Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житна диета - дали ще издържа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Житна диета - дали ще издържа ?

    Жената след раждането и кисненето вкъщи, реши че ще трябва да свали някое и друго килце.
    Та започна преди .... не помня ... вече месец, някаква 90 дневна диета. Така по приказки и четене от тук там, с тая диета после не качваш два пъти колкото си свалил , че обикновено така става.

    Не съм най в час, ама общо взето си ядеш на корем, само дето нещата са разделени и ако днес си на зърнено (боб, леща и т.н.) ядеш такова, ако е месо - месо. Количеството няма значение . Ама има доста дни на плодове, трябва само това да зобаш, отделно на всеки месец (90 дни= 3 месеца) има един ден глад - само вода и нищо друго. Мина един такъв ден, не е умряла от глад, абе свалят се килограми.
    По приказки с разни нейни познати, запазили са си килограмите след диетата, което е важно.

    За самата диета не съм съвсем запознат, ама из нета я има.
    Аз лично не се интересувам, е в последно време съм се закрепил на 70 и някое кило, че до преди едва 65кг/175см. Ама и годинките станаха 33-4, като гледам разни набори (че и по-малки) как са се закръглили, някои като полубременни (ако да няма такова животно)
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #32
      От: Житна диета - дали ще издържа ?

      Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
      И тази съм пробвал качих 10 килца

      Сега сериозно , с тази диета не мисля че ще стана анорексик или ще получа авитаминоза или анемия за 10 дни.
      Колкото за всички негативно настроени - отричането е лесния начин да не се съгласиш с нещо за което нямаш воля!
      Не мисля и че е трудно да се сложиш на режим и да тестваш волята си!

      Ден Втори - Събудих се!
      Сега ще е интересно на работа с всичките тези вкусни изкушения и съблазни наоколо.
      Няма такава опасност Това което правиш даже не е диета, а прочистващ режим.
      Авитаминоза по-скоро може да получим от полуфабрикатите, с които се храним всекидневно.
      Белтъчини и мазнини има достатъчно в орехите, ябълките са ясни, а по-надолу ти препечатвам какво има в житото и особено в меда. Лимон също може да се консумираш. Само ти препоръчвам житото да го накисваш да омекне с топла вода, за да е сурово все пак. Ако се свари, положителния ефект на този режим се губи.
      Успех!



      Химичен състав:

      В 100 г пшеница се съдържат:
      Белтъчини - 12,1 г
      Мазнини – 1,7 г
      Въглехидрати – 69,1 г
      Целулоза – 2,0 г
      Вода – 13,0 мл
      Калории – 349,0

      Витамини в мг%
      В1 – 0,48
      В2 -0,14
      РР – 5,10
      Е – 3,20
      Каротин – 0,23

      Минерални вещества в мг %
      Натрий – 7,8
      Калий – 502
      Калций – 43,7
      Магнезий -173,0
      Желязо – 3,3
      Фосфор – 406,0


      Основните компоненти на пчелния мед са:

      Въглехидратите 95-99% от сухото вещество. Те са представени главно от глюкозата 20,4–44,4% и фруктозата 21,7–53,9%, които обикновено се означават като редуциращи захари. Съдържанието на захароза в нектарния мед е до 5%, а в мановия мед до 10%. В меда се съдържат следните захариди:

      - монозахариди – глюкоза и фруктоза

      - дизахариди – малтоза, кожибиоза, тураноза, изомалтоза, захароза, мултилоза, изомултилоза, нигероза, трехалоза, гентиобиоза и ламинарибиоза

      - олигозахариди – ерлоза, паноза, малтотриоза, кестоза, изомалтотриоза, мелецитоза, изопаноза, 6-a-глюкозилзахароза, рафиноза, 3-a-3-изомалтозилглюкоза, изомалтотетроза и изомалтопентоза

      Водата е вторият преобладаващ компонент на меда. Количеството й варира 15 – 23% и е в зависимост от медосбора, климатичните условия, вида на растенията, раса/вид на пчелите, сила на пчелното семейство, влажност и температура в кошера, условия за преработка и съхранение.

      Органичните киселини се съдържат в пчелния мед в малки количества. Някои от тях са мравчена, оксалова, янтарна, лимонена, винена, млечна, маслена, малеинова, ябълчна, пироглутаминова, глюконова, валерианова, бензоена и някои висши мастни киселини. Техните естери определят аромата на меда.

