандити...
                        Това е по-силен мотив от това, че са вредни.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • До: Нека спрем цигарите

                          Какво говорите!? Как така ще спираме цигарите? Ами чували ли сте за болестите на Алцхаймер и Паркинсон?
                          Току що слушах по нелюбимата ми Гала един специалист, който обясни, че по 4 чаши кафе с цигара на ден са изключително полезни. Също така е полезен алкохолът - без прекаляване обаче.
                          Далеч по-опасен е стресът - той е дяволът който трови душите, а от там и телата ни. Повечето болести доказано са свързани с него. Обаче ние не само че не бягаме от него, ами и допълнително търсим адреналин чрез хобито си.
                          Не искам да давам примери за хора пушещи и пиещи, но доживели до дълбока старост и въздържатели - въздържащи се от пиене и пушене споминали се в средата на зрелостта си.
                          Виж, ако всички лекари обосновано съветват отказ от тютюнопушене по здравословни причини - въпросът е друг, но в общия случай - защо да си докарваме стрес и мазохизъм, само за да се пъчим, че вече сме непушачи, понеже е модерно? Кое ще ни докара по-бърз край - дали цигарите или стресът от спирането им?
                          Естествено, съм далеч от мисълта да съветвам непушачите тепърва да започват да пушат.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • До: Нека спрем цигарите

                            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                            ...един специалист, който обясни, че по 4 чаши кафе с цигара на ден са изключително полезни...
                            Далеч по-опасен е стресът - той е дяволът който трови душите, а от там и телата ни...
                            Не искам да давам примери за хора пушещи и пиещи, но доживели до дълбока старост и въздържатели - въздържащи се от пиене и пушене споминали се в средата на зрелостта си...
                            Подобен беше и моят ред на мисли. (Защо "беше" - виж тук мнение № 198.) Само дето никога не съм вярвал на "специалисти", които изкарват пушенето полезно. Алкохолът в дребни дози - може би, но тютюнът?!?!

                            Та поздрави и късмет!

                            Не съм аз този, който би отрекъл, че пушенето си е удоволствие. Само че за това удоволствие на пушача не са достатъчни тютюн и огънче. Нужен му е и късмет.
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • До: Нека спрем цигарите

                              Казва се Neolexan 50мг. .
                              Аз трябваше да го пия един месец по друг повод, но след втората седмица установих, че съм намалил цигарите и се допитах до специалист колко време мога да го пия, защото видях, че с него мога да ги откажа.
                              Общо съм ги пил малко над два месеца. като цигарите ги спрях изведнъж в края на първия. Разбира се първата седмица ме друса абстиненцията, но е значително по-лека с тях. След това вече е въпрос на воля до не се изкушиш отново да посегнеш към тях(т.нар. психическа абстиненция).
                              Лекарството не съдържа никакъв заместител на никотина, а представлява 5-хидрокситриптофан. Триптофана е една от амино киселините в човешкия организъм. От нея се синтезира серотонина. Това е "формона на удоволствието" в мозъка, който при зависимите се влияе от никотина.
                              Та значи 5-хидрокситриптофана си циркулира в кръвта и при нужда от него мозъка си синтезира серотонин.
                              По принцип това лекарство се води хранителна добавка.
                              Почва се два-три дни по 2 таблетки, а след това 3х1. Аз ви препоръчам да спрете цигарите на втората седмица отведнъж, а не веднага със започване на приемането на лекарството и след това да го намалите когато усетите , че вече нямате нужда от него, като е желателно разбира се това да стане постепенно, но не повече от два месеца прием 3х1.
                              И да не пропусна - ще ви трябва едно голямо количество сънчогледови семки и здрав стомах за тях.
                              Една опаковка стига за 10 дни и струва между 8 и 14 лв в зависимост от коя аптека се купува. При всяко положение са необходими не повече от 7 опаковки, което като цена е по малко от цигарите дето пушех на месец(1кутия дневно).

                              УСПЕХ !


                              П.П.
                              Ако някой пие и други лекарства нека си се понсултира със специалист. Аз за известно време ще отсъствам от нета така, че се надявам да съм ви бил полезен и като вляза пак във форума да видя някой да се е похвалил с успех.

                              П.П.П.
                              УСПЕХ !
                              Не падай духом където ти падне !

                              Коментар


                              • До: Нека спрем цигарите

                                Искам да уточня само, че лекарството го пих по друг повод, около 15тия ден видях, че съм намалил цигарите, а на трийстия ги спрях изведнъж така, че ако се пие само заради цигарите сигурно ще е необходимо по-малко време но при всяко положение най-добре е да се пие поне десетина дни преди спирането им.
                                Не падай духом където ти падне !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X