Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житна диета - дали ще издържа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Житна диета - дали ще издържа ?

    Жив съм и здрав, към 5 ден се бях позамаял ама после се нормализирах.
    Остава ми един ден. Вече мога и още 10 дни да не ям друго, то житото едвам си изяждам, но с трезв разсъдък утре спирам и в Сряда ще ям СУПАаааа
    Килограмите , които свалих до днес са 5.4кг
    Не беше лоша идея освен че свалих и спестих хахахаха - най-ефтината диета до момента
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

    Коментар


    • #92
      От: Житна диета - дали ще издържа ?

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Я-а-а Skunk, ти жив ли си? Тъкмо варех жито, ама не се коси, ще го ползвам за рилолов на скобар...
      Юнак, не се лъжи сам за отслабването - то реално започва едва тогава, когато почне да ти става кеф, че си гладен. Спортните упражнения са жизнено необходими за оцеляването, защото тялото се стяга, влиза във "военен режим" и започва да изразходва тлъстия резерв. Опасно е, ако теглото ти падне под височината ти в сантиметрите след 1 метър, минус 10% (напр. при 180 см: 80-10%=70 кг. минимум - тогава ще си като манекен на Освиенцим)
      Аз съм доста далеч от тези килограми, а за скобара ти завиждам ама нямам време (по точно жената не ме пуска , било егоистично тя по цял ден с бебето, а малия е мн малък да ходи на риба , но знам че много ще му се ходи след време )
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #93
        От: Житна диета - дали ще издържа ?

        Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
        Жив съм и здрав, към 5 ден се бях позамаял ама после се нормализирах.
        Остава ми един ден. Вече мога и още 10 дни да не ям друго, то житото едвам си изяждам, но с трезв разсъдък утре спирам и в Сряда ще ям СУПАаааа
        Килограмите , които свалих до днес са 5.4кг
        Не беше лоша идея освен че свалих и спестих хахахаха - най-ефтината диета до момента
        Разградил си напълно гликогеновите си запаси, той се складира в мускулната тъкан и черния дроб, и е свързан с вода. Това са спешните енергийни запаси на тялото, които заминават първи. Загубата на тегло се дължи предимно на дехидратация. Ако при физическо усилие те пробожда черния дроб, не се изненадвай. Сланинката е истинската резерва на организма при глад, и започва да се разгражда при истинско гладуване, за дълъг период. Внимавай да не паднеш в капана на т.нар. йо-йо-ефект: да си повярваш, че свалянето на тегло е просто и лесно и да наваксаш свалените 5 кг. с 15 за месец. Настъпва пренастройка на организма-на централна, вегетативна нервна система, хормонална, изобщо тялото си казва: нещо става, няма достатъчно папкане, трябва да правя така, че да трупам повече мазнини възможно по-скоро, майната му на гликогена-ще произвеждам повече сланинка, явно ще опра до нея скоро...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #94
          От: Житна диета - дали ще издържа ?

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          ...
          Дори е съвсем реално, сваляйки килограми от обезводняване, напрактика едновременно да е добавил "сланинка". Организма е невероятна машинка и трудно (но не невъзможно) се разбъзиква.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #95
            От: Житна диета - дали ще издържа ?

            Организма му няма да се разбъзика изобщо.Той си има неговите си механизми за справяне с проблемитеТова което avzdrav е казал е максимално точно. Най-лошото в момента е,че метаболизма му се е забавил адски.. и въпреки,че ще се захрани с ония бълвоч супата... следващата седмица всичко което яде ще му се лепи яко.. и нищо нма да преработва нормално И вместо организма му да е в режим на "горене" на мазнини,той ще складира всеки въглехидрат който яде Иначе хубавото е,че поне имаш резултат и няма да се депресираш още първата седмица Успех де.. и др. път пробвай по правилния начин

            Коментар


            • #96
              От: Житна диета - дали ще издържа ?