      Минералните вещества, които преобладават в пчелния мед са калий, натрий, калций, фосфор, сяра, хлор, магнезий, желязо и алуминий. В по-малки количества присъстват берилий, бор, бисмут, барий, ванадий, германий, галий, злато, литий, молибден, мед, манган, никел, сребро, силиций, стронций, хром, цинк, олово, арсен, калай, титан и цирконий. В нектарния мед се съдържат по-малко минерални вещества в сравнение с мановия. По-тъмните видове мед са по-богати на минерални вещества. Пепелното съдържание на нектарните медове варира от 0,09 за Акациев и Слънчогледов до 0,9 за Кестенов, а при мановите е около 0,49-0,85%.

      Белтъчните и азотните вещества в меда са представени от албумин, глобулин, пептони, ензими и съставляват половината от колоидните вещества. Количеството им в нектарния мед варира от 0,3-0,4 %, а в мановия мед до 1,67%.

      Аминокиселините съдържащи се в меда са около 20 на брой.

      АМИНОКИСЕЛИНА

      мгр/100гр.

      лизин-0,4-38,2 хистидин-0,56-10,7 аргинин-0-5,8 аспаргилова киселина-0,06-17,0 треонин-0,2-4,5 серин-0,34-11,8 глутаминова киселина-0,5-19,0 пролин-6,2-29,7 глицин-0,12-5,9 аланин-0,31-10,5 цистин-0-6,1 валин-0,19-9,7 метионин-0-7,56 изолевцин-0,12-4,6 левцин-0,12-4,9 тирозин-0,18-6,9 фенилаланин-0,28-10,5 триптофан-0-0,1

      В състава на меда са установени следните витамини (на 100 гр.) – аневрин (В1) – 4,4-5,5 мг, рибофлавин (В2) – 26,6-61,0 мг, пантотенова киселина (В3) – 0,02-0,1 мг, пиридоксин (В6) – около 10,0 мг, никотинова киселина (РР) – 0,2 мг, аскорбинова киселина (С) – 2,0 мг, фолиева киселина (Вс) – 3-15 мг, биотин (Н) – 0,04-0,066 мг, в малки количества токоферол, провитамин А (каротин), К и Е.

      Витамини

      мгр/100гр

      аневрин (В1)-4,4-5,5 рибофлавин (В2)-26,6-61,0 пантотенова киселина (В3)-0,02-0,1 пиридоксин (В6)- 10,0 никотинова киселина (РР)-0,2 аскорбинова киселина (С)-2,0 фолиева киселина (Вс)-3-15 биотин (Н)-0,04-0,066

      Коментар


      • #33
        От: Житна диета - дали ще издържа ?

        Предпочитам диетата от тази тема.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: Житна диета - дали ще издържа ?

          Ей като гледам колко диетолози -разбирачи са дали мнение е редно да попитам кой и колко пъти през досегашното си съществуване е свалял и качвал кг,а и още нещо което е важно през кои години.Защото докато си на 20 е едно,на 40 друго,а нагоре без коментар.
          Колеги спрете да драскате глупост след глупост,че ще вземете хляба на едно друго светило д-р Емилова.
          От друго незнам дали съм наясно,но от диети да и както се споменава по горе не се ли движи глутеуса не чакай резултати.
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #35
            От: Житна диета - дали ще издържа ?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Предпочитам диетата от тази тема.
            Аха това го видях от самото начало и моето мнение е,че е супер нищо лошо няма в това.
            Няма нещо по яко от сланината като източник на енергия,но някои злупотребяват и бъркат киселото с прясното мляко.
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #36
              От: Житна диета - дали ще издържа ?

              Абе хора, как не ви мързи да ядете?

              Коментар


              • #37
                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                Сваляне на някое друго килограмче и пречисстване на тялото и "духа"
                Преди да започнеш диетата иди се прегледай .
                Ама имам впредвид главата да си прегледаш.Психиатър !
                Няма нищо по здравословно от това човек да яде и пие това което му иска душичката !

                Коментар


                • #38
                  От: Житна диета - дали ще издържа ?

