Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житна диета - дали ще издържа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Житна диета - дали ще издържа ?

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Истината е- енергоприхода да е по-малко от енергоразхода.
    Това е цялата истина за отслабването и диетите.
    Другото е али-бали за наивници.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Житна диета - дали ще издържа ?

      Е нали това е целта на всяка диета за отслабване. То е ясно.

      Коментар


      • #18
        От: Житна диета - дали ще издържа ?

        Движете се, бре, що са ви диети.

        Аз съм под 180 (май 176) а килограмите ми варират 70-75. Не се храня здравословно - по веднъж или два пъти на ден, но много хляб маам, месото не ми се услажда чак толкова(като изключвам рибата - обожавам я), но не съм го отписал съвсем. Любимата ми храна са домати - лятото пресни, зимата сварени в буркани без сол, със сирене, маслини, пипер и мноого препечен хляб. Вода пия основно зимата, че ми е студено да пия бира. Обаче се движа - лятото с велосипеда, зимата - пеш. По стълбите съм на бегом, че инак ми се увиждат. Годините - ми още не съм прехвърлил половината, ма аха-аха...(сиреч - нямам още 50). Имам си неща от които не се чувствам добре - боб, леща, зеле, знам си ги и ги избягвам. Само с ядките не се научих да не прекалявам. А, и пуша също, макар и по-малко от преди няколко години.

        Коментар


        • #19
          От: Житна диета - дали ще издържа ?

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Давай смело, нищо няма да ти стане, важното е да не започнеш да преяждаш веднага като свършиш. Аз с подобно нещо свалих 7-8 килограма и то основно мазнини и си задържах теглото. Все пак да не ти става навик - 2 пъти в годината е достатъчно.
          Не мисля да ми става навик , а и жената мисли и тя да се включи , да не страдам само аз
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • #20
            От: Житна диета - дали ще издържа ?

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Спри всякакви тестени храни, всякакви съдържащи захар и бавно и полека ще губиш тегло. Аз освен това избягвам ориз, картофи, боб, леща...
            С две думи накратко - въглехидрати (то се получи с една), а и целулозата (така модерните фибри) също далеч не е най-присъщата за човеци храна. Същевременно, наблягане на белтъците, без пренебрегване на мазнините - демек свинско

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Е нали това е целта на всяка диета за отслабване. То е ясно.
            Е да де, а-ма е много по-рационално, усилията да се съсредоточат на енергоразхода, а не храненето с плява. От това като бонус произтичат един куп съпътстващи ефекти - все положителни.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Житна диета - дали ще издържа ?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              А колко си висок?
              176
              Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
              :D

              Коментар


              • #22
                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                Наистина, за да свалиш 14 кила си трябва сериозна промяна. Ама пък чак само на жито... Можеш да промениш генерално само едно нещо в хранителния или двигателен режим. Трябва само да разбереш какво ти пречи или липсва най-много и него премахваш/добавяш. Аз така смъкнах 20 кила и си поддържам идеалното тегло от години.

                Коментар


                • #23
                  От: Житна диета - дали ще издържа ?

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Наистина, за да свалиш 14 кила си трябва сериозна промяна. Ама пък чак само на жито... Можеш да промениш генерално само едно нещо в хранителния или двигателен режим. Трябва само да разбереш какво ти пречи или липсва най-много и него премахваш/добавяш. Аз така смъкнах 20 кила и си поддържам идеалното тегло от години.
                  Браво сега е мой ред, а и не мисля това да стане само с жито
                  Просто един приятел я направи и ефекта е поразителен.
                  Сега се поддържа с нея 5 дни месечно
                  днес устоях да видим утре!
                  Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                  :D

                  Коментар


                  • #24
                    От: Житна диета - дали ще издържа ?

                    Рецептата от БГ Мама ли е? 30 грама слънчево жито на ядене, киснато в светена вода, мед за небцето, лимон за конхите...ще трябва да стоиш и повечко на слънце, за да да фотосинтезираш...това е жесток катаболизъм, в Аушвиц дневните дажби са били доста по-щедри.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #25
                      От: Житна диета - дали ще издържа ?