              Организма му вече е "в режим тревога". Докато е горял гликогена, е правил всичко възможно да противостои - трупане на запаси (сланинка).
              В такъв смисъл не може да се разбъзика.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #97
                От: Житна диета - дали ще издържа ?

                Така , малко математика !
                Виждам , че излиза че от всички тук май само аз нищо не разбирам!
                Първо не мисля че с тази диета стават чудеса казах го няколко пъти !
                Второ отслабвал съм и по-скоро поддържам килограми не от вчера и мн добре са ми известни теориите за гликоген и прочие - само да вметна че тренировка аеробна по-кратка от 30мин не прави нищо друго освен да харчи гликоген!
                Трето за да качиш 15 кг за един месец ако имаш предвид сланина , то трябва да приемеш 15*9800 ксal - 147000 или 4900 в повече от изразходваните, теоретично възможно практически от нормален човек не!
                ...
                Извинявам се за тона , но не мисля че трябва само да демонстрирате негативизъм и сарказъм!

                Ден последен, от утре на супички
                Килограмите са 6,1 на долу , настроението - като за Вторник, но след 3 дни е Петък
                Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                :D

                Коментар


                • #98
                  От: Житна диета - дали ще издържа ?

                  Нали си спомняш приказката за мегдана?...
                  Погледни от другата страна - получи и безплатни съвети от лекари, нещо изключително рядко срещано в природата.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Житна диета - дали ще издържа ?

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Нали си спомняш приказката за мегдана?...
                    Погледни от другата страна - получи и безплатни съвети от лекари, нещо изключително рядко срещано в природата.
                    Да прав си , но мисля че спазвах благоприличен тон, достатъчно дълго време .
                    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                    :D

                    Коментар


                    • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                      Това, което съм чувал от фитнес инструктор е, че трябва да се запази приема на разнообразни храни, като съвсем бавно се намалят приеманите количества и съвсем бавно по схема се увеличава физическото натоварване. Заедно с това да се приемат витамини и минерали, както и много вода. Само така се получават трайни резултати. Всичко останало е стрес за организма. След една такава "гладна" диета, за да не се върнат килограмите е необходима доживотна "поддържаща" диета и се получава хем гладен, хем дебел.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                        Да, точно. Не е работата в това, да не ядеш, а в това какво ядеш. Организмът ни е доста умен, когато, не се храним той усеща това и забавя метаболизма, след като започнем да се храним нормално пак си възвръщаме тези килограми. И на мен това ми е малко болна тема. В 10 клас бях висок около 175см. и бях 116 килограма. То, не ми личаха токлова много, защото съм си едър де, но пак ми личаха. Сега в момента съм висок около 187, 188см и съм 88-89 килограма, да, по - добре е от преди, но има още какво да се желае. Диети, не съм пазил, сега в последно време започнах да ходя на фитнес, пък и работата ми е тежка. В сравнение с миналата година, по това време бях около 104 - 106кг. Храненето е много важно. Не съм спазвал някакви режими, просто спрях да ям бял хляб, газирано да пия и сладко ям доста рядко. Ако се яде пилешко и риба, повечко салата и плодове + нормално физическо натоварване нещата се получават. Понеже и сега съм си едър, пък и от фитнеса понатрупах и малко мускули, и от блъскането на работа на големи железа също, та тези килограми, не са ми чак толкова много. Ако сваля още 5, 6 килограма ще съм си добре вече. То фактически остана още малко от корема - там е проблема, но виждам, че има напредък и се надявам до лятото или до есента да успея да го сваля нацяло. Освен силови тренировки, ако започна да правя кардио, бягане, предполагам ще се получи още по - добре. Трябва да пробвам. За диети и такива неща, нямам воля, просто гледам, да не ям трите отрови, а именно - бялата рафинирана захар, солта и бялото брашно. Това е.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          ... Ако сваля още 5, 6 килограма...
                          ...ще заприличаш на притка за фасул /шегичка/
                          И после някой отново да ми обясни колко суетни били жените...