                  Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                  ...Сега сериозно , с тази диета не мисля че ще стана анорексик или ще получа авитаминоза или анемия за 10 дни.
                  Колкото за всички негативно настроени - отричането е лесния начин да не се съгласиш с нещо за което нямаш воля!
                  Не мисля и че е трудно да се сложиш на режим и да тестваш волята си!...
                  Може и да отслабнеш, защо да не отслабнеш, след като не се храниш. Извън всякакви али-бали за ползите от пасенето на трева, съвсем категорично и обективно положение е, че свалянето, или качването на килограми за дни е гръмовен удар върху организма. Рядко, дори тежки болестни състояния могат да ти причинят това! И ефекта не е само докато трае интервенцията, а може трайно, та и окончателно да си разстроиш метаболизма и какви ли не още негативни последствия да има.
                  Като ще вкарваме и воля в приказката - почвата, върху която виреят всички тези "магически диети" за по няколко дни е именно липсата и (на воля).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Житна диета - дали ще издържа ?

                    73кг.оптимално тегло кой го твърди това?-некои азиатец ли?
                    Принципно може,ама да не е ветровито,че ще ти трябват камъни да си носиш по джобовете.
                    Защо не помислиш да си останеш 87кг,но вместо масти-мускули.
                    Така няма да ти трябват джакове,лебедки и.тн.
                    ПАВКО
                    0888802068

                    Коментар


                    • #40
                      От: Житна диета - дали ще издържа ?

                      С такъв един, дето се зае да прави от масти - мускули, се гледаме всяка сутрин на спирката. Той обаче е залепен на стената. А пък беше на половината ми години. Там хранителният режим е още по-голямо извращение с организма.
                      Трябва "со кротце и со благо" както е казал народът.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Житна диета - дали ще издържа ?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        С такъв един, дето се зае да прави от масти - мускули, се гледаме всяка сутрин на спирката. Той обаче е залепен на стената. А пък беше на половината ми години. Там хранителният режим е още по-голямо извращение с организма.
                        Трябва "со кротце и со благо" както е казал народът.
                        Аз от такива мускули, така станах, като млад се позастоявах във фитнеса и после като спрях цигартите ...
                        Абе това е друга тема , но мускули големи не искам по-добре с камъни в джобовете отколко под пръст и камъни !
                        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                        :D

                        Коментар


                        • #42
                          От: Житна диета - дали ще издържа ?

                          Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                          Браво ... днес устоях да видим утре!
                          Стискам ти палци, skunk! Ако успееш, обади се, че търся човек който е готов да устои на всичко за 2-3 часа, докато свърши тая работа:
                          Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                          ... Да ви ...
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Житна диета - дали ще издържа ?

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Стискам ти палци, skunk! Ако успееш, обади се, че търся човек който е готов да устои на всичко за 2-3 часа, докато свърши тая работа:
                            Ако твоят експеримент успее, ще платя пътните и дневните на колегата да дойде да опече и при мен едно такова нещо. Аз не, че няма да устискам, инат съм, ама докато се опече-ще пукна. От удавяне със слюнка...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Житна диета - дали ще издържа ?

                              Диета убиец! В прекия смисъл!

                              ... едва ли ще постигнете мечтания резултат с тази диета и по начина, по който я планирате! Най-много да влезете в катаболичен режим и по-малко активните органи да започнат да се разграждат за да осигурят необходимите протеини за важните органи - сърце, дробове, мозък и т.н...

                              Със сигурност ще свалите тегло от загубената вода, със сигурност ще намалите теглото от разградените мускули, но няма да сте в аеробен режим и мазнините кротко ще си стоят.

                              В еволюцията организма се е научил, че когато се навлезе в гладуване - идва края на света и организма трябва да се пазят резервите!

                              Най-добрата диета е: чести малки хранения, с всички основни съставки: въглехидрати, белтъчини, мазнини и вода! И СПОРТ или поне МНОГО ДВИЖЕНИЕ!

                              Ако се интересувате мога да ви разкажа как свалих 30 кг!
                              Good guys drive Land Rovers!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                                Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                                Ако се интересувате мога да ви разкажа как свалих 30 кг!
                                Давай, аз съм 110 кила, разпределени на 1,72. Искам да падна под 100, хубаво ще е и до 90, но първата цел е 100, пък ако не е много зор-ще продължавам нататък.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X