Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нека спрем цигарите

    Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
    Момчета как се спират от 3 кутии на 0 бре? Като имам на главата си около стотина дюлгери с които да се занимавам!
    Простичко е - просто ги спираш.
    Аз, доказано не можех да ги намаля и да мина под 2... Затова се налагаше да ги спра.
    Преди 3 години ги бях спрял от раз, два месеца и нещо - колкото да преодолея никотиновия глад и да реша че вече не съм пристрастен. И запалих една - гадно нещо е тва фаса, как съм го пушил...след седмица бях вече пак на минимум две дневно. От него момент, на няколко пъти съм опитвал да ги спра, но неуспешно. Иска си точния момент, в който човек може да се пребори със себе си и да устиска ден без цигари. Нататък е по-лесно.
    Сега минах третия месец и надявам се да не допусна грешката от предния си опит. Не се дера от кашлица сутрин, не се събуждам изморен и усещам аромати Но си оставам пушач, просто ще се пазя да не паля.
    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

    Коментар


    • От: Нека спрем цигарите

      Не след дълго ще станат три години, откакто твърдо съм непушещ пушач. (Истински непушач вероятно няма да стана.)

      В друга тема го бях писал - по собствено решение, хъс и воля хвърлят цигарите по-млади хора. Такива като мен - трябва достатъчно убедително да ги стресне чичо доктор. След като ме стресна, първото нещо, което направих, беше да си взема отпуск; второто - да предупредя близките си известно време да стоят далеч от мен; третото - да си купя книгата на въпросния англичанин. Тя не ми реши въпроса, но определено ме улесни. (4-то, 5-то и 6-то пропускам за краткост.)

      Три години по-късно ми зачестяват дните, в които изобщо не се сещам за цигара. Зависимостта е нещо забравено. Свободата и подобрените вкусови усещания са кеф. Като карам се научих да замествам с дъвки и газирани.

      НО - обичам да ми мирише на тютюнев дим, обичам да имам запалка в джоба си. От време на време казвам на приятелката си "Дай ти запаля цигарата", паля я - без никакво вдишване и никакви проблеми. Но вкусът и усещането ме връщат към цял един свят, който вече не е мой. И който винаги мъничко ще ми липсва.

      Както ви казах - непушещ пушач. Дано да е за добро.

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • От: Нека спрем цигарите

        Щом си чел книгата, надявам се да не ти се стори глупав въпроса:
        Тъй-тъй не пушиш вече, защо се самоизмъчваш и вместо щастлив непушач си оставаш нещастен бивш пушач?
        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

        0885372997 - Дани

        Коментар


        • От: Нека спрем цигарите

          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
          Щом си чел книгата, надявам се да не ти се стори глупав въпроса:
          Тъй-тъй не пушиш вече, защо се самоизмъчваш и вместо щастлив непушач си оставаш нещастен бивш пушач?
          Много си е точен въпросът, особено като имаме предвид, че в тази книга - успоредно с интересната логика и убедителност - се намира и известна фалшива приповдигнатост.

          Не знам. Сигурно си има и куп особености според човека и организма. А и моя "стаж" беше близо 37 години, прекъснат отдавна от 6 месеца (провалени от "само една цигара").

          Може би под влияние на този стаж, но не вярвам, че е възможно да станеш обратно "щастлив непушач". Да не говорим за една особена порода бивши пушачи, които гневно се дразнят, ако някой запали около тях. И често наистина не понасят дим. Не ги упреквам ни най-малко, но нещо ми се губи щастието в техния случай.
          Искам България чиста!

          Коментар


          • От: Нека спрем цигарите

            E то аз искам да откажа цигарите, а не да не пуша никога повече тютюн... Почнах го с лула и доста време така не съм имал проблеми, 1 лула днес, утре пак, 2 дни без... Срещтнах един водач на туристически групи, към 70 беше. Горе на езерата, водеше поредната група пеш от Алпите до Олимп... Видя ме да си тъпча лулата и не издържа да ме заговори. Рече, ех как си забравих лулата, щеше да ми дадеш щипка табак утре да си пафна горе на Сълзата. Каза, пуша през няколко години и само на най-прекрасните места. Ей така, за мега кеф. Никакво пристрастяване. Беше катерил къде ли не. Професор... Съвременните цигарки имат купища химикали освен тютюна в себе си, а също и пристрасяващи вещества, та едно е да си направиш кеф с яка пура, с 1 лула на коледа, друго е да дърпаш фабричните гадости с барутни нишки, всеки ден по много... Аз все още се приемам малко като непушач някак, например не понасям дим на закрито и пуша само вън...

            Коментар


            • От: Нека спрем цигарите

              Това е интересна закономерност - почти винаги се намира пример за някой планинар, овчар или жител на малко селце, който пушел като комин и живял до 90.
              На хората не им хрумва, че всъщност тези хора са живели до тази възраст не защото са пушели, а въпреки това.
              Разбира се, в нашия живот дължината на живота (в смисъл скъсяване) се определя от много фактори и цигарите са само един от тях.
              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • От: Нека спрем цигарите

                Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
                Момчета как се спират от 3 кутии на 0 бре? Като имам на главата си около стотина дюлгери с които да се занимавам!
                Аз съм точно твоя случай, 3 кутии на ден и 350 дюлгера на главата....отказах ги от раз, вече 16-17 години не съм палил НИКОГА.
                Рецептата е само една, ИНАТ.

                Коментар


                • От: Нека спрем цигарите

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Аз съм точно твоя случай, 3 кутии на ден ....отказах ги от раз, вече 16-17 години не съм палил НИКОГА.
                  Рецептата е само една, ИНАТ.
                  Аналогичен случай у наше село. Преди над 10 г. ги отказах след 26 години пушене поне по 3 кутии на ден. Въпросът е наистина да решиш, че искаш да спреш ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Нека спрем цигарите

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Ще се повторя в същата тема. Аз пуша съзнателно след пауза от 1.3г. щото иначе килата отиват много нагоре и нямат сваляне с нищо смислено. Та аз го броя - от физиология.
                    Това е само оправдание. Спрях ги и качих 14 кг, след година свалих 16. Спирането не е проблем, но за да не ги почнеш отново си трябва инат за килограмите също. Този инат си трябва най-вече не заради кафето и алкохола-с това се свиква(както и Колето казва) и дори усета скоро става по-приятен, възможните количества по-голени. Основния проблем за борене са ежедневните нерви. Притока на енергия от не пушене е огромен и това го усеща всеки бивш пушач, бивш поне година. Но бивш пушач няма казват и май е така, но има ремисия, която се поддържа с малко или на моменти повечко воля. Желая успех на решилите да да спрат тютюнопушенето. "Да искаш, означава да можеш" >> fr " vouloir c’est pouvoir "
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Нека спрем цигарите

                      Аз на всеки 3-4 години ги спирам с т@бекса, после пак ги почвам.
                      Иначе опити много ама без тая гадост не съм успявал.
                      Сега пак съм горд Непушач

                      Коментар


                      • От: Нека спрем цигарите

                        Абе момци незнам каква пък чак воля и инат пък трябват,бях на 1 и половина 2 преди 15тина години,рещаваш и край,незнам може би щото си спортувам от край време ,но нямах никакви проблеми с отказването камо ли пък странични ефекти,даже и не качих кила-,знам ли!Успех на всички отказващи,от раз и безвъзвратно-да не ви пука ,не пробвайте с никакви залъгалки,единствено със спортуване!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Нека спрем цигарите

                          Относно "няма бивш пушач"-аз вече се имам за непушач. През Април ще станат 9 години откакто не пуша, и вече не чувствам никаква зависимост към никотина.
                          При дядо Ники още не е така, ама той е на малко "непушачески" стаж. Ако се устиска 5-6 години ще се чувства непушач.

                          И на мен дима не ми пречи особено. Всъщност ми пречи точно толкова колкото и когато пупшех. И тогава и сега не ми харесва да съм в задимено помещение, ама и не го правя на трагедия. Който иска да си пуши, на мен не ми пречи особено.

                          По отношение на пушенето в заведения-също не ми пречи да съм в един ресторант с пушачите. Ако компанията е добра-дима изобщо не го забелязвам. Е, добре е да има добра аспирация, според мен това е по-добрата мярка, ама нали трябва да се създава психоза...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Нека спрем цигарите

                            Ми аз като пропуших на дърти години(24-25) значи ли,че ще ги откажа на дърти(щото вече ги прехвърлям), а съм сигурен,че е гад,ама-на.Бе май вярно трябва директно отказване,никакво намаляване.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Нека спрем цигарите

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Относно "няма бивш пушач"-аз вече се имам за непушач. През Април ще станат 9 години откакто не пуша, и вече не чувствам никаква зависимост към никотина.
                              При дядо Ники още не е така, ама той е на малко "непушачески" стаж. Ако се устиска 5-6 години ще се чувства непушач.

                              И на мен дима не ми пречи особено. Всъщност ми пречи точно толкова колкото и когато пупшех. И тогава и сега не ми харесва да съм в задимено помещение, ама и не го правя на трагедия. Който иска да си пуши, на мен не ми пречи особено.

                              По отношение на пушенето в заведения-също не ми пречи да съм в един ресторант с пушачите. Ако компанията е добра-дима изобщо не го забелязвам. Е, добре е да има добра аспирация, според мен това е по-добрата мярка, ама нали трябва да се създава психоза...
                              Точно така е Коле, дали си бивш пушач или непушач си е въпрос на мислене ... и личен избор в крайна сметка.
                              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                              0885372997 - Дани

                              Коментар


                              • От: Нека спрем цигарите

                                И аз се мъча да ги откажа, като ги намалявам, дали ще стане?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X