                          И сега сериозно...И в тази тема, както и в много други, веднага наскачаха обичайните заподозрени и бързо я оцвъкаха с всякакви бисерни блясъци. Това, което почти всички пропуснаха да забележат е, че това НЕ е диета за сваляне на килограми, а очистителен хранителен режим. За 10 дни няма как да се редуцират мастни депа, но за това пък се изхвърлят доста натрупани в организма токсини. И точно това е целта на този режим.

                          Коментар


                          • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                            Е, на теб ти е лесно, като ти гледам снимката си 50 килограма мокра . Просто искам да изглеждам добре и най - вече да се чувствам комфортно в кожата си. За пречистването, не знам, там си е по - друго. Аз като чуя диета и първата асоциация, която ми идва на ума е сваляне на килограми. Разбира се, ако не говорим за здравословни проблеми някакви и тя е предписана от лекаре(докторе). То и аз бях започнал да имам проблеми с кръвното, но това беше преди...
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Е, на теб ти е лесно, като ти гледам снимката си 50 килограма мокра . Просто искам да изглеждам добре и най - вече да се чувствам комфортно в кожата си. За пречистването, не знам, там си е по - друго. Аз като чуя диета и първата асоциация, която ми идва на ума е сваляне на килограми. Разбира се, ако не говорим за здравословни проблеми някакви и тя е предписана от лекаре(докторе). То и аз бях започнал да имам проблеми с кръвното, но това беше преди...
                              Така като ти гледам ника си 92 набор. Точно на възрастта на дъщеря ми Та мога да споделя личния си опит. На 20 години бях 75 кг при ръст 175 здрава като камък, без нищо висящо и тресящо. Тренирах постоянно-домакинска работа, няколко декара градина, хамалогия до откат. Но покрай анорексичните си приятелки се комплексирах и започнах да пробвам разни диети за да стана кльощава като тях. Резултатът беше обратен. Организмът веднага се настройва на защитен режим, щото глада си е сериозна заплаха. Добре, че бързо осъзнах, че това с диетите е голяма глупост. Забраних си ги до края на живота си. Започнах да се храня когато ми се прииска и каквото ми се прииска.По правило не закусвам. Но през деня може да не ям нищо или пък да хапна един цял шоколад. Вечерята ми е основното хранене. Обичам салати и тестени храни. Много рядко /веднъж или два пъти годишно/ ми се дояжда мазна вратна пържола и гледам да си я осигуря веднага. В общи линии забелязвам, че имам влечение към все "вредни" храни. Но не се лишавам от тях. Така психиката се успокояна. Просто организма подсказва от какво се нуждае в момента. За това за мен няма забранени храни. От 20 години поддържам около 63 кг +,- 3 кг в зависимост от сезона. И най-важното - движението е здраве и живот. Колкото повече, толкова повече Не съм влизала във фитнес зала през живота си, но не се жаля, когато има хамалогия. Все още си имам градина, макар и по-малка и два пъти седмично си доставям кеф на душата с танци. Ааа, и не обичам вода и почти не пия вода. Пия сладки газирани напитки и бира В крайна сметка за себе си открих вярната рецепта-много движение и никакви лишения, освен мярка в количеството. Така организмът не се чувства заплашен и поддържа резерви в рамките на нормалното, без крайности.

                              Коментар


                              • От: Житна диета - дали ще издържа ?

                                Точно да, 92 набор съм. Та на 20 години, ако не изглеждам добре, после кога . Иначе е много добре, че си открила златната за теб среда и какво по - хубаво от това, че се чувстваш добре. В крайна сметка това е важното - ти да се чувстваш добре, не околните какво мислят за теб! Тук нещата са доста индивидуални, зависи си и от организма. Иначе от работа и движение, и аз не се лiшавам Трудът крепи човека - колкото социалистическо и изтъркано да звучи, но си е така. Поздрави
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X