                      Два пъти правих диети и свалих 15 килограма. Карах на мюсли с млеко и салати. На всеки трети ден печено месо.
                      Обаче нямам воля да поддържам темпото и много бързо ги заличих тези 15 кила.
                      Имайте предвид, че като се свалят килограми се появяват бръчки.
                      По добре леко закръглен, отколкото с бръчки.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Житна диета - дали ще издържа ?

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Рецептата от БГ Мама ли е? 30 грама слънчево жито на ядене, киснато в светена вода, мед за небцето, лимон за конхите...ще трябва да стоиш и повечко на слънце, за да да фотосинтезираш...това е жесток катаболизъм, в Аушвиц дневните дажби са били доста по-щедри.
                        Това е една от рецептите за пречистване на организма на Дънов. За 10 дни никой не е умрял, нито пък е направил анемия, още по-малко авитаминоза. В житото, в меда, в ябълките и орехите има всичко необходимо, за да не страда организма. Но сериозно страда лакомията и е нужна много силна воля . На мен ми липсваха най-много подправките / липсваше ми соленото и киселото. Ефект има и по отношение на килограмите, и по отношение на натрупаните в организма всякакви отрови. Ангелската супа е страшен болумач, но е задължителна след житото за да се види и усети ефекта от пречистването. А, друго важно условие е да се започне след пълнолуние при намаляваща луна.
                        И много правилно сте решили да го направите семейно. Най-добре е в хладилника да няма нищо изкушаващо. Успех!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Житна диета - дали ще издържа ?

                          Пролетта е идеална за диети. Зарежете модите, ето ви перфектната - зърнена диета с лопата и коса. Внимавайте с косата, че е остра. Дебел ли? 7 последователни дена или 8 съботи и недели трябват на ливадата.
                          Не говорим за болните - те са си естествен подбор. И си остават дебели.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Житна диета - дали ще издържа ?

                            Зърнената диета не включва ли консумация на всичко, което зърнеш?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Житна диета - дали ще издържа ?

                              Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                              Зърнената диета не включва ли консумация на всичко, което зърнеш?
                              И тази съм пробвал качих 10 килца

                              Сега сериозно , с тази диета не мисля че ще стана анорексик или ще получа авитаминоза или анемия за 10 дни.
                              Колкото за всички негативно настроени - отричането е лесния начин да не се съгласиш с нещо за което нямаш воля!
                              Не мисля и че е трудно да се сложиш на режим и да тестваш волята си!

                              Ден Втори - Събудих се!
                              Сега ще е интересно на работа с всичките тези вкусни изкушения и съблазни наоколо.
                              Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                              :D

                              Коментар


                              • #30
                                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                                То една диета винаги е трудна за този който е свикнал да си угажда. Като мен...
                                За пречистване на организма не знам(то от какво ли да се пречиства толкова???), но за отслабване всички вършат работа, стига приеманите калории да са по-малко от изразходваните. Няма друга истина за отслабването. Както и за напълняването, както и за задържане на теглото. Всяка калорийка която поемаме над това което сме изразходвали ще се трупа в организма под формата на мазнини.

                                А каква точно ще е диетата-има сигурно хиляди. С месо, без месо, само на месо, вегетарианскаи, точкови, за космонавти от НАСА, за весели или тъжни, абе каквото се сетите.
                                За здравословно хранене(колкото и да се обезсмисли израза напоследък) трябва да се храним балансирано, да не се лишаваме от нищо, като не се прекалвяа с количествата. Пък ако искаме и да отслабнем-трябва да увеличим дневния разход на енергия. Как-всеки решава сам.

                                Разбира се, дали ще сме едри или слаби голямо значение има и гените които сме получили от родителите си. Можем да вървим срещу тях, даже да станем по-други от това което природата е решила за нас, но ще е доста трудно да поддържаме форма която не е естествена за конкретния ни организъм.

                                Демек-бъдете естествени.